Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 19-04-09, 20:51   #706
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

prima parte a filmului e discutabila la maxim,din pacate ptr tine omu si-a lasat sursele,pe site intra si vezi de unde a cules totul,si mai uita-te si la zeitgeist 2 si 3
succes
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 19-04-09, 22:52   #707
adinho

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 8
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

nu trebuie sa incerci sa ma iei peste picior, pentru ca nu fac parte din categoria celor cu ochelari de cal care sunt convinsi de existenta lui Dumnezeu si nu mai asculta nici un argument adus in contradictie..

cred in Dumnezeu, dar sunt convins ca nici eu, nici tu nu detinem adevarul suprem, iar problema religiei e mult prea complexa ca sa spui dupa ce vezi filmul asta: "Acum mai poti sa spui ca exista Dumnezeu?"...
mie pur si simplu mi-au sarit in ochi la prima vizionare chestiile despre rastignire si zalmoxis si am cautat de curiozitate pe wikipedia (nu in carti stiintifice recunosc) despre heron si nu am gasit nimic care sa semene cu ce zice in film..

am fost educat de mic sa cred in Dumnezeu, deci de ce ar trebui sa imi schimb acum parerea dupa ce am vazut un film in care argumentarile sunt cam subrede?

gata am terminat cu partea despre crestinism.. din partea a doua nu am inteles o chestie: de ce nu au adus in discutie telefoanele date din avion de pasagerii zborului prabusit in pittsburgh catre familii? am vazut un documentar pe discovery in care pasagerii spuneau ca sunt niste teroristi arabi, care ii ameninta cu o bomba, i-au omorat pe piloti, etc...daca se vrea a fi documentar, sa vorbeasca si despre chestiile astea..
daca ma intrebati pe mine, si eu zic ca a fost o chestie facuta de americani 11 septembrie...

nici nu stiam ca exista zeitgeist 2 si 3, o sa ma uit saptamana care vine.
adinho is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 00:12   #708
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

Quote:
Originally Posted by adinho View Post
nu trebuie sa incerci sa ma iei peste picior, pentru ca nu fac parte din categoria celor cu ochelari de cal care sunt convinsi de existenta lui Dumnezeu si nu mai asculta nici un argument adus in contradictie..

cred in Dumnezeu, dar sunt convins ca nici eu, nici tu nu detinem adevarul suprem, iar problema religiei e mult prea complexa ca sa spui dupa ce vezi filmul asta: "Acum mai poti sa spui ca exista Dumnezeu?"...
mie pur si simplu mi-au sarit in ochi la prima vizionare chestiile despre rastignire si zalmoxis si am cautat de curiozitate pe wikipedia (nu in carti stiintifice recunosc) despre heron si nu am gasit nimic care sa semene cu ce zice in film..

am fost educat de mic sa cred in Dumnezeu, deci de ce ar trebui sa imi schimb acum parerea dupa ce am vazut un film in care argumentarile sunt cam subrede?

gata am terminat cu partea despre crestinism.. din partea a doua nu am inteles o chestie: de ce nu au adus in discutie telefoanele date din avion de pasagerii zborului prabusit in pittsburgh catre familii? am vazut un documentar pe discovery in care pasagerii spuneau ca sunt niste teroristi arabi, care ii ameninta cu o bomba, i-au omorat pe piloti, etc...daca se vrea a fi documentar, sa vorbeasca si despre chestiile astea..
daca ma intrebati pe mine, si eu zic ca a fost o chestie facuta de americani 11 septembrie...

nici nu stiam ca exista zeitgeist 2 si 3, o sa ma uit saptamana care vine.
M-ai inteles gresit,nu te luam peste picior,ti-am spus doar ca pe site-ul documentarului exista linkuri catre sursele din care s-a folosit Peter, apoi iti recomandam 2`u si 3`u, care n-au treaba cu religia, nici nu stiu de ce a inceput in primul film cu religia...
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 17:56   #709
B3ST

Stage 5
 
B3ST's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 341
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

pai doar nu ai vrea sa se dea pe discovery adevarul . Esti sigur ca acele documentare spun adevarul?

Apropo religie, normal, exista un dumnezeu, dar fiecare il vede cu alti ochi, iar nu avem cum sa stim care e adevarul, nu in stadiu in care suntem. Exista multe teorii, si raman a zis multe teorii, dar care sunt doar teorii superficiale, pentru ca nu exista dovezi. Nici la religie, nici la alte civilizatii ce ne-au creat.

Iar noi deocamdata doar atat putem, sa credem. Pai doar gandim 10% din capacitate, si e suficient, poate chiar prea mult. Daca am gandi mai mult poate ar iesi mai rau. In timpurile vechi, cand oameni erau "mai prosti", nu exista tehnologie, si o duceau mai bine! Asta daca stam si ne uitam la gunoiul de peste tot si la poluarea ce o cream, cu tehnologia asta. Inainte, nu aveau problema poluarii, manipularii..

Cred eu..
__________________
In Memory Of My Ex...
B3ST is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 22:41   #710
ZaXXaZ

Stage 4
 
ZaXXaZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 255
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

care zeitgeist 3?oficial sunt doar 2, si mai e un film de orientare.in fine... ENDGAME a vazut cineva?trateaza niste subiecte curente care ne pot afecta intr-un viitor apropiat.mai e si un filmulet pe tube care m-a pus pe ganduri:
https://www.youtube.com/watch?v=U-3RLx_4Y5Y .cat despre Dumnezeu...eu personal nu cred in cel pe care ni-l prezinta biblia si am inceput sa devin sceptic cu mult inainte sa vad zeitgeist(multe relatari-din biblie-ar trebui sa coincida cu cartile de istorie cel putin si totusi nu apare nimic..ca sa nu mai zic ca sunt unele lucruri care se bat cap in cap)..e clar ca ceva ni se ascunde dar suntem asa de indoctrinati incat nimeni nu se gandeste sa puna sub semnul intrebarii lucrurile neclare.le accepta si gata.ceea ce numesc eu Dumnezeu(pt ca asa ne-am obisnuit)este acea energie sau entitate care ne inconjoara, de care se vorbeste in The Secret si care e influentata in mod voit sau involuntar de subconstientul nostru.eu am exprimat modul meu de a percepe 'divinitatea' si nu incerc sa conving pe nimeni..oricum lumea te priveste ciudat cand spui ca nu crezi in Dumnezeu asa ca e mai bine sa taci si sa fii in pas cu "moda".fiecare este liber sa creada ce vrea dar daca ai o minte deschisa mi se pare inevitabil sa intrebi cum? si de ce?inca ceva:exista unele conceptii si parti bune ale religiei dar crime si multe altele se intampla si cu frica de un Dumnezeu pedepsitor si fara, chiar si in numele lui..

ps:n-am citit toate posturile
__________________

Last edited by ZaXXaZ; 06-05-09 at 22:48.
ZaXXaZ is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 22:54   #711
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

ce ziceti de ce se intampla acum in mexic??? cu gripa asta porcina.
parerea mea este ca acel virus a fost raspandit in mexic de catre "elite" fiindca din cate am inteles mexic a refuzat un imprumut foarte mare de ordinul miliardelor de euro de la FMI , fiindca dupa cum se stie mexic "traia" de pe urma turismului , iar acum cu gripa asta s-a dat totul peste cap , nimeni nu se mai duce in mexic , portile sunt inchise , vapoarele de croaziera ocolesc zona ..... deci este clar ca a fost o razbunare f mare si in acelasi timp ii obliga sa ia imprumutul ala imens pe care 99 la suta il va lua si romania.... parerea mea e ca oricum ne ducem dreaq , ori ca luam imprumutul de la fmi si ne sclavim si mai mult pe viitor ca sa-l platim , ori daca refuzam o sa avem parte de o "catastrofa" cum au parte acum mexicanii.
leonard is offline   Reply With Quote
Old 07-05-09, 16:11   #712
ZaXXaZ

Stage 4
 
ZaXXaZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 255
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

Quote:
Originally Posted by leonard View Post
ce ziceti de ce se intampla acum in mexic??? cu gripa asta porcina.
parerea mea este ca acel virus a fost raspandit in mexic de catre "elite" fiindca din cate am inteles mexic a refuzat un imprumut foarte mare de ordinul miliardelor de euro de la FMI , fiindca dupa cum se stie mexic "traia" de pe urma turismului , iar acum cu gripa asta s-a dat totul peste cap , nimeni nu se mai duce in mexic , portile sunt inchise , vapoarele de croaziera ocolesc zona ..... deci este clar ca a fost o razbunare f mare si in acelasi timp ii obliga sa ia imprumutul ala imens pe care 99 la suta il va lua si romania.... parerea mea e ca oricum ne ducem dreaq , ori ca luam imprumutul de la fmi si ne sclavim si mai mult pe viitor ca sa-l platim , ori daca refuzam o sa avem parte de o "catastrofa" cum au parte acum mexicanii.
idem gripa aviara..dar vreau sa cred ipoteza ca nu exista nici un virus si totul e o facatura plecata de la un zvon bine plasat, cativa porci si niste oameni morti 'din cauze necunoscute', vina e data pe asa-zisul virus si obtii acelasi rezultat..oamenii sunt foarte usor manipulati de mass media.eu spun ca sunt prea multe lucruri pe care e mai bine sa nu le stim si care ne depasesc..nu-mi fac griji legate de asta, am si asa destule pe cap..ii dau inainte cu relax
ZaXXaZ is offline   Reply With Quote
Old 21-06-09, 01:08   #713
mugurel2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 0
Default Salutari

Din intamplare am gasit acest forum al vostru. Am fost placut surprins sa vad discutiile voastre si tonul civilizat. De aceea am indraznit sa va propun un alt forum interesant:

Se incearca formarea unui grup cat mai numeros pentru informare in masa privind planurile din filmul pe care il comentati.
Pe acest forum veti putea discuta cu romani din strainatate ( Anglia, America, etc), ce detin multa informatie in acest sens.

Deasemenea, daca va intereseaza subiectul va recomnd si:
http://www.lukasig.com/
Dati clik pe imaginea filmelor si puteti sa le vedeti in direct.
Cautati pe net si expresia "codex alimentarium" si veti intelege cum se doreste distrugerea populatiei prin alimentatie. Masoneria si-a propus distrugerea a 80% din populatia globului.
Saptamana viitoare in ziua de miercuri ( 24 iunie 2009 ) guvernantii Romaniei vor sa voteze legea pentru chip-urile implantabile fara a se vorbi de acest lucru in presa. Primul pas a fost deja facut, deasemenea fara a se vorbi public prin legea din februarie nr.55/2009 care legifereaza dispozitivele implantate active. Cautati aceasta lege pe google si veti vedea ca este real.Iata si linck-ul
http://www.euroticket.ro/legislatie/...ve_55_2009.php

Last edited by aleks; 21-06-09 at 02:15. Reason: din păcate regulile nu permit afişarea altor forumuri
mugurel2 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-09, 20:39   #714
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

"Saptamana viitoare in ziua de miercuri ( 24 iunie 2009 ) guvernantii Romaniei vor sa voteze legea pentru chip-urile implantabile fara a se vorbi de acest lucru in presa."

Ceva mai multe amanunte? La ce se refera acea lege pe care vor sa o voteze?
AAAAK is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 16:25   #715
ZaXXaZ

Stage 4
 
ZaXXaZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 255
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

Quote:
Originally Posted by AAAAK View Post
"Saptamana viitoare in ziua de miercuri ( 24 iunie 2009 ) guvernantii Romaniei vor sa voteze legea pentru chip-urile implantabile fara a se vorbi de acest lucru in presa."

Ceva mai multe amanunte? La ce se refera acea lege pe care vor sa o voteze?
da click pe ultimul link si o sa-ti faci o idee..si fac totul legal..cum spuneau si in 'Endgame'
ZaXXaZ is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 18:52   #716
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

link-ul ala e catre legea aia din februarie ,in categoria aia intra multe chestii. Eu intrebam de ce spunea colegul ca se va vota miercuri
AAAAK is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 22:32   #717
ZaXXaZ

Stage 4
 
ZaXXaZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 255
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

legea va permite implantarea chipurilor RFID fara a tine cont de aspectele negative...mai pe larg despre RFID, in documentul atasat
Attached Files
File Type: pdf identificarea_rfid.pdf (289.7 KB, 18 views)
ZaXXaZ is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 18:32   #718
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

da... incet incet catre cipuri din pacate
o reclama la RDIF https://www.youtube.com/watch?v=9WV3_...eature=related
AAAAK is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 00:01   #719
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

mi-e scarba ...
eram atat de fericit cand am deschis topicul..
si acum...
imi e atat de scarba...
incat abia astept..
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 00:08   #720
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

Quote:
Originally Posted by AAAAK View Post
da... incet incet catre cipuri din pacate
o reclama la RDIF https://www.youtube.com/watch?v=9WV3_...eature=related
Un mare cacat , scuzati-mi expresia dar asta este adevarul .
Ce dracu ma frate , ajung sa fiu urmarita si cand stau pe wc si "citesc un ziar" , niste retardati ! M-as bucura ca sa intre sa isi vada comentariile , o sa ajungem rau in stadiul asta !
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -