Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 12-11-08, 20:01   #76
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

Foarte adevarat, apache!
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 20:05   #77
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

am impresia ca ai zis-o tare ironic..caz in care te rog frumos sa imi ceri detalii referitor la ce am zis
apache is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 20:17   #78
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

Apache, Clau vorbeste serios. Nu este ironic.
Confirm eu.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 00:44   #79
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

Quote:
Originally Posted by apache View Post
asta cu discriminarea femeilor nu e doar asa din misoginism...are la baza unele adevaruri..cum ar fii faptul ca ele folosesc mai putin acea particica a creierului responsabila cu aprecierea distantelor...si mai este vorba si de faptul ca barbatii au reflexe mult mai dezvoltate decat femeile,lucru care ii scot de multe ori din situatii limita
chiar...azi i-a lovit una masina varului meu )
la munca,o colega de-a lui,a dat cu spatele cu un gigantic matiz vreo 25 de metrii cu toate ca nu avea nevoie sa faca aceasta manevra luuuunga,si a realizat ca nu mai are loc cand a auzit semnalul "poc"
tin sa mentionez ca avea vreo 4 sau 5 semne pe partea dorsala a giganticii ei masini...

tare a?si mai si radea..e al dracu de amuzant asa ceva,va dati seama...sa i se spuna un banc....ajunge la urgenta ca-i creste tensiunea.. )

Tuamneee Apara si Pazeste,Tuamnee
needBrain is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 06:52   #80
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

Hai sa fim seriosi, cati nu facem asta, s-a intamplat, de exemplu pe marile bulevarde daca cu buburuzza nu o iau pe trotuar, o iau cu spatele pe contrasens, asa ca hai sa lasam exagerarile, pai sincer, e chiar amuzant, nu vad de ce sa fie o situatie in care sa plangi, dao draq tabla-i tabla.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 07:48   #81
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
Hai sa fim seriosi, cati nu facem asta, s-a intamplat, de exemplu pe marile bulevarde daca cu buburuzza nu o iau pe trotuar, o iau cu spatele pe contrasens, asa ca hai sa lasam exagerarile, pai sincer, e chiar amuzant, nu vad de ce sa fie o situatie in care sa plangi, dao draq tabla-i tabla.
Iti cam place sa incalci legea. Eu nu ma abat prea mult. Cred ca singurul lucru pe care l-am facut "ilegal" a fost sa intru pe strada cu acces interzis.
In rest, n-am mai comis altele.

Quote:
Originally Posted by lavinia_hot View Post
imi pasa de ei , ma intereseaza de ei si in acelasi timp ma intereseaza si de mine de viata mea pentru ca prosteala lor nu duce la nimica bun....din prosteala lor s-au intamplat accidente,se intampla si se vor mai intampla....deci ma cam intereseaza... eschibitiile pe care le fac ei pe langa mine nu duc la nimica bun si nu mi se pare corect ca din prostia lor sa aiba altii de suferit...tu ce crezi?...
Si uite ca nu sunt numai barbati care se prostesc in trafic.
Azi dimineata in zona Unirii o domnisoara cu un 207 decapotabil era "zmeoaica" pentru ca avea masina noua. A crosetat fara sa se asigure, vedeai cum se aprind lampile de stop ale celorlalti participanti la trafic de zici ca erau luminitele din pomu' de Craciun. A trantit frana in fata unui Matiz dupa ce s-a urcat pe el la propriu (ma rog, nu a fost accident, da' Matizu' a schimbat "macazul"), iar la primul semafor eram paralel cu ea.
Cum s-a facut verde i-a dat in goarna, de parca se dadea cu mine... unde a ajuns cu masina ei cu numere rosii? In bordura, cu janta stramba. Sa o vad cum isi schimba singura roata.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 17:04   #82
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

Le incalc in limita bunului simt, cat sa nu deranjez lumea din jur, iar de tipa tu chiar vorbesti serios ca a stricat bordura????
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 17:41   #83
b89kml
Alfa Romeo Driver

Stage 1
 
b89kml's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 15
Member of:
[ALFA ROMEO]
[2 Roti]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

cred k janta .... ))
b89kml is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 18:42   #84
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

Cine a pus-o frate sa franeze brusc de la 90 la ora pe linia de tramvai? Sa fac precizarea ca era cu ambele roti pe sine?
Cred ca a bulit si pivotul, si bascula ... n-am de unde sa stiu. Oricum, roata 100% era facuta tandari.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 18:44   #85
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
Hai sa fim seriosi, cati nu facem asta, s-a intamplat, de exemplu pe marile bulevarde daca cu buburuzza nu o iau pe trotuar, o iau cu spatele pe contrasens, asa ca hai sa lasam exagerarile, pai sincer, e chiar amuzant, nu vad de ce sa fie o situatie in care sa plangi, dao draq tabla-i tabla.
ba mie mi se pare PENIBIL,iar daca tie ti se pare ok,inseamna ca si tu ai probleme de genu asta.deci cel mai nasol posibil este sa-ti gasesti masina lovita in parcare.
hai ca un accident in trafic,deci nu ceva grav,mai e cum mai e,ca te gandesti ca sunt ff multe variabile la mijloc,dar in parcare??sincer trebuie sa fi idiot sa lovesti o alta masina,mai ales in conditiile in care s-a petrecut ce s-a petrecut acu 2 zile.deci...vezi tu,eu cataloghez chestia asta la capitolu PROSTIE nu neatentie.
iar cum tu mai ai si matiz...exact ca si tanti aia...ma chiar asa e mare cat Mercu' GL?ca atunci mai inteleg...
si daca e atat de amuzant,da-mi si mie masina ta sa o bulesc putin sa vedem daca ti se mai pare amuzant.bine..ai si tu dreptatea ta,ca in fond e tabla,dar...scumpe tablele astea
poate tu faci banii de un i30 in 2 zile,dar al lui e in leasing,parca e de ciocolata sa platesti 5 ani o masina bulita,repet,nu din neatentie ci din PROSTIE...prostia altuia
needBrain is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 23:07   #86
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

Offf, oare eu nu am lovit niciodata masina??? Ba da, dar dacia, aia o rezolvam cu ciocanu, da mi-am gasit masina lovita in parcare, uimitor 308-u l-am gasit lovit in parcare, ce era sa fac sa plang?????? Daca masina e in leasing, logic are casco, singura problema ramane timpul care stai fara masina.
Alta problema, Mercu Gl e mai mic ca Transporterul, in esenta e aceasi chestie, totul tine sa stii cand sa te opresti, numai ca cu masini de tonajul asta, traficul chiar devine un infern, iar daca te plictisesti si incepi sa te bagi, daca nu stii unde si cand sa te opresti face poc. Alta chestie pe care eu nu o suport la doamne, domnisoare, sunt atat de nepasatoare cateodata ca incurca si atat de ambitioase incat fac niste mari tampenii.
Ultima problema, nu fac banii de un i30 in 2 zile, mi-as dori intradevar sa-i fac, pentru ca mi-as indeplini si eu un vis pe nume alfa 155 q4.

Last edited by Sindrom; 13-11-08 at 23:10.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 23:39   #87
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

incetati cu divagatiile va rog, reveniti la intrebarea initiala, daca puteti.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-11-08, 17:16   #88
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

poftim exemple de soferite )
https://www.220.ro/Cum_se_scoate_o_ma...re-125873.html
https://www.220.ro/Soferita_de_meserie-62839.html


si cireasa de pe tort https://www.220.ro/INCREDIBIL__Parcar...a__-57147.html
enjoy )

Last edited by needBrain; 15-11-08 at 17:28.
needBrain is offline   Reply With Quote
Old 17-11-08, 13:59   #89
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

Avai de mama lor ...amuzant dar trist in acelasi timp .Unele persoane chiar nu se pot orienta in spatiu. Niste parcari simple si fac enshpe mi de manevre .La scoala de soferi erau prea preocupate sa fie fardate si imbracate "pa trend" decat sa bage la cap cum se face o parcare.
AAAAK is offline   Reply With Quote
Old 18-11-08, 12:44   #90
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Discriminarea femeilor la volan are baza reala?

ca sa nu ne luam prea tare in cap..sa va povestesc un pic.
duminica seara am plecat in germania cu un sofer pe care pana acum nu l-am cunoscut.omul face germania saptaminal,dotat cu gps,cu toate cele...okkk.
eu m-am pus linistita sa trag un pui de somn pana la destinatie...dar cind aud ca gps-u urla, cara te in pizd@ matii afara de pe autostrada si asta merge voiniceste direct inainte in mijlocul budapestei la ora 7 seara....nu am mai dormit o boaba si bine am facut ca in norvegia ma trezeam...
si asta era doar introducerea...pentru ca punctul culminant a fost in drum catre casa.
deci,omul nostru,dotat cu gps-ul personal+experienta(sa nu uitam,face drumul saptaminal)s-a gindit ca cel mai bine vine de la drezda,pana la praga si de acolo vienna,bp...bun,praga,autostrada,omul in fata,2 masini dupa el...vad eu Wien dreapta,odata,de 2 ori de 3 ori,asta tine stanga...mnah zic probabil a inteles intr-un final ca e mult mai rational sa mergi pe slovacia...si dintr-o data schimba 3 benzi in stanga(mortii si sfintii banuiesc ca se subintelege,ca numai asa am reusit sa ma duc dupa el,ca m-am bagat in fata lui)se face verde semaforul si din oglinda vad ca el nu stanga a facut ci s-a intors de tot...mnah..minunat..incrucisare de mai multe autostrazi...ma opresc si eu unde pot,asta ma suna...ca ei tin vienna.mi-a cazut tensiunea de la atata prostie,ca era mult mai rational de acolo sa mergi direct catre slovacia...in fine,sa tin de grup m-am luat dupa ei...dar pana la urma nu stiu ce dracu au facut ca m-au sunat peste o ora ca ei sunt iara la praga.eu in clipa asta m-am suparat.mi-am resetat gps-u,am trecut prin dracu stie ce drumuri forestiere si in 15 min am fost pe autostrada catre slovacia.am venit acasa singura si dormeam de aproape 3 ore deja cind m-au sunat ca au ajuns in tara.cred ca nu mai este nimica de zis.
multumesc frumos pentru atentie.
Trixi is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 13:07.


- Copyright 2024 4Tuning