Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 29-10-08, 14:40   #436
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

motoare motoare motoare...mda acum cateva luni inainte sa-mi bag mobra-n service...dupa ce m-am plimbat cu niste prieteni pe magheru...ne-am oprit la MC ( romana) si fiind vara am vazut cum motoru meu se baga-n astfalt incetu cu incetu )) si ...m-am aplecat sa il ridic sa-l bag pe o portiune mai rezistenta si...eram in pantaloni scurti m-am atins de toba si m-am prajit la genunchi...si acuma mi-a ramas semn (((( ((( :-<
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 15-11-08, 11:18   #437
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

inca 2 mici :
1. spartura de cap dupa 4 pahare mari de vodca,am intrat cu capul intr-un pom in timp ce vb la tel...
2. era o usa deschisa (spre mine) am fugit,sa intru pe usa,s-a facut curent,usa a incercat sa se inchida,dar nu a putut,pt ca s-a oprit in capul meu


am injurat 15 minute...tot mi-am bagat in el de geam deschis,din cauza caruia s-a facut curent
eMH is offline   Reply With Quote
Old 15-11-08, 23:27   #438
Dennis_TL

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 389
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

mersul la banca in fiecare luna si platit rata la masina. drumul de la pompa de benzina pana la casa de marcat, zgarieturile de la spalat .
din ce citesc pe aici ma minunez, unii ma mir ca au supravietuit. eu am doar 1 cicatrice de la o cazatura cu bicicleta cand eram drac si o arsura de 2cm patrati pe mana dreapta de la un schimb de ulei , mare idiot am fost dar asta e , a trecut. in rest cucuie vreo 3-4 pe an si cam atat. sper sa n-am parte de mari dureri nici de acum incolo . succes si voua.
Dennis_TL is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 12:43   #439
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

de unde sa incep...

cea mai cumplita durere fizica... la inceputul clasei a 7-a, eram intr-o echipa de volei, aveam multe meciuri, multe antrenamente etc problema era ca eu cadeam foarte des in genunghi si am facut chisturi osoase* sub rotula piciorului stang... incepuse sa doara... n-am dat atentie... dupa cateva luni ajunsesem la niste duresti groaznice! cateodata nici nu mai puteam sa stau in picioare... m-am mai chinuit putin si pana la urma am fost la un medic... mi-a zis ca trebuie sa ma operez si ca nu mai am voie sa joc volei (sau alt sport)
am plans vreo 2-3 zile din cauza asta, dar mi-a trecut
peste 2 saptamani... ma duc sa ma operez; nu-mi era frica, vroiam doar sa ma opereze si sa scap odata de durere si de stres... ma opereaza dimineata, am fost anesteziata complet, deci n-am simtit nimic. m-am trezit pe la 5-6 seara si trebuia sa ma duc sa-mi puna piciorul in ghips, dar, fara partea pe care aveam operatia... cand mi-a pus "asistenta" ghipsul... i-am zis si eu unde e operantia (spre interiorul piciorului) si m-a luat cu "stii tu mai bine ca mine?"... eh... vreau sa va zic ca mi-a pus ghips pe operatie si pansament pe partea exterioara (adica invers) pe moment, nu m-a durut, dar, cand s-a intarit ghipsul de tot (pe la 11-12noaptea) am inceput sa plang de durere, ca ma apasa foarte tare pe operatie!
am chemat asistenta si a zis ca nu are ea voie sa-mi taie ghipsul si sa astept sa vina doctorul de garda (care nu stiu ce facea)... vreau sa va spun ca am scos un surub de la pat sa incerc sa desfac pansamentul ca nu aveam nimic cu care sa pot sa-l tai... a fost in zadar; m-am chinuit degeaba, am plans toata noaptea de durere (evident... nu a dormit nimeni din salonul ala toata noaptea), a fost cumplit!
am stat asa pana dimineata la 6 cand a venit medicul de garda si mi-a taiat ghipsul! dupa care... m-a trimis la aceasi asistenta sa-mi mai puna o data ghipsul... nu vreau sa va zic ce "am vorbit" cu respectiva asistenta

un sfat... daca ajungeti la spital sa va operati de ceva, orice ar fi, nu va trimite-ti parintii acasa... eu am facut greseala asta o data, nu o sa o mai repet!

*chisturi osoase = oase imbibate cu sange, crescute in locuri in care nu ar trebui
__________________
Nu te cobori la nivelul prostilor, te vor aduce la nivelul lor si te vor bate cu experienta!

Last edited by r0xanicutza; 16-11-08 at 12:45.
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 13:28   #440
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Cea mai cumplita durere care am traito...carcelul de dimineata...poate mai multi oameni au...dar pe mine in unele dimineti ma ia un carcel in muschiul de jos al piciorului de...e groaznic...doare ingrozitor de tare...simt ca mi se despica muschiul...(imi trece pe moment dar durerea uneori tine si 4 zile...o durere musculara...)

p.s. is sigur ca am trait eu durerei si mai mari in viata...dar nu imi vin in cap...aaaa...mia mai venit una cand aveam aproape 7 ani ma sfasaiat un caine...ma muscat de 2x de partea de jos a piciorului si de 2x de partea de sus...a fost groaznic...tasnea sangele ca din izvor...am avut piciorul paralizat 2 luni...(aproape toata vacanta de vara) de am mers cu carja ...so...destul de nasol...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 19-11-08, 14:50   #441
Strainger

Stage 5
 
Strainger's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,492
Member of:
[2 Roti]
[VW]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Sa iti moara cineva foarte foarte apropiat
Strainger is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 00:00   #442
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

mi se pun si mie carcele tot la picioare in somn.. simt de parca s-ar rupe muschiul in doua.. e cam nasol.. si da.. ori mi se duce durerea dupa 3 minute, ori ma tine 3-4 zile.
__________________
No Romance Without Finance
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 23-11-08, 04:24   #443
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

incepem
1. Cine stie in cernavoda Cheul...jucam cu niste prieteni "/oglinda/"...a facut unu flic-ul pe spate si dupa aia sara in cap...si sunt vre-o 30-35 m.....eu am sarit fix pe spate...2 zile m-a durut coloana
2. M-am certat cu prietena , si de nervi am dat cu pumnul in geamn de la masina...pe spate..si aveam folie...cand am stras mana toate cioburle mi-au intrat in mana...si acum mai am cateva ca aia de la spital nu prea vedea bine
3. "Mä bateam" cu fratimiu' prin casa [ca nebuniii] eu am scari in apartament...care duc in dormitor...am fugit dupa el...si am tras cu capu' de tavan...direct pe burta am fost )
si cam atat imi aduc aminte...
__________________
Hobby: Fotografiile mele
NONE is offline   Reply With Quote
Old 25-11-08, 13:21   #444
Zebe

Stage 2
 
Zebe's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 64
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Tot cu capu-n tavan...
Acuma, nu de mult, eram la o cabana cu niste prieteni. Nu stiu ce le-am facut la cativa de la parter (probabil i-am dat cu pasta de dinti), da' ne-am apucat sa alegam pe scari in sus. Cum era intuneric si foarte stramt, am dat destul de tare cu capu' de tavan...Ma opresc o fractiune de secunda si simt inca o lovitura, si mai puternica de data asta...era un prieten care alerga in fata mea cu cateva trepte mai sus, care, in momentu in care m-am aplecat dupa ce am dat cu capu, m-o lovit in alergare cu talpa in nas
__________________
Zebe is offline   Reply With Quote
Old 25-11-08, 19:48   #445
Spookie

Stage 3
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 139
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Voi sunteti patiti rau de tot.. Eu nu prea am cu ce sa ma laud dar incerc :

- Acum nu mult timp m-a muscat cainilele unui preten... de fund. Nu doresc asta nimanui, cel mai aiurea e cand patesti ceva la fund, nu mai poti face aproape nimic..
- Acum 10-15 min m-am taiat la degetu' aratator cand incercam sa fac o salata.

Si un prieten care nu are cont pe forum, eram mai mici , 14 ani (eu) 12 el , mergem noi fain frumos la meci, vroiam sa pastram banii pentru suc si sa sarim gardul, se pune el sa sara , trece un picior peste gard si apoi aluneca de pe cutia pe care ne cataram sa ajungem peste.. (nu stiu sigur ce scop are,probabil e vreun panou de curent.. cine e din TM stie, cum merg spre stadion de la McDonald's spre stanga la poarta mare.) si cade cu fundu in tepi, avea omu' meu 3 gauri in fund. =)) gardul e ceva de genu : _/\_/\_/\_ cu tepi de aprox 4-5cm..
Spookie is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 19:40   #446
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

mama,da' voi numai intamplari cu fundu aveti
eu nu am decat una,cand am cazut cu motorul,si atunci a fost naspa rau,dar nu am fost muscat de caini niciodata,si nu am cazut cu fundul in ceva ascutit/fierbinte !
matusa mea facea odata curatenie,si era o oala cu apa pusa la fiert. Ea s-a urcat pe un scaun,ca sa stearga niste corpuri suspendate,dar pt ca tocmai spalase pe jos,si tot se intindea sa ajunga pe sus,a alunecat,a varsat oala cu apa fiarta,si s-a fript rau de tot pe picior,la fund,pe sold si pe mana
eMH is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 12:20   #447
Griffo

Stage 5
 
Griffo's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 865
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

durerea de boase...
wow nu s'a mai postat de ceva timp...
reimprospatam thread'u :P
Griffo is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 07:36   #448
Lecca

Stage 5
 
Lecca's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 389
Member of:
[KIA]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

durerea de rinichi... am o predispozitie si odata la 3-4 ani fac pietre, care din fericire raspund la tratament si se dizolva cu medicamente, deci nu e nevoie de operatie... dar cand se dizolva incep sa se deplaseze si nu doresc nimanui durerile alea, parca iti baga cineva un cutit si il intoarce acolo rezist eroic de fiecare data pana ajung la doctor si perfuzii cu no spa si alte alea
__________________
ProCeed 1.6 126hp
Golf 5 1.9TDI DSG
Lecca is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 12:33   #449
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Imi imaginez...Cunosc si eu pe cineva in situatia ta !!
Cel mai greu ii e cand...da afara pietrele alea !
eMH is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 12:51   #450
fiderzen

Stage 5
 
fiderzen's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 4,899
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

durere de rinichi mai am si eu....mai rau e cand trebuie sa merg si cu masina...ca ma zguduie de ajung galben la fata )
fiderzen is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -