Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Prietenul sau Iubita?
Prietenul 12 25.53%
Iubita 25 53.19%
îi impac pe amandoi(iesim cu toţii) 10 21.28%
Voters: 47. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 29-11-08, 23:28   #1
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Prietenul(prietenii) sau iubita ?

Ce alegeti, sa va duceti la bere cu prietenul cel mai bun, sau sa iesiti cu iubita, cum ii impartiti????
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 01:35   #2
keemo
Design Team Member

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,436
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Prietenul sau Iubita???

doar io am pus "prietenul" ?
argumentez alegerea putin mai tarziu !!
keemo is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 01:50   #3
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Prietenul sau Iubita???

depinde foarte mult de situatie. eu am pus "ubita"
sunt si putin mai romantic...si nu as da pe nimic din lume o noapte placuta (indiferent de circumstante) cu o fata frumoasa care sa tin la ea.de multe x mi sa reprosat ca sunt sufocant
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 08:38   #4
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Prietenul sau Iubita???

Eu consider ca ar trebui iesit cu prietenii la o bere, cafea, suc, etc...
Prietenii sunt cei care stii ca vor ramane, daca ii tratezi cum trebuie.

Femeile dispar in timp si, s-ar putea ca prietenii sa te trimita la plimbare pentru ca i-ai ignorat cat timp ai fost in limba dupa femeia ta.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 08:57   #5
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Prietenul sau Iubita???

Eu am votat iubita, acum spun strict in cazul meu. Eu nu am multi prieteni, cand spun prieteni ma refer la cei care chiar sunt alaturi de mine neconditionat, restu sunt amici, cunostinte. Eu am inteles un lucru, femeile au nevoie de mai multa atentie, poate pentru ca sunt mai speciale, in ultimul timp, mi-am cam ignorat prietenii, dar cand ma vad cu ei, e la fel, aceasi nebuni, care s-ar vedea zi de zi.
Referitor la ce spune Mustant : "Femeile dispar in timp si, s-ar putea ca prietenii sa te trimita la plimbare pentru ca i-ai ignorat cat timp ai fost in limba dupa femeia ta.", Astia nu sunt prieteni, sunt niste javre, iar ce te faci cand femeia aia, nu dispare????
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 09:08   #6
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Prietenul sau Iubita???

Depinde cat de mult tii la ea. Mi se pare normal ca daca ai planuri de viitor cu ea, ii dai mai multa atentie ei ! Prietenii sunt prieteni, iubita ta si-ar da viata pentru tine pentru ca nah, asta e iubirea ... dar prietenii? Sunteti chiar asa siguri ca ar fi atat de darnici?

Sunt de acord cu Sindrom
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 09:36   #7
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Prietenul sau Iubita???

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
Referitor la ce spune Mustant : "Femeile dispar in timp si, s-ar putea ca prietenii sa te trimita la plimbare pentru ca i-ai ignorat cat timp ai fost in limba dupa femeia ta.", Astia nu sunt prieteni, sunt niste javre, iar ce te faci cand femeia aia, nu dispare????
Hai sa iti spun la ce ma refer eu:
Am un prieten de 6 ani. Ne cunoastem foarte bine, iar abia acum, anul asta s-a indragostit lulea de o tipa.
Sa iti spun ca s-a schimbat enorm pentru ca a dat pentru prima data in viata lui la o gaurica?
Stii ca a ajuns sa le traga teapa prietenilor lui, inclusiv mie din cauza pisdei cu care umbla?
"Ne vedem frate azi, ca nu ne-am mai vazut de mult!", dupa 15 minute te suna si iti spune: "Frate, m-am certat cu gagica-mea, nu mai merg. O iubesc mult de tot si nu vreau sa ma cert cu ea."
Sa zicem ca asta nu ar fi nimic.

Dar cand iti promite ca te ajuta intr-o problema si "uita" sa iti raspunda la telefon pentru ca i-a promis iar gagica-sa pasarica, ce faci? Nu iti vine sa iti bagi picioarele in prietenia lu?

Stii cum fac genul asta de oameni, nu? Ii da gagica-sa papucii si dupa aia incearca sa revina la prietenii carora le-a tras mii de tepe si pe care i-a ignorat atata timp, doar ca gagica-sa nu stie sa fie sociabila si sa iasa si cu prietenii lui - daca tot l-a bagat sub papuc si nu il lasa sa iasa singur.

Prietena mea iese cu mine peste tot, iar cand ii spun ca vreau sa ma vad cu tovarasii imi spune: "ok, nu e problema".
Asa ar trebui sa fie "prietena care nu dispare".
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 11:31   #8
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Prietenul sau Iubita???

Uite motivul pentru care am un prieten.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 12:04   #9
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Prietenul sau Iubita???

depinde de circumstante ....

eu sincer preferam sa ies cu ea .. decat cu prietenii su ieseam si cu ea si cu prietenii ...


aaaa... nu stiu .. acum depidne ce vrei de la bviatza .. eu o vroiam langa mine .. pana la sf .. daca ti se rupe pulloveru` de ea .. ii dai viteza si iesi cu prietenii normal )
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 16:18   #10
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Prietenul sau Iubita???

IUBITA clar... pt ca prietenii daca sunt inteleg situatia ... dar pot veni uneori si prietenii.. in gasca frumos ! dar cand ea nu are chef, prietenii trebuie sa inteleaga iesirea ta cu una ( nu neaparat iubita.. ci tipa cu care vrajeesti etc ... )
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 16:52   #11
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Prietenul sau Iubita???

am votat Prietenul,fara cea mai mica ezitare...cat timp am prieteni cum ii am acuma...asa va fi...prietena vine si pleaca,prietenii ii ai pe viata,si as fi mult mai marcat daca un prieten bun s`ar supara pe mine din cauza ca ii dau prea mult atentie ei,decat vice-versa
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 20:00   #12
keemo
Design Team Member

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,436
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Prietenul sau Iubita???

nu stiu ce ati ales voi , dar eu am ales prietenul , ca si hori fara nicio ezitare , ptr k iti gasesti mult mai repde o iubita decat un prieten bun .Acum , nu zic k o sa ies numai cu prietenii si cu iubita deloc , imi fac timp ptr fiecare.
keemo is offline   Reply With Quote
Old 30-11-08, 22:12   #13
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Prietenul sau Iubita???

consider ca multi sunt ipocriti sau nu au iubit cu adevarat. Topicul este prietenul sau IUBITA. Poate am inteles eu gresit dar nu este vorba despre o tipa oarecare si despre iubita. Se presupune ca este iubita cand ai niste sentimente pentru ea si te gandesti la ea mai mult decat la o prietena care vine si pleaca. Am ales iubita pentru ca sunt de 3 ani cu aceeasi persoana care mi-a fost alaturi si la bine si la greu lucru pe care nu multi prieteni l-au facut. Cat despre prietenii sunt pt toata viata.. si iubita fi pentru toata viata.
Oricum ideea topicului este "pe cine preferi" nu neaparat pe cine alegi definitiv. Asta nu inseamna ca nu poti sa iti vezi prientenii. Cat de mult ai iubi persoana de langa tine, nu poti sa traiesti doar tu cu ea la nesfarsit, mai iesi in lume sa socializezi.
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 01-12-08, 00:43   #14
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Prietenul sau Iubita???

ai dreptate. aici a fost marea comfuzie.mi sa intamplat sa stau aproape toata ziua cu o fata chiar daca ne cunosteam de cateva zile.si nimeni nu sa suparat.de preferat preferi in functie de situatie
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 01-12-08, 02:23   #15
me`TRC

Stage 3
 
me`TRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 153
Default Re: Prietenul sau Iubita???

Scuze ca ma bag dar eu consider ca baietii tot baieti raman, indiferent cat de mult i-ai ignorat pt o fata, si cand zic ignorat, ma refer la faptul ca ai iesit mai mult cu ea, si pe ei i-am cam lasat pe locul 2, pt ca deh, este vorba de IUBITA cu care probabil daca-i zici "iubita" esti de mai mult timp cu ea, iar daca esti de ceva mai putin timp cu ea, eu nu vad dc nu ai iesi si cu ea si cu prietenii, toti, sa-i cunoasca s.a.m.d. sa te cunoasca.. dar este o problema, daca cel care prefera "iubita" si isi ignora prietenii la nevoie pt ca "uita" sa raspunda la telefon, sau nu l-au "auzit".. eu sincer nu consider ca ala poate fi numit "prieten".. deci, eu zic ca ar trebui sa ne impartim timpul, si sa nu ignoram nici o parte, asa ar fi cel mai corect si cel mai frumos... eu de exemplu am fost cu o fata timp de 2 ani si faceam parte din acelasi grup de prieteni, ieseam mereu, ajutam mereu indiferent de situatie pe toti care aveau nevoie de mine, intr-o situatie mai putin sau mai mult disperat... dar cand eu nu am mai fost cu acea fata... ia ghiciti?? mai avea baiatu prieteni?? nici unul, nici unul nu te mai cunoaste, nici unul nu te mai baga in seama, si va zic ca nu mint, am ajutat pe toti, ori de cate ori, nu am ignorat pe nici unul, toti erau egali pt mine.. acum nu stiu din ce cauza.. dar ppn ca si voi va ganditi la ce ma gandesc eu, si la cine ar putea fi de vina pt chestiia asta.. timp de 2 luni nu am primit nici un telefon, dar nici eu nu am dat, doar asa de proba, ca sa vad, cat de prieteni imi sunt ei mie.. si?? de unde?? asa ca eu zic.. ca treaba este cu dus si intors.. este riscanta in ambele sensuri.. eu nu le port pica, pt ca m-am ars si am invatat multe, am castigat experienta si nu am pierdut chiar nimic.. asta e.. viata merge inainte.. prietenii adevarati ti se arata, nu ti-i alegi.. asa ca eu as alege daca s-ar putea: As iesi cu baietii(prietenii)... insotit de iubita!Iar daca este o chestie numai de baieti, cum ar fi iesitul la un fotbal s.a.m.d. ar trebui sa o faci sa inteleaga.. si eu garantez ca nu va fi nici o problema... sper sa nu va fi plictisit cu poveste mea sa fiti iubiti
me`TRC is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 12:35.


- Copyright 2024 4Tuning