Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 09-04-09, 21:17   #691
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

best: ai auzit de SETI ?
dolb is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 21:29   #692
raman

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 49
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

Quote:
Cum le-au sparta? Au tras cu laser? Ce folos? De ce nu l-au omorat pe alexandru cel mare in loc sa il ajute?
Cu laser, sau ceva asemănător. Păi cum să-l omoare dacă ei īl sprijineau? Imperiile au avut şi rol de a pacifica, şi de a civiliza, īn unele teritorii pe care le cucereau. La noi īnsă, romanii au furat doar. Asta e, karma... Oricum erau lupte īn permanenţă īn multe zone din lume. Imperiile veneau o dată şi cucereau, şi după aia era ordine, pānă la căderea lor. Romanii au construit clădiri, drumuri, au introdus instituţii, justiţie, deci a fost şi o parte bună, necesară la acel moment al evoluţiei umanităţii. L-au oprit cānd ajunsese la porţile Indiei, că sărea calul, acolo nu avea ce căuta.

Quote:
Adica ni l-au dat ei? De ce? Cand? La ce folos? Deci nu a fost inventat pe pamant?

In urma cu 60 de ani – pe 16 decembrie 1947 – tranzistorul a fost inventat in cadrul Laboratoarelor Bell

Adica rezistorul ce il cunoastem astazi, ca pana la el au mai fost inventate diferite "copii" ale lui pentru alte scopuri. Nu?
Ni l-au dat ca era timpul să facem un salt īn evoluţia tehnologică. Tranzistorul este baza microcipului, deci esenţial īn construirea computerelor. Nimic nu e inventat acum, ci doar descoperit. Nu e nimic nou sub Soare... Civilizaţii au tot fost, īn care se descoperea şi se descoperea, după care dispăreau, şi se lua de la zero. Gāndeşte-te numai cāte civilizaţii au fost pe Terra īn atātea miliarde de ani, şi de cāte ori s-au ridicat şi au dispărut, şi s-a reluat ciclul. Rezistorul, sau rezistenţa, e o piesă diferită de tranzistor.

Quote:
Ei au si aveau o tehnologie atat de vasta, incat ....atunci cand noi construiam piramidele, ei aveau linii de cale ferata , adica mai exact...tehnologia din anii 1800..
Atlantida a dispărut acum 12 mii 500 de ani. Ei aveau nave cosmice. Cale ferată or fi avut acu cine ştie cāte mii de ani. Piramida mare are īn interior nişte blocuri de granit care nu pot fi ridicate. Apoi distanţa dintre blocuri e mai mică decāt grosimea unui fir de păr. Nici cu laser nu poţi tăia aşa precis. Iar īntre blocuri este o peliculă extrem de fină de ciment al cărui compoziţie nu poate fi determinată. Apoi dimensiunile piramidei mari sunt dimensiuni proporţionale cu dimensiunile planetei. Deci cei care au construit ştiau dimensiunile planetei. Īn camera mortuară se menţine temperatură constantă de 21 grade sau 20, media temperaturilor de pe Terra. Densitatea piramidei este egală cu densitatea planetei. Apoi īnălţimea, latura...
raman is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 23:05   #693
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

mie imi zici degeaba ca stiu deja treburile astea! Explica-le la sceptici , fa-i sa inteleaga aspectele astea. O seara buna
dolb is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 23:08   #694
Gorby

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 490
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

@raman
Am citit toate posturile tale, dar şi ale celorlalţi, cu mare interes.
Vreau să ştiu mai multe despre
1)
Quote:
La Vatican există documentate 88 de rase extraterestre cu care guvernele multor ţări au contacte oficiale.
- link-uri, orice detaliu
2)
Quote:
La multe te referi doar la Hiroshima sau te referi la alte civilizatii?
Quote:
La civilizaţii de acum mii de ani.
- la fel, orice se poate
3)
Quote:
Cum adica le opreste? Le intoarce sau cum? A cui roboti? De ce le opresc?
Quote:
Le opresc şi le dezmembrează. Poate tot a annunakilor. Pentru că acolo e ceva la care īncă nu trebuie să avem acces. Nu suntem destul de copţi la minte.
- la fel, orice se poate
4)
Quote:
Ei au si aveau o tehnologie atat de vasta, incat ....atunci cand noi construiam piramidele, ei aveau linii de cale ferata , adica mai exact...tehnologia din anii 1800..
Quote:
Atlantida a dispărut acum 12 mii 500 de ani. Ei aveau nave cosmice. Cale ferată or fi avut acu cine ştie cāte mii de ani. Piramida mare are īn interior nişte blocuri de granit care nu pot fi ridicate. Apoi distanţa dintre blocuri e mai mică decāt grosimea unui fir de păr. Nici cu laser nu poţi tăia aşa precis. Iar īntre blocuri este o peliculă extrem de fină de ciment al cărui compoziţie nu poate fi determinată. Apoi dimensiunile piramidei mari sunt dimensiuni proporţionale cu dimensiunile planetei. Deci cei care au construit ştiau dimensiunile planetei. Īn camera mortuară se menţine temperatură constantă de 21 grade sau 20, media temperaturilor de pe Terra. Densitatea piramidei este egală cu densitatea planetei. Apoi īnălţimea, latura...
- la fel, orice se poate
Te rog.
Aici sau printr-un PM
__________________
Lectură pentru fani
Gorby is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 00:40   #695
raman

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 49
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

Despre zona aia cu roboţi replicanţi dă search "grota marelui vampir galactic".
Despre cele 88 de rase extraterestre nu ştiu nici eu multe. Informaţia provine de la cineva care a avut acces īn biblioteca Vaticanului timp de 2 ani. Oricum, aşa cum spunea şi domnia sa, aşa cum scrie şi īn destule cărţi, ei sunt şi printre noi, şi arată ca oamenii, şi nu-i poţi deosebi. Doar organele īn interior sunt altfel. Oricum, notorii sunt specia cenuşii mici cu ochi mari, despre care unii spun chiar că ar fi nişte bio-roboţi, cei īnalţi şi predominant blonzi cu ochi albaştri care ar proveni din jurul stelei Aldebaran, rasele reptiliene care provin din multe locuri. Apoi trebuie să fie şi măcar o rasă care să semene cu chinezii, bănuiesc, alta cu sud-americanii poate..
raman is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 00:46   #696
B3ST

Stage 5
 
B3ST's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 341
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

Quote:
Originally Posted by raman View Post
Piramida mare are ........ nici cu laser nu poţi tăia aşa precis ........ ciment al cărui compoziţie nu poate fi determinată ............ dimensiuni proporţionale cu dimensiunile planetei. Deci cei care au construit ştiau dimensiunile planetei. Īn camera mortuară se menţine temperatură constantă de 21 grade sau 20, media temperaturilor de pe Terra. Densitatea piramidei este egală cu densitatea planetei. .........
Nu prea ma descurc cu "ceilalti". Ce sens au avut sa constriasca piramidele? Ce rol au avut si mai au in prezent aceste piramide?

Mai ceva, annunaki = extraterestrii?

@dolb: SETI e un program care cauta extraterestrii si eu stiu ca pana acum nu a avut succes de acea a au avut si ceva probleme cu fondurile ca nu au mai fost finantati din acelasi motiv. Presupun ca gresesc?

La naiba! Cat de optimist eram ce privea 2012. Acum a trebuit sa spuneti ca au existat mai multe civilizatii (ca noi) si au disparut . Eu credeam in celelalte civilizatii cu stramosii nostrii, si nu la toata omenirea.
__________________
In Memory Of My Ex...
B3ST is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 08:47   #697
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

best ...cat ai stat pe google sa cauti SETI? Uite eu am participat in programul lor...acum multi ani si nu imi mai aduc aminte asa bine dar stiu ca prin luna MAI... ori 21 ori 25 mai, descoperisera ceva.

PS: seti nu cauta extraterestrii ci cauta inteligenta extraterestra , adica mai bine zis semnale .
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 11:14   #698
B3ST

Stage 5
 
B3ST's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 341
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

Ei descopera mereu unde radio sau cum le zice, iar acele unde ori vin de la reactii ce au loc in univers ori vin de la propria noastra planeta. Noi suntem cea mai tare planeta emitatoare de unde radio din galaxie, deci daca cineva ne-ar cauta ne-ar gasi cu siguranta. Cu toate astea toate undele receptionate nu se mai repet.

Dar parca au cautat unde au mai fost gasit unde radio si au mai gasit doar una care e mai tare acum. Dar daca noi le emitem acum, probabil ca vom fi dusi pana le primesc ei )
B3ST is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 11:17   #699
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

ideea e ca daca emiti de pe pamant o unda radio...aceasta va ajunge "acolo" dupa vreo 60 de ani...ceva de genul ! Spre exemplu...prin anul 1999 in spatiu erau unde radio de la conferintele lui hitler got the idea?
dolb is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 11:19   #700
B3ST

Stage 5
 
B3ST's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 341
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

depinde undei acel "acolo" ca universul nu e chiar o camera. Apropo munca de la seti e in zadar parerea mea. Care sunt sansele sa dam de o civilizatie, avansata ca si noi? Ori sunt o civilizatie care habar nu au ce e ala radio ori sunt mai avansati si nu mai cauta ei cu unde radio.
Poate ne-au si gasit
B3ST is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 22:54   #701
raman

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 49
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

SETI e o abureală. Īn jurul Terrei au loc şi lupte īntre nave. Era şi un filmuleţ faimos făcut de o navetă NASA pe orbită. Cāt priveşte emiterea de unde radio īn spaţiu, s-a īntāmplat īn SUA, nu mai ştiu exact īn ce an, dar īn jur de 1990 parcă, să recepţioneze timp de vreo 2 luni nişte emisiuni din Anglia, vechi. Au telefonat īn Anglia să felicite postul (pare-mi-se că era vorba chiar de CNN) pentru acele emisiuni, īnsă au primit răspunsul că ei nu le-au mai emis de prin 1950. Deci īnseamnă că semnalul din 1950 a călătorit undeva la aproximativ 20 de ani lumină, de unde o civilizaţie ni le-a īntors, să ne dea un semn, şi īn alţi 20 de ani s-au īntors pe Terra, unde au fost recepţionate de unii americani, care aveau antene.
Un articol din ziarul Tricolorul al lui Vadim Tudor, care e pasionat de tot ce īnseamnă paranormal, ozn, şi care are ca sursă de informaţii şi un frate general īn armată :http://www.ziarultricolorul.ro/artic...hat=paranormal

Last edited by raman; 10-04-09 at 23:58.
raman is offline   Reply With Quote
Old 14-04-09, 12:03   #702
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

Raman,legat de zona dintre Marte si Jupiter ...totusi sonda Voyager nu a ajuns pana la Neptun?
AAAAK is offline   Reply With Quote
Old 14-04-09, 21:42   #703
raman

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 49
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

Ba da, aşa se spune. Īnsă grota vampirului galactic se află numai īntr-o anumită zonă, nu acoperă ca o sferă, deci se poate trece, dar nu prin zona aia.
raman is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 16:18   #704
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

Quote:
Originally Posted by raman View Post
Ba da, aşa se spune. Īnsă grota vampirului galactic se află numai īntr-o anumită zonă, nu acoperă ca o sferă, deci se poate trece, dar nu prin zona aia.
De dragul artei, scrii atatea posturi lungi,scrie si tu un post lung plin cu documentare si linkuri si etc..
te rog
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 19-04-09, 12:00   #705
adinho

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 8
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

salutare,

am vazut si eu filmul, recunosc nu am citit tot topicul si nu stiu daca a pus cineva problema, DAR..in prima parte, se face o confuzie destul de mare, adica atunci cand spune ca rastignirea reprezinta ridicarea soarelui cu 1 grad spre nord, incepand cu 22 decembrie..de acord, numai ca noi NU sarbatorim rastignirea si invierea lui Iisus pe 22-25 decembrie, noi o sarbatorim primavara..

iar de Heron (parca asa il chema) nu pomeneste nimeni pe wikipedia ca e nascut pe 25 dec din mama virgina, iar atunci cand apare lista cu cei care au istorie asemanatoare cu Iisus, e si Zalmoxis al Traciei, iar asta e o aberatie maxima.. pur si simplu a fost zeul in care credeau tracii si pentru care sacrificau chiar si oameni; de ce nu ne spune cel care a facut filmul care au fost sursele? sa citim si noi sa ne convingem. Despre ceilalti zei din lista nici nu am mai cautat..

celelalte 2 parti m-au convins pe deplin.. dar prima parte este o mare aberatie dupa parerea mea.
adinho is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -