Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 21-08-09, 17:38   #1816
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: --=Īntālniri săptămānale=--

Cine se anuntza pt diseara?
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 20:05   #1817
razvan1485

Stage 3
 
razvan1485's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 80
Default

pt colegul care are probleme cu motoarele mici...nu pot decat sa iti spun ca sincer dac ma interesa parerea altora probabil ca ma duceam sa ma invart de unul singur fara sa ma vada nimei si oricum atata timp cat eu ma simt bine si ma distrez cu ceea ce fac poti sa ma critici oricat, ba mai mult te invit sa ni te alaturi si sa ne arati ce sti sa faci, iar in momentul cand ai sa te simti bine cu ceea ce faci... jos palaria din partea mea

si, mai postez o asa zisa intrebare....plm suntem vro 3 -4 cluburi in piatra, chiar nu stim sa facem mai mult decat sa aruncam cu noroi unii in altii in loc sa ne ajutam si cat de cat sa fim uniti k comunitate in piatra??????

Last edited by aleks; 22-08-09 at 21:12.
razvan1485 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 21:14   #1818
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: --=Īntālniri săptămānale=--

Quote:
Originally Posted by razvan1485 View Post
si, mai postez o asa zisa intrebare....plm suntem vro 3 -4 cluburi in piatra, chiar nu stim sa facem mai mult decat sa aruncam cu noroi unii in altii in loc sa ne ajutam si cat de cat sa fim uniti k comunitate in piatra??????
Am ramas mirat cānd am venit la voi prima dată şi am văzut cāt de separaţi stăteau oamenii pe cluburi, ca un fel de secte rivale.... Apoi am cunoscut vreo 2 reprezentanţi mai aparte şi am īnţeles, parţial , dar totusi, chiar e păcat: o singură pasiune, 1000 de orgolii, e rău...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 21:40   #1819
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: --=Īntālniri săptămānale=--

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Am ramas mirat cānd am venit la voi prima dată şi am văzut cāt de separaţi stăteau oamenii pe cluburi, ca un fel de secte rivale.... Apoi am cunoscut vreo 2 reprezentanţi mai aparte şi am īnţeles, parţial , dar totusi, chiar e păcat: o singură pasiune, 1000 de orgolii, e rău...
Trece. Maine ne vedem cu toti )
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 01:12   #1820
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: --=Īntālniri săptămānale=--

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Am ramas mirat cānd am venit la voi prima dată şi am văzut cāt de separaţi stăteau oamenii pe cluburi, ca un fel de secte rivale.... Apoi am cunoscut vreo 2 reprezentanţi mai aparte şi am īnţeles, parţial , dar totusi, chiar e păcat: o singură pasiune, 1000 de orgolii, e rău...
Aleks asta am observat si eu primele dati cand am fost...mam obisnuit cu timpul...na...trec pe la fiecare salut pe fiecare...eu nu stiu cum baietii pot sta asa dar la o adica este treaba lor, problema lor, comunitatea lor.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 01:18   #1821
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: --=Īntālniri săptămānale=--

Nu mai bine la noi,nu este niciun club,ne intelegem de minun.
VladM is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 12:05   #1822
DarkDevil666

Stage 3
 
DarkDevil666's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 117
Default Re: --=Īntālniri săptămānale=--

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Am ramas mirat cānd am venit la voi prima dată şi am văzut cāt de separaţi stăteau oamenii pe cluburi, ca un fel de secte rivale.... Apoi am cunoscut vreo 2 reprezentanţi mai aparte şi am īnţeles, parţial , dar totusi, chiar e păcat: o singură pasiune, 1000 de orgolii, e rău...
Da asta este.....cu multi copii care se cred mari vedete , sau mai ales care mai vin si cu masina lu "tata si mama" nu prea vad ce sa discuti...
Unii au niste gesturi in cap de nici ei nu cred ca se mai suporta...si macar dak ar avea cu ce...
__________________
DARKNIGHT RACER
DarkDevil666 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 11:09   #1823
invingatorul88

Stock
 
invingatorul88's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 7
Thumbs down Re: --=Īntālniri săptămānale=--

Nu inteleg de ce tocmai tu ai ajuns sa postezi aja ceva ! tu care ai luat o cupa , pe care nu o meritai pentru ca au fost masini mult mai tari din piatra dar au plecat prea devreme de , la suceava si te'ai vazut cel mai tare ! akum ti'ai luat un TT gata modificat si te lauzi ca ai cu ce si esti regele soselelor si ca esti cel mai pasionat de tuning din p neamt si arunci cu noroi in toti care incearca sa faca ceva pt p neamt ! ar trebui sa te mai gandesti inainte sa postezi si sa observi ca tu esti cel " care se crede mare vedeta " si care are "niste gesturi in cap de nici tu nu cred ca te mai suporti " ! ms o zi buna !
invingatorul88 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 15:13   #1824
ghici_robert

Stage 4
 
ghici_robert's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 216
Default Re: --=Īntālniri săptămānale=--

Sunteti capabili sa va purtati matur si sa ajutati la imbunatatirea imaginii Comunitatii Auto Piatra Neamt ...indiferent de club, apartenenta politica, orientare sexuala...si daca va da voie mama sau bunica ? Completati formularul de voluntariat dar nu inainte de a citi ce scrie acolo si ce obligatii va asumati http://cant.piatra-neamt.info/
ghici_robert is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 19:27   #1825
DarkDevil666

Stage 3
 
DarkDevil666's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 117
Default Re: --=Īntālniri săptămānale=--

Quote:
Originally Posted by invingatorul88 View Post
Nu inteleg de ce tocmai tu ai ajuns sa postezi aja ceva ! tu care ai luat o cupa , pe care nu o meritai pentru ca au fost masini mult mai tari din piatra dar au plecat prea devreme de , la suceava si te'ai vazut cel mai tare ! akum ti'ai luat un TT gata modificat si te lauzi ca ai cu ce si esti regele soselelor si ca esti cel mai pasionat de tuning din p neamt si arunci cu noroi in toti care incearca sa faca ceva pt p neamt ! ar trebui sa te mai gandesti inainte sa postezi si sa observi ca tu esti cel " care se crede mare vedeta " si care are "niste gesturi in cap de nici tu nu cred ca te mai suporti " ! ms o zi buna !
Ba baiatule!..pai dak sunt asha tunate masini in piatra de ce nu au luat nici o cupa la exterior pana acum anul acesta???....BORA NT-85-NOS cu care am luat cupa, de mine a fost modificata pas cu pas si nu prea vad multi capabili in piatra sa investeasca atatia bani intr-o masina si sa stie macar cu ce se mananca tuningul..
P.S...Da!.. baiatule ma simt foarte mandru ce masina posed momentan si cum o sa o fac sa arate in viitorul apropiat, chit ca ea deja e tunata in mod pro si nu cred ca multi pot spune ca au 300 hp sub capota la 1.400 kg si 4X4, asha ca cautati de lucru cu comentariile tale prin ziare!!!
DarkDevil666 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 19:43   #1826
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: --=Īntālniri săptămānale=--

Quote:
Originally Posted by DarkDevil666 View Post
Ba baiatule!..pai dak sunt asha tunate masini in piatra de ce nu au luat nici o cupa la exterior pana acum anul acesta???....BORA NT-85-NOS cu care am luat cupa, de mine a fost modificata pas cu pas si nu prea vad multi capabili in piatra sa investeasca atatia bani intr-o masina si sa stie macar cu ce se mananca tuningul..
P.S...Da!.. baiatule ma simt foarte mandru ce masina posed momentan si cum o sa o fac sa arate in viitorul apropiat, chit ca ea deja e tunata in mod pro si nu cred ca multi pot spune ca au 300 hp sub capota la 1.400 kg si 4X4, asha ca cautati de lucru cu comentariile tale prin ziare!!!
=)))))))))))) nu a luat nimeni nici o cupa??????? Da forudl lu Krysti nu a luat anul trecut la Suceava ?,si anul asta
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 21:27   #1827
B16SIX

Stage 5
 
B16SIX's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 591
Default

mai bine asteptam sa vedem cine se intoarce cu cupa de la cluj ,Bucuresti pt, Piatra Neamt(deja mai este 1 pic si se termina anu si atunci trebuie facut clasamentu cu cupele)

PS. in aprilie sper sa fie gata proiectele la toti cei din Neamt pt.a face o imagine buna la Buc.

Quote:
Originally Posted by DarkDevil666 View Post
Ba baiatule!..pai dak sunt asha tunate masini in piatra de ce nu au luat nici o cupa la exterior pana acum anul acesta???....BORA NT-85-NOS cu care am luat cupa, de mine a fost modificata pas cu pas si nu prea vad multi capabili in piatra sa investeasca atatia bani intr-o masina si sa stie macar cu ce se mananca tuningul..
P.S...Da!.. baiatule ma simt foarte mandru ce masina posed momentan si cum o sa o fac sa arate in viitorul apropiat, chit ca ea deja e tunata in mod pro si nu cred ca multi pot spune ca au 300 hp sub capota la 1.400 kg si 4X4, asha ca cautati de lucru cu comentariile tale prin ziare!!!
la SV nu am vrut sa particip anu asta la ex.int...
prieteni stiu de ce

Last edited by Ali_ump; 25-08-09 at 23:14.
B16SIX is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 21:40   #1828
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: --=Īntālniri săptămānale=--

Quote:
Originally Posted by B16SIX View Post
la SV nu am vrut sa particip anu asta la ex.int...
prieteni stiu de ce
Se stie se stie
askhy is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 23:13   #1829
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: --=Īntālniri săptămānale=--

Quote:
Originally Posted by DarkDevil666 View Post
Ba baiatule!..pai dak sunt asha tunate masini in piatra de ce nu au luat nici o cupa la exterior pana acum anul acesta???....BORA NT-85-NOS cu care am luat cupa, de mine a fost modificata pas cu pas si nu prea vad multi capabili in piatra sa investeasca atatia bani intr-o masina si sa stie macar cu ce se mananca tuningul..
P.S...Da!.. baiatule ma simt foarte mandru ce masina posed momentan si cum o sa o fac sa arate in viitorul apropiat, chit ca ea deja e tunata in mod pro si nu cred ca multi pot spune ca au 300 hp sub capota la 1.400 kg si 4X4, asha ca cautati de lucru cu comentariile tale prin ziare!!!
Mie imi pare rau ca se uita de baietii care au bagat bai in vopsea cat ai bagat tu in toata masina ! Ford Focus, VW Passat (vopsit de 2 ori), VW Bora (vopsit de 2 ori)!
Imi pare rau ca se uita unde au fost expuse ( Bucuresti 4Tuning Days, Suceava, Iasi).
Imi pare rau in special ca se uita de aceste proiecte care au avut si inca mai au multe de spus in tuningul neamtean si nu numai!

Dar cel mai mult imi pare rau de orgoliile aste care pe de o parte sunt constructive dar care rod in fundatiile (bazele) pe care comunitatea asta auto a fost creata. Si la un moment dat (sper sa nu fie asa) la fel ca si Bacaul care era o comunitate puternica au intrat intr-un con de umbra si nimeni nu prea mai aude de ei din exact aceleasi motive!

Sper sa va dati seama la timp ca e ok sa fie concurenta dar nu e ok sa se mearga prea departe cu orgoliile!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 23:31   #1830
B16SIX

Stage 5
 
B16SIX's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 591
Default Re: --=Īntālniri săptămānale=--

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Mie imi pare rau ca se uita de baietii care au bagat bai in vopsea cat ai bagat tu in toata masina ! Ford Focus, VW Passat (vopsit de 2 ori), VW Bora (vopsit de 2 ori)!
Imi pare rau ca se uita unde au fost expuse ( Bucuresti 4Tuning Days, Suceava, Iasi).
Imi pare rau in special ca se uita de aceste proiecte care au avut si inca mai au multe de spus in tuningul neamtean si nu numai!

Dar cel mai mult imi pare rau de orgoliile aste care pe de o parte sunt constructive dar care rod in fundatiile (bazele) pe care comunitatea asta auto a fost creata. Si la un moment dat (sper sa nu fie asa) la fel ca si Bacaul care era o comunitate puternica au intrat intr-un con de umbra si nimeni nu prea mai aude de ei din exact aceleasi motive!

Sper sa va dati seama la timp ca e ok sa fie concurenta dar nu e ok sa se mearga prea departe cu orgoliile!
ai uitat masina cea mai cunoscuta pe plan national (nu neaparat ca bani ci ca si ideie)
W VENTO

cam greu sa mai stea o alta masina atita timp pe prima pagina

Last edited by B16SIX; 25-08-09 at 23:37.
B16SIX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -