Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 23-08-07, 22:36   #361
Nike

Stock
 
Nike's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

n-am avut prea multe incidente dar si care le-am avut au fost si dureroase si de rasul lumii. Asa bine stiam sa joc fotbal ca am calcat pe minge,am cazut si miam rupt mana pusa in ghips, dupa ce am scos ghipsu faceam iara pe eroul in poarta si a tras un prieten un sut la poarta care exact peste varful degetelor a venit si mi-am rupt incheietura la aceiasi mana -_-" stau binishor la capitolul asta.
Nike is offline   Reply With Quote
Old 21-10-07, 17:15   #362
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

cea mai mare durere pe care am suferito a fost din cauza unei entorse la fotbal iarna...numi mai trebuie...5 saptamani recuperarea shi nam dormit 3 nopti...tocmai de asta am lasato mai usor cu fotbalul...
FLAME is offline   Reply With Quote
Old 22-10-07, 21:55   #363
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

huh.. voi sunteti patiti rau.. eu unul nu am avut niciodata vreo mana sau vreun picior in ghips.. dar acu vreo 2 ani, faceam gratar in curte.. am trecut pe langa el, si a batut o flacara in mine.. atunci am sarit in sus, cu capul drept intr`un colt de corner ( cornier = un metal in forma de L ) .. de cornierul ala erau agatate sarmele de uscat rufe.. am cazut jos.. primul lucru care l-am facut am pus mana in cap.. si cand ma uit.. sange.. m-am pus in genunchi cu capul in jos la cismea in curte si ma uitam cum tasnea sangele.. prietena mea s-a uitat vreo 10 secunde dupa care a lesinat.. am fost la spital, 3 copci parca... bineinteles.. urlete pe acolo,pentru ca nu eram de acord cu injectiile.. tin minte ca mi-au facut anti-tetanos din ala.. wow.. 3 zile nu mai puteam de mana.. apoi acasa am avut un regim foarte lejer.. prietena mea avea grija de mine.. toti erau atenti cu mine.. parca as vrea sa mi`l mai sparg o data, dar sa traiesc intamplariile de dupa eveniment.. doamne fereste!!!
__________________
No Romance Without Finance
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 11:03   #364
ady_gti
Speedline Motorsport Member

Stage 4
 
ady_gti's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 243
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

cea mai mare durere a fost acum 3 luni cand am avut un accident .,. .. Eram pe motocicleta si mergeam cu 130 km/h si din spate a venit o masina si ma lovit , ma aruncat dp motor direct sub rotile acelei masini care ma calcat pe piciorul drept ,,, m-am tarat pe sosea circa 70 m si eram in tricou , sort . si casca .....urmarile au fost foarte grave ... mana stanga 1 fractura si 2 fisuri , 2 coaste varza , si piciorul drept fracturat .. + foarte multe arsuri si rani deschise din cauza impctului cu solul si dun cauza ca eram jumatate sub masina accea si cand m-am rostogolit ma prins intr-e prag si asfalt cu coastele .... nu mai vreau sa-mi aduc aminte ... apropo si cel care ma lovit a fugit si nici in ziua de azi nu a fost gasit ,, am stat in pat f mult timp lesinam foarte des din cauza ca nu mai suportam durerea .. imi era frica sa adorm ca ppoate nu ma mai trezeam.. am refuzat sa ma internez in spital ca imi este sila acolo ...si acasa nu prea aveam cum sa ma ingrijesc asa bine .. primele 8 nopti nu am dormit decat 20- 30 de min pe seara .. si a 9 -a seara cand am reusit sa adorm .. m-am trezit cu rana deschisa care o aveam la coaste lipata de lenjeria patului ( vai durere .. ce am suportat cand a trebuit sa scot cearceaful de pe rana .. naspa rau frate .. nu doresc un asa accident nici celui mai mare dusman al meu .. doamne ajuta ca sunt intreg acum si pot merge singur poza este de acum 1 luna
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	accident.jpg
Views:	334
Size:	46.0 KB
ID:	385692  
__________________
nu accelera mai tare decat poate zbura ingerul tau

Last edited by ady_gti; 08-11-07 at 11:07.
ady_gti is offline   Reply With Quote
Old 21-11-07, 19:48   #365
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Cea mai mare durere cand am facut accident cu un Golf V : am intrat intr-un copac cu 126 km/h din cauza unui tampit... atunci am avut mana,picior,etc unele rupte, altele doar atinse ... dar durerea cea mai mare a fost sentimentala, pt. ca prietena a fost in stare grava la spital. Dar a scapat cu bine.
Florin_Tei is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 15:53   #366
JunKer_hP
Old School Cars

Stage 5
 
JunKer_hP's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,343
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

scosu maselii pe viu:-SS
JunKer_hP is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 21:37   #367
drive2fast

Stage 1
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 22
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

La vreo 4-5 ani m-am impiedicat si am dat cu buza in bordura. Pe la 10 ani ma urcasem pe bara in spatele blocului, ma tineam cu picioarele. Cum coeficientul de frecare dintre pantalonii de trening si bara era ~0, am cazut ca fraierul si mi-am rupt mana in 2 locuri.

PS: Sa nu uit. La 7-8 luni, au venit mai multe rude pe la noi, printre care si o matusa. Era prima data cand ma vedea, si a zis sa ma ia in brate. Dupa cateva giugiuleli, m-a aruncat in sus, fix cu capul in lustra. Rezultat: si acum se simte un mic "crater" in crestetul capului )
drive2fast is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 23:05   #368
Billy c25xe

Stage 5
 
Billy c25xe's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 846
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Prima (povestita de parinti) , pe la 1 an , de mic bolnav de viteza , plangeam daca nu mergea cu mine tare cu caruciorul. Pana intr-o zi cand pune tata o frana , eu ne purtand centura , am zburat si am cazut in cap. De atunci am o cicatrice la buza de jos si una de vreo 3cm in cotul stang.
A 2-a prin a 5-a la ora de sport , sa sar peste capra (sau cum so numi) , evident cad si ma lovesc puternic la coloana. 30 min s-a chinuit profa sa ma dezlipeasca de pe parchet , cu vaicareli si plansete intr-un final ajung acasa. 3 zile nu am putut sa merg. Am avut mare bulan , putea sa fie mult mai grav.
A 3-a acum 2 ani , sa fac pe Valentino Rossi cu bicla , scheme , figuri pana cand ma intalnesc mai brusc cu frana fatza , zbor , cad in cap , julit tot si cu fisura la cot. Am scapat la mustata de gips.
Si a 4-a , nu va sfatuiesc sa faceti moldamin romanesc. Dupa ce ca ma durut de muscam din pat am mai si schiopatat cateva zile.
Tin sa mentionez ca nu am capul spart nici macar o data si nu am avut nimic in ghips. Si nici nu doresc.
Billy c25xe is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 08:04   #369
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

in afara de cap spart de 4 ori, maini rupte de 2 ori, accidente de circulatie(unul grav), lovituri taieturi arsuri ..etc.. cea mai cumplita durere pe care am trait-o a fost cand mi-am spart o masea.. JUR !!! am luat 3 fiole de algocalmin intr-o ora si degeaba... m-am pus in genunchi in mijlocul casei si am inceput sa plang.. nu doresc nimanui asa durere.. te simti neputincios..
__________________
2011 Bayerische Motoren Werke AG E92
Alex-Rahova is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 10:11   #370
Strainger

Stage 5
 
Strainger's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,492
Member of:
[2 Roti]
[VW]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Quote:
Originally Posted by ady_gti View Post
cea mai mare durere a fost acum 3 luni cand am avut un accident .,. .. Eram pe motocicleta si mergeam cu 130 km/h si din spate a venit o masina si ma lovit , ma aruncat dp motor direct sub rotile acelei masini care ma calcat pe piciorul drept ,,, m-am tarat pe sosea circa 70 m si eram in tricou , sort . si casca .....urmarile au fost foarte grave ... mana stanga 1 fractura si 2 fisuri , 2 coaste varza , si piciorul drept fracturat .. + foarte multe arsuri si rani deschise din cauza impctului cu solul si dun cauza ca eram jumatate sub masina accea si cand m-am rostogolit ma prins intr-e prag si asfalt cu coastele .... nu mai vreau sa-mi aduc aminte ... apropo si cel care ma lovit a fugit si nici in ziua de azi nu a fost gasit ,, am stat in pat f mult timp lesinam foarte des din cauza ca nu mai suportam durerea .. imi era frica sa adorm ca ppoate nu ma mai trezeam.. am refuzat sa ma internez in spital ca imi este sila acolo ...si acasa nu prea aveam cum sa ma ingrijesc asa bine .. primele 8 nopti nu am dormit decat 20- 30 de min pe seara .. si a 9 -a seara cand am reusit sa adorm .. m-am trezit cu rana deschisa care o aveam la coaste lipata de lenjeria patului ( vai durere .. ce am suportat cand a trebuit sa scot cearceaful de pe rana .. naspa rau frate .. nu doresc un asa accident nici celui mai mare dusman al meu .. doamne ajuta ca sunt intreg acum si pot merge singur poza este de acum 1 luna
Frate multumestei lui doamne doamne k esti alaturi de noi acuma asta cred k e ce mai mare durere pana amu din ce am citit eu iar cat despre tipul la la judecata de apoi va plati scump ptr asta iti spun eu am patit si eu ceva de genu tau dar nu chiar asha grav
__________________
Strainger is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 19:41   #371
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Hmmm prin cls a 5-a cand am luat o 'gura' din banca si mi-am spart o masea si perforat obrazul si anul trecut cand am dat cu pumnul intr-un geam.. care stiam ca e securizat.. ghinion.. nu a fost... oricum.. durerea nu a fost pe moment, desi am bagat mana intr-o galeata plina cu apa.. si in 3 secunde era apa ROSIE..... ..a durut putin a 2-a zi cand am cazut in carol cu bicla fix pe mana.. si foarte naspa cand m-a anesteziat (3copci) dar tot simteam durere.. cred ca serul era expirat... si a 4 copca... fara anestezie... ca nu mai avea rost.. o intepatura... cam asa arata degetul... taiat pana la os... (nu radeti ca e un deget.. durea rau cand m-a cusut... tragea ala de "carnea" care atarna intr-un mod barbar) si mai ales ca eu nu am avut maini, picioare rupte capete sparte... sau deastea ... dar .. parerea mea.. cea mai mare durere.... =((.... se vindeca si greu:-< stiti voi...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	degetul meu.JPG
Views:	236
Size:	2.53 MB
ID:	429157  
__________________
Old school lover!

Ain`t no replacement for displacement!!!
I`m not driving fast...
I`m just flying low...
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 21-01-08, 16:36   #372
ilegal

Stage 4
 
ilegal's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 281
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

eram la un chef,beat si mam dus dupa alkool in subsolul casei si era intuneric,am calcat stramb pe o scara si am cazut ca fraieru pe laziile de bere,si miam rupt clavicula,pana la urgentze a condus prietena mea si nu are permis.pe drum asa concentrat eram sa nu imi loveasca masina de am si uitat ca ma doare
__________________
www.illegal-lifestyle.ro
ilegal is offline   Reply With Quote
Old 21-01-08, 18:19   #373
manolica76

Stage 5
 
manolica76's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 451
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

fizic nu prea am avut dureri, multumesc lui d-zeu sunt sanatos...pshihic am avut vreo 2...in acelasi an...
prima, trebuia sa ma insor si cu 2 sapt inainte de nunta vine femeia si zice ca nu mai facem nimik ca sa cuplat cu un coleg de munca...si dupa vreo doua luni ma intorceam de la alexandria ca o masina de serviciu..pe la valea plopilor imi sare un copil in fata...l-am aruncat vro 5 metri ..bine ca a scapat...kam atat..
manolica76 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-08, 17:07   #374
Vlad_BMW
BMW Driver

Stage 5
 
Vlad_BMW's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 665
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

ce am patzit . acus o saptamana ... la fotbal..... am sarit la cap ... si unu ma impins din spate si cand am cazut am calcat stramb (a fost ceva mai mult de atata..) si acu am o fisura .. la piciorul drept.. ,21 de zile piciorul in ghips.... ... sa nu mai spun cat patani am de cand eram mic.. am colectie de cicatrici pe genunchi.. ..cap spart de vre-5 ori....... si inca o faza dureroasa .. cand eram mic... ma luase o amica in spate .. si ma scapat peste umar si am avut clavicula fisurata.... . si normal ma pus in ghips si pe la brau .. si peste cateva sapt ... mi se lipise bratul de corp . adik pielea de pe brat...... si cand am fost sa il dau jos ...mi-a taiat acea portiune cu bisturiul pe viu .( ....
__________________
BMW POWER

Vlad_BMW is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 22:37   #375
manu_96xls

Stage 5
 
manu_96xls's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,465
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

1. cea mai cumplita durere mi s-a parut ca a fost acum vreo 5 ani cand a trebuit sa ma operez de "amigdalita"...sjung eu la spital,medicul fiind nevasta medicului meu de familie ,dar tot m-a chinuit putin in sensul k anestezia locala a incercat sa o faca de 3 ori,deci de 3 ori m-a intepat fix in amigdale cu o seringa ( am simtit ca mor
2. alte dureri au fost cele provocate de injectiile cu moldamin.......tratamentul pt operatia de amigdale ........facute in doua serii de cate 6 luni si respectiv 1 an
3. cazatura cu bicicleta la 8 ani ...un pegas mic si vechi (prima mea bicicleta) inainte de a pleca la mare cu 3 zile iau eu bicicleta dupa ce m-am rugat de parinti cel putin o juma' de ora (stiau ei ce stiau) si inainte sa ma intorc acasa am iesit la strada principala sa vad o cisterna f frumoasa ......(din alea cu bot alungit) si cand sa ma intorc nu am vazut bordura pe care am lovit'o si dupa impact am aterizat cu gura larg deschisa intr'un copacel paralel cu bordura ...=>mancat o saptamana numai supe ( in schimb nu am acut niciun os rupt , nu am fost muscat de caini sau alte accidente:P
manu_96xls is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -