Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Ford (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford.html)
-   -   Club Ford Capri (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford/2021-club-ford-capri.html)

viviesp 28-09-04 16:05

Club Ford Capri
 
1 Attachment(s)
Ma adresez in mod deosebit "TATICILOR" de FORD CAPRI cat si celor care viseaza la o astfel de masina.

Haideti sa ne intalnim prin intermediul acestui forum pentru a ne cunoste mai bine si pentru a putea sa ne rezolvam eventualele probleme intampinate in intretinerea "copiilor nostri".

COObra 28-09-04 16:08

pai mie imi place una dasta dar depind de tine.
cat iti mai ia pana o faci paia sa ma dai si pe mine o tura :P :P :P
hai ca noi si cu ford ce mai avem vechituri dastea de rade si curcile de noi :wink:

disco3 02-10-04 00:17

viviesp tata, aia din poza seamana cu Christine din filmul cu acelasi nume..., spooky!!!!!! :lol: :lol: :lol:

florin_cars 02-10-04 05:05

Christine, Christine dar e o mica mare diferentza :) aia era un Plymouth Fury din 59 iar asta e seria 3 de la Capri !!
:lol:

viviesp cum m-ai gasit?

D.J.SS-TOT 02-10-04 17:05

Quote:

viviesp tata, aia din poza seamana cu Christine din filmul cu acelasi nume..., spooky!!!!!!
:):) Nu seamana deloc!!!! :P:P:P

florin_cars 02-10-04 18:02

2 Attachment(s)
scuze, era vorba de 58 Fury :D

SpeedeR 02-10-04 18:22

hai k ati dato in diverse :D :D :D

respect to viviesp pt ceea ce face si pt ceea ce VA face cu capriul!! :wink: :twisted: :twisted: Goodluck!!! :peace:

D.J.SS-TOT 02-10-04 19:46

Quote:

hai k ati dato in diverse
Nu k are dreptate florin_cars!!

florin_cars 04-10-04 01:29

mersi DJ.
viviesp ce motor ai sub capota, in linie sau in V, carb sau injectie, modificat ceva?
eu am ceva mai bun(e doar parerea mea) un Granada primul tip cu V6-2.000 care din pacate s-a stricat saracutzul si acu vreau sa-i pun unu de Sierra tot 2.000 dar 4 in linie(din pacate), asa ca initiez eu lunga lista de probleme tehnice, cine stie cum se fac suportii la motor?

P.S. as prefera un Capri I Perana V8 mai mult ca orice alt Ford :roll:

viviesp 05-10-04 21:52

felicitari florine!!!

te-am luat frate... V6 2,8 injectie

florin_cars 06-10-04 02:10

de cati cai? 150 sau 160...sa nu minti :lol:
Mie mi s-a oferit unul de pe Granada 2 cu 200 Euro, si i0-am spus la om ca e jaf la drumul mare, cineva si l-a cumparat cu accesorii si radiator la 4 mil.
Cat prinde, ai incercat demaraj :arrow: 0-100 si vit max :!:
cu cat l-ai achizitionat?
mai pune poze sa-l vedem si noi, ca asa pot sa pun si eu dar nu are acelasi efect ca nu detin unul....inca :D

viviesp 06-10-04 10:05

motorul l-am luat de pe un Siera XR4i si l-am pus pe Capri.
Masina este in lucru inca, am ceva probleme cu diferentialul.
Deci nu am apucat sa-i fac probe. In principiu ar trebui sa aiba si el 155 de caluti.

Gabi_323i 06-10-04 12:52

da, are ceva probleme cu diferentialul, i-a dat jbinga si l-a rupt :lol: :lol: :lol:

florin_cars 12-10-04 04:59

din cate stiu Xr4i are 170 CP, a vrut sa-mi vanda cineva unul cu tot cu cutie la 250E. Atunci zi-mi si mie cum i-ai facut suportii la motor sa mearga in Capri? ca si Granada mea are acelasi fel de suporti din cate stiu cu Capriul si eu la fel tot de Sierra ii pun motorul dar pe langa ca nu pusca nici suportul la cutie, care se poste remedia mai usor, bataia mare de cap e la suportii motor. imi dai un sfat?
cine mai are Capri sa puna poze, va rog si sa si le prezinte.

florin_cars 12-10-04 05:31

3 Attachment(s)
uite ca am si gasit un engine bay pt Capri cu tot cu suporti. La mot tau de Sierra suportii se potriveau exact pe tampoanele din poza? nu cred, deci cum ai facut? am pus si poze cu motorul meu de Sierra pt a vedea cum sunt suportii si engine bayul de la Granada mea, aceeasi situatie o ai si tu?


All times are GMT +2. The time now is 09:26.

- Copyright 2024 4Tuning