Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 16-03-06, 21:25   #61
mercut

Stage 4
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 214
Default Re: viteze maxime cu cielo

Quote:
Originally Posted by Kent8
bun atunci poti sterge pozele cu pasaturile ca nu suntem pe vwforum
cum ca nu mai merge sa dau edit?
mercut is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 11:05   #62
msiu

Stage 4
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 173
Default Re: viteze maxime cu cielo

Quote:
Originally Posted by mercut
bv sunteti tari...se pare ca sunteti genu de oameni care cred ca daca esti mai mare ai dreptate...dar...v-am mai spus..daca voi ati pus mana pe volan la 18 ani sau mai tarziu poate nu e valabil pt toti..ganditiva ca as fi putut sa pun ca am 25 de ani si atunci va povesteam 2 saptamani..
dar daca atat ganditi voi..nam ce va face
si sorry ca am mai postat chiar daca am zis ca ma opresc dar macar io nu va fac idioti sau prosti..
msiu.. dute cu cielou si mai forjeazal o data ca poate se duce pana in 300-350 mai stii...
daca promiti ca nu mai faci "dicutii sterile" te las in pace.
eu m-am luat de voi pentru ca va certati aberant iar faptul ca ti-am spus ca esti copil nu se referea la varsta ci la asta adica la poza asta care o punacum.
copil adica sub 5000 km soryyyy dar nu sti ce inseamna sofat nu sti ce inseamna sa te feresti pe tine si pe cei din masina ta nu sti la ce sa te astepti cand mergi cu masina esti ca un nou nascut care a inceput sa mearga si care acu crede ca totul este bun si frumos asta am vrut sa spun.
nu-i dau forje ca-mi este tarse ea nu este facuta pentru asa ceva si DOMNE FERESTE.
daca crezi ca ai pasat sa nu crezi ca esti si tare ca pe cinci metri te poate face de ras si un trabant da.
vino cu idei cum imi demostrezi ca nu am dreptate sau invers si te salut.
NWzeu vezi ca af facut un topic pe tema asta la trob.........
va salut si vreau sa discutam numai de viteze la cielo.
mersi anticipat.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20050530111851.jpg
Views:	175
Size:	20.0 KB
ID:	77144   Click image for larger version

Name:	20050530111904.jpg
Views:	157
Size:	18.6 KB
ID:	77145   Click image for larger version

Name:	20050530111915.jpg
Views:	181
Size:	18.3 KB
ID:	77146  

Click image for larger version

Name:	20050518083549.jpg
Views:	519
Size:	10.8 KB
ID:	77147  
__________________
misu
msiu is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 11:06   #63
msiu

Stage 4
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 173
Default Re: viteze maxime cu cielo

legat de poze si in special cea cu bordul este acelasi volvo 440 distrus cu 1 saptamana inainte. am puso numai pentru comparati cu viteza de la cielo.
msiu is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 11:09   #64
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: viteze maxime cu cielo

eu nush mult de cielo si nu cunosc masinile dar stiu k in toamna m-a depasit un cielo negru cu nr de CT si aveam vreo 170km/h si a taiato p langa mine k un nebun.avea toba DTM dublu , atata am mai apucat sa vad
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 11:10   #65
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: viteze maxime cu cielo

hmmm , misule dc ti-ai lipt masina????presupun k ai ramas nevatamat la c caroserie are volvo.
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 12:34   #66
msiu

Stage 4
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 173
Default Re: viteze maxime cu cielo

am lipit-o de un baiat destept de PH ( FERITIVA FRATE DE EI CU EXCEPTII) daca ati vazut accidentul filamat de la ploiesti cam acelasi lucru dar cu 300 m mai incolo adica exact la terminare gardului de la metro inspre campina. este adevarat si nu stiu ce mas fi facut daca eram intr-o masina fabricatie recenta ala era din 1989 si deabea o terminasem de pus la punct si fugea 180 km la 350 000 km la asta nu ma contraziceti.
l-am luat in plin la peste 80 km la ora si asta pentru ca degeaba am lasat cauciucurile pe asfalt caci acesta era umed ploa afara.
plang dupa masinuta aia si acum dupa aproape un an de zile.
motorul este de 1.7 l carburatie 64 kw

Last edited by msiu; 17-03-06 at 12:38.
msiu is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 12:49   #67
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Exclamation Re: viteze maxime cu cielo

iti simt si eu durerea ce-o simti fata de car pt k si eu mi-am lipt recent hyundaiu la 120 de parapet si din parapet intr-un stalp de beton.
p poza din spate se vede cat de tare e caroseria(haionu e deplasat cu 2-3 cm in unele locuri si pavilionu e sifonat k....)am avut noroc cu airbag-u ..............atat de korea si tablarie !!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	RIMG0016.jpg
Views:	127
Size:	1.28 MB
ID:	77157   Click image for larger version

Name:	RIMG0017.jpg
Views:	131
Size:	1.22 MB
ID:	77158   Click image for larger version

Name:	RIMG0018.jpg
Views:	148
Size:	1.25 MB
ID:	77159  

juana_man is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 16:35   #68
sequention_cielo

Stage 5
 
sequention_cielo's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 375
Member of:
[RENAULT]
Default Re: viteze maxime cu cielo

nu ma bag dar kent8 are dreptate cel putin eu asa cred ca daca dai odata sau de doua ori talpa maxima sa vezi cat iti poate masina nu-i nici o problema(chit ca ai un risc si asa) dar sa mergi asa tot timpu' nu stiu daca-i bine.unchiu' meu ii instructor auto de aproape 30 de ani si a spus ca calitatea drumurilor din romania iti garanteaza pana la 70-80 de km/h in siguranta.bun eu nu ma duc chiar asa dar nu sar peste 120-130 doar la depasiri. adevarul este ca la orice masina la un accident de peste 100 de km/h rezultatul este RIP
sequention_cielo is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 16:41   #69
sequention_cielo

Stage 5
 
sequention_cielo's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 375
Member of:
[RENAULT]
Default Re: viteze maxime cu cielo

juana_man ai avut mare noroc
sequention_cielo is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 17:39   #70
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: viteze maxime cu cielo

Quote:
Originally Posted by mercut
gata..ultima chestie si dupa nu mai zic nimic daca nu va mai dati voi cu parerea despre cum stiu sau cum nu stiu eu sa conduc sau chestii d-astea..
vreau sa spun ca exista pe pamantu asta milioane de oameni care nu fac carturi intr-o tara ca romania (unde ramura asta e foarte dezvoltata)..sau mai stiu io ce prostii si culmea...pot sa stapaneasca masina..

si gata am terminat ca stiu ca nu se ajunge nicaieri

Raspunde-mi te rog la cateva intrebari???
Daca iei un stalp si nu ai carnet ce crezi ca se intampla???
--- dosar penal si numai vezi nici macar scoala de soferi---probabil
Daca faci un accident cu o alta masina ce crezi ca se intampla???
--- dosar penal numai vezi permis si o AMENDA sa iti rupa taicatu passatul (sau ce a mai ramas din el) in cap sau puscarie!!!

Chiar crezi ca se merita???

90% din noi au condus inainte de 18 ani, si toti ne credeam zmeii si ca stim sa conducem super bine, dar sa vezi ce se intampla dupa ce iti iei permisul si incepi sa gandesti!!!
O sa vezi ca o sa te gandesti in urma si o sa zici ca ai facut o prostie!!!

Gandeste!!!

In legatura cu cat ia Cielo 0-100Km/h --- 11,3 s cel mai bun timp al meu!!!
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 19:49   #71
mercut

Stage 4
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 214
Default Re: viteze maxime cu cielo

[QUOTE=shadow]Raspunde-mi te rog la cateva intrebari???
Daca iei un stalp si nu ai carnet ce crezi ca se intampla???
--- dosar penal si numai vezi nici macar scoala de soferi---probabil
Daca faci un accident cu o alta masina ce crezi ca se intampla???
--- dosar penal numai vezi permis si o AMENDA sa iti rupa taicatu passatul (sau ce a mai ramas din el) in cap sau puscarie!!!

Chiar crezi ca se merita???

90% din noi au condus inainte de 18 ani, si toti ne credeam zmeii si ca stim sa conducem super bine, dar sa vezi ce se intampla dupa ce iti iei permisul si incepi sa gandesti!!!
O sa vezi ca o sa te gandesti in urma si o sa zici ca ai facut o prostie!!!

Gandeste!!!



shadow.. nu stiu care e partea in care am zis ca ma cred super zeu in condus sau ca sunt cel mai tare...si nici nu ies cu ea in oras ..conduc doar pe strada la mine sau sambata de la bals pana la tara si inapoi ca e drum national..60 km..
am zis doar ca am condus destul cat sa schimb si io o viteza acolo...
si nu sunt unu din copiii aia bolnavi de viteza care abia asteapta sa faca 18 ani ca sa se inscrie in nush ce sindicat de raceri..
mercut is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 00:10   #72
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: viteze maxime cu cielo

mercut parca aceasta discutie era inchisa - sunt multi care au condus pana la 18 ani, si eu conduc de la 12 dar la bunici la tara, pe camp, o parcam, nu aveam ce cauta pe drumuri publice si mai ales pe drumuri nationale ... in cazul in care esti prins ... Shadow a zis ce se va intampla, si in afara de aia va raspunde si proprietarul masinii (penal) .... dar totusi sa vorbim de ale noastre , in spetza Cielo .... multumesc
msiu - am sa ma uit la topicul deschis de tine
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 02:02   #73
DJ-24-ALN

Stage 5
 
DJ-24-ALN's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 332
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: viteze maxime cu cielo

Quote:
Originally Posted by msiu
ma masina nu s-a prapadit singura chestie ti-am zis fac urat franele in cea ce priveste racirea este super OK la cielo miau spus-o si alti si am constatato si eu. masina este nou si tin cat de cat la intretinerea ei astazi tocmai ma duc la revizia de 30000 km si am degand sa ma iau cu ei in bete.
am o problema si nu stiu de la ce este adica imi trepideaza volanul intre 100 si 130 km/h si nu este din roti si nici din unchi pentru ca le-am verificat de nu stiu ca te ori. poate aveti si voi idei ca eu banuesc de la ce ar fi

Si eu am aceeasi problema la executiveul meu, mai exact intre 110-130 la mine...initial am crezut ca nu am rotile echilibrate si nu am unghiul de fuga, dar am mai auzit si pe altcineva cu problema asta
__________________

Ex cielo dohc 16V
New Ford Mondeo 2.0 TDCI
R5 gtt
Opel Corsa GSi
Civic Type R ep3
DJ-24-ALN is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 10:39   #74
15DOC

Stage 1
 
15DOC's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 23
Default Re: viteze maxime cu cielo

Am avut cielo si a mancat morti pe paine, se ducea cu a 3-a peste 160km/h, era de coreea si am facut cu el in jur de 280.000km, am luat cu ea peste 190Km/h pe autostrada in Germania poate ajutat si de benzina buna dar si de drum si nu cred ca ma fura kilometrajul, aveam anvelopele si jentile care respectau pe cele din fabrica,
singura problema la el a aparut dupa ce am pus instalatie de gaz pe ea, dupa ce am urcat la Straja pe drumul forestier a inceput sa mearga in trei si sa nu tina relantiul - se arsese garnitura de chiuloasa -. Initial am crezut ca altele au fost cauzele dar era de la reductorul (plamanul) de la GPL care a avut un gol de aer pe circuitul de apa si de acolo s-a intamplat restul.
IN FINAL pentru mine Cielo e o masina mai mult decat buna la banii de ii dai pe ea, problema este ca noi gasim diverse solutii sa mergem mai ieftin sau mai repede si aici apar problemele.
15DOC is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 11:46   #75
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: viteze maxime cu cielo

Quote:
Originally Posted by 15DOC
Am avut cielo si a mancat morti pe paine, se ducea cu a 3-a peste 160km/h, era de coreea si am facut cu el in jur de 280.000km, am luat cu ea peste 190Km/h pe autostrada in Germania poate ajutat si de benzina buna dar si de drum si nu cred ca ma fura kilometrajul, aveam anvelopele si jentile care respectau pe cele din fabrica,
Banuiesc ca ai vrut sa zici a 4 peste 160, pt ca la Cielo a 3-a duce pana la 135 dupa care ii taie injectia (chestia asta este testata).
Iti zic 1000% cum merge un Cielo stock cel mai bine si la cat taie injectia pt ca am vazut pe un dyno!!!
I - taie injectia pe undeva intre 55-58 km/h - cuplu max este undeva pe la 50 km/h
II - taie injectia la 89-93 km/h - cuplu max 83-85 km/h
III - taie injectia la 135 km/h - cuplu max 130-132 km/h

Numai am fisha ca o scanam si o puneam aici!!!
shadow is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -