Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 05-02-08, 19:59   #1666
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

pe oricine vrei tu
bakal is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 21:58   #1667
corraptor_evo
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
corraptor_evo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

...........
corraptor_evo is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 15:09   #1668
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Razvane, hai sa dezvoltam cateva reguli principale de conduita, ca sa inteleaga toata lumea despre ce e vorba, si sa nu existe interpetari aiurea. Sa vedem cum ne organizam ca sa nu atragem atentia politiei si sa iasa totul cat mai frumos. Help me here plz. Ii invit si pe ceilalti cu ceva experienta in organizat grupuri de oameni sa ne ajute. Trebuie sa incepem sa punem accent pe latura asta, pentru ca incepem sa fim din ce in ce mai multi si in consecinta riscam din ce in ce mai mult, pentru ca o multime mai mare e mai greu de organizat. In primul rand eu as incepe cu organizarea parcarii, pentru ca vinerea trecuta fiecare a parcat unde a apucat. In al doilea rand, atat timp cat suntem intr-un spatiu public, circulat si "vizitat" de ochii legii, propun pastrarea la un nivel cat mai scazut a zgomotului. Vom avea destul timp sa ne etalam evacuarile intr-un spatiu mai restrans. Celor care sufera de sine si vor sa etaleze, le propun alta ocazie, pentru ca pun la inaintare toti participantii la intalnire (exemple sunt, cine e interesat, pot exemplifica). Nu in ultimul rand, plecarea de la Palat as vrea sa se faca organizat, in limita vitezei legale, cum de altfel a fost in mare parte si intalnirea trecuta, cu mici exceptii. Cine cred ca poate e liber sa-si etaleze puterea masinii intr-un spatiu restrans, cu riscuri reduse. Nu in trafic. Daca aveti si alte propuneri, va invit sa le exprimati. Am apelat la Razvan pentru ca a iesit din multime si s-a chinuit sa organizeze 4tuning-ul de cand a reinceput activitatea. Mai sunt si altii. Astept propuneri. Haideti sa facem ceva frumos, in siguranta.
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 15:14   #1669
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

am si eu o intrebare... se anunta cineva pt 4tuning days de la bucururesti? poate plecam impreuna..
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 15:35   #1670
mihay

Stage 3
 
mihay's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 165
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by ESPinoza View Post
am si eu o intrebare... se anunta cineva pt 4tuning days de la bucururesti? poate plecam impreuna..
trebuie sa vb ca inca nu sa anuntat nimeni oficial ca merge vedem vinerea asta cand ne strangem iar si vorbim cine ar merge si cu ce masini se pleca
__________________
NOD
mihay is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 15:37   #1671
mihay

Stage 3
 
mihay's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 165
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
Razvane, hai sa dezvoltam cateva reguli principale de conduita, ca sa inteleaga toata lumea despre ce e vorba, si sa nu existe interpetari aiurea. Sa vedem cum ne organizam ca sa nu atragem atentia politiei si sa iasa totul cat mai frumos. Help me here plz. Ii invit si pe ceilalti cu ceva experienta in organizat grupuri de oameni sa ne ajute. Trebuie sa incepem sa punem accent pe latura asta, pentru ca incepem sa fim din ce in ce mai multi si in consecinta riscam din ce in ce mai mult, pentru ca o multime mai mare e mai greu de organizat. In primul rand eu as incepe cu organizarea parcarii, pentru ca vinerea trecuta fiecare a parcat unde a apucat. In al doilea rand, atat timp cat suntem intr-un spatiu public, circulat si "vizitat" de ochii legii, propun pastrarea la un nivel cat mai scazut a zgomotului. Vom avea destul timp sa ne etalam evacuarile intr-un spatiu mai restrans. Celor care sufera de sine si vor sa etaleze, le propun alta ocazie, pentru ca pun la inaintare toti participantii la intalnire (exemple sunt, cine e interesat, pot exemplifica). Nu in ultimul rand, plecarea de la Palat as vrea sa se faca organizat, in limita vitezei legale, cum de altfel a fost in mare parte si intalnirea trecuta, cu mici exceptii. Cine cred ca poate e liber sa-si etaleze puterea masinii intr-un spatiu restrans, cu riscuri reduse. Nu in trafic. Daca aveti si alte propuneri, va invit sa le exprimati. Am apelat la Razvan pentru ca a iesit din multime si s-a chinuit sa organizeze 4tuning-ul de cand a reinceput activitatea. Mai sunt si altii. Astept propuneri. Haideti sa facem ceva frumos, in siguranta.
dap corect radule bine spus trebuie sa vb serios despre asta ca sa nu ne aprindem paie in cap si mai ales ca abia acum incepe sezonul in rest numa bene si sa ne vedem sanatosi era sa uit danke radule
mihay is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 18:38   #1672
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

pai radule, eu momentan sunt in vs, acasa la parinti...si o sa ajung in iasi abia vineri, asa ca daca va intalniti inainte, si discutati, nu-i nicio problema, oricum, o sa se discute chestia asta si vineri la intalnire.....

eu propun urmatoarele:
1 parcarea masinilor, la locul de intalnire se face cat mai regulamentar si mai restrans posibil, sa putem incapea cu totii...

2 mersul in grupuri de masini, se face cat mai calm, si cat mai regulamentar, cel putin pana la 11.00, cand deja traficul e mai slab, si nu e atat de aglomerat...

3 orice manifestare zgomotoasa, a calitatilor masinilor nu se face la palat sau in orice alt loc aglomerat, unde intra sub incidenta legii...

4 orice manifestatie de gen show-off care ar putea pune in pericol comunitatea 4t dar si ceilalti participanti la trafic, cat si alte activitati care atrag atentia nedorita a organelor legii strict interzise...

eu la asta m-am gandit, daca aveti obiectii sau completari, va rog, nu ezitati
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 23:05   #1673
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

nimic de comentat impotriva..
eu ma alatur cu placere..
daca aveti nevoie de un om in plus la sprijin.. sunt aici ca intotdeauna..
you need me.. call me ) ca sunt alaturi .. doar ca nu ma bag.. pana nu e nevoie..
eu oricum fac urat cand vad unele faze "de soferie" ... dar prefer sa le tin pentru mine replicile.. sa nu se inteleaga altceva..
dau o mana de ajutor oricand ..

cu respect...
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 23:07   #1674
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Cine se anunta pentru Vineri? Haideti sa vedem cam cati vom fi, sa stim um organizam intalnirea si daca e nevoie sa schimbam locatia.
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 07-02-08, 11:26   #1675
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

coerct...cei care vin si care isi aduc "prietenii", sau cei care in ca nu au spus nimic pe forum dar il urmaresc si vor sa vina.....sa se anunte.....

vad ca la membrii noi, nu a postat nimeni, inseamna ca nu sunt sau ca nu mai vine nimeni....
bakal is offline   Reply With Quote
Old 07-02-08, 16:04   #1676
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Sau poate facem fluturasi si ii impartim la intalniri pentru cei noi,le zicem sa citeasca si gata,ca la clasa a 2 a,dar metoda e sigura.Huh?
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 07-02-08, 17:26   #1677
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Eu unul ma ofer sa fac munca voluntara si sa ma exprim prin viu grai cu cat mai multi de-acolo. Cred ca asa avem sansele cele mai mari sa ne facem intelesi, fara sa parem cu nasul pe sus.
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 07-02-08, 18:54   #1678
mazdaCUF

Stage 2
 
mazdaCUF's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 67
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
Cine se anunta pentru Vineri? Haideti sa vedem cam cati vom fi, sa stim um organizam intalnirea si daca e nevoie sa schimbam locatia.
Eu voi fi prezent.De schimbat locul, momentan nu cred ca e cazul, cel mai important e sa stim cum sa ne organizam! Oricum, sper sa facem un cerc mare si sa vorbim cu toti cei care vin la intalnire, si sa le explicam ce e bine si ce nu ca sa iasa intalnirile calumea, si fara sa atragem "militia".
V-am pupat, si asfalt uscat!!!! (Doamne ajuta!: )
mazdaCUF is offline   Reply With Quote
Old 07-02-08, 21:25   #1679
mihay

Stage 3
 
mihay's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 165
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

dap vineri apar si eu doar ca umpic dupa ora 22 ca atunci ies de la servici in rest sper sa ne intelegem si sa fie frumos afara in rest numa bene si sa ne vedem sanatosi
mihay is offline   Reply With Quote
Old 08-02-08, 11:41   #1680
AXEL_SS

Stage 4
 
AXEL_SS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 285
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Voi veni si eu. Sper sa se tina seama de noile reguli si cei cu microcarurile sa nu-si faca iar "zgomotos" aparitia
AXEL_SS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -