Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

View Poll Results: De folos thread-ul sau inutil? :P
Da, util, ajuta. 21 70.00%
NU,nu ma intereseaza, inutil. 9 30.00%
Voters: 30. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-12, 08:03   #421
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Frunzisului 83b-B&D Autoservice, pe varianta Zorilor-Manastur.
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 27-03-12, 21:56   #422
xxman

Stage 3
 
xxman's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 86
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by Antilles View Post
Frunzisului 83b-B&D Autoservice, pe varianta Zorilor-Manastur.
Multumesc. Am rezolvat
xxman is offline   Reply With Quote
Old 02-04-12, 09:42   #423
mottanu

Stock
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 1
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Stiti vreun tinichigiu cu raport pret/calitate bun pentru o zgarietura pe portiera spate de pe o skoda fabia 2 pe aici prin Cluj? E putin putin indesata tabla + ca trebuie vopsita la nuanta masinii.
mottanu is offline   Reply With Quote
Old 05-04-12, 23:41   #424
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Stiti undeva in oras o vulcanizare unde sa aiba aparat de echilibrat fara axa centrala ?
Am o serie de jante fara gaura centrala si n-am unde sa le echilibrez.
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 07-04-12, 16:45   #425
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by mottanu View Post
Stiti vreun tinichigiu cu raport pret/calitate bun pentru o zgarietura pe portiera spate de pe o skoda fabia 2 pe aici prin Cluj? E putin putin indesata tabla + ca trebuie vopsita la nuanta masinii.
Suna la 0722686080!
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 18-04-12, 20:14   #426
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Caut un mecanic bun care sa se priceapa FOARTE BINE la motoare pe carburator. Gasesc asa ceva in Cluj?
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 19-04-12, 08:02   #427
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by BULLDOG View Post
Caut un mecanic bun care sa se priceapa FOARTE BINE la motoare pe carburator. Gasesc asa ceva in Cluj?
De ce esti copac si nu ne intrebi?! Holly hell!
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 20-04-12, 20:10   #428
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Service auto non stop?

edit: s-a rezolvat

Last edited by Champion; 20-04-12 at 20:29.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 01-05-12, 09:46   #429
ovidiuaproporo

Stage 5
 
ovidiuaproporo's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 316
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

feriti-va de service-ul GLISSANDO de pe calea baciului ( fosta incinta legume fructe parca este acolo ) .
repara masinile cu piese din dezmembrari si factureaza la pretul de piese noi !
am mari indoieli legate sid e calitatea reparatiilor efectuate acolo !

de unde stiu ca repara cu piese din dezmembrari ? pentru ca si EU le-am vandut piese pana am aflat ca sunt service !!!!!
__________________
2006 Mitsubishi Outlander 2.0L 4x4
2002 BMW E39 2.0L
1980 Fiat X1/9 1.3L-UT
ovidiuaproporo is offline   Reply With Quote
Old 02-05-12, 08:16   #430
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Am fost recent dezamagit de seriozitatea celor de la Quattro Garage de pe Meteor 23. Initial baiatul cu care am vorbit si am facut o programare a fost foarte amabil, chiar m-am bucurat ca am gasit un om serios.

Insa azi am mers la ora 8 la garaj, cum era programarea, si nu era nimeni. Pe telefoane nu raspundeau. Dupa cateva apeluri si 25 de minute asteptate, am primit un mesaj sec cum ca nu va ajunge decat dupa-masa. Nu un telefon, nu ceva scuze, nimic.

Imi pare rau ca unii nu realizeaza ca:
  • timpul clientilor e pretios (pierdut 1:30h cu tot cu aglomeratia din oras)
  • pe criza e bine sa ai clienti multumiti
  • un client multumit iti mai aduce 2, pe cand unul nemultumit iti "ia" 10

Sincer n-as fi avut o problema daca m-ar fi anuntat de ieri, inteleg ca probleme se mai intampla, neprevazutul mai intervine. Dar asa, mi se par pur si simplu neseriosi.
jmf_ is offline   Reply With Quote
Old 01-10-12, 13:06   #431
eubns

Stock
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 4
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Salut, sper ca nu se repeta postul meu, da am o intrebare pentru voi. vreau sa vin sambata in targ si sa-mi iau o masina (ford focus sau opel corsa sau renaul clio) si as vrea sa pun masina pe tester. si tot citesc ca sunt anumite service-uri care sunt mana in mana cu vanzatorii si nu prea as vrea sa am o surpriza cu masina dupa ce-o cumpar. ma puteti ajuta cu cateva pareri si cu adrese (daca se poate cat mai exacte, pentru ca eu nu cunosc clujul deloc).

multumesc anticipat pentru ajutor!
eubns is offline   Reply With Quote
Old 15-11-12, 11:13   #432
servicenter

Stage 1
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 12
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Va recomand service-ul Servicenter, de pe Calea Turizii , nr 173. Serviciile sunt foarte bune si oameni calificati.
Service Auto, Vanzari de piese, Spalatorie si Cosmetica auto, Vanzari de produse de cosmetica auto.
Tot ce aveti nevoie pentru masina gasiti aici.
Este situat vizavi de reprezentanta Ford.
Contact: 0733 053 692
servicenter is offline   Reply With Quote
Old 24-11-12, 19:52   #433
catalinho07

Stage 1
 
catalinho07's Avatar
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 15
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Baieti, imi recomandati unde sa imi vopsesc masina? O sa am de vopsit o prelungire de capota ptr bad boy si haionul dupa ce imi scoate literele si emblema golf.
catalinho07 is offline   Reply With Quote
Old 29-12-12, 19:18   #434
Alexinno1986

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 2
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Ce parere aveti despre AutoFYG Cluj-Napoca? Multumesc!
Alexinno1986 is offline   Reply With Quote
Old 01-01-13, 10:15   #435
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by Alexinno1986 View Post
Ce parere aveti despre AutoFYG Cluj-Napoca? Multumesc!
Proasta!

M-am dus o data la bosch service langa gara sa-mi curete injectoarele. Peste drum era Auto FYG, am zis perfect, ma duc sa mi le dea jos (treaba de 10 min). Ajung acolo, un nene fuma afara. Il zic ce-as avea nevoie, imi zice "nu". Atata, "nu". Intreb "de ce?". Zice "n-am chef acuma, du-te langa real".

M-am dus langa real, acolo mi le-au dat jos, in schimb cand au impins masina prin hala, mi-a zgariat unul care avea capse la uniforma unul dintre piloni bine de tot!
jmf_ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -