Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 16-07-08, 15:42   #751
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: DE CE URAM FEMEILE

si eu am patit o chestie similara. eram cu vaca mea pe bulevard si ii povesteam ceva, eram foarte entuziasmat si povesteam de zor acolo. la un moment-dat ma uit in stanga, in dreapta si observ ca eram singur. ea era la 10m in spatele meu, se intalnise cu o colega si vorbea cu ea.nici nu bagase de seama ca eu nu mai eram demult langa ea.chestia tare e ca mai era lume pe bulevard si se uita la mine ca la nebuni cum vorbeam singur m`am sintit atunci ca ultimul om (fata de cei dupa bulevard) pe ea i`mi venea sa o strang degat
si chestia ca te compara cu fostul nu e de bine...inseamna ca ea inca nu la uitat
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 16-07-08, 15:45   #752
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: DE CE URAM FEMEILE

Stiu ...
Dar imi spune ca sunt altfel fata de fostul.
Cica sunt mult mai tare.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 16-07-08, 15:51   #753
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Nu s-a mai riscat de vreo 2 luni.
Deci ...

Repede, sa ma contrezi tu.
pai te "contrez" ca mai faceam si eu asa pana mi s`a facut si mie si am vazut cat e de aiurea sa vorbesti cu peretii

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Stiu ...
Dar imi spune ca sunt altfel fata de fostul.
Cica sunt mult mai tare.
nu e bine nici asa... comparatiile astea nu duc la nimic bun!

Last edited by aleks; 17-07-08 at 13:53.
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 16-07-08, 18:00   #754
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: DE CE URAM FEMEILE

binsi daca zice ca esti mai tare ca fostu si alea alea ...
dar daca il are mereu pe fostul in gura si in minte ... e clar ca acolo se gandeste mai mult decat ar trebui.
si pur si simplu asta nu e bine ...
Spark is offline   Reply With Quote
Old 16-07-08, 19:16   #755
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: DE CE URAM FEMEILE

Quote:
Originally Posted by dexter_20 View Post
Hmmmm....vad ca aici se dau sfaturi bune. Poate ma ajutati si pe mine. Povestea: ea proaspat despartita dupa o relatie de 2 ani in care a suferit si nu mai are incredere in baieti. Eu...mort dupa ea. Ea in vacanta in Onesti, eu in Brasov ca am de terminat practica. Nelamurirea: o sun imi vorbeste cu o oarecare indiferenta (mie mi se pare cam exagerata indiferenta asta) ceea ce ma roade destul de mult. Ideea e ca nu vreau sa renunt asa usor la ea,DAR nici nu vreau sa trag de unul singur la caruta. Intrebare: sa continui pentru ca o bantuie trecutul si se lasa mai greu convinsa, ori sa ma las de meserie si sa incep sa o urasc pentru timpul si nervii consumati?
Uite asa poti ajunge sa urasti o femeie

Parerea mea e sa ai grija mare ca s-ar putea sa ajungi pe post de "pansament" ; mai ales daca respectiva relatie de 2 ani a fost prima iubire(chiar dak spune ca a suferit ,dak nu-l iubea nu suferea).
La inceput va arata ca se ataseaza f repede de tine (defapt se consoleaza ) si deabia dupa ce ii trece dorul de fostu (dak ii trece) incepe sa te cunoasca, sa-si dea seama ca defapt e intr-o relatie. Risti ca apoi sa isi dea seama ca nu tine la tine cum credea ... au patit multi povestea asta ,inclusiv eu m-am ars odata . E cel mai nasol sa te pui cu o fata dupa ce a iesit dintr-o relatie de termen lung (mai bine nu ) .

Zic sa nu investesti sentimente ,sa fi un pic indiferent chiar dak ea acum o sa arate tine mult la tine ,vei fi uimit sa vezi ca defapt nici ea nu mai stie ce simte si ce vrea ..in situatile astea riscul e mare
AAAAK is offline   Reply With Quote
Old 17-07-08, 08:44   #756
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: DE CE URAM FEMEILE

Quote:
Originally Posted by Spark View Post
binsi daca zice ca esti mai tare ca fostu si alea alea ...
dar daca il are mereu pe fostul in gura si in minte ... e clar ca acolo se gandeste mai mult decat ar trebui.
si pur si simplu asta nu e bine ...
I really don't care. Nu o iau de nevasta.

Quote:
Originally Posted by !Sasha View Post
nu e bine nici asa... comparatiile astea nu duc la nimic bun!
I reaaaally don't care. Or sa duca la ceva bun in alte ocazii.

Quote:
Originally Posted by !Sasha View Post
pai te "contrez" ca mai faceam si eu asa pana mi s`a facut si mie si am vazut cat e de aiurea sa vorbesti cu peretii
Sa nu te superi acum ...
Dar tot va laudati ca barbatii sunt niste porci, dar si voi le comiteti fata ... Daca te intereseaza tipul, de ce te comporti asa cu el?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 17-07-08, 09:31   #757
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: DE CE URAM FEMEILE

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post


Sa nu te superi acum ...
Dar tot va laudati ca barbatii sunt niste porci, dar si voi le comiteti fata ... Daca te intereseaza tipul, de ce te comporti asa cu el?
pur si simplu fara sa`ti dai seama o "comiti" si nu exista o explicatie care sa fie valabila pt toata lumea... Poate o data o faci din greseala, hai si a 2`a oara...dar daca incepe sa devina obisnuinta clar o doare undeva de ce`i povestesti tu
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 18-07-08, 03:02   #758
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: DE CE URAM FEMEILE

mustang din ce ai povestit u ... nu da bine. asa ca ai grija
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 18-07-08, 09:08   #759
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: DE CE URAM FEMEILE

Nu m-am implicat 100% in relatie.
Ce o fi, o fi.
Stiu ca sunt baiat frumos, prezentabil, cu 2 joburi, cu Matizul meu frumos ... pot agata orice.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 18-07-08, 22:24   #760
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: DE CE URAM FEMEILE

Quote:
Originally Posted by AAAAK View Post
Uite asa poti ajunge sa urasti o femeie

Parerea mea e sa ai grija mare ca s-ar putea sa ajungi pe post de "pansament" ; mai ales daca respectiva relatie de 2 ani a fost prima iubire(chiar dak spune ca a suferit ,dak nu-l iubea nu suferea).
La inceput va arata ca se ataseaza f repede de tine (defapt se consoleaza ) si deabia dupa ce ii trece dorul de fostu (dak ii trece) incepe sa te cunoasca, sa-si dea seama ca defapt e intr-o relatie. Risti ca apoi sa isi dea seama ca nu tine la tine cum credea ... au patit multi povestea asta ,inclusiv eu m-am ars odata . E cel mai nasol sa te pui cu o fata dupa ce a iesit dintr-o relatie de termen lung (mai bine nu ) .

Zic sa nu investesti sentimente ,sa fi un pic indiferent chiar dak ea acum o sa arate tine mult la tine ,vei fi uimit sa vezi ca defapt nici ea nu mai stie ce simte si ce vrea ..in situatile astea riscul e mare
La 20 de ani nu cred ca e la prima dragoste si...m-am hotarat intai sa o cunosc, sa o fac pe indiferentul (chiar daca nu e asa) sa vad cum reactioneaza si ea.
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 19-07-08, 12:03   #761
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: DE CE URAM FEMEILE

Quote:
Originally Posted by dexter_20 View Post
La 20 de ani nu cred ca e la prima dragoste si...m-am hotarat intai sa o cunosc, sa o fac pe indiferentul (chiar daca nu e asa) sa vad cum reactioneaza si ea.
nu fi convins ca dak a mai avut relatii inainte de respectivul au fost neaparat "mari iubiri" ;sunt multe fete care au ajuns sa iubeasca cu adevarat dupa 20 de ani.

chestia aia cu indiferenta nu trebuie sa fie ca un rol (ca si cum ar fi o regula) si sa nu o bagi in seama, dar nu te apuca sa o suni zilnic sau sa va vedeti zilnic ca vei ajunge la o chestie numita "rutina" si ia ghici cine va avea de pierdut.

Fata asta vrea sa gaseasca in tine ceva mai mult dekt a fost ex-ul (defapt toate vor asa) deci dak o plictisesti cu "same shit every day" nu va gasi nik interesant la tine. Incearca sa iti dai seama dak tine la tine sau doar se consoleaza cu tine.
Si cea mai buna metoda este sa Nu ajungi la fundul ei ,lasa treaba sa decurga normal.

Si dak vrei sa fi mai interesant dekt fostul evita iesirile (intalnirile) aiurea la un suc , scoate-o la un gratar,strand ,la o plimbare cu rolele etc se gasesc o gramada de lucruri interesante de facut,surprinde-o cand sunteti impreuna (fi convins ca de iesiri la terasa la un suc e toata lumea plictisita); orice fata vrea langa ea un baiat activ .
AAAAK is offline   Reply With Quote
Old 24-07-08, 22:59   #762
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: DE CE URAM FEMEILE

io urasc femeile care imi lasa urme pe masina, stiu ca sunt frumos, dar totusi chiar asa nu vreau sa insiste
si le mai urasc pe alea care dupa ce le ajuti cu ceva, nu te mai cunosc...ca de nu esti dintr-un mediu mai select. Dar selectia lor e ca ajung bataia de joc a multora.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 24-07-08, 23:10   #763
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: DE CE URAM FEMEILE

D'aia nu ajut decat femeile care nu ma intereseaza si care merita. Celorlalte ... degetul mijlociu ... adio ... n-am cuvinte.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 13:31   #764
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: DE CE URAM FEMEILE

Inca un motiv pentru care urasc femeile: dupa o luna jumate(timp in care am fost si inca mai suntem impreuna) o suna ex cu care a stat 2 ani, o tine 3 ore la telefon si o baga in ceata. Acum ma ia cu celebrul "trebuie sa ma gandesc de una singura,sa nu ma las influentata de nimeni cand iau decizia asta" . Pai FEMEIE daca el nu a stiut sa se comporte corect cu tine timp de 2 ani...crezi ca o sa o faca de acum in colo? Dar nah...acum stau si astept k ultimul om vestea nasoala pentru ca deh...e mai bine sa gandesti cu pompa de sange decat cu creierul.
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 15:50   #765
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: DE CE URAM FEMEILE

Cand te ia cu chestie de genul, poti renunta.
Renunta tu inaintea ei la relatie si cauta-ti alta.

S-ar putea sa o oftice si sa o pui in dilema imens.
Vezi ca femeia este ilogica aici. Fostul se poate comporta ca ultimul om cu ea. Daca l-a iubit si asta ii propune sa se impace ... mai mult de 90% se vor impaca, chiar daca nu se va schimba nimic.

Daca tu anticipezi ce va face ea si ii vei da unda verde pe motiv ca tie nu iti plac chestiile de genul, se va gandi mult mai bine si balanta se poate echilibra. Vor fi 50% sa stea cu tine si sa treaca peste fost, 50% sanse sa se intoarca la el.
Mustang is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 21:40.


- Copyright 2024 4Tuning