Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 01-07-08, 18:35   #1636
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

O alta tema, o alta discutie.

Postez aici, pt. a avertiza pe cei ce doresc ceasuri plasma. Modalitatea de montare, nu este dupa cum spune vanzatorul ci dupa specificul masinii.
Categoric tb. scoase acele, indicatorii initiali de km, turatii, apa benzina iar cele noi tb. lipite cu picatura. E o mare vrajeala tb. cu ,,NU SE SCOT ACELE"
Am dat 150ron pe set ceasuri plasma si datorita proastei executii a acestora, am fost nevoit sa-mi cumpar alte ceasuri de bord deoarece dupa montaj indicau pur si simplu aiurea.

Personal am cumparat alte ceasuri bord-sistem complet si mi-a trecut faza cu ceasurile plasma. Atasez poze cu cea ramas din bordul meu. Bani pierduti aprox. 400 ron si timp pierdut, care valoreaza mai mult ca orice.

Aviz amatorilor de lucruri contrafacute!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 024.jpg
Views:	54
Size:	746.9 KB
ID:	580078   Click image for larger version

Name:	Picture 023.jpg
Views:	55
Size:	819.0 KB
ID:	580079  
__________________
Chevrolet V210
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 01-07-08, 19:41   #1637
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 959
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

da...nasoala faza...
probabil le-ai luat din piatra, nu, dar nu poti sa spui de unde, asa-i?
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 01-07-08, 20:22   #1638
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

groaznic ce ti s`a intamplat..bani aruncati d pomana... sau poate ti`a fost o invatatura cu ceasurile astea... pakat ...ca 400 roni nu`i gasesti in strada..
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 01-07-08, 20:59   #1639
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default

Nu are rost sa spun de unde le-am luat, pt. ca nici firma respectiva nu este vinovata. La randul ei, le-a achizitionat de la alta firma si tot asa.

Imi pare rau dupa bani. 400 ron alimentam si faceam un concediu dus intors la mare cu BMW-ul si-mi mai ramanea ceva de ars si prin oras. Asta este: Domnia si prostia se platesc, adica prost am fost ca le-am cumparat, pt. ca am vrut sa am si eu fente de-alea in bord sa fiu cool (a se citi domn). Chiar daca reuseam, mai tb. o modificare si anume sistem de iluminare separata pt. acele indicatoare, cu leduri, pt. ca daca montezi plasma, ai neplacuta surpriza sa te trezesti fara ace iluminate

Doamne, mari porcarii se mai comercializeaza in Ro pt. asa zisul ,,curent tuning"!

Nu e prima data cand am luat teapa cu accesorii de fite!. Cand am cumparat xenonul pt. BMW am dat in afara de valoarea instalatiei inca 100ron pe niste porcarii care cica eliminau eroarea aparuta prin conversie. Iarasi o mare vrajeala ca eu nu am putut pacali calculatorul nicicum. Daca tot mi-am luat ceasuri bord la masina, am mai muncit cateva ore si le-am asamblat in joaca pe cele vechi. Poza mai jos.

Si acum, sa nu faca careva imprudenta sa-mi spuna ca nu am stiut eu care-i treaba cu BMW-ul si cu montajul, ca la astea in orasul P Neamt, doar un singur om e mai priceput ca mine si anume Tavi de la Accent Service!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture.jpg
Views:	69
Size:	679.7 KB
ID:	580234  

Last edited by Ali_ump; 02-07-08 at 10:18.
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 02-07-08, 09:34   #1640
RedZoneTuning
Banned

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 378
Member of:
[BMW]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Ceasurile plasma au fost achizitionate de la mine, asta ca sa nu mai las loc de barfe! Este pentru prima data cand un client este nemultumit de acest produs desi am comercializat foarte multe modele pt diferite marci auto. Din cate imi aduc aminte in urma discutiei noastre urma sa primesti un alt kit nou-nout fara nici o cheltuiala din partea ta...insa e mai usor sa arunci cu noroi!! Nu cred ca e vina mea ca ti-ai stricat bordul, avand in vedere ca ti-ai asumat acest risc chiar in magazin odata cu achizitionarea produsului. Am discutat si cu furnizorul meu si mi-a confirmat faptul ca s-au montat multe ceasuri cu plasma pe BMW E34 si nu au existat probleme atat de mari ca in cazul tau. Pot sa te convingi de acest lucru in momentul in care o sa ai binevointa sa treci pe la magazin si sa rezolvam problema asa cum am discutat. Multumesc pentru intelegere!
RedZoneTuning is offline   Reply With Quote
Old 02-07-08, 21:00   #1641
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

nu`i vina nimanui pur si simplu a fost cu ghinion toata treaba... putea sa i se intample oricui ce i s`a intamplat lui cu plasma... din ce am inteles eu nu a vrut sa arunce cu noroi in nimeni numai k a fost nemultumit de ce i s`a intamplat ceea ce e si normal..
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 02-07-08, 22:32   #1642
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Nu are rost sa spun de unde le-am luat, pt. ca nici firma respectiva nu este vinovata. La randul ei, le-a achizitionat de la alta firma si tot asa.

Daca citesti mai sus, eu nu am aruncat cu noroi in nimeni. Faptul ca-s facute ,,pe genunchi" nu este vina ta. Ori fi fost montate pe E34, dar tot gauri s-au dat la limitatorul vitezometrului, acele tot s-au scos pentru a lipi plasma. Iarasi interpretezi gresit. Eu nu am spus nimic despre faptul ca tu ai fi vinovat cu ceva. Era o discutie, astfel incat cei care-si monteaza au doua alternative:

ori mai au ceasuri de rezerva in caz de ceva;
ori respecta instructiunile de montaj si iese treaba buna.

Eu din dorinta de a nu da jos acele, le-am stricat, deci eu le-am stricat!

Nu vad de ce te superi. Sincer. Daca-ti spuneam ca trusa nu e buna, ca placutele sunt naspa (chiar daca au scartait primii 50km) aveai motiv, dar asa repet era pur si simplu o discutie.
Plus de asta, daca-mi amintesc bine, ti-am spus urmatorul lucru:

Am stricat ceasurile si voi veni sa CUMPAR altele pt. ca am ambitia sa le fac si pe cele vechi functionale, inclusiv sa rezolv pb. iluminarii acelor.
Momentan, nu am bani de dat pe asa ceva, insa fii sigur ca-mi voi cumpara altele.

PS: Am stat 2 zile, de la orele 19 pana la 01 noaptea o data sa le calibrez si a doua oara sa desfac tot pt. simplu motiv ca se blocau acele. Ma mir ca nu le-am aruncat la gunoi, dar nu a lipsit mult.
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 08:36   #1643
RedZoneTuning
Banned

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 378
Member of:
[BMW]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

In exprimarea ta ai fost tendentios si unele aspecte m-au privit direct...gandeste-te ca eu vand foarte multe modele de ceasuri plasma si in oras si in tara fara sa fi avut vre-o problema pana la tine! Asta nu inseamna ca daca din 20 de modele unul necesita putin mai multa indemanare la montaj nu ar mai trebui cumparate...zilele astea voi avea si pentru E60-ul meu ceasuri cu plasma si le voi monta fara sa dau acele indicatoare jos si fara sa stric bordul! O sa te convingi...in fine, ceea ce ar fi trebuit tu sa intelegi in urma ultimei noastre discutii e faptul ca ti-am oferit un kit nou fara nici o obligatie din partea ta si de aceea nu te inteleg! Eu inca te mai astept pe la magazin sa discutam pentru ca doar asa putem rezolva aceasta problema! Depinde doar de tine...

Last edited by RedZoneTuning; 03-07-08 at 09:09.
RedZoneTuning is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 16:33   #1644
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Sambata, 19 iulie in Onesti in parcarea CAROM va avea loc mult-asteptata intalnire NSL Onesti. Ora nu este inca batuta in cuie. In orice caz dupa orele 17.00.
__________________
I rise and u FALL!!!
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 16:35   #1645
Ionut90

Stage 3
 
Ionut90's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 137
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

poate veni oricine sau duar membrii nsl
Ionut90 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 17:43   #1646
podx
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
podx's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 476
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Ma la ce servis lucreaza cip ca am de schimbat ceva la masina si vreau sai fac o vizita
podx is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 17:49   #1647
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Ionut90 View Post
poate veni oricine sau duar membrii nsl
Poate veni oricine are automobilul in sange
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 19:52   #1648
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

orice e asteptat cu cel mai mare drag....p sa revenim cu detalii cat de curand...
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 20:23   #1649
mariusD

Stage 5
 
mariusD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 477
Member of:
[AUDI]
[Opel]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by podx View Post
Ma la ce servis lucreaza cip ca am de schimbat ceva la masina si vreau sai fac o vizita
eu nu te-as sfatui sa schimbi la service-u unde lucreaza cip.. nu ca as avea ceva cu el dar service-u se cheama AUTO MOLDOVA! bleah!
mariusD is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 22:29   #1650
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by mariusD View Post
eu nu te-as sfatui sa schimbi la service-u unde lucreaza cip.. nu ca as avea ceva cu el dar service-u se cheama AUTO MOLDOVA! bleah!
da nici eu nu te`ash sfatui pod sa mergi la auto moldova!
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -