Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-08, 13:58   #1681
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by stefan_88 View Post
a zis cineva ca vrea sa apara cu masina stock in reviste ?.... pe mine unu m-a deranjat faptul ca ali_ump a zis sa scoatem masinile stock din parcare ...ceea ce mie nu mi se pare normal ... vroia filmare ...chema numai masinile tunate si facea filmarea .
Daca nu ti-a facut palcere sa fii partas la asta data viitoare o sa chem numai masinile tunate ...
DACA NU VA CHEMAM PE TOTI ...SPUNEATI CA VA EXCLUDEM ...CA V-AM CHEMAT NU E BINE ...PARCA SUNTETI FEMEI CE DRACU!!!!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 14:10   #1682
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Am mai explicat odata ...daca tu crezi ca io vreau ca cei care au dacii sa fie marginalizati te inseli dar logic ...tu vrei sa vezi o masina stock intr-o revista de tuning? nu e vb ca radde sau nu lumea! GANDITI SI VOI UN PIC >>> NU MAI VORBITI AIUREA >>>CA NU POT SA TRIM LA REVISTA POZE CU MASINI STOCK>>>
Toata lumea stie ca am sustinut conceputl de comunitate tot timpul ..nu conteaza ca era DAcie sau BMW ...dar inevitabil ... apar chestiile astea ..pt ca altii au pasiunea si posibiliatea sa faca ceva ...iar altii au doar pasiunea si se simt marginalizati...dar nimeni nu vrea asta ...
Am obosit sa lupt cu niste gandiri complexate de faptul ca nu au posibiliate sa faca tuning ca sa demonstreze pasiunea ...faceti ce fac si eu ...si o sa va simtiti altfel
da cine dracu ti`o zis tie k vrea in reviste?? k u tot o tragi cu revistele...) eu am specificat intr`un post..k cei cu masini stok nu au ce cauta in reviste de tuning... si nu`mi place sa ma repet...k sa intelegi ce vreau sa zic!si is d acord cu u in anumite chestii ...
si u ce faci spre exemplu?
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 14:18   #1683
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Daca nu ti-a facut palcere sa fii partas la asta data viitoare o sa chem numai masinile tunate ...
DACA NU VA CHEMAM PE TOTI ...SPUNEATI CA VA EXCLUDEM ...CA V-AM CHEMAT NU E BINE ...PARCA SUNTETI FEMEI CE DRACU!!!!
ma omule ....eu am zis ca nu mi s-a parut normal ....plus ca a fost o lipsa de bun simti din partea ta sa spui sa mutam masinile din parcare . Atat am avut de spus pe forum ... Vrei sa mai vorbim vorbim vineri !
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 14:23   #1684
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Vorbim oricand...nu vad cu ce am fost nesimtit ...ca v-am spus sa mutati masinile ...ca sa ne putem face treaba asa cum trebuie ...a trebuit sa mute lumea masinile in alta parte ca sa iasa ceva ...

Buddy nu ma lua la misto te rog ...cand am zis sa faceti ce fac io am zis-o ca sa intelegeti fiecare ce vrea ... Faceti ceva pt pasiune ...altceva in afara de a comenta eforturile unora si a altora pe forum...
Va rog ...incheim ...v-ati suparat ...nu pot sa va inpac ..o sa va treaca...nu am ce sa fac ...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 14:46   #1685
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Vorbim oricand...nu vad cu ce am fost nesimtit ...ca v-am spus sa mutati masinile ...ca sa ne putem face treaba asa cum trebuie ...a trebuit sa mute lumea masinile in alta parte ca sa iasa ceva ...

Buddy nu ma lua la misto te rog ...cand am zis sa faceti ce fac io am zis-o ca sa intelegeti fiecare ce vrea ... Faceti ceva pt pasiune ...altceva in afara de a comenta eforturile unora si a altora pe forum...
Va rog ...incheim ...v-ati suparat ...nu pot sa va inpac ..o sa va treaca...nu am ce sa fac ...
eu nu m`am suparat ma..si nici nu te`am luat la mishto..ti`am adresat niste intrebari..atata tot... nu stiu ce tot le tragi u cu mishto`urile... in fine...sa incheiem subiectu asta k nu`si are rostu..


care`mi spune si mie al cui e bentley`u ala gt decapotabil?????
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 14:48   #1686
Khristy
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Khristy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 911
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[FORD]
Exclamation Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

ce ma distrez cand urmaresc acest forum ... Se discuta despre initiativa unora de a face ceva pt aceasta comunitate... (Ali_Ump ) . Pasiune exista pt. toti care viziteaza acest forum ... dar pana la urma se va ajunge din cate vad la o separare... !!! Tot o ardeti ca v'a zis Alin sa mutati masinile , care e problema ?? cu ce v'a deranjat asa de tare ? V'a rugat sa le mutati ca sa poata filma , sau sa faca poze... Foarte urat din partea voastra ca acuzati , comentati si analizati asa de mult acest subiect... Imi dati impresia ca sunteti complexati de faptul ca nu aveti tuning la masina... Nici o problema...se face tuning fratilor , dar pana atunci lasatii pe cei care au facut ceva la masini , si au investit pt chestia asta chiar si ultimul ban din buzunar( de exemplu eu ) sa arate in ce au investit !!! Tot ce se face , se face pt comunitate !! Suntem primii care au tunat o masina de politie , suntem cei care intr'un an de zile ne'am ridicat mai mult decat altii in 3 , 4 ani !! Am luat un premiu la suceava pt best show car , este un premiu care reprezinta comunitatea , nu doar pe mine , nu mi'am facut singur masina , nu am fost doar eu cu idei !! Nu va mai suparati asa , mai bine faceti ceva constructiv !! Hai sa incercam sa lasam la o parte orgoliile si sa incercam sa ridicam piatra neamtul !!Asta este doar inceputul !!
__________________
Khristy is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 15:10   #1687
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,247
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

din puctul meu de vedere imaginea de la strand arata in felul urmator : masinile tunate, cele in care s`au investit bani si au ce arata in primul rand ...iar pe fundal restul de masini , sa se vada ca suntem o comunitate si nu sunt doar "n" masini tunate si atat.

in leg cu ce'a zis Kristy, intr'adevar , s'a ridicat mult Piatra Neamtul in materie de tuning , si cred ca oricine a fost la o intalnire (bagat sau nu in seama) a avut macar 1% rol in aceasta comunitate. Si'a facut o parere , poate a mai venit , poate nu ...dar sigur a vorbit cu prieteni de-ai lui si s-a dus vb de intalniri , tuning , masini si nebunia care ne curge'n vene. Intr'adevar , altii au contibuit mai mult , meritul lor ca s-au implicat , ca au organizat unele evenimente, au participat la altele din afara orasului ...inca odata ..bravo lor


sii ...ar fi cazu' ...treceti peste unele chestii ca nu mai sunteti copii , lasati orgoliile , impresiile , ca toti "cica" facem parte din aceeasi comunitate ...hai sa fim si sa gandim matur , atunci cand trebuie , ca doar avem peste 18 ani nu ? ..

cam asta am avut de zis , sper sa nu fi suparat pe cineva , si daca da ...asta e , n`am facut decat sa`mi spun parerea ...
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 16:14   #1688
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Ca sa rezolvati problema pt totdeauna, ar trebui sa inventati o unitate de masura pt gradul de pasiune, ca la cei care fac tuning se vede usor care se pricepe si care nu. Cum sa fac sa nu par rautacios, ca intru zilnic de mai multe ori si nu ma mai starneste nimic sa scriu aici.
johnson is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 16:52   #1689
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Singura rezolvare e sa nu se mai oftice nimeni din nimicuri si sa incerce sa intelega din explicatii ce si cum se intampla ...in unele situatii in care considera ca au fost nedreptatiti!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 17:04   #1690
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,247
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

poate daca se comunica mai mult , se vorbeste sincer si se dau sfaturi utile (in general vb , nu neaparat despre evenimente) ...nu la misto sau doar ca sa dai un "sfat" , poate o sa fie bine si pe la noi.

ps. nu suntem identici , nu suntem clone , fiecare e diferit in felul lui , avem mentalitati independente , deci niciodata nu`o sa fie multumita toata lumea , insa ar trebui cea mai buna decizie luata la comun , nu individual de X, Y ...
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 17:26   #1691
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Valex hai sa fim serios ....nici macr nu te cunosc ...ai venit la mn vreodata sa ma intrebi ce se intampla ...cum sta treba a...sa ma suni intr-o seara sa stam la o vorba ...nu cred ...si nu vad cum ar trebui sa comunicam daca la intalniri veniti ...va parcati masinile si stati deoparte...apoi plecati singuri in treaba voastra ...
Buddy la fel ...io nu sunt tipu care sa nu stea de vb cu cineva ...si al intalniri ati vaz poate ca incerc sa stau de vb cu cat mai multa lume!! DAr trebuie si voi sa aveti initiativa! SA intrebati ..domle cine se ocupa cu filmare ...ce se filmeaza ... toate informatiile astea le puteti afla doar daca intrebati!
Pun pariu ca nu ati stiut la ce veniti in strand ... Cart era pregatit de burn-out-uri dar io stiam din timp ca nu este vreme pt asa ceva...si nici locul nu era potrivit....dar nu a intrebat ...BA AVEM LOC >>>PUTEM FACE SI NOI TREABA ASTA (si cand spun 'intrebat' nu ma refer la asi cere voie sau ce se mai poate interpreta)
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 17:37   #1692
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,247
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Valex hai sa fim serios ....nici macr nu te cunosc ...ai venit la mn vreodata sa ma intrebi ce se intampla ...cum sta treba a...sa ma suni intr-o seara sa stam la o vorba ...nu cred ...si nu vad cum ar trebui sa comunicam daca la intalniri veniti ...va parcati masinile si stati deoparte...apoi plecati singuri in treaba voastra ...
Buddy la fel ...io nu sunt tipu care sa nu stea de vb cu cineva ...si al intalniri ati vaz poate ca incerc sa stau de vb cu cat mai multa lume!! DAr trebuie si voi sa aveti initiativa! SA intrebati ..domle cine se ocupa cu filmare ...ce se filmeaza ... toate informatiile astea le puteti afla doar daca intrebati!
Pun pariu ca nu ati stiut la ce veniti in strand ... Cart era pregatit de burn-out-uri dar io stiam din timp ca nu este vreme pt asa ceva...si nici locul nu era potrivit....dar nu a intrebat ...BA AVEM LOC >>>PUTEM FACE SI NOI TREABA ASTA (si cand spun 'intrebat' nu ma refer la asi cere voie sau ce se mai poate interpreta)

eu nu vorbesc in numele lu' Buddy , face ce stie, cum crede ...

am dat salut de cateva ori Aline , insa probabil nu stii , insa nu e asta important , pentru ca eu nu reprezint cine stie ce in comunitate cu masina mea (Dacia aia galbena din KTN) , insa ca sa te contrazic un pic , ca nu ma bag in seama , ca nu vin sa te salut ..sau nu stiu ce , a doua oara cand veneam la intalnire (cu Buddy) cu Opelul , era la Teatru, am oprit , ne`am dat jos , si`ntreb si eu ca omu' , pe cine cunoaste ..si mi`a aratat ..ala ala ..ala ...si face ..uite'l si pe Ali_ump ...nici nu te stiam , vin spre tine sa te salut..iti vedeai de treaba ...cred ca am mers vre`un minut dupa tine ..si cand am vazut ca nimic ..nu a mai avut rost sa insist , insa asta s'antamplat de mult ...recent , te'am vazut ca ai treaba , nu avea rost sa alerg dupa tine ...o sa facem cunostinta intr`o zi ...

faza ca stam akolo ..zici tu ...pentru ca am vazut ca intr`un colt e cei din 4T , unul cei din NSL si am ales si noi un colt ...p`kolo ..oricum nu stam la masini ...mai schimbam pareri insa na ..poate o sa se schimbe lucrurile ..in bine ...
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 17:58   #1693
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Pai mai are omu treaba ...este numaru meu ...ma puteai suna ..ca nu cred ca nua veam timp sa stam de vb...nu neaparat al intalnire ..ca acolo poate nu am timp sa ma int cu toata lumea...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 20:28   #1694
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

deci pe mine sincer nu m`o interesat din prima faza cu shtrandu pt k le`am zis la baietii d la mn...k noi nu avem ce cauta acolo pt k nu avem masini tunate...vali .pod si var`miu imi sunt martori...deci din start pica faza cu shtrandu... si despre stat de vba ...numa eu stiu de cate ori l`am tras pe vali dupa mine sa faceti cunostinta...si pe la stadion fugeam dupa u...si m`am facut d rah t in fata lu vali k tot te laudam cu ceea c faci u pt comunitate...si atunci am avut o discutie cu tine legat de participarile mele lai intalniri ...si k de ce vin si stau putin..! eu ma bag o data ..d 2 ori d 4 ori in seama da a 5`a oara deja nu mai am ce discuta cu o pers kre ma evita..k simt k deranjez..si plec..! eu pe unde am fost si prin alte orase am vbit de comunitatea d la noi de intalniri ...de masini...de ByAlin care pot spune k l`am apreciat tot timpu pt ce a facut pt comunitate...! asta`i tot.. eu vreau sa spun k nu am nimic cu nimeni..nu fac misto de nimeni...si am vrut sa fiu prieten cu toata lumea... . Tu aline stii kn eram vreo 10 p sectiunea pneamt pe 4 tuning si k nu era zi in kare sa nu vbim cat despre oameni care au auzit de 4t de la mine nu mai zic.. ...dar asta`i piesa vba lu shuri...
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 22:00   #1695
ByAlin
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 420
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Honda]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
ba..park am stiut eu de ce nu merg... ai vaz vali..exact ce ti`am spus )

eu consider k trebuia specificat din prima..ca ce`i cu stok n`au ce cauta...nu k toti pasionatii d tuning... aa si ink ceva.... aia care`s pietoni au avut voie? ...
tu chiar de fiecare data tre sa comentezi? esti asa important si eu nu stiu
ByAlin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -