Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Alte discutii Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 27-04-07, 06:43   #211
edy77_driver

Stage 4
 
edy77_driver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 258
Member of:
[DACIA]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

ja_rule ......puteti vb frate ce vreti voi...nu ma deranjeaza...poate asa ne mai vin idei...eu idei am multe insa lipsa de banie problema.cit despre consum.....motorul toto de 1300 este deci nue motorul de 1600 sa imi consume mult si deci nu cred ca se v-a vedea prea mare dif la consum doar una mica...mai conteaza si modul de condus.maine si duminica mai pregatesc ceva...ceasurile de presiune si temp montate pe plansa superioara a bordului...desupra...o sa pun poza sa vedeti.
edy77_driver is offline   Reply With Quote
Old 27-04-07, 19:10   #212
e_Max
Oltcit Driver

Stage 5
 
e_Max's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 842
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

edy cat tea costat pe tine setul de spoilere + praguri
e_Max is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 07:48   #213
edy77_driver

Stage 4
 
edy77_driver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 258
Member of:
[DACIA]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

mai max....pragurile le-am luat noi si au fost 170 de roni...bara fata a fost second si am dat pe ea 200 de roni...iar bara spate care e de fiat uno a costata 60 de roni.chitul nou in intregime cred ca e pe undeva pe la 7-8 mil la fibrocom craiova.
edy77_driver is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 08:02   #214
edy77_driver

Stage 4
 
edy77_driver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 258
Member of:
[DACIA]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

mai fac un post fara sa imi dau seama la cel anterior...promisesem ca pun ceasurile pozele cu ele inainte de montaj.mai am inca unul pentru presiunea uleiului care inca nu i-am facut carcasa dar azi o fac si pe aia.nu stiu unde s ale montez si aici pe bord m-i s-a parut ca ar fi cel mai bine si usor de urmarit cele 3 ceasuri.ordinea v-a fi asa:1.presiune ulei,2 driving meter(vacum),3 temp ulei.toate cele 3 ceasuri sunt luminate din interior marca veglia.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	73Q50003.jpg
Views:	53
Size:	51.6 KB
ID:	258480   Click image for larger version

Name:	73Q50007.jpg
Views:	60
Size:	50.0 KB
ID:	258481  
edy77_driver is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 15:07   #215
e_Max
Oltcit Driver

Stage 5
 
e_Max's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 842
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

Quote:
Originally Posted by edy77_driver View Post
mai fac un post fara sa imi dau seama la cel anterior...promisesem ca pun ceasurile pozele cu ele inainte de montaj.mai am inca unul pentru presiunea uleiului care inca nu i-am facut carcasa dar azi o fac si pe aia.nu stiu unde s ale montez si aici pe bord m-i s-a parut ca ar fi cel mai bine si usor de urmarit cele 3 ceasuri.ordinea v-a fi asa:1.presiune ulei,2 driving meter(vacum),3 temp ulei.toate cele 3 ceasuri sunt luminate din interior marca veglia.
frumoase ceasurile si ms pt informatzie
e_Max is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 19:34   #216
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

sa traiasca.edy.. craioveanu nostru...
cand mai treci prin craiova..
da un semn..
sa iti arat noua achizitie..
domne... se mareste familia..
de.. nu e mereu ,,,,,,cum iti propui.........
p.s e mai bine
bafta..
si ce marfa sunt ceasurile...dap...
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 19:38   #217
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

edy sper ca nu le lasi pe bord ... trebuie incastrate undeva
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 21:42   #218
e_Max
Oltcit Driver

Stage 5
 
e_Max's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 842
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

body nu pui poze cu achizitziile

Last edited by bodyspeed; 28-04-07 at 22:46.
e_Max is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 22:03   #219
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

Quote:
Originally Posted by edy77_driver View Post
mai fac un post fara sa imi dau seama la cel anterior...promisesem ca pun ceasurile pozele cu ele inainte de montaj.mai am inca unul pentru presiunea uleiului care inca nu i-am facut carcasa dar azi o fac si pe aia.nu stiu unde s ale montez si aici pe bord m-i s-a parut ca ar fi cel mai bine si usor de urmarit cele 3 ceasuri.ordinea v-a fi asa:1.presiune ulei,2 driving meter(vacum),3 temp ulei.toate cele 3 ceasuri sunt luminate din interior marca veglia.
super oltcitu,am fost azi in constanta mai exact la iesirea dinspre Ovidiu,si m-am uitat dupa masina ta credeam k stai prin zona dar nu am vazut masina ,poate la vara cand vin la mare sa ne intalnim
__________________
mandru posesor de cielo rosu
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 22:07   #220
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

Quote:
Originally Posted by edy77_driver View Post
salutare...azi am mai facut o mica modificare la masinuta mea...am pus carb de nova de 1600 dublucorp....rupe saraca acum...voi ce stiti?ati avut vreunu asa ceva pe masina?consumu oare cu cit o creste?
am avut eu 2 zile pe masina un astfel de carburator de 1.6 si trage de rupe dar mi-a mancat 6 litri in 2 zile,adica maxim 30 km si mai vroiam sa mai merg cu el k imi placea dar ai grija k la turatii mai mari de 6000 mi-au sarit niste semeringuri si apoi am pus carbu de 1.3 pe masina,urmand sa pun semeringurile la loc....
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 22:46   #221
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

Quote:
Originally Posted by e_Max View Post
body nu pui poze cu achizitziile
cu achizitia.. ..o sa pun..
cu achizitiile..........NU inca..dar o sa pun. sper .in curand.. ..
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 29-04-07, 00:07   #222
edy77_driver

Stage 4
 
edy77_driver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 258
Member of:
[DACIA]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

mai ce sa va zic...ceasurile as vrea sa le las pe bord pentru ca le pot urmari mult mai bine decit incastrate undeva mai jos....cit despre intilnire...petrica....puteai cere un numar de tel si ne vedeam...eu stau chiar la intrarea in oras.....ai trecut pe linga mine probabil.acum despre masina multumesc celor care o plac insa va anunt ca nu este ceea ce vreau eu.asteapta saraca de un an vopseaua.care vine de 1 mai la mare e rugat sa ma sune si ne vedem.
tel:0765528509/0727636361/0752502253
edy77_driver is offline   Reply With Quote
Old 29-04-07, 12:10   #223
e_Max
Oltcit Driver

Stage 5
 
e_Max's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 842
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
cu achizitia.. ..o sa pun..
cu achizitiile..........NU inca..dar o sa pun. sper .in curand.. ..
ok asteptam si in legatura cu ceasurile tale edy de ce nutzi iei un suport cu doua compatimente si le lasi pe bord
e_Max is offline   Reply With Quote
Old 29-04-07, 13:05   #224
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

Edy daca chiar vrei sa le lasi pe bord ... baga un suport de dacie si le acoperi cu ceva material .. plastic, lemn, etc ...
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 29-04-07, 13:53   #225
edy77_driver

Stage 4
 
edy77_driver's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 258
Member of:
[DACIA]
Default Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi

ala de dacie nu imi place.....am vrut sa gasesc tot de dacie ..erau odata unele separate fiecare in carcasa lui ...si erau puse pe bord la dacii...doua carcase dalea caut.deocamdata am facut din teava de instalatii din pvc.
edy77_driver is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -