Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-06, 18:58   #46
mercut

Stage 4
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 214
Default Re: viteze maxime cu cielo

the-mask...iti mai zic inca o data... am vazut azi cand am mers cu tata cu masina..nu vreau sa ma cert cu nimeni ca oricum nu o sa se ajunga la nici un rezultat vreau doar sa discutam constructiv (daca se poate)...
mai bine du-te cu masina ca vad ca ai la avatar si fa o proba la 170 nu iti mai da cu parerea ca n-are cum fiindca ai fost tu o data la 200 la ora..
sau macar zi si mie cam cat crezi ca ar trebui sa aiba da io iti spun ca orb nu sunt nici prost asa cum spui tu in lipsa de argumente..
mai degraba ar trebui sa te duci tu la 170 la ora sa vezi ce turatie are..bafta

nwzeu.. am facut..poate chiar mai mult.. cate 60 de km aprox in fiecare weekend..si am condus destule masini cat sa fiu in stare macar sa schimb o viteza..

si cu asta am incheiat postarea pe topicu asta..numa bine si viteza cat mai mare cu cielo
mercut is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 08:53   #47
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: viteze maxime cu cielo

hihihihi, oare asa o fi?
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 10:07   #48
msiu

Stage 4
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 173
Default Re: viteze maxime cu cielo

faceti si voi alt post ca asta este despre
DAEWOOOOOOOOOOOOOOOOOO si nu VWWWWWWWWWWWW pui mei.
la-sal nene ca e copil si nu vede de cati km a facut in nfs. si 2 fast 2 idiot.
scuze daca m-am enervat dar vad ca nu va opriti si spuneti acelas lucru.
copil condu si tu cand vei fi responsabil si cand vei intelege acest cuvand cu adevarat.
si eu sper lafel nwzeu dar pana nu ma lamuresc nu sunt linistit acum astept raspunsuri si sfaturi pe aceasta tema adica CUM DEMOSTRAM VITEZA CU CARE RULAM NOI CEI CU CIELO avand in vedere ca fabrica da 171 km/h.
a si inca o chestie verificata legat de timpul in care ajunge la suta de km/h este reala verificata de mine insa cu cauciucuri de iarna si doua persoane.
ce spuneti de chestiile astea.

soryy pentru cei doi.
__________________
misu
msiu is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 15:03   #49
mercut

Stage 4
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 214
Default Re: viteze maxime cu cielo

bv sunteti tari...se pare ca sunteti genu de oameni care cred ca daca esti mai mare ai dreptate...dar...v-am mai spus..daca voi ati pus mana pe volan la 18 ani sau mai tarziu poate nu e valabil pt toti..ganditiva ca as fi putut sa pun ca am 25 de ani si atunci va povesteam 2 saptamani..
dar daca atat ganditi voi..nam ce va face
si sorry ca am mai postat chiar daca am zis ca ma opresc dar macar io nu va fac idioti sau prosti..
msiu.. dute cu cielou si mai forjeazal o data ca poate se duce pana in 300-350 mai stii...

Last edited by mercut; 16-03-06 at 15:05.
mercut is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 15:09   #50
mercut

Stage 4
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 214
Default Re: viteze maxime cu cielo

(no offence pt ceilalti posesori de cielo)
mercut is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 15:11   #51
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: viteze maxime cu cielo

nu inteleg dc va luati de copii???poate au si ei ceva..... eu am inceput la varsta de 6 ani sa conduc.bine era un cart si......la 16 ani am avut primu dosar pt conducere fara permis
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 15:18   #52
mercut

Stage 4
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 214
Default Re: viteze maxime cu cielo

ms juana man nu ma asteptam sa ma sprijine cineva...o sa pun azi sau maine poze cu masinile macar sa va arat ca le am ....
mercut is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 16:05   #53
mercut

Stage 4
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 214
Default Re: viteze maxime cu cielo

ca sa nu raman dator..mai e una da e mama plecata cu ea la servici..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC01181.JPG
Views:	188
Size:	68.7 KB
ID:	76913   Click image for larger version

Name:	DSC01169.JPG
Views:	306
Size:	57.9 KB
ID:	76914   Click image for larger version

Name:	DSC01156.JPG
Views:	130
Size:	65.3 KB
ID:	76915  

Click image for larger version

Name:	DSC01150.JPG
Views:	113
Size:	80.2 KB
ID:	76916   Click image for larger version

Name:	DSC01149.JPG
Views:	100
Size:	55.3 KB
ID:	76917  
mercut is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 20:19   #54
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: viteze maxime cu cielo

mercut ce zici, imi pun si eu cate 5 poze, cu fiecare masina pe care o am in firma?
si-s cumparate de tata ca-i pe numele lui firma?
ce zici?
las-o colo frate, aci era vorba de viteza cielo-ului nu de masini parintilor tai
asa ca fa bine calmeaza-te, n-ai permis, n-ai masina, n-ai condus ...te-ai facut ca conduci
daca o sa fi ca fratemio nici la 80 de ani n-o sa sti conduce, ideea nu sa-i dai in gura la masina pana spargi motoru, omori pe alti sau in cazul fericit mori numa tu, ideea ii sa sti sa pui frana sa simti masina, ceea ce tu este departe de asta
eu am inceput cu carturi, x ani de zile, apoi am trecut la b1, apoi la b, apoi mi-am facut a-ul....si incet incet in cateva luni voi avea absolut toate categoriile posibile varstei mele
da am simtit masina, stiam cand sa ma opresc...alea alea, tu ai citit macar o data in viata ta legislatia?
asa ca fa bine pe viitor, fa-ti cont pe vwforum . ro si pune-ti acolo masinile, aci este vorba de viteza maxima pe care o poate scoate o persoana dintr-un cielo normal iesit din fabrica....zi cum vrei
nu de pasaturile tale model 2003 si 2005
si de cati km are in bord, ce post de radio asculti cand stai in masina, sau ce culori are bordu sau ce ai tu prin curte, da?
pe viitoar cielo nu alta masina, multumesc.
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 20:58   #55
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: viteze maxime cu cielo

se pare ca s-a facut pace - topicul este LEGAT de CIELO, si dorim sa ramana asa.
msiu - legat de problema ta o sa ma mai interesez si eu , poate iti pot da informatiile necesare (macar)
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 21:04   #56
mercut

Stage 4
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 214
Default Re: viteze maxime cu cielo

kent8..recunosc am gresit ca am postat offtopic imi cer scuze pt asta dar consider ca nu eu a fost cel care a inceput sa puna mesaje offtopic cu injurii sau chestii de genu asta.. nu am pus pozele ca sa ma laud am pus ca sa ma credeti ca macar de masini nu mint..
nu mai comentez despre ce ai zis tu ca oricum nu ajungem la nici un compromis dar vreau sa mentionez ca am fost impresionat de faptul ca trebuie sa faci carturi 'x ani de zile' ca sa stii sa pui frana...in cazu asta toate povestile cu accidentele la 80 de ani si ce ai mai zis tu ti s-ar potrivi tie..ma rog..
si ontopic.. am mers azi cu un taximetrist pe cielo si a zis ca el nu poate sa ii dea peste 160...la viteza asta e apasata la blana si nu trage mai mult de atat..

Last edited by mercut; 16-03-06 at 21:07.
mercut is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 21:07   #57
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: viteze maxime cu cielo

junior, pe cart se invata sa stapanesti
nu de idioti piloti de curse fac carturi
gata am terminat, nu sti n-ai permis, esti cine esti
am terminat vorbim de cielo
daca-l mai vezi pe taximetristu ala spune-i ca aia-i masina de taxi care-i blana s-o repare si-o sa mearga
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 21:14   #58
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: viteze maxime cu cielo

come on ... e un TAXI ... daca mai era pus si pe GPL - be real , in bucuresti e unul cu vreo 800.000 de km ce pretentii mai poti avea de la acea masina, totusi ...
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 21:14   #59
mercut

Stage 4
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 214
Thumbs down Re: viteze maxime cu cielo

gata..ultima chestie si dupa nu mai zic nimic daca nu va mai dati voi cu parerea despre cum stiu sau cum nu stiu eu sa conduc sau chestii d-astea..
vreau sa spun ca exista pe pamantu asta milioane de oameni care nu fac carturi intr-o tara ca romania (unde ramura asta e foarte dezvoltata)..sau mai stiu io ce prostii si culmea...pot sa stapaneasca masina..

si gata am terminat ca stiu ca nu se ajunge nicaieri
mercut is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 21:22   #60
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: viteze maxime cu cielo

bun atunci poti sterge pozele cu pasaturile ca nu suntem pe vwforum
Kent8 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -