Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 15-06-09, 15:15   #1426
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

du masina la garajul ala de langa pizza fabaria .. de la trocadero .. sunt super ok baietii . le dai 100 de mii si stau si iti demonteaza si masina daca e nevoie pana gasesc buba mie mi`au lucrat bine pe ambele masini , am fost foarte multumit .. si nu`s scumpi .
mult noroc
__________________
Daca ajungi inaintea mea tine-mi si mie loc la coada te rog ... ca la cum te grabesti .. sigur se da ceva bun
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 15-06-09, 21:20   #1427
wu_vladutz
Fanatik MotorSport Member


Stage 5
 
wu_vladutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 663
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[VW]
[4Tuning International]
[Competitor CNCA]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

@Costas : am auzit si eu treaba asta, dar bateria este noua ... am fost la Mermin si mi`au aratat baietii din ce cauza se opreste ( au luat un + de la o iesire si l-au pus la masa masinii => playerul a intrat in protectie ). Am luat toate firele la verificat dar nu am gasit nimic suspect. Numai in spatele player-ului, band-izoler-ul era cam varza. Am izolat firele cat am putut si acum astept sa vad daca mai face la fel sau nu !

@CT18NRG : Ii stiu pe baieti ( daca este vb de garajul lu` Vali si a lui Edi ). Am vb cu ei si mi-au spus sa ma duc maine sa vada care e treaba. Dar se pare ca am aflat cauza si acum trebuie sa astept sa vad ce si cum
__________________
VW Polo 6N 1.6 - 75cp
VW Golf IV 1.9 TDI - 90cp--->131cp
VW Golf IV 1.9 TDI - 101cp--->140cp
VW Golf V 1.9 TDI - 105cp--->???cp


My Photos --- https://forum.4tuning.ro/album.php?u=37215

Instalatii Xenon, LED-uri SMD, folie faruri/stopuri, Polish faruri/stopuri, Alarme auto, Senzori de parcare, Faruri daylight Dectane, Stopuri pe LED Dectane, Angeleyes, LED-marker BMW, Chiptuning, Anulare filtru de particule ! http://bhp-tuning.ro
wu_vladutz is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 19:39   #1428
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by YZF-PWR View Post
de banii aia sincer mai bine caut ceva timp pe net dar barem gasesc ceva , sunt multe firme acum care concureaza la preturi si calitate pret sunt cei de la Nankang din testele care le-am vazut cu ele si din auzite de la prieteni , ca exemplu la pretul de 320 ron cum ati zis voi vin exact astea .... http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.p...139&sowigan=So
Anu trecut mi-am luat o pereche de Nankang de vara profil viteza+ploaie noi.Sunt super multumit de ele.La banii care i-am dat pe ele imi luam l-a mana a2a Continental sau mai stiu eu ce.
P.S. am mers si asta iarna cu ele si n-am avut prb. A trebuit doar sa tin cont de faptul ca sunt de vara si nu am aceiasi aderenta cu ele
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 21:31   #1429
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

DMX multi au zis ca sunt undeva printre primele locuri calitate - pret mic , daca nu am bani de ceea ce aveam in plan initial , cred ca voi recurge cu incredere la Nankang.
__________________

Liga Moderatorilor
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 00:58   #1430
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by wu_vladutz View Post
@Costas : am auzit si eu treaba asta, dar bateria este noua ... am fost la Mermin si mi`au aratat baietii din ce cauza se opreste ( au luat un + de la o iesire si l-au pus la masa masinii => playerul a intrat in protectie ). Am luat toate firele la verificat dar nu am gasit nimic suspect. Numai in spatele player-ului, band-izoler-ul era cam varza. Am izolat firele cat am putut si acum astept sa vad daca mai face la fel sau nu !

@CT18NRG : Ii stiu pe baieti ( daca este vb de garajul lu` Vali si a lui Edi ). Am vb cu ei si mi-au spus sa ma duc maine sa vada care e treaba. Dar se pare ca am aflat cauza si acum trebuie sa astept sa vad ce si cum
Nu vreau sa par carcotas, insa baietii de la Mermin (service) au cam marit preturile.... chiar ieri i-au cerut unui prieten 100 ron doar ca sa-i faca un montaj amplificator... ceea ce mie mi s-a parut cam mult, stiind cat e de munca. Pe langa asta, aceeasi operatiune m-a costat la ei, acum ~1 an, 50 ron, in conditiile in care atunci nu era criza...
Repet, nu sunt carcotas din fire si nici zgarcit, eu de la ei imi cumpar mare parte din scule, la ei montez o mica parte din ele, insa au cam marit tarifele in ultima vreme. Cred ca e de vina propaganda ce li s-a facut.
O alta tampenie pe care am observat-o acolo este ca nu dau dovada de pic de flexibilitate... ca sa fiu mai explicit:

1)vrei sa-ti montezi un amplificator cu tot ceea ce impune acest montaj, adica:
a)alegerea traseului (+), remote si RCA, demontarea si montarea plasticelor de pe traseu;
b)alegerea unui punct bun de conectare a masei, pregatirea acelui punct pentru conductibilitate, conectare etc.
c)pozarea firelor ce duc la difuzor(oare), conectarea lor la amplificator si difuzor;
d)aplicarea papucilor, cu sau fara cositor;
e)probe, reluare operatiuni etc.
Toate astea costa 100 ron (exemplu).

sau

2)Vii cu amplificatorul gata montat, cu firele de curent trase, difuzoarele conectate etc., dar ti-ai retezat din greseala un cablu RCA si vrei sa-l schimbi.... aceasta operatiune intra tot la capitolul "montaj amplificator" si costa tot 100 ron, ceea ce mi se pare cel putin absurd, din moment ce ei nu mai au atat de mult de munca, nici demontat/montat, nici manipulat pistol/ciocan de lipit, nici izolat si nici multe altele. Per total, nici durata nu e asa de mare, dar pretul ramane invariabil...

In rest, baietii care lucreaza acolo sunt OK, se pricep bine la ceea ce fac, intr-adevar isi dau silinta sa o scoata la capat.

La Raval Car in schimb... se lucreaza cel putin la fel de bine, preturile sunt mai mici, plaja de lucrari e mai larga, iar preturile sunt flexibile, reflecta mai bine efortul depus (si nu neaparat incadrarea lucrarii). De exemplu, daca iti monteaza o alarma in 2 ore, pretul va fi 50-100 ron maxim, insa la Mermin pretul e invariabil 200 ron, chiar daca ai cumparat alarma de la ei, chiar daca ai Dacie sau Alfa, chiar daca s-a lucrat 1 ora sau 5 ore.
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg

Last edited by quick_5hifter; 18-06-09 at 01:00.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 01:13   #1431
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

s`au invatzat cu lumea mergand la ei ... si cam asta e sindromul in romania din pacate .. vine lumea ? saltam scoru . .ca tot vine ...

de dat dreptate.. din pacate.. trebuie sa`ti cam dau , desi toate masinile le`am facut la ei pana acum .. urmatoarea cred ca va merge prin alte parti
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 01:18   #1432
wu_vladutz
Fanatik MotorSport Member


Stage 5
 
wu_vladutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 663
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[VW]
[4Tuning International]
[Competitor CNCA]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

@quick : Nu am idee ce preturi au pt ca nu mi`am montat niciodata nimic la ei ( am cumparat de la ei multe "Scule" si le`am montat singur ). Singura chestie este ca, asa cum ai zis si tu, se pricep super bine ... de fiecare data cand am avut probleme m`am dus la ei si m`au ajutat sa le rezolv.

Acum, sper sa nu fiu offtopic .... am un amplificator de vanzare : Ground Zero Uranium - GZUA 1.1000DX - ( 1 x 1000W (1 ohmi ; 14,4 V, 1% THD) ; 1 x 600W (2 ohmi ; 14,4 V, 1% THD) )
Mai multe detalii gasiti pe be.loud ( din pacate nu pot posta link-ul )

Amplificatorul este nou, il am de o luna de zile ( factura, garantie, etc ) ! Daca ma ajutati sa scap de el raman dator cu un suc/bere

PS : PM pt pret, proba, etc !
wu_vladutz is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 10:21   #1433
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Ma bag si eu in discutia voastra putin...
Eu lucrez la Raval Car de aproape 2 ani , dar inainte de asta am fost clientul ambelor firme , si Mermin si Raval ... initial Mermin au fost pe lista mea la prima masina , si cumparam numai de la ei , dar tot la sfatul unor prieteni am ajuns la Raval Car si am deschis ochii am vazut diferente de preturi si la produse si la manopera , pe langa ( dupa cum zicea quick ) la Raval daca lucrez aici de ceva timp am observat o gama mult mai larga de produse si manopere care altii nu se incurca sa le faca.
Deci care are nevoie de ajutor si ne sta in putere , treceti si va vom ajuta.
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 10:40   #1434
CT-00-DNS

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 326
Member of:
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

www.constatulamiabil.ro

Intra in vigoare de la 1 iulie 2009, gasiti acolo toate detaliile
CT-00-DNS is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 18:56   #1435
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

ms baieti de sfaturi in legatura cu anvelopele, dar am fost in CT --- prea mancate erau si nu aveau 4buc cum imi doream eu.. Asa ca am gasit la Tulcea pana la urma, 1 mil bucata- am luat 4 si au 7mm carne masurata de mine cu un instrument special(imi scapa numele) )... baietii din ct vroiai 150 lei pe nimic.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 19:44   #1436
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

un vopsitor pe principiul ieftin si bun stie careva? si daca are careva idee cu aproximatie cam cat m-ar costa capota vopsita?
Blondy26 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 19:59   #1437
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

ieftin si bun nu prea gasesti. e unu f bun in coiciu. PM daca te intereseaza
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 21:26   #1438
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by D_M_X View Post
ieftin si bun nu prea gasesti. e unu f bun in coiciu. PM daca te intereseaza
Pentru moment verific piata de preturi si de calitate. Pana ma decid mai dureaza pentru ca vreau sa vad ce, cum si cine poate face...Am vazut niste "opere" pe unele masini si mi-e foarte teama sa nu ajunga si a mea la fel...Mi-e teama sa nu cumva sa nu nimereasca aceeasi nuanta de vopsea, sa iasa "bubite" din alea pe vopsea (stii cred, la ce ma refer) sau particule vizibile de praf lipite de vopsea (am vazut si asta si pretul nu a fost asa mic) si mi-e un pic teama.
__________________
My 2 loves:

Seat Ibiza 6L Emocion Red - 1,2L 12V - 2006

Ford Focus 2nd gen Facelift Tango red - 1,6L 16V Duratec - 2011

---===CT-26-YRA & CT-25-YRA===---
Blondy26 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 11:23   #1439
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

incercati la sfera ...

https://forum.4tuning.ro/102-bursa-serviciilor-auto/89636-oferta-vopsitorie-tinichigerie-polishare-profesionala.html
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 13:39   #1440
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Masina data drept exemplu arata bine. Ce inseamna pret rezonabil? Mai exact are idee cineva cat costa o capota? Vreau sa o vopsesc dupa o continuare cu fibra pentru bad boy look.
Blondy26 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -