Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 12-11-08, 10:01   #46
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

...noi,in partea asta a tarii,suntem mai ticniti la cap,asa de felul nostru...si in cazuri cand,esti nevoit sa schimbi repede banda,desi circulatia e mare,bagi semnalizatorul(fara a fi legat de volan,adica mergi inca drept inainte)si urmaresti masina de linga sau din spatele tau in oglinda,daca incetineste,te bagi...daca nu,astepti...sau daca chiar ai fost nevoit sa te bagi,exista un butonas cu un triunghi rosu la mijloc si daca apesi un pic,sau ridici mana (scuze,multumesc...c@caturi de astea) va asigur eu,ca sunt putini care te mai injura de mama si in mod cert nu ar fi atat de suparati sa vada rosu in fata ochilor,mai de fiecare data cind vede o donsoara blonda la volan!

@lavinia...eu,acum multi an de zile cind mi-am facut user pe forumul asta,am fost sotia unei vedete si sunt sigura ca asta m-ar fi ajutat sa ma acomodez in cateva zile...dar mi-am dorit sa fiu acceptata/respinsa pentru omul care sunt.
trebuie sa fii constienta,ca dupa "antecedentele" tale,nu ai cum sa te astepti la buchete mari de flori si ovatii din partea membrilor mai vechi.nu ma ataca te rog!eu una nu am nimica cu tine.ma gindesc,ca poate in asa fel te acomodezi si tu si devine forumul asta mai colorat.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 10:09   #47
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

Quote:
Originally Posted by lavinia_hot View Post
off doamne parca voi nu v-ati baga in depasiri parca voi nu ati taia fata parca voi nu ati merge cu viteza.....vedeti pana si aici unde incercam sa fim prieteni ma descriminati....de la o discutie generala ati facut o dicutie personala...v-ati pus toti pe mine? ce va-ti zis? haideti sa o discriminam pe Lavinia Moraru pentru ca e fata si e aici....
1. NU ma bag intr-o depasire fara sa fiu lasat, sau sa stanjenesc vreo persoana prin manevra mea. Ca merg cu viteza, problema fiecaruia. Nu cred ca derajnez pe cineva in trafic ca merg repede.
2. Nu te discriminez pe tine, personal. Ci pe toate femeile care procedeaza aiurea. Doar pentru ca ai zis ca te simti discriminata, ti-am pus cateva intrebari sa imi fac o parere. Si daca mi-ai raspuns, ti-am dat niste rezolvari sa nu mai fi privita ........................... cum zici tu. De unde pana unde ca am ceva cu tine, nu stiu.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 11:07   #48
Bytzu
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bytzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 810
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

mai e o problema: multe, si chiar multi, daca pun semnal, au impresia ca au si dreptuls a se bage, si cand dau sa intre in tine si le dai claxon, incep sa faca tarantele, de parca ai fo obligat sa-i lasi, eventual sa le pui covorul rosu, sa opresti circulatia, ca sa se bage ei...

cu astia ce facem? eu n-am chef sa-mi bubui masina, indiferent care o fi ea, din cauza unui idiot,dar nici sa ma omor cu el, decic are-i rezolvarea? camera pe botul masinii? sa-i filmeze?
Bytzu is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 11:34   #49
lavinia_hot

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 47
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

mai uite cum sta treaba....nu am vrut sa ma exprim direct dar trebuie sa o fac ca sa fim intelesi.....sa nu se inteleaga ca o lauda....eu ma simt discriminata si injurata in gand datorita masinii pe care o conduc...masina prietenului meu....asta am vrut sa spun pozte asa ma intelegeti...pesoanele participante la trafic se uita la mine si parca ar intra cu masina in mine...nu stiu de invidie de oftica nu potsa inteleg....si chiar ei fac treburile cu taitul fetei si intimidatul meu.....
lavinia_hot is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 11:37   #50
Bytzu
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bytzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 810
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

in fine, nu prea inteleg eu ce vrei sa spui, dar acum te intreb eu ce-ti pasa? de ei? cu ce te deranjeaza? te simti vinovata cu ceva?
Bytzu is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 11:48   #51
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

Quote:
Originally Posted by lavinia_hot View Post
mai uite cum sta treaba....nu am vrut sa ma exprim direct dar trebuie sa o fac ca sa fim intelesi.....sa nu se inteleaga ca o lauda....eu ma simt discriminata si injurata in gand datorita masinii pe care o conduc...masina prietenului meu....asta am vrut sa spun pozte asa ma intelegeti...pesoanele participante la trafic se uita la mine si parca ar intra cu masina in mine...nu stiu de invidie de oftica nu potsa inteleg....si chiar ei fac treburile cu taitul fetei si intimidatul meu.....
Ie invidiosi multi dom'le ...
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 11:49   #52
lavinia_hot

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 47
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

imi pasa de ei , ma intereseaza de ei si in acelasi timp ma intereseaza si de mine de viata mea pentru ca prosteala lor nu duce la nimica bun....din prosteala lor s-au intamplat accidente,se intampla si se vor mai intampla....deci ma cam intereseaza... eschibitiile pe care le fac ei pe langa mine nu duc la nimica bun si nu mi se pare corect ca din prostia lor sa aiba altii de suferit...tu ce crezi?...
lavinia_hot is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 11:50   #53
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

E lumea rea si invidioasa...
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 11:55   #54
lavinia_hot

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 47
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

eu nu sunt invidioasa pe nimeni....cine are inseamna ca a muncit mai mult....deci nu am de ce sa fiu invidioasa...
lavinia_hot is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 11:57   #55
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
E lumea rea si invidioasa...
Cicalacacichicea ...
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 11:57   #56
Bytzu
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bytzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 810
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

exhibitiile astea de care pomenesti tu poate n-au legatura doar cu masina, ci si cu tine ca esti fata, si poate ar avea si cu prietenul tau daca ar fi el la volan..prosteala gratuita este prea multa pe strazi din pacate, asa suntem noi oamenii, ne freaca la grija de altii in loc sa ne vedem de ciorba noastra, sau de drumul nostru..
Bytzu is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 11:58   #57
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

Quote:
Originally Posted by Bytzu View Post
exhibitiile astea de care pomenesti tu poate n-au legatura doar cu masina, ci si cu tine ca esti fata, si poate ar avea si cu prietenul tau daca ar fi el la volan..prosteala gratuita este prea multa pe strazi din pacate, asa suntem noi oamenii, ne freaca la grija de altii in loc sa ne vedem de ciorba noastra, sau de drumul nostru..
coorect!bine zici
needBrain is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 12:01   #58
lavinia_hot

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 47
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

bravo Bitzu vezi deci problema din partea mea... cu discriminatul....
1.pentrut ca sunt fata
2.din cauza masinii fie ea rea, fie ea buna.
lavinia_hot is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 12:04   #59
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

Mergi pe principiul ca lumea e rea si invidioasa, iar tu esti perfecta.
Si vezi-ti de treaba ta fara sa mai bagi toti idiotii in seama.

O sa scapi de complexitatea asta ca esti discriminata din cauza ca esti fata sau din cauza masinii.

Pot spune ca, pe langa Claudia si Trixi, mai am o colega de birou care declara sus si tare ca femeile (in general) sunt praf cu covrigul si ca ii este frica mai mult de greselile femeilor decat de cele ale barbatilor.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 12:16   #60
lavinia_hot

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 47
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

eu recunosc ca femeile fac mai multe greseli decat barbatii
acesta este adevarul, chiar daca sunt femeie
lavinia_hot is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 18:15.


- Copyright 2024 4Tuning