Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 12-07-07, 01:06   #361
NeO`VL

Stage 1
 
NeO`VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 7
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Multumesc mult. Deja sunt membru No Speed Limit. Nu ma deranjeaza sa ma alatur comunitatii tuning de la Valcea, dar timpul nu o sa imi permita sa ma prezint asha des la viitoarele voastre intalniri. Cu greu voi ajunge si la Navodari pe 22 iulie. O sa postez poze cu masina, probabil incepand cu weekend`ul viitor, momentan fiind plekat la Tg Jiu.
NeO`VL is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 01:10   #362
CaDDy
VW Driver

Stage 5
 
CaDDy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,239
Member of:
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

oke.. oricum toate intalnirile o sa fie anuntate aici pe forum .. daca timpul iti permite si vrei sa vii .. nu e problema din partea mea si cred k nici din partea celorlaltzi ... te ashteptam
am oprit serile trecute pe republicii si am studiat`o putin .. frumoasa si lucrata bine..dar singuru lucru care nu`mi place deloc e eleronu... pare mult prea firav.. si mare nu`sh .. parerea mea
__________________
Built Thread
CaDDy is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 01:17   #363
NeO`VL

Stage 1
 
NeO`VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 7
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

O sa intru mai des pe forum sa vad cand au lok intalnirile si dak sunt la Valcea vin cu cea mai mare placere...si subliniez un lucru "nu sunt amator de liniutze" , tin foarte mult la masina.) . Masina este lucrata de Ropho, eleronul are un design aparte, si dak o sa te uiti mai atent masina are anumite linii. Sa inteleg k ai probat eleronul dak e firav sau nu? ) glumesc.. nu e delok firav, dimpotriva se comporta foarte bine la viteze mai mari de 170 Km/h, chiar se stabilizeaza.. nu e atat de firav pe cat pare.. Ropho a gandit tuningul masinii din toate punctele de vedere.. singurul inconvenient e bara-fatza mult prea joasa pentru drumurile noastre..dar deh...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	index6.jpg
Views:	116
Size:	297.9 KB
ID:	302412  
NeO`VL is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 01:23   #364
CaDDy
VW Driver

Stage 5
 
CaDDy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,239
Member of:
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

da .. frumoasa.. da tot nu`mi place eleronu` sunt eu mai ... nu`sh .. poate k nu dadea bine nici alt eleron daca zici k e gandit asa.. dar nu`sh .. nu`mi plaece mie
CaDDy is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 11:17   #365
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

in atentia Dlui Neo`Vl. Asa e, nu e frumos sa judeci un om daca nu`l cunosti cu adevarat. da tot adevarat e ca prima impresie conteaza. Iarasi adevaru e ca nu a figuri dupa ce merg juma de oras dupa tine, eu fiind cu unu din BMWurile din gramada asta din valcea si chiar nu ma interesa tuningu. Frate, mai pe romaneste, ca faci parte dintr`un club, sau ca ai o masina frumoasa nu iti da dreptu sa faci ce ai facut. Eu sincer m`am simtit ca un sclav si asa te simteai si tu. Si eu opream in primu rand de rusine. Da tu ti`ai cumparat masina tunata si acu esti constient ca se uita lumea dupa tine. Frate nu intru in detalii da in continuare zic ca esti figurant.
__________________

VW Corrado VR6 - new engine

"I started out with nothing and I still got most of it left"
www.midnightracersvl.blogspot.com
http://forum.midnightracers.ro
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 11:23   #366
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

oricum Neo...nu e frumos..daca opreai nu se intampla nimic...vorbeati ca intre 2 propietari de masini modificate. Oricum..NU am nimic cu nimeni si te asteptam la intalniri...bafta
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 11:25   #367
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

nu ma ca eram cu BMWu gramada si nu aveam eu treaba cu tuningu!
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 20:23   #368
---===ALEX===---

Stage 2
 
---===ALEX===---'s Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 57
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

marfa rau masina aia, am vazut-o de cateva ori prin oras. Sa o stapanesti sanatos fratioare !
---===ALEX===--- is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 01:19   #369
NeO`VL

Stage 1
 
NeO`VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 7
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Sincer nu`mi place sa opresc masina noaptea la insistentele si la flashurile cuiva pe kre nu`l cunosc... poate d'ul Kaluvr6 e amator de asha ceva.. Multumesc celor ce apreciaza masina la adevarata ei valoare. Masina nu a fost cumparata pt fitze..sau alte prostii gen "figuri", pur si simplu sunt bun prieten cu fostul ei proprietar.. Nu ma gandeam k va intra asha de mult in discutii masina... in cazul in care nu exista nemultumiri voi participa cu masina la viitoarele intalniri din vl.
NeO`VL is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 01:52   #370
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Frumoasa masina Neo.....sper sa nu ma insel...cu toate ca as putea verifica ..dar e tarziu si imi este lene...dar parca mai este o mazda verde cu acelasi kit...am eu intr-o revista pe aici prin casa...dar nu stau sa o caut acum prin zecile care le am!! Sau e aceasi masina doar ca e vopsita..oricum....stai pe str cu mine si am analizat-o cum trebuie..tuning de calitate..inbinari tot...frumos...nu e chiar pe gustul meu dar se vede ca au fost facute investii destul de scumpe si manopera de calitate!!
Acum...am o rugaminte totusi pt unii useri.......copii...cartoon network inca mai are programe interesante..ma mai uit si eu din cand in cand...pt ca nu am dorinta de a face 1000 de posturi!!! Discovery e si el interesant....poate nu sunteti fan TV....nu aveti jocuri pe PC?? la strand nu va place??..sau la olt??...hint:multe tate goale!!! Pt posturi inutile nu se dau premi....nu se castiga respect!! Nu vedeti ca de la niste copilari se ajunge la mici dispute si tensiuni....eu citesc forumul mereu..(nu prea scriu pt ca nu consider ca trebuie sa las un post pe pagina)....dar cand citesc vreau sa vad ceva discuti despre masini...si posturi de genul .. "tare masina" !!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 01:58   #371
NeO`VL

Stage 1
 
NeO`VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 7
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Este intradevar o Mazda 6 verde cu kitul exterior lucrat de Ropho, cel ce a lucrat si la masina mea. Ropho face kituri unice pentru fiekare masina dar are anumite linii prin kre se recunoaste "opera" lui, unele linii comune. Din cate am vazut in Cox nu a prins chiar asha bine pe Mazda 6..
NeO`VL is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 02:27   #372
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Yep u are right....acum mi-am amintit...da mazda 6 era ....scuze pt eroare!! In Supercar am vazut....Cox nu prea cumpar...mie un singur lucru nu imi place ..nici la a ta ..nici la aia.....masca fata...aia cu gaurile alea ciudate..in rest ok!! Sper sa nu ai inccidente cu ea!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 02:31   #373
NeO`VL

Stage 1
 
NeO`VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 7
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Multumesc mult, si eu sper sa nu am incidente cu ea , e mai greu cu bara fatza dar m`am obisnuit.. stiu ce anume nu iti place ..aripioarele) sunt facute sa dea bine cu grila-fatza..
NeO`VL is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 03:05   #374
Robbert

Stage 5
 
Robbert's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 902
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

eu n'am vazut masina de aproapea, doar in trafic. Din poze arata bine, ar da bine intr'un wallpaper
te asteptam vineri , la 20:00 la polivalenta in parcare sau sambata dar nush ora sigur, crek 21:00.
Robbert is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 11:57   #375
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: Masini vazute in Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by Robbert View Post
eu n'am vazut masina de aproapea, doar in trafic. Din poze arata bine, ar da bine intr'un wallpaper
te asteptam vineri , la 20:00 la polivalenta in parcare sau sambata dar nush ora sigur, crek 21:00.
20.00 - 20.30 este ora sambata. Stiu ca asa zicea Oliver
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -