Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 01-12-09, 12:12   #2506
mcornel

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 187
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Am frunzarit putin topicul si in unele ipostaze m-am gasit si eu cand aveam 18-25ani;din proprie experienta,asa cum s-a repetat de nenumarate ori,timpul le rezolva pe toate,dar problema e pana trece acel timp...,eu mi-am canalizat energia in munca,plecam ultimul de la servici,de obicei cautam sa vin extenuat acasa,faceam orice sa evit locuri,lucruri,chiar si oameni care puteau sa-mi aduca aminte de ex.Faza cu razbunari si alte prostii nu va face decat sa va simtiti mai prost si sa va murdariti in acelasi timp.S-a terminat relatia,ati fost inselat,pur si simplu mergeti mai departe,sunt atatea lucruri frumoase care le puteti face;si nu uitati,fiecare sac isi gaseste petecul!
mcornel is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 12:14   #2507
73dy

Stage 5
 
73dy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 672
Member of:
[VW]
[Oltcit]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

proiect in curs)
73dy is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 14:28   #2508
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Am citit 3-4 pagini numai de lamentari.
Conu' 73dy (sau tedi, dupa cum banuiesc). Toate sfaturile pe care ti le-au dat oamenii astia sunt sa o ignori. Nu inteleg de ce te mananca atat de rau in partea dorsala (pe romaneste: cur) sa ii raspunzi la telefoane, sms-uri, piftiele, scrisorele, mesaje pe mess si mailuri. Iti faci rau de unul singur.

Asa facea si o fosta de-a mea, pe care o iubeam ca un tembel: se juca nonstop cu mine in felul asta - pana mi s-a acrit mie. Acum - De 2 ani vorbim ocazional, iar de fiecare data cand vorbim, bate un apropo la o potentiala relatie si nu ma scoate din complimente. Mi-am luat-o atat de rau incat nu mai cred nimic din ce baliverneaza domnisoara. De multe ori raspund dupa 40 de ore la ceea ce imi scrie si ii spun ca sunt ocupat sau cand ma mananca palma sa ii raspund pe loc si sa o injur (pt ca e o curva ordinara care are o manie sa ma frece la icre), schimb subiectul politicos si o intreb daca vrea sa ii trimit un mail cu niste bancuri sau chestii amuzante. Dupa ce trimit mailul... revin la punctul 1: ii spun ca am putina treaba si ca o caut eu cand termin ce am de facut. Ca sa nu spuna ca sunt nesimtit, ii trimit un mesaj pe messenger pe la 22 si ii spun ca a fost o zi infernala si nu am avut deloc timp sa respir. Dupa un comportament de genul asta (cat de cat politicos, zic eu) dureaza cel putin 2 luni pana cand "reluam" discutia.

Asa ca... sfatul meu este acelasi: ignor-o total. Daca e femeie cu capul pe umeri va intelege ca ai trecut peste ea si te va lasa in pace, daca e o tembela care realizeaza ce s-a intamplat - adica ca a inceput sa ti se rupa de ea si nu mai are de cine sa faca misto - s-ar putea sa arunce arsenalul greu: te va convinge sa ti-o pui cu ea, pentru a te aduce la punctul 0. Daca tu continui sa o asculti si sa ii dai apa la moara, nu faci nimic si ti-o iei tu ca fraierul, in timp ce ea se pisa pe ea de ras impreuna cu prietenele ei, vazand cum te strofoci pentru ea.

Eu as fi miserupist, iar daca m-ar intreba de ce sunt in felul asta, i-as raspunde sec: "Miserupia? Cu capitala la Ti-amTras-o?" ... chiar daca ar fi pe langa subiect.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 14:48   #2509
73dy

Stage 5
 
73dy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 672
Member of:
[VW]
[Oltcit]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Am citit 3-4 pagini numai de lamentari.
Conu' 73dy (sau tedi, dupa cum banuiesc). Toate sfaturile pe care ti le-au dat oamenii astia sunt sa o ignori. Nu inteleg de ce te mananca atat de rau in partea dorsala (pe romaneste: cur) sa ii raspunzi la telefoane, sms-uri, piftiele, scrisorele, mesaje pe mess si mailuri. Iti faci rau de unul singur.

Asa facea si o fosta de-a mea, pe care o iubeam ca un tembel: se juca nonstop cu mine in felul asta - pana mi s-a acrit mie. Acum - De 2 ani vorbim ocazional, iar de fiecare data cand vorbim, bate un apropo la o potentiala relatie si nu ma scoate din complimente. Mi-am luat-o atat de rau incat nu mai cred nimic din ce baliverneaza domnisoara. De multe ori raspund dupa 40 de ore la ceea ce imi scrie si ii spun ca sunt ocupat sau cand ma mananca palma sa ii raspund pe loc si sa o injur (pt ca e o curva ordinara care are o manie sa ma frece la icre), schimb subiectul politicos si o intreb daca vrea sa ii trimit un mail cu niste bancuri sau chestii amuzante. Dupa ce trimit mailul... revin la punctul 1: ii spun ca am putina treaba si ca o caut eu cand termin ce am de facut. Ca sa nu spuna ca sunt nesimtit, ii trimit un mesaj pe messenger pe la 22 si ii spun ca a fost o zi infernala si nu am avut deloc timp sa respir. Dupa un comportament de genul asta (cat de cat politicos, zic eu) dureaza cel putin 2 luni pana cand "reluam" discutia.

Asa ca... sfatul meu este acelasi: ignor-o total. Daca e femeie cu capul pe umeri va intelege ca ai trecut peste ea si te va lasa in pace, daca e o tembela care realizeaza ce s-a intamplat - adica ca a inceput sa ti se rupa de ea si nu mai are de cine sa faca misto - s-ar putea sa arunce arsenalul greu: te va convinge sa ti-o pui cu ea, pentru a te aduce la punctul 0. Daca tu continui sa o asculti si sa ii dai apa la moara, nu faci nimic si ti-o iei tu ca fraierul, in timp ce ea se pisa pe ea de ras impreuna cu prietenele ei, vazand cum te strofoci pentru ea.

Eu as fi miserupist, iar daca m-ar intreba de ce sunt in felul asta, i-as raspunde sec: "Miserupia? Cu capitala la Ti-amTras-o?" ... chiar daca ar fi pe langa subiect.
ai perfecta dreptate...incerc si incerc si usor usor si reusesc...e greu dar ce pot face?eu zic ca sunt pe drumul cel bun...desi mi-e greu...imi calc pe inima pentru ca stiu ca e spre binele meu...
73dy is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 14:51   #2510
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by 73dy View Post
ai perfecta dreptate...incerc si incerc si usor usor si reusesc...e greu dar ce pot face?eu zic ca sunt pe drumul cel bun...desi mi-e greu...imi calc pe inima pentru ca stiu ca e spre binele meu...
calmeaza-te... totul o sa fie ok pana la urma. O sa treaca timpul necesar, o s-o uiti o sa treci peste. Acum nu te mai gandi la ce sa-i faci si d-astea..ci doar la ce sa faci pt tine sa poti trece mai departe si fara sa mai ai vre-un ocntact cu ea.
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 14:53   #2511
73dy

Stage 5
 
73dy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 672
Member of:
[VW]
[Oltcit]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

sti...e greu...pentru ca aveam planurile facute impreuna pentru sarbatorile astea...si acu...au picat toate...si e greu...foarte greu...dar decat scalvul ei...
73dy is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 15:07   #2512
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by 73dy View Post
sti...e greu...pentru ca aveam planurile facute impreuna pentru sarbatorile astea...si acu...au picat toate...si e greu...foarte greu...dar decat scalvul ei...
dar nu zice nimeni ca e usor... dar decat sa-ti plangi de mila mai bine faci ceva constructiv. Sincer acum...
Lasa toate cacaturile astea de o parte si ia-ti viata asa cum e cu bune si rele..si treci la lucruri mai interesante si importante decat sa bocesti dupa o fata si sa te gandesti 23/24 ce sa-i faci si cum sa te razbuni... Nu cred ca esti atat de limitat incat sa nu ai alte ocupatii.
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 15:07   #2513
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Sarbatorile le poti face si cu alta tipa care nu are ce face de Revelion. Ideea e sa te simti bine.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 16:55   #2514
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
ti-o iei tu ca fraierul, in timp ce ea se pisa pe ea de ras impreuna cu prietenele ei, vazand cum te strofoci pentru ea.
So true...so true...

Referitor la sarbatori cu alta tipa nu prea cred...la cat de into it e omul...nu cred ca se uita el acum la alta tipa. Ia si trage o betie cu baietii ceva...un mega show ceva...dar nu iti planui sarbatorile CU ALTA FATA...nu se merita. Bucurate si tu de burlacie o perioada ca'i frumoasa rau )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 17:19   #2515
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Eu am zis-o in ideea ca poate si-o trage si omu' de sarbatori - mai luat fiind.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 17:38   #2516
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Cel mai de pret lucru in lumea asta e LIBERTATEA si SANATATEA

restul nu conteaza , tine minte aceste vorbe
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 18:48   #2517
73dy

Stage 5
 
73dy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 672
Member of:
[VW]
[Oltcit]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Eu am zis-o in ideea ca poate si-o trage si omu' de sarbatori - mai luat fiind.
oricum...tre sa fiu luat bine ca sa trag la buba de sarbatori...ca altfel...e belea
73dy is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 08:38   #2518
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
dar nu iti planui sarbatorile CU ALTA FATA...nu se merita. Bucurate si tu de burlacie o perioada ca'i frumoasa rau )
La un momentdat o sa iti fie dor tare de ea.
Si pentru ce exista prietenii?? Pentru momente de gen
Magos is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 12:16   #2519
73dy

Stage 5
 
73dy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 672
Member of:
[VW]
[Oltcit]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

dor deja imi e de ea...in fiecare seara imi da mesaj ca ce mai fac...ca ma iubeste...ca ii e dor de mine...e greu...dar asta e...
73dy is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 12:45   #2520
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Magos View Post
La un momentdat o sa iti fie dor tare de ea.
Si pentru ce exista prietenii?? Pentru momente de gen

pentru toate celelalte exista mastercard
Psycho is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 08:54.


- Copyright 2024 4Tuning