Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 27-05-09, 06:45   #1396
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

rzd ptr mine tuningul nu inseamna nimic eu nu ma pricep
la tuning...
asa presimt eu ca o sa cheltui ceva banii cu masina fara sati dai seama se aduna , mai bine ii strangeai si iti scoteai colega de banca la un cico...
zbuf nu are rost sa intram in polemici orice stop vopsit oricat de putin ii scade din vizibilitate ... si cum a zis colegu cu opel eu declar la politie ca erau inegrite , si stim noi ca in caz de asa ceva pana se ajunge la politie stopu e curat si ``albit``
__________________
LUPTA si nu vei SUPRAVIETUI !!!
FUGI si nu vei avea SCAPARE!!!

Cine-i harnic si munceste are tot ce vrea.....cine-i smecher si chiuleste are tot asa...
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 01-06-09, 20:24   #1397
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Salut .
Haideti sa va intreb si eu ceva poate ma ajutati si pe mine cu un sfat .
Am un golf 5 trimis la bucuresti la facut kit exterior .. dupa care va trebui chituita si vopsita . Dati`mi si mie pe cineva care sa faca o treaba buna ..
Raman indatorat si daca iese bine cu totul .. ud si masina )
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 01-06-09, 20:28   #1398
CT 88 BAU
Fiat Driver

Stage 5
 
CT 88 BAU's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 424
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Mitsubishi]
Talking Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by CT18NRG View Post
Salut .
Haideti sa va intreb si eu ceva poate ma ajutati si pe mine cu un sfat .
Am un golf 5 trimis la bucuresti la facut kit exterior .. dupa care va trebui chituita si vopsita . Dati`mi si mie pe cineva care sa faca o treaba buna ..
Raman indatorat si daca iese bine cu totul .. ud si masina )
https://forum.4tuning.ro/102-bursa-serviciilor-auto/89636-oferta-vopsitorie-tinichigerie-polishare-profesionala.html tii recomand cu caldura...si nu`s scumpi si fac si trb super buna...
CT 88 BAU is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 00:16   #1399
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

multzam mult . o sa vbesc cu ei ... oricum mai am vreo 2 saptamani de asteptat la masina :-< .. asta in caz ca vin toate la timp de pe afara
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 21:20   #1400
semjke

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 637
Member of:
[CHEVROLET]
[FOTO]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Prin imprejurimi stie cineva unde pot gasit prelata, copertine (nu gata facute,e vorba doar de material aproximativ 10-15m lungime cu 1.5-2m latime) ? Multumesc anticipat..
semjke is offline   Reply With Quote
Old 03-06-09, 07:38   #1401
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by semjke View Post
Prin imprejurimi stie cineva unde pot gasit prelata, copertine (nu gata facute,e vorba doar de material aproximativ 10-15m lungime cu 1.5-2m latime) ? Multumesc anticipat..
era(anul trecut) undeva pe langa liceul pedagogic un astfel de magazin dar sincer nu mai stiu exact strada....oricum e prin zona pe acolo .Daca aflu o sa iti zic
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 19:53   #1402
FLV.gti

Stage 2
 
FLV.gti's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 40
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by CT18NRG View Post
Salut .
Haideti sa va intreb si eu ceva poate ma ajutati si pe mine cu un sfat .
Am un golf 5 trimis la bucuresti la facut kit exterior .. dupa care va trebui chituita si vopsita . Dati`mi si mie pe cineva care sa faca o treaba buna ..
Raman indatorat si daca iese bine cu totul .. ud si masina )
salut. pt bucuresti\ vopsit recomand pe cineva din pantelimon. baieti cu chef de munca, cuptor propriu, experienta in tuning exterior. asta daca ai bani, ca moca nu mai stiu pe nimeni...
FLV.gti is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 21:27   #1403
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

hehe masina va cam fi de show asa ca nu prea ma zgarcesc la ea ... stii cum e .. suntem prea saraci sa facem chestii ieftine
am vorbit cu baietii de la SFERA si pareau interesati de proiect .. it comes as a challenge . cred ca voi merge pe mana lor . sunt putin " patriot " .. vreau sa`i fac ceva si in constanta.. ca si asa body kitul si restul modificarilor le fac la bucuresti ..sa aiba si putzin de dobrogea in ea ) ( nu.. asta nu inseamna ca o cromez) ) multzam oricum
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 05-06-09, 01:59   #1404
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by CT18NRG View Post
hehe masina va cam fi de show asa ca nu prea ma zgarcesc la ea ... stii cum e .. suntem prea saraci sa facem chestii ieftine
am vorbit cu baietii de la SFERA si pareau interesati de proiect .. it comes as a challenge . cred ca voi merge pe mana lor . sunt putin " patriot " .. vreau sa`i fac ceva si in constanta.. ca si asa body kitul si restul modificarilor le fac la bucuresti ..sa aiba si putzin de dobrogea in ea ) ( nu.. asta nu inseamna ca o cromez) ) multzam oricum
Daca vrei din "Dobrogea", ti-l recomand pe Nea' Nelu din Cumpana. Daca vrei neaparat din C-ta, ti-l recomand pe Leo.... insa el nu prea are timp, cam greu il prinzi liber. Preturile sunt bune in ambele cazuri, calitatea e OK daca nu e cu dead-line.
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 05-06-09, 03:16   #1405
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

stim bine cu toti cat de greu e sa gasesti un vopsitor . nu mai vorbesc de un chit`er foarte bun .. si din pacate la masina mea vor fi enorm de multe detalii de chituit .. destul de dificil .

din start plec de la ideea ca multi sunt destul de buni ca sa se ocupe de ea . diferenta o face ( asa vad eu lucrurile cel putin ) daruirea asupra proiectului . partea financiara nu e neaparat cea mai importanta . ma gandesc cum ca ... 2 vopsiri . .sunt mai scumpe oricum decat una scumpa

momentan sunt la stadiul de cautari. mai dureaza cam 2 3 saptamani pana va pleca de la bucuresti de la fibra si modificat masina... inca sa zic ca am timp .

dead line din pacate cam exista .. ca urmeaza niste aparitii programate pentru masina .. si e pe fuga ( nu`ti imagina ca o vreau in 3 zile .. )

oricum o sa discut cu toata lumea in momentul in care masina va fi adusa la Cta la nivel de fibra .. ca stii cum e .. zici ca o faci..pana o vezi . apoi iti pui mainile`n cap cat e de mult de munca la ea ( si sunt constient ca pentru ei munca la o astfel de masina inseamna bani pierduti .. castigi mult mai bine din capote si aripi ) ... dar sper inca sa mai conteze ( in Romania ? oare ? ) faptul ca ai " shansa " sa lucrezi la un proiect poate interesant .. poate respectul pentru omul ala care a bagat cateva mii bune de euro intr`o masina .. sa nu`ti bati joc de ea .. etc.

momentan .. respir greu si numar zilele pana termina de lucrat la ea . Oricum o sa va rog cand masina va veni in constanta pe voi , cei mai vechi pe aici .. sa ne vedem undeva sa ne uitam la ea .. si sa gasim impreuna varianta cea mai buna

Multam oricum pentru ajutor !
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 17:27   #1406
zbuf

Stage 4
 
zbuf's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 258
Member of:
[DACIA]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

stie careva un centru de dezmembrari de unde as putea procura cate ceva pentru un mercedes c class w 202?mi-ar trebui atat piese mecanice cat si componente electronice....
__________________
Inger,ingerashu meu da-mi si mie-un BMW-u, si-ti promit ca-n continuare nu fac multe prostioare decat niste laterale,si in spate o toba mare
zbuf is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 18:21   #1407
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

clasicul eforie spre techirghiol ...
sau ovidiu - dreapta spre lumina .. iesi din lumina , treci pe sub pasarela .. si imediat se face un drum la dreapta .. si pe acolo era acum vr`un an ( nusht daca mai e ) un centru de dezmembrari unde aveau masini de genul asta
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 22:47   #1408
TurkishCarFan
Opel Driver

Stage 5
 
TurkishCarFan's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,078
Member of:
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

deasemenea...eforie spre techirghiol...nu cred ca le lipseste ceva au un pret,dar nu e degeaba...
TurkishCarFan is offline   Reply With Quote
Old 08-06-09, 01:08   #1409
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by TurkishCarFan View Post
deasemenea...eforie spre techirghiol...nu cred ca le lipseste ceva au un pret,dar nu e degeaba...
Nu e chiar asa.... eu am cautat piese pentru Opel Vectra A 2.0 8v si... n- am gasit nimic la ei. Cautam oglinda exterioara, stopuri, trapa cu mecanism, pompa de apa, rampa de injectie. N-aveau nici una din astea. Iar daca nici Opel Vectra A nu e o masina comuna... nu mai zic nimic.

De adaugat faptul ca la ei m-a costat un stop de microbuz Mercedes din '90 vreo 80 lei, acum 4 ani. Am verificat ulterior, la magazin costa unul nou 40 lei. Preturile lor sunt, daca nu NESIMTITE, cel putin FOARTE MARI. Deci hai sa nu-i ridicam in slavi, ca-mi sare mustarul si le fac anti-campanie de nu se vad!!
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 08-06-09, 05:15   #1410
TurkishCarFan
Opel Driver

Stage 5
 
TurkishCarFan's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,078
Member of:
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

sincer chiar n`am de ce sa`i ridic in slavi da` am fost in urma cu 2-3 zile si au 2 incaperi pline cu stop`uri si faruri,chiar m`a uimit.in fine,cum nici unul nu avem procent din profitu` lui mai bine nu ne contrazicem aiurea.
in legatura cu pretul sunt de acord,dar daca nu gasesti pe nicaieri piesa n`ai ce face.
__________________
Stop trying to catch me and catch me!
Vand mazda 323f cu faruri escamotabile ! ! !
TurkishCarFan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -