Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 24-05-09, 22:18   #481
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Unhappy Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Cea mai mare durere fizica am avut-o pe la 6-7 ani cand mi-o intrat o unghie in carne ca nu a fost taiata cum trebuie si nu am mai putut sa lovesc o minge cu piciorul... Pana la urma mi-au facut chiuretaj la degetul ala doctorii. Acum sunt bine.
That's all.... din fericire sunt grijuliu sa nu cad sau sa-mi rup maini,picioare,cap... sau sa imi degere cv.
__________________
Corvette Racing Fan

~~~" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."~~~
J.F. Kennedy
Dark Side is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 22:58   #482
xht20

Stage 5
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 194
Member of:
[SKODA]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

intrucat nu s-a specificat ce fel de durere:P...
cea mai cumplita durere sufleteasca a fost acum cativa ani cand mi-a murit verisorul; iar cea mai cumplita durere fizica a fost acum 4 ani cand am avut ruptura musculara la piciorul drept. 2 luni am stat imobilizat la pat, nici pana la toaleta nu puteam sa ma deplasez, va puteti imagina chinul prin care am trecut. Apoi au urmat cateva luni de kineto-terapie pentru recuperare
xht20 is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 20:42   #483
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Cea mai cumplita durere...e greu sa imi amintesc nu cred ca ai numai una in toata viata. Dar cea mai cumplita care mi-o amintesc e cand aveam vreo 6-7 ani si am vrut sa imi fac ceva de mancare, am luat cutitul si am vrut sa tai paine din pacate am taiat painea cu tot cu degetele de la mana stanga(noroc ca nu a fost grav si degetele au ramas la locul lor...dar a fost o durere insuportabila).
__________________
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 23:00   #484
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

stefandragnea ai suferit atat din cauza doctorilor cretini... si eu am patit acelasi lucru la piciorul stang la coapsa si nu prea i-am ascultat pe doctori si l-am mai miscat cate putin ... oricum dupa 1 luna nu mai stiam sa merg... si nu puteam indoi piciorul deloc .... foarte groaznic
__________________

Last edited by Sasha; 26-05-09 at 10:45.
sTAILLL is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 23:49   #485
xht20

Stage 5
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 194
Member of:
[SKODA]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Quote:
Originally Posted by sTAILLL View Post
stefandragnea ai suferit atat din cauza doctorilor cretini... si eu am patit acelasi lucru la piciorul stang la coapsa si nu prea iam ascultat pe doctori si lam mai miscat cate putin ... oricum dupa 1 luna nu mai stiam sa merg... si nu puteam indoi picioru deloc .... foarte groaznic
si eu tot la coapsa am avut problema, dar la mine faza era ca nu putem sa-l indrept, am stat cu el indoit tot timpul, dupa 2 luni cand am inceput si eu sa misc putin nici eu nu mai stiam sa merg), mergeam in carje prin casa
xht20 is offline   Reply With Quote
Old 26-05-09, 13:43   #486
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Ehhh....criza financiara ) glumesc ...

Am avut multe probleme si dureri de suportat cum ar fii :

- cazaturi cu motorul ...am un semn ramas pe piciorul stang la genunchi , o cicatrice cam maricica , si va trebuii sa o acopar cu laserul sau nu stiu , ai mei stiu
- cand eram mai mica , mi-am rupt mana dreapta cu rolele , si dupa 1 saptamana si stanga
-mi-am luxat piciorul drept la basket ...
-tot la basket am facut si o criza de apendicita si nu m-am operat , iar acum 2 saptamani am fost internata 2 zile iarasi pentru criza abdominala si de apendicita , si iar nu m-am operat )
- nasul spart , aveam 10 ani cand am alunecat pe scari )

In rest chestii mai minore....) cam asta am suportat eu pana acum
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 26-05-09, 19:24   #487
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Quote:
Originally Posted by Dark Side View Post
Cea mai mare durere fizica am avut-o pe la 6-7 ani cand mi-o intrat o unghie in carne ca nu a fost taiata cum trebuie si nu am mai putut sa lovesc o minge cu piciorul... Pana la urma mi-au facut chiuretaj la degetul ala doctorii. Acum sunt bine.
That's all.... din fericire sunt grijuliu sa nu cad sau sa-mi rup maini,picioare,cap... sau sa imi degere cv.

Uite eu de 2 luni si jumatate am probleme la degetele mari de la picioare ... am fost operat de 3 ori la dreptul si acum e spre punctul de a se vindeca , iar la stangul nici in ziua de azi nu sa vindecat .. inca mai coace inca mai curge sange la fiecare apasare mai tare in deget ....
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 19:23   #488
pwr_bz

Stage 5
 
pwr_bz's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 4,289
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Pai cea mai cumplita durere a fost cand am chiulit de la scoala si am sarit gardu si mi.au intrat tepusele de la gard in palma )....dar am trecut peste asta;daca stateam la scoala era ok
__________________
pwr_bz is offline   Reply With Quote
Old 08-06-09, 13:31   #489
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

-extractie de masea pe viu; m-au trecut toate transpiratiile...dar sincer mi-a placut ) (nu , nu sunt emo si nici masochist)
-am spart cu acelasi pumn 2 geamuri, am 4 cicatrici si am avut un tendon taiat. Mai naspa a fost cu recupararea tendonului, pt ca din cauza gipsului se solidificase si trebuia ca eu in fiecare zi sa misc cate putin de el..bleah..
-am cazut in cap pe ciment in somn din pat supra-etajat in anexa cabanei Piatra Arsa si mi-am pierdut cunostinta si-am ramas si cu cicatrice
-am cazut din cabina unei RABE sau Saviem cu barba direct pe scarite. Am o dunga in barba unde nu-mi creste parul
-am indoit cu capul un gard de tabla zincata dupa ce am intrat cu scuterul in el
SI CEA MAI NASPA - am avut un virus sau bacterie la rinichi acum vreo 5-6 ani pe nume Proteus. Pur si simplu nu puteam sa ma misc, la propriu.
Si cu toate ca am fost atentionati sa nu ne manifestam durerile de corazon pe aici...cel mai naspa e cand te paraseste frate ! Mai bine ma dau cu capu' de pereti ..
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 08-06-09, 13:55   #490
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Ahhh...
Si am uitat de operatia de acum 9 ani cand mi-a scos polipii pe viu....
Dark Side is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 16:36   #491
EveMitzy

Stage 3
 
EveMitzy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 147
Member of:
[Opel]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Primele dureri groaznice le-am avut cand m-am operat de polipi si amigdale. Pe urma...dureri pe care le am si acum la mana dreapta (mi-a largit o asistenta proasta atunci cand m-am operat vena...mi-a miscat acul pe vena...deloc placut...am avut mana umflata 2 saptamani). In rest cred ca durerile de dinti si migrenele sunt cele mai nasoale.
EveMitzy is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 19:38   #492
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

pentru durerile de dinti, va recomand un dentist super bun, unde nu simti absolut nimic... are o mana super usoara si lucreaza foarte bine. cine vrea nr de tel, sa-mi dea mesaj.
__________________
Nu te cobori la nivelul prostilor, te vor aduce la nivelul lor si te vor bate cu experienta!
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 21:00   #493
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Am avut o durere de nedescris cand mi-a trecut o masina cu roata stanga fata peste tibia dreapta...si a rupt-o in 2, pe moment nu am simtit nimic din cauza adrenalinei dar pana a venit salvarea si mi-au dat aia calmante am crezut ca mor, ce sa mai spun ca la volan era un popa 3 luni cu gips (la 13 ani s-a intamplat faza in prima zi din vacanta de Paste)

si cand eram mic ( 8-9 ani) pe la tara jucam ascunsa si pac dau eu sa fug sa-l scuip pe unu si trebuia intru pe o poarta mica, si ma trezesc in ochi stang cu o sarma care era prinsa de poarta, mi-a lasat o urma destul de mare...acum nu mai e vizibila dar a durut pe moment ..:

si tot cand eram mic aveam un pegas de ala smecher si ma mandream eu ca stiu sa merg cu picioarele pe ghidon si am cazut pe niste lemne si m-am taiat in interiorul genunchelui drept (acolo unde is tendoanele) de am umblat pansat 1 saptmana ... curgea sange ca din oala.
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 15-06-09, 10:45   #494
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

acum 2 luni am avut accident de motocicleta..mi-am spart splina, dar nu m-a durut operatia cat m-au durut coastele umerii genunchii coatele....dupa 2 luni operatia nu ma doare dar am ramas cocosat ma doare spatele nu pot sa ma indrept ma dor umerii grav cand e nor genunchiul nu mi-l simt ptr ca mi s-au distrus tesuturile...din fericire nimic rupt..in afara de splina
__________________

Iubiţi-vă BMW-urile vechi, că altele la fel nu se mai fabrică !!!

NU exista viata dupa kitul de M de la BMW !!!
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 20:40   #495
green_e30

Stage 5
 
green_e30's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 962
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

7 spre 8 ani cu 2 saptamani inainte de vacanta de vara a sarit leaganu cu mine am aterizat pe picioare si o tibie sa rupt si rana deschisa 3 luni nu am mers decat cu carjele si cu o tija in picior si cu ghipsu frt greu(zici ca avea 25 de kile)
__________________
B 94 DDP (My Ride)
green_e30 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -