Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Alte discutii Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 02-09-06, 11:37   #91
Radu.Dobromirescu
Ford Driver

Stage 5
 
Radu.Dobromirescu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 561
Member of:
[Oltcit]
[FORD]
[4Tuning International]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

Sal si felicitari am si eu tot un rm si vreau sa ma apuc si eu un pic de treaba,vreau pana pe 28 septembrie sa imi fac motoru' si dupa aia o vospea,deocamdata il pastrez stock k nu prea stau bine cu banii...am deocamdata un spoiler de nova arata destul de bine uite o poza cu RM-ul meu Astept pareri...
pareri.. mai bine deschideti tu topic cu masina ta .. nu aici.. ca se incurca treaba bodyspeed
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	03Muc.JPG
Views:	136
Size:	153.0 KB
ID:	145549  
__________________
Ex:Oltcit Club 11 RM MH 03 MUC
Now: Ford Mondeo Mk1 1.8 16v
POLISH AUTO==>https://forum.4tuning.ro/102-bursa-se...ml#post4240634
https://www.facebook.com/PolishAutoProfessional
Vand Ford Mondeo =--->http://ford.anunturi-auto.4tuning.ro...-10369101.html

Last edited by bodyspeed; 02-09-06 at 11:58.
Radu.Dobromirescu is offline   Reply With Quote
Old 26-09-06, 08:29   #92
edy77_driver

Stage 4
 
edy77_driver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 258
Member of:
[DACIA]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!

salutari
asa inainte de vopsit am mai adaugat ceva la olteanca...o alarma si oinchidere...acum vrea si geamuri electrice si nu stiu ce motorase sa caut sa im intre in usa....aveti idee de asa ceva?craiova...voi stiti mai bine....am vazut pe un oltcit facut ..un mecanism cu un motoras de marimea celui de apa pentru parbriz si cu 2 pinioane actionate intre ele de ul lant de bicicleta.ca idee acum stiu cum se face dar nu stiu ce motorase ar intra in usi sa nu loveasca geamul...acea persoana nu stia de la ce sunt motorasele pentru ca asa a luat masina.

astept sfaturi de la voi ca vreau sa fac asta pana o duc la vopsit.
edy77_driver is offline   Reply With Quote
Old 26-09-06, 08:44   #93
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!

si ce culoare ai de gand sa o vopsesti ?
Spark is offline   Reply With Quote
Old 26-09-06, 14:20   #94
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!

motorase in usa la oltean? misto ... o sa fiu cu ochii pe tine sa vad ce pui (fac copie) ... majoritatea isi pun motorasele afara ... se vede ca draq ... bleah
__________________
Berlină 1310 decocostârcită B 79 L E M ... Member of : Dacia Rally Team Motorsport ...
Regulamentul secţiunilor comerciale...Reguli generale pe forumul 4TuningRO...Feedback Dacia...Esenţial: scrieţi corect în limba română



"Suntem atât de răi incât ne ardem si intre noi"

Funerare auto (tractari)

0765.324.707 / 0765.948.147
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 28-09-06, 08:44   #95
edy77_driver

Stage 4
 
edy77_driver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 258
Member of:
[DACIA]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!

salutari
fratilor v-am zis...daca aflu d ela tipu ala de le ce sunt motorasele rspective va spun si poate ma lasa sa fac niste poze la o usa sa vedeti cum arata.oricum asta o sa ma macine de acum inainte pana nu fac adaptarea asta nu ma las.
edy77_driver is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 18:56   #96
mad_mike

Stage 5
 
mad_mike's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 416
Member of:
[Oltcit]
[FORD]
[MERCEDES]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!

Mai sunt motorasele de stergator.nu stiu exact sistemul dar cel mai bine il intrebi pe bogdanlascu(nenea' doctoru' )
mad_mike is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 12:05   #97
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!

se stie problema cu motorasele de stergator.. se vad in exterior .. cel mai bine ar fi sa gasim o modalitate sa le punem in interior .. ar fi mult mai estetic ... ma gandesc si in exterior si cumva sa facem o acoperire ca sa nu se vada.. o carcasa ceva.. nush ma mai gandesc .. bafta
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 16-10-06, 18:24   #98
edy77_driver

Stage 4
 
edy77_driver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 258
Member of:
[DACIA]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!

salutari....v-am zis ca acele motorase sunt de stergator dar au o dimensiune mult mai mica si incap in asa fel in usa puse ca nu se vad ca la bogdan lascu....asta mi-a sarit in ochi prima data...faptul ca nu ieseau in afara usii decit sa zic 5 mm.acum chiar daca optam pentru cele mai maricfele si care ies din portiera...ma gindeam sa le mascam cu ceva capace de difuzoare....din cele pentru usi si sa ramana ca un ornament.
alte idei?
edy77_driver is offline   Reply With Quote
Old 18-10-06, 08:35   #99
edy77_driver

Stage 4
 
edy77_driver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 258
Member of:
[DACIA]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!

salut....fratilor veau s ava zic ca din rm-ul meu au mai rams doar datele si numele din certificat.am schimbat si cutia si am trecut pe una de club11.am schimbat si discul de ambreiaj care era varza...mai am sa schimb ceva bucsaraie dar putina si sa ma rog sa am bani sa o bag la vopsit.

bafta tuturor.
edy77_driver is offline   Reply With Quote
Old 20-12-06, 00:01   #100
daniWAAsb

Stage 2
 
daniWAAsb's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 33
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

bai baietzi frumoase olcituri succes in continuare
daniWAAsb is offline   Reply With Quote
Old 20-12-06, 14:04   #101
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

dani apreciem asta .... edy masina arata jalnic nevopsita, fa un efort
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 26-12-06, 02:10   #102
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

poi cred ca face, odata ce a curatat de pe ea tot "fierul vechi"... stii cum e, vopsitul, in ultima faza, cabd esti done cu restul...
Magos is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 15:49   #103
edy77_driver

Stage 4
 
edy77_driver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 258
Member of:
[DACIA]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

no...la multi ani tuturor si sa va aduca anul 2007 tot ceea ce doriti voi de la oltencele voastre.nu am mai avut timp s asmai intru pe net de foarte mult timp si daca va spun ca masina e nemiscata din loc de aproape 4 luni nu ma credeti, asta nu inseamna ca am lasat-o in paragina...saptamanal ai dau apa sa nu stea jegul pe ea si ma rog la cel de sus sa incep sa primesc maimulte finante de la munca sa o termin ca imi e rau zi de zi cind ajung acasa d ela munca si o vad plangand asa la poarta nevopsita...fara o haina noua.slava domnului am terminat tot la ea de schimbat mai este vopsitul dar nu vreau sa o fac la un nene de 2 lei care isi face practica pe vopseaua mea si pe banii mei si pe olteanca mea.voi sunteti in craiova...acolo sunt mai multe oltence...aici sunt citeva si nu stiu daca in acste citeva sunt 3 modificate la exterior si deci vreau sa iasa ceva unicat in cta.acum ma gandesc si eu la interior pana o duc la vopsit sa fac si interiorul si cred ca o sa il fac crem cu putin negru.sper ca am raspuns tuturor si pentru magos...spewr sa intre in posesia unei oltence cat mai repede.

va salut cu respect.

ps. domnule bodyspeed mai traiesti?ai terminat masina?


gata te apuci de oltean...atunci multa bafta iti doresc ....
eu mai am.. deabia acum vine mai greu dar facem .facem noi ...............last edit by bodyspeed

Last edited by bodyspeed; 19-01-07 at 18:38.
edy77_driver is offline   Reply With Quote
Old 20-01-07, 09:12   #104
edy77_driver

Stage 4
 
edy77_driver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 258
Member of:
[DACIA]
Default furia aurie

...body....inca nu ma apuc ca e inca frigut afara si cel la care o vopsesc nu are cuptor si vreau sa imi faca ceva frumos insa vreausa stiu ceva de la voi....la un crem auriu metalizat la exterior ce culoare credeti ca ar fi indicat la interior?ma tot gandesc la astea la o eventuala combinatie de culori la interior ca sa ma apuc sa cumpar materialul pentru interior si s ao fac macar la interior pana in martie cind cred ca am duc cu ea la vopsit exterior.
astept o parere....si inca o intrebare...oare jentile mele care le am acum daca le fac negru ala perlat ar da mai bine cu culoarewa masinii sau s ale las asa?

bafta tuturor si astept raspunsuri.
edy77_driver is offline   Reply With Quote
Old 20-01-07, 09:13   #105
Laure2fast
Oltcit Driver

Stage 5
 
Laure2fast's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[VW]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

Quote:
Originally Posted by edy77_driver View Post
...body....inca nu ma apuc ca e inca frigut afara si cel la care o vopsesc nu are cuptor si vreau sa imi faca ceva frumos insa vreausa stiu ceva de la voi....la un crem auriu metalizat la exterior ce culoare credeti ca ar fi indicat la interior?ma tot gandesc la astea la o eventuala combinatie de culori la interior ca sa ma apuc sa cumpar materialul pentru interior si s ao fac macar la interior pana in martie cind cred ca am duc cu ea la vopsit exterior.
astept o parere....si inca o intrebare...oare jentile mele care le am acum daca le fac negru ala perlat ar da mai bine cu culoarewa masinii sau s ale las asa?

bafta turur si astept raspunsuri.
interioru ar da bine bej...iar jantele lasale asa
Laure2fast is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -