Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 24-02-07, 07:26   #226
X-man

Stage 2
 
X-man's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 24
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
c.
PS: sper sa nu te superi ca am facut comentariul asta, nu zic ca nu merita, dar acum omul isi amortizeaza cheltuiala cu noul cuptor umfland nota de plata la primele 100 de masini..
no problem,..nu am de ce s ama supar....eu am zis ca o fac pe asigurare asa ca nu ma costa nimic..dar oricum o sa intreb cat costa asa de curiozitate...pot doar sa iti spun ca initial l-am intrebat pe turc daca ar fi sa platesc eu doar spoileru si capota cat ma costa si a zis aprox 8 milioane....si atunci am zis ok o fac pe asigurare...dar acu s-au adaugat si aripile...asa mi-a sugerat si am fost de acord...revin cu cu raspunsul final.....
PS...ma gandeam eu sa nu apelez la asigurare dar a inceput sa imi baraie si toba intermediara si tre sa o schimb si la bavaria mi-au zis 14 milioane...asa ca... ..
X-man is offline   Reply With Quote
Old 24-02-07, 18:59   #227
kirin
Old School Cars

Stage 5
 
kirin's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 661
Member of:
[Opel]
[Old School Cars]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by CT-07-APV View Post
Cine ma poate trimite la cineva de la RAR pentru niste omologari, mai concret sa aflu date despre anumite piese cum trebuie facute pentru a fi legale, limitele de incadrare pentru jante si mai multe.. Sper ca s-a inteles ce am nevoie.. Stie careva?
asta ma intereseaza si pe mine
kirin is offline   Reply With Quote
Old 26-02-07, 07:12   #228
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

am shi eu o problema shi ashtept raspunsuri cat mai urgent... am rupt puntea la break mi-ash lua una noua dar nu se merita ca poate o rup shi a2a oara ... asha ca shtiti pe cineva care vinde o punte de break?am gasit un la 2mil are tot pe ea,butuci,pistonashe tot ce trebe... cum vise pare pretu???
__________________
LUPTA si nu vei SUPRAVIETUI !!!
FUGI si nu vei avea SCAPARE!!!

Cine-i harnic si munceste are tot ce vrea.....cine-i smecher si chiuleste are tot asa...
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 23:45   #229
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Cu RAR-u vad ca nimeni nu ma poate ajuta.. Atunci ce fac la faza urmatoare: am mers sa vopsesc pragurile portbagaju oglinzilesi manerele la logan si ei au facut asa: manere si oglinzi roz, portbagaju e coaja de portocala, pragurile au gaurele in vopsea si nici nu mia astupat gaura dintre prag si caroserie.. Trebuia facut pe casco si nu stiu daca a incheiat tata toata treaba cu ei deja maine aflu.. dar eu ce fac acu? Aaa si inca ceva miau spalat masina si au sterso cu carpe si are toata numa cerculete pe ea acu de la zgarieturi.. eu no stersesem decat cu piele de caprioara. Sa fac infart cand am vazut masina azi.. Ce ma fac?
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Old 28-02-07, 17:55   #230
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

un polish ar rezolva problema ..eventual prima oara cu unul abraziv ..sa elimine din zgarieturi si imperfectiuni ..si dupa aia pt luciu
LKS is offline   Reply With Quote
Old 28-02-07, 20:30   #231
X-man

Stage 2
 
X-man's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 24
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Ca sa revin dupa ce mi-au facut capota aripi fatza si spoiler nu a vrut sa imi zica exact cat e devizu da mi-a repetat ca e cam 20 milioane...in fine...Dar in schimb au lucrat destul de bine...nu se vede diferenta intre fatza si restu masinii..ei mi-au si polishat-o....,au zis ca ma ajuta si culoarea argintiu metalizat...daca era neagra se vedea mai bine diferenta...si chiar si asa dupa cateva spalari incepe sa se uniformizeze
Si apropo de polish,in cazul tau APV nu cred ca trebuie polishata abraziv,asta daca zgarieturile nu sunt mai adanci....ceea ce nu cred ca e cazul...si ca sa iti dau si pretul turcilor respectivi...am inteles ca pt masina mea e cam 7 milioane...da cica "polish ca la ma-sa"...cand l-am intrebat daca "ca la ta-su",adica ceva mai ieftin nu au? mi-au zis ca mai bine nu mai faci decat sa iti bati joc ce sa ii faci...preturi cam mari...dar in cazul meu sincer am fost supermultumit....hai bafta
X-man is offline   Reply With Quote
Old 28-02-07, 21:14   #232
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

cu 1.5 mil - 2 mil iti iei solutie de polish (abraziv si luciu)
LKS is offline   Reply With Quote
Old 03-03-07, 16:21   #233
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

vb cu leo .. k face bine lucreaza foarte bine ..
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 20-03-07, 20:41   #234
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

de la shifter .. k sa shtitzi si voi


in legatura cu vulcanizarile naspa de care ziceam, iata cateva exemple:

->cea de pe eliberarii, unde mi s-a intamplat de 2 ori anul asta sa "nu avem aer", insa nu asta m-a deranjat: venisem cu jantele si cu niste cauciucuri cu buza de protectie, si le-a luat aproape o ora sa le monteze pe jante...aparatura lor nu e facuta pentru astea cu buza de protectie, sau e prea uzata...baietii care lucreaza acolo sunt ok, n-am nimic cu ei, desi, pentru acelasi procedeu ca mai sus, dar la cateva zile dupa ce mi-am revopsit jantele, le-am atras atentia in mod insistent sa nu le zgarie, insa inevitabilul s-a produs....si s-a produs din nou....si de atunci nu mai calc pe-acolo (PS: nu erau vopsite la spray)

->tot pe aproape, dar pe soveja, undeva intre zonele camp si pod butelii, pe dreapta cum mergi spre pod, baietii de acolo arunca cu rotile tale de parca ti le-au dat ei cadou, iar daca le zici sa le manipuleze mai cu grija, ii ofensezi foarte tare si te trateaza cu sictir. pe langa asta, nu gasiti sa cumparati de acolo nici capace de ventile, nici ventile....ceea ce nu mi se pare normal la o vulcanizare.

->cea de langa liceul energetic mi se pare o mare aberatie inca de cand dai cu ochii de ea: e situata IN PANTA iar mie mi-au facut presiunea la roti dupa calculele lor, adica indicatorul de presiune arata 1 atmosfera, si lucratorul spunea ca de fapt sunt 2 atm., ca stie el "doza". in plus, e un pericol sa iesi din masina in zona aia, si de asemenea personalul de acolo este expus pericolului in fiecare minutel, din cauza traficului din zona.
-la aceasta vulcanizare ar mai fi de adaugat si preturile cam mari, comparabile cu cele de la Seat, in conditiile in care serviciile lor nu se compara cu ale celor din urma mentionati...

->as vrea sa dau si 2 exemple cu plus, si anume cea de pe th. burada, intre i.c.bratianu si coltul cimitirului, situata pe partea dreapta cum mergi spre gara. baietii de acolo lucreaza cu grija si rabdare, si cred ca au cele mai mici preturi din oras.
->de asemenea, pe atelierelor este o vulcanizare mai modern utilata, si acolo nu ti-e frica sa nu te murdaresti cand te atingi de ceva din greseala...pe langa asta, cred ca e singura din constanta unde poti sa-ti pui azot in roata, iar preturile de asemenea sunt decente.
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 13:25   #235
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

URGENT AM NEVOIE DE AJUTOR: in fata la masca din fata intre faruri in spatele emblemei chestia aia metalica e de rezistenta de la logan?
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 17:32   #236
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

cauta pe daciaclub... se pare ca da n-am vazut pe nimeni care a taiato... shi vine dean curulea... ce sa mai gandire de romani combinata cu aia frantzuzeasca...
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 19:51   #237
metal_militia
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
metal_militia's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 882
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

unde gasesc o spalatorie non-stop sau deschisa pana mai tarziu (7-8 ) unde preferabil sa nu umple masina de dungi??
metal_militia is offline   Reply With Quote
Old 08-04-07, 04:27   #238
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

bai baieti care ma ajuta si pe mine cu un cauciuc sau doua chiar daca aveti masurile sunt urmatoarele : 225/45/16 , second hand sa fie clar k in magazin preturile la marimile alea sunt colosale
__________________

Liga Moderatorilor
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 08-04-07, 19:52   #239
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

vezi pe varianta ... dupa metro .. si ianinte de metro sunt SH .. sau mergi p atelierelor la alea d acolo tot sh sunt si acolo
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 14-04-07, 00:57   #240
absstrakt
VW Driver

Stage 5
 
absstrakt's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 693
Member of:
[VW]
[Racing Syndicate]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

salutare. va cer si eu ajutorul. unde pot in constanta sa`mi montez instalatie de xenon? un atelier unde monteaza sau daca stiti pe cineva? as avea nevoie maine..adica astazi..ca trebuie sa plec duminica cu masina...mersi
absstrakt is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -