Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Alte discutii Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 24-09-09, 19:00   #4846
baga

Stage 5
 
baga's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 383
Member of:
[Old School Cars]
Default re: Club Ford Capri

As avea nevoie de un plastic care vine deasupra volanului nu stiu exact cum se numeste vine peste blocurile de lumini.contact... partea de jos o am dar lipseste cea de sus :d si as vrea sa fie complecta masina cat se poate
baga is offline   Reply With Quote
Old 24-09-09, 20:20   #4847
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
Costi, am zis mai demult ca pot face rost de niste grile pt capre mk 3, din pacate cand am fost sa le studiez mai bine, am vazut ca sunt de MK 2, 2 modele,3 bucati in total.

Daca e cineva interesat, sa-mi dea de stire, se pare ca cele 2 grile identice sunt de pe un model foarte interesant, ce are stergatoare la faruri..
poze maine
Multumesc Florine,
da, pe mine inca ma intereseaza, astept sa pui poze cu ele si sigur una o cumpar eu. Si daca gasesti pe undeva oglinda drepta sau stopuri de mk3 nu uita sa ma anunti.
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 24-09-09, 21:38   #4848
silencer

Stage 5
 
silencer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 485
Default re: Club Ford Capri

oglinzi s-ar putea sa am eu disponibile avand in vedere ca o sa-mi montez alt model, cat despre stopuri, cred ca ti le-am mai oferit, dar sunt innegrite si nu in cea mai buna stare. cu stopurile chiar nu am ce face, o sa le iau sa le fac o poza, daca-ti plac, imi datorezi o bere.
__________________
cand vei fi vazut atata rugina cat mine vei putea vorbi
silencer is offline   Reply With Quote
Old 24-09-09, 23:33   #4849
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

Multumesc silencer,
oglinda din dreapta m-ar interesa; cea din stanga e ok si n-as vrea s-o schimb pt ca are reglaj din interior. Imi aduc aminte ca am vorbit de stopuri si ziceam si data trecuta ca negre nu vreau sa pun nici eu pe masina, dar daca scap doar cu o bere pt ele nu mai fac mofturi...O sa incerc sa le curat cu ceva diluant care sa nu atace plasticul.
In caz ca mai are si altcineva nevoie de stopuri, si le prefera negre, ar fi bine sa zica de acum, pt ca daca 'operatia' cu diluant nu reuseste n-o sa mai fie utile nimanui...
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 24-09-09, 23:35   #4850
silencer

Stage 5
 
silencer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 485
Default re: Club Ford Capri

o sa te anunt cand le gasesc
silencer is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 07:39   #4851
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default re: Club Ford Capri

uite pozele cu cele 2 modele
http://www.99poze.ro/Masti_Ford_Capri/
cea cu gauri pt stergatoare e ceva mai speciala si dupa ce le-am pozat am mai gasit o bucata la prietenul meu prin olectia lui, e identica.
pret 120lei/bucata cea simpla, 150lei cea cu gauri pt astergatoare, mi-a aratat priertenul meu ca in UK cea simpla e 40lire S/H, nu am linkul acum.
Cred ca doar modelul JPS avea stergatoare la faruri, n-am sapat prea adanc...
sambata vin la Ar la o nunta, daca te intereseaza, merg la prietenul meu s-o iau care iti convine.

Last edited by florin_cars; 25-09-09 at 07:54.
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 07:45   #4852
AudioClass
Ford Driver

Stage 5
 
AudioClass's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 3,228
Member of:
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by capricosti View Post
Multumesc silencer,
oglinda din dreapta m-ar interesa; cea din stanga e ok si n-as vrea s-o schimb pt ca are reglaj din interior. Imi aduc aminte ca am vorbit de stopuri si ziceam si data trecuta ca negre nu vreau sa pun nici eu pe masina, dar daca scap doar cu o bere pt ele nu mai fac mofturi...O sa incerc sa le curat cu ceva diluant care sa nu atace plasticul.
In caz ca mai are si altcineva nevoie de stopuri, si le prefera negre, ar fi bine sa zica de acum, pt ca daca 'operatia' cu diluant nu reuseste n-o sa mai fie utile nimanui...
Inca o idee zic eu, buna cred......le iei frumos la smirghel mai intai de 600, ca sa dispara vopseaua, apoi 1000 si dupa aia final cu 2000, iar apoi le polishezi......nu da cu diluant ca le distrugi. Poti sa incepi si cu un 360 smirghel.
__________________
Audio Class
Shop: Piatra Neamt , bd-ul Traian, nr. 21, bl. A5, parter
Telefon: 0748.128.720, 0333.409.329
Yahoo mess : a2tuning2009 sau audioclass_tuning

Magazin on-line Audio Class

Magazin On-line Piese Auto

Furtune siliconice - conversii turbo
AudioClass is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 09:27   #4853
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
uite pozele cu cele 2 modele
http://www.99poze.ro/Masti_Ford_Capri/
cea cu gauri pt stergatoare e ceva mai speciala si dupa ce le-am pozat am mai gasit o bucata la prietenul meu prin olectia lui, e identica.
pret 120lei/bucata cea simpla, 150lei cea cu gauri pt astergatoare, mi-a aratat priertenul meu ca in UK cea simpla e 40lire S/H, nu am linkul acum.
Cred ca doar modelul JPS avea stergatoare la faruri, n-am sapat prea adanc...
sambata vin la Ar la o nunta, daca te intereseaza, merg la prietenul meu s-o iau care iti convine.
Pretul mi se pare corect, prefer modelul simplu asa ca poti sa aduci una cand vii la Arad. Da-mi un telefon cand ajungi ca sa stabilim unde ne putem intalni sa vin dupa masca...
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 09:31   #4854
silencer

Stage 5
 
silencer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 485
Default re: Club Ford Capri

hmmm, cred ca mi-ar prinde bine una cu gaurele pentru stergatoare. as putea sa trec cablul de prindere al capotei prin ele.. daca o sa mai fie disponibile cand o sa ma hotarasc eu...
silencer is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 09:54   #4855
Silencer Power

Stage 5
 
Silencer Power's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
uite pozele cu cele 2 modele
http://www.99poze.ro/Masti_Ford_Capri/
cea cu gauri pt stergatoare e ceva mai speciala si dupa ce le-am pozat am mai gasit o bucata la prietenul meu prin olectia lui, e identica.
pret 120lei/bucata cea simpla, 150lei cea cu gauri pt astergatoare, mi-a aratat priertenul meu ca in UK cea simpla e 40lire S/H, nu am linkul acum.
Cred ca doar modelul JPS avea stergatoare la faruri, n-am sapat prea adanc...
sambata vin la Ar la o nunta, daca te intereseaza, merg la prietenul meu s-o iau care iti convine.
Stergatoare ai?
Silencer Power is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 10:18   #4856
mariuslazarina

Stage 4
 
mariuslazarina's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 221
Member of:
[Old School Cars]
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

Daca se poate vreau eu stopurile negre, daca nu supar pe nimeni si scap cu o bere.
Asta daca nu gaseste colegul un dluant cu care sa le curete fara sa atace plasicul, eu am dat pe ale mele cu lac rosu, iar la itp, la RAR, nu m-au lasat pana nu le-am sters cu diluant, si au crapat si arata ca naiba.
REPET: Daca colegul se poate folosi de ele, il rog sa le foloseasca, eu mai merg cu ale mele asa cum sunt.

Multumesc.
__________________
masinuta mea de suflet...
mariuslazarina is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 10:25   #4857
silencer

Stage 5
 
silencer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 485
Default re: Club Ford Capri

am senzatia ca mai bine ii faceam oferta lui costi pe PM. nu vreau sa fac zarva aici. o sa le gasesc in weekend sa le fac poze, cred ca singurul loc in care se pot vedea momentan este threadul cu masina mea.
silencer is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 11:51   #4858
mariuslazarina

Stage 4
 
mariuslazarina's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 221
Member of:
[Old School Cars]
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

Ok, eu renunt, era doar o idee, in cazul in care Costy nu la vrea si tu nu ai ce face cu ele.
Nu vreau sa devin marul discordiei pentru urmatoarele discutii, asa ca renunt la posibilitatea de a le primi.

Scuze.
O zi placuta !
mariuslazarina is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 12:50   #4859
costybanica
Opel Driver

Stage 5
 
costybanica's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 328
Member of:
[Opel]
[Old School Cars]
Default re: Club Ford Capri

hello, am cam ajuns aproape de capitolul motor si as vrea sa iau instalatia electrica cu tot cu calculator de pe sierra si sa o transplantez pe capri dar mi-e putin frica sa nu cumva sa iau foc daca le pun aiurea si as avea nevoie de schema instalatiei electrice;ma poate ajuta cineva in aceasta problema?
costybanica is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 21:33   #4860
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default

@ silencer
@ mariuslazarina (bag de seama ca ti-ai schimbat numele, acum e mai usor de citit si de scris decat numele dinainte; trebuie sa dai de baut pt botez ...)
Cand am zis ca poate mai e altcineva care ar avea nevoie de stopuri si i-ar conveni asa vopsite, ma gandeam la altii care le au sparte sau carpite. Dar cred ca cel mai bine ar fi sa se extinda oferta la toata lumea care ar vrea stopurile astea, indiferent de starea celor pe care le au actualmente pe masina, si daca silencer este de acord, propun sa facem licitatie, iar pretul cel mai bun sa stabileasca cine va fi castigatorul. Intr-o poza unde se vedeau bine stopurile pe masina -inca de cand era albastra cu dungi albe- aratau foarte bine in contrast cu culoarea masinii, iar cei care considera ca se potrivesc si pe masina lor sa faca oferte. In felul asta n-o sa se simta nimeni nedreptatit, iar eu sunt dispus sa fac deja o oferta, insa astept sa isi dea acordul silencer si altii care vor sa participe la licitatie.
Indiferent cine va castiga stopurile,si indiferent care va fi pretul final, eu tot o sa dau berea de care fusese vorba initial (plus inca una promisa mai demult...)

Quote:
Originally Posted by costybanica View Post
hello, am cam ajuns aproape de capitolul motor si as vrea sa iau instalatia electrica cu tot cu calculator de pe sierra si sa o transplantez pe capri dar mi-e putin frica sa nu cumva sa iau foc daca le pun aiurea si as avea nevoie de schema instalatiei electrice;ma poate ajuta cineva in aceasta problema?
Nu sunt sanse sa reusesti singur treaba asta, apeleaza la un electician auto, preferabil la unul care cunoaste masinile Ford. Este scump, dar nu cred ca exista alta solutie.Intereseaza-te la toti cunoscutii tai cine stie un electrician cu adevarat bun, si ia legatura cu el din timp. Pompa electrica de benzina ai reusit s-o pui ? Altfel, spor la treaba in continuare...

Last edited by NWZeu; 26-09-09 at 10:58.
capricosti is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -