Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

View Poll Results: De folos thread-ul sau inutil? :P
Da, util, ajuta. 21 70.00%
NU,nu ma intereseaza, inutil. 9 30.00%
Voters: 30. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 03-12-08, 19:00   #166
pumaovi

Stage 4
 
pumaovi's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 189
Unhappy Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

am problema cu ambreajul la un mondeo diesel...daca aveti o idee cine se pricepe ,un service unde poate sa imi spuna exact ce are masina?
pumaovi is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 10:58   #167
getedoi

Stage 5
 
getedoi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 695
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

guys, care stie un loc unde se monteaza gume, sa imi pun si eu gumele de iarna? daca stiti unul deschis dimineata devreme pe la 7, ar fi si mai bine.
__________________
8 MPG: not just mileage. An american tradition!

http://purauto.wordpress.com
http://getedoi.deviantart.com
http://kalumpu.myminicity.com
getedoi is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 11:17   #168
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

sunt non-stop`uri.
este in manastur, cum vii de la cocosul de aur sa mergi spre zorilor, treci de sens si cum ai trecut de pod, este vulcanizarea.
duminica si in sarbatorile legale costul este cu 15% in plus faza de o zii normala, dar este non stop deschis :P
langa vulcanizare este si ceva spalatorie, vanzare de motociclete, scutere...
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 11:18   #169
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

care stie o persoana care mi-ar putea suda ceva pe masina, adica sa-mi taie un prag si sa sude altul si sa mai sudeze pe ici pe colo ce-i cer eu.
ma intereseaza sa fie serios, sa lucreze bine si sa nu fie cel mai scump din oras
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 22:40   #170
getedoi

Stage 5
 
getedoi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 695
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

got it. mersi
getedoi is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 23:48   #171
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by Kent8 View Post
care stie o persoana care mi-ar putea suda ceva pe masina, adica sa-mi taie un prag si sa sude altul si sa mai sudeze pe ici pe colo ce-i cer eu.
ma intereseaza sa fie serios, sa lucreze bine si sa nu fie cel mai scump din oras
Ai pm
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 09:02   #172
pumaovi

Stage 4
 
pumaovi's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 189
Smile Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

chiar nu stie nimeni un service, o persoana care se pricepe la ambreiaj pt motoare diesel??
pumaovi is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 12:57   #173
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by pumaovi View Post
chiar nu stie nimeni un service, o persoana care se pricepe la ambreiaj pt motoare diesel??

Incearca la Sali, pe varianta manastur-zorilor. este acolo un tip care se pricepe la motoarele diesel.
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 19:39   #174
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Pt diesel-uri sunt 2 baieti, Lori si Zoli pe Bumbesti. E prima casa cum intri de pe Maxim Gorki pe stanga, cu o vie mare si 2 g4 si un transporter in curte.
jmf_ is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 19:41   #175
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

salut baieti,nu stiti ceva vopsitorie buna si nu asa scumpa care sa poata vopsi capota la un fiat stilo? din plictiseala unii nu au ce face si zgarie masinile,mersi mult
__________________
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 16:14   #176
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

multumesc de mp`uri, 4 zile i`am injurat pe astia de la net si in final au venit si au rezolvat problema
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 17:02   #177
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by vlad_VSV View Post
salut baieti,nu stiti ceva vopsitorie buna si nu asa scumpa care sa poata vopsi capota la un fiat stilo? din plictiseala unii nu au ce face si zgarie masinile,mersi mult
D-l Zoli in Floresti a 2-a casa dupa politie inspre Gilau. Bun meserias si ieftin. N-are cuptor.
jmf_ is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 22:03   #178
pumaovi

Stage 4
 
pumaovi's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 189
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

cunoasteti pe cineva care se stie cu geamurile electrice la un megane 1 cabrio?
pumaovi is offline   Reply With Quote
Old 18-12-08, 08:58   #179
andreiand1
VW Driver

Stage 4
 
andreiand1's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 264
Member of:
[VW]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

service Auto Schwartz, str Plevnei, va recomand sa nu le treceti pragul. ieri am fost la ei pt ca nu mai aveam semnalizari si avarii la masina. ma gandeam ca so fi ars vreo siguranta, dar pt ca pana acuma nu m-am bagat la electrice la masina mea am zis ca mai bine ma duc la un service....serviceul asta e aproape de locul meu de munca si dimineata inainte de a intra la lucru, m-am oprit la ei si le-am spus care e problema, am bagat masina inauntru si s-au ocupat de treaba....totul a durat 20 min, a schimbat o siguranta arsa si o dioda arsa si ea si mi-au izolat un fir de la semnalizare care era patruns si facea scurt.....toate bune si frumoase dar cand am intrebat cat ma costa, mi-au zis......100 ron!!!! siguranta costa 2-3 lei, iar o dioda circa 10 lei iar 10 cm banza izolatoare cred eu ca e priceless. 100 lei pt munca de 20 min si piese in valoare de max 13 lei?? eu cred ca e furt pe fata si spun asta pt ca nu aveam decat 72 lei in buzunar si cand i-am zis ca ii platesc 70 si ii aduc restul mai tarziu a zis ca e bine si atat. de asta banuiesc ca tariful acolo e in functie de client,cu atat mai mult cu cat masina are numere de MM. ca sa nu mai vb de modul de a vorbi cu clientul dar asta nu o mai scriu pt ca m-as lungi prea mult. oricum va recomand sa nu apelati la acest service daca tineti la banii munciti. numai bine
andreiand1 is offline   Reply With Quote
Old 18-12-08, 10:18   #180
CristianD
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 599
Member of:
[Honda]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

OPC-u pe ei
0800080999
suna-i si fa o sesizare.
CristianD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -