Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 02-01-11, 23:22   #2296
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by maff_77 View Post
la dobrogea in spate la oxford...defapt in spate la omv acolo in curte la dacia service unde se face rar-u etc
am usurat una eu acolo
fac super treaba baietii
Multam fain pentru informatie!
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 02-01-11, 23:24   #2297
maff_77
Audi Driver

Stage 5
 
maff_77's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,021
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[MERCEDES]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Multam fain pentru informatie!
nu ai pt ce tine ma si pe mine la curent dupa ce pui volanta pe masina
numai bine
maff_77 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-11, 18:54   #2298
alex_84

Stage 4
 
alex_84's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 177
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by mike20 View Post
s-a mutat pe str. semanatorului cum vii dinspre str.soveja,,,scrie mare ELECTRICA AUTO pe dreapta
ala pe senamatorului este ala mai batran care era in spate la kaufland, dar cristi cel tanar este in spate la lukoil pe undeva la cet spre pod la i.p.m.c.
__________________
alex_84 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-11, 21:51   #2299
CT-05-UST

Stage 4
 
CT-05-UST's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 218
Member of:
[X-Team Racing Club]
[DACIA]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Multam fain pentru informatie!

tie iti mai arde de usurat volante ma in loc sa te gandesti la copil scutece si alte acareturi )
CT-05-UST is offline   Reply With Quote
Old 03-01-11, 22:08   #2300
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by CT-05-UST View Post
tie iti mai arde de usurat volante ma in loc sa te gandesti la copil scutece si alte acareturi )
M-am gandit si la alea frate... e totul pus la punct, insa tre' sa ne mai si deplasam, nu? Deja am schimbat 3 ambreiaje in nici 60.000 km... o volanta noua, OEM, e 28 milioane. Cea veche nu mai e buna asa cum e acum, trebuia rectificata de cand am luat masina... si gandeste-te ca acum, pe zapada, patineaza mai mult din ambreiaj decat din anvelope... nici nu vreau sa imi imaginez ce se intampla cand se usuca asfaltul
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 00:23   #2301
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Stie cineva de Addo Tuning Constanta?Au ceva experienta in kit-uri exterioare?Dar fratii fibra din Ovidiu se mai ocupa de exterioare ? Cam pe unde ii gasesc ,pe unii si pe ceilalti ,o adresa, un nr de tel.
Multumesc anticipat!
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 13:50   #2302
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Unde gasesc sa imi fac si mie careva o oglinda? (sa taie geamul doar, pt un moto) Nu de alta dar nu prea gasesc, ca e modelul ceva mai vechi si ce am gasit depaseste ca valoare un kit xenon, un ulei bun etc
banzay is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 16:30   #2303
semjke

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 637
Member of:
[CHEVROLET]
[FOTO]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Eu am rezolvat-o odata pt atv in tomis 3 langa alimentara alfa beta, e o geamgerie si te ajuta cu orice tip de oglinda acolo, poti incerca.
semjke is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 17:57   #2304
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Multam' frumos! Incercasem langa Agersoft, pe la Brotacei si a zis ca nu ma poate ajuta (cred ca nu prea avea chef - juca Solitaire omu)
banzay is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 10:19   #2305
Angel-Boy
Renault Driver

Stage 5
 
Angel-Boy's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,522
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

salutare , am nevoie de cineva care se pricepe la strung , am o piesa care am rupto .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00908.JPG
Views:	77
Size:	1.17 MB
ID:	1814306  
Angel-Boy is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 12:18   #2306
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by Angel-Boy View Post
salutare , am nevoie de cineva care se pricepe la strung , am o piesa care am rupto .
Salut, pot sa-ti recomand doua ateliere de strungarie unde m-a trimis lumea pana acum cu diverse probleme, insa nu stiu daca vreunul din ele iti poate rezolva problema, trebuie mers si intrebat:

1)pe Baba Novac, cum vii de pe Aurel Vlaicu, mergi ~200 metri si o sa vezi pe partea dreapta, printre blocurile recent construite, o macheta a noului cartier incorporata intr-un chiosc din termopan, iar dupa ce faci dreapta acolo o sa vezi la cca. 50 metri o bisericuta din lemn. Imediat dupa bisericuta, pe partea stanga, o sa vezi o gradina cu o placuta unde scrie ceva de genul "strungarie - nume + prenume - numar de telefon". Omul acolo are atelierul, iar daca nu-ti poate lucra o piesa, te trimite el la altcineva care poate. Preturile sunt ok.

2)langa restaurantul "Rustic" este o benzinarie; treci printre restaurant si benzinarie (dreapta cum vii de la Carrefour) si o sa intri intr-o curte mare a unui service auto (vopsitorie, tinichigerie, mecanica etc.); printre altele au si atelier de strungarie; nu strica sa intrebi si acolo.

Mai stiu o strungarie, dar nu te trimit acolo din motive subiective (mi-au facut niste simple flanse de adaptare jante, dar le-au facut foarte prost si scump).

Toate cele bune si bafta in rezolvarea problemei!

@maff_77: am mers la baietii de la Campus, ei mi-au zis ca nu pot rezolva problema decat cu montaj & stuff, dar m-au trimis tot la Rustic si am ajuns la cine trebuie. Luni probabil demontez masina si le duc volanta, iar marti-miercuri probabil va fi totul gata si te voi anunta cum a decurs totul. Oricum, multumesc mult, fara ajutorul tau mai aveam de cautat mult si bine! (am inteles ca in alta parte nu se putea rezolva, cu tot cu echilibrarea volantei etc.)
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 13:13   #2307
CT-05-UST

Stage 4
 
CT-05-UST's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 218
Member of:
[X-Team Racing Club]
[DACIA]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post

@maff_77: am mers la baietii de la Campus, ei mi-au zis ca nu pot rezolva problema decat cu montaj & stuff, dar m-au trimis tot la Rustic si am ajuns la cine trebuie. Luni probabil demontez masina si le duc volanta, iar marti-miercuri probabil va fi totul gata si te voi anunta cum a decurs totul. Oricum, multumesc mult, fara ajutorul tau mai aveam de cautat mult si bine! (am inteles ca in alta parte nu se putea rezolva, cu tot cu echilibrarea volantei etc.)
nu-l mai lauda atat ca ii creste nasu )
CT-05-UST is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 19:24   #2308
me`TRC

Stage 3
 
me`TRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 153
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Cine il cunoaste pe proprietarul acestei masini si ma poate pune si pe mine in legatura cu el, sa-mi dea un numar de telefon ceva de genul, trebuie sa iau legatura cu el urgent.Am cumparat masina de la el si vreau sa iau legatura cu el urgent.Multumesc.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00552.jpg
Views:	74
Size:	83.4 KB
ID:	1817942   Click image for larger version

Name:	DSC00557.jpg
Views:	61
Size:	70.8 KB
ID:	1817943  

Last edited by me`TRC; 11-01-11 at 19:28.
me`TRC is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 20:34   #2309
CT-05-UST

Stage 4
 
CT-05-UST's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 218
Member of:
[X-Team Racing Club]
[DACIA]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by me`TRC View Post
Cine il cunoaste pe proprietarul acestei masini si ma poate pune si pe mine in legatura cu el, sa-mi dea un numar de telefon ceva de genul, trebuie sa iau legatura cu el urgent.Am cumparat masina de la el si vreau sa iau legatura cu el urgent.Multumesc.


ce e bagaboanta masina )
CT-05-UST is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 21:13   #2310
maff_77
Audi Driver

Stage 5
 
maff_77's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,021
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[MERCEDES]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Salut, pot sa-ti recomand doua ateliere de strungarie unde m-a trimis lumea pana acum cu diverse probleme, insa nu stiu daca vreunul din ele iti poate rezolva problema, trebuie mers si intrebat:

1)pe Baba Novac, cum vii de pe Aurel Vlaicu, mergi ~200 metri si o sa vezi pe partea dreapta, printre blocurile recent construite, o macheta a noului cartier incorporata intr-un chiosc din termopan, iar dupa ce faci dreapta acolo o sa vezi la cca. 50 metri o bisericuta din lemn. Imediat dupa bisericuta, pe partea stanga, o sa vezi o gradina cu o placuta unde scrie ceva de genul "strungarie - nume + prenume - numar de telefon". Omul acolo are atelierul, iar daca nu-ti poate lucra o piesa, te trimite el la altcineva care poate. Preturile sunt ok.

2)langa restaurantul "Rustic" este o benzinarie; treci printre restaurant si benzinarie (dreapta cum vii de la Carrefour) si o sa intri intr-o curte mare a unui service auto (vopsitorie, tinichigerie, mecanica etc.); printre altele au si atelier de strungarie; nu strica sa intrebi si acolo.

Mai stiu o strungarie, dar nu te trimit acolo din motive subiective (mi-au facut niste simple flanse de adaptare jante, dar le-au facut foarte prost si scump).

Toate cele bune si bafta in rezolvarea problemei!

@maff_77: am mers la baietii de la Campus, ei mi-au zis ca nu pot rezolva problema decat cu montaj & stuff, dar m-au trimis tot la Rustic si am ajuns la cine trebuie. Luni probabil demontez masina si le duc volanta, iar marti-miercuri probabil va fi totul gata si te voi anunta cum a decurs totul. Oricum, multumesc mult, fara ajutorul tau mai aveam de cautat mult si bine! (am inteles ca in alta parte nu se putea rezolva, cu tot cu echilibrarea volantei etc.)
da stiu ca nu se mai ocupa...am fost si eu cu o chiulasa in brate si m-au trimis la rustic...am rezolvat problema pe loc si a fost si ieftin
ai intrebat de pret?
ultima oara i-am usurat volanta lu GNT si a fost cu tot cu echilibrat vreo 200 de lei, asta acum 5 ani sau ceva de genul :P
__________________
desi nu pare s-ar putea sa te fac
Presedinte T power team


раскрутка сайтов
maff_77 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -