Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-12, 21:16   #1
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Question ce bujii pt cielo imi recomandati?

as vrea sa-i schimb bujiile..nu stiu care sunt mai bune..voi ce ziceti?
egroeg is offline   Reply With Quote
Old 18-03-12, 23:32   #2
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: ce bujii pt cielo imi recomandati?

Iti recomand NGK. In functie de buget, poti lua bujii normale, cu 2 sau 4 electrozi, sau chiar Iridium, dar sunt mai scumpe... in jur de 200 lei setul.
Bune sunt si Beru, am avut si Champion si au fost ok... dar nu se compara cu NGK Iridium, in primul rand pt durata de viata... ale mele au in jur de 65.000 km si inca merg, desi ar trebui sa le schimb sau macar sa le mai reglez gap-ul.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 06:30   #3
olteanulaur

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 6
Default Re: ce bujii pt cielo imi recomandati?

Daca ai doar benzina, cum spunea si colegul de mai sus NGK ar putea fi alegerea optima. Pentru GPL am vazut ca au aparut alte modele;ex. Beru pentru GPL (mi-am cumparat eu zilele trecute cu 13 RON/buc) sau varianta cu iridium de la NGK care se cheama LPG Laserline 2 de care nu m-am putut apropia (90 RON/buc)
PS. Din cate am inteles de pe alte forumuri, varianta cu mai multi electrozi nu ar fi recomandata la GPL.
olteanulaur is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 07:02   #4
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Default Re: ce bujii pt cielo imi recomandati?

Quote:
Originally Posted by olteanulaur View Post
Daca ai doar benzina, cum spunea si colegul de mai sus NGK ar putea fi alegerea optima. Pentru GPL am vazut ca au aparut alte modele;ex. Beru pentru GPL (mi-am cumparat eu zilele trecute cu 13 RON/buc) sau varianta cu iridium de la NGK care se cheama LPG Laserline 2 de care nu m-am putut apropia (90 RON/buc)
PS. Din cate am inteles de pe alte forumuri, varianta cu mai multi electrozi nu ar fi recomandata la GPL.
nu am gaz. majoritaea mi-au recomandat NGK-uri ,multumesc pt. raspunsuri
egroeg is offline   Reply With Quote
Old 29-05-12, 19:00   #5
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Default Re: ce bujii pt cielo imi recomandati?

am schimbat bujiile si fisele...bujii am luat champion 40ron/set,cele vechi tot champion am vazut ca erau
egroeg is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -