Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-11, 01:52   #781
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

Ce parere aveti de Revolutia din Egip ?...O fii pe bune ?
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 08:16   #782
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

Salut!

Ca sa-ti faci o idee cum merg revolutiile astea mai nou, recomand cartea din attach.
Khalis is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 00:26   #783
Nemesh17

Stage 4
 
Nemesh17's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 194
Default Re: THE ZEITGEIST ! Intra si o sa vezi altfel lumea

Quote:
Originally Posted by Nemesh17 View Post
Mi se par cam putine, doar 10 porunci, e ca si cum ai avea voie orice altceva...Si sincer, imi pare rau ca nu m-am nascut ateu si nu o sa inteleg niciodata cum pot fi oamenii in acelasi timp si credinciosi, dar si rai. Daca iti da cineva o palma peste obraz, intoarce-ti capul sa te loveasca si in cealalta parte. Adica sa inteleg ca dupa ce suporti asa ceva mult timp, sa nu iti dai seama ca ai fost pacalit atatia ani si cei ce te-au lovit la suflet sa fie mai fericiti, iar ei sa fie trasi la raspundere peste 80 de ani(DACA). Niste pocaiti mi-au spus ca ateii merg in iad, ceea ce mi se pare logic, dar nu stiam pana atunci, deoarece dau vina pe Dumnezeu pentru tot ce nu-mi convine. Dar totusi am niste porunci proprii.
1. Sa nu furi.
2. Fa ce vrei, dar sa nu-ti deranjezi aproapele.

Si sunt de parere ca nu ar trebui sa ne ajutam intre noi din punct de vedere material, adica daca eu nu am cerut nimic de la nimeni, de ce altii sa imi ceara mie?. De ce altii isi spun parerea fara sa fie intrebati si fara a avea un argument concret? "cald-frig-prost-beutor", pentru ca asa au fost creeati...Pana si eu ma mir de credinta mea dar am ajuns la concluzia ca fiecare om are religia proprie construita pe parcurs de catre el. Cateodata imi doresc sa vina sfarsitul lumii. Si sunt de acord ca nu poti spune altui om sa fie ateu, sa fie credincios sau dea bani la biserica. Felicitari celor care au reusit sa isi pastreze credinta si au trecut peste toate, mie mi-a ramas o puternica dorinta de razbunare. Ma intreb, oare mai gandeste 1% ca si mine?)



Am fost prost cand am scris asta, acum consider ca ocazia de a ajuta este un dar, dar nu tigani. Totusi, inca astept sfarsitul lumii
Nemesh17 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -