Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 30-11-07, 12:34   #1471
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

sa revenim la subiect....
desi a trecut timpul ..si nu ai uitat-o, si timpul nu a stat in loc pentru noi pentru a vedea cum e mai bine....
deseori in timp ce in viata totul se petrece repede, sau poate actionam opus la ce vrem cu adevarat sa facem...se intampla sa simtim amandoi nevoia de comunicare si mai nasol ca brusc nu mai stim cum se face, desi inainte vorbeam si comunicam..., ...asta ma cam da peste cap, si sincer imi pare rau....
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 16:18   #1472
Leutzu_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 740
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Suzuki]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Nah, dupa ce in urma cu cateva pagini dadea sfaturi acum sunt in situatia in care le-am citit si imi este foarte greu sa le aplic, ba mai mult mi se par imposibil de aplicat. Dupa 2 ani aseara s-a intampat invitabilul...mi-a spus ca nu stie daca ma mai iubeste, ca nu stie ce vrea si ca vrea o pauza. Mi-a zis ca desi stie ca o iubesc nu i se pare corect fata de mine ca eu sa ofer totul si sa primesc mult mai putin...sincer in momentul acela "universul meu" s-a prabusit iar eu ma vad acum fara un viitor cert...am decazut psihic, moral, fizic si intreaga mea incredere in mine a disparut fara urma...
Topicul se numeste cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o...intrebarea mea este cum poti sa uiti o persoana peca o iubesti??
Leutzu_ is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 19:16   #1473
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Leutzu_ View Post
Topicul se numeste cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o...intrebarea mea este cum poti sa uiti o persoana peca o iubesti??
Nu poti. Nu exista tratament. Timpul este singurul lucru care te va putea ajuta.
Sau ... te faci praf - bautura ... ai 2 posibilitati: ori uiti pana a doua zi dimineata, ori e mai rau. Personal nu recomand taria.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 22:53   #1474
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

mai, eu am gasit un fel de remediu. De vreo 1 luna simteam neaparat nevoia sa dau de fosta prietena, dar cum sunt ocupat cu alte cuceriri si tentative de combinatii, mereu uit, mereu aman, mereu imi aduc aminte de ea doar noaptea cand sunt singur. Ziua nu e timp...
valib is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 12:40   #1475
Leutzu_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 740
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Suzuki]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Problema mea este ca eu am timp cacalau sa ma gandesc la ea...la servici la birou munca pe care o prestez nu prea imi ocupa asa mult timpul, cat despre seara ce sa mai zic...
Leutzu_ is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 21:44   #1476
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Leutzu_ View Post
Problema mea este ca eu am timp cacalau sa ma gandesc la ea...la servici la birou munca pe care o prestez nu prea imi ocupa asa mult timpul, cat despre seara ce sa mai zic...
Trebuie sa-ti ocupi timpul,de preferat fa ceva constructiv Daca nu instaleaza-ti un joc la munca sau orice altceva..citeste o carte
~Ada~ is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 21:56   #1477
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by ~Ada~ View Post
Trebuie sa-ti ocupi timpul,de preferat fa ceva constructiv Daca nu instaleaza-ti un joc la munca sau orice altceva..citeste o carte
Asta cu preocuparea este o solutie , depinde de preocupare..
Cert preocuparea nu iti ofera mereu alternativa ca poti uita, dar merita incercat
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 05-12-07, 06:52   #1478
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

bautura nu e o solutie... am incercat si eu metoda asta, si a fost mai rau. m-am imbatat si am sunat-o.. ca baby hai sa ne impacam.. luam toata vina asupra mea... etc.. faci niste greseli prea mari.. mai bine cauta sa iesi cu prietenii .. eu unu asa faceam... mai nasol era cand ajungeam acasa... ca sa-ti raspund si la intrebare... persoana o uiti, cand incepi sa iubesti pe altcineva...
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-07, 23:31   #1479
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default

Quote:
Originally Posted by ENigmaBoy View Post
bautura nu e o solutie... am incercat si eu metoda asta, si a fost mai rau. m-am imbatat si am sunat-o.. ca baby hai sa ne impacam.. luam toata vina asupra mea... etc.. faci niste greseli prea mari.. mai bine cauta sa iesi cu prietenii .. eu unu asa faceam... mai nasol era cand ajungeam acasa... ca sa-ti raspund si la intrebare... persoana o uiti, cand incepi sa iubesti pe altcineva...
mai bine ... nu puteam zice nici eu


am trecut si eu printr-o chestie nasoala ...

Hai ca va povestesc : Pe la 17 ani (acuma21) am avut o tipa super de treaba ... cat fizic atat si psihic ... adica ai putut sa vb cu ea ... nu doar s*x si iar *** si iar *** ... dar relatia nu a fost chiar una buna ... si a durat aprox 1 an ... (a fost plina cu certuri etc... parintii se bagau ... ne complicau viatza etc...)Si am inceput "eu" ca fraierul sa ma indragostesc de ea si + si ea (am crezut eu) si sa vezi ... ca sa prefacut ... adica cum sa va zic ... nu ne-am prea vazut ... ea cu scoala mai mereu eu la fel si prostii de genu ...

Si am ajuns sa cred ca viatza mea e terminata fara ea ... ca doar pe ea o iubesc si am so iubesc toata viatza. BULLSHIT!!!!

Love doesn't exist!? oare? ce prostii scriu nu?

Nu scriu prostii !!!

What love means? poti sa scrii mii de cuvinte... dar nu rezolvi nimik...

Si am trait 2 ani asa ca si un fraier ... suparat etc.

Dupa 2 ani mi-a venit dragostea vietii (un golf2 din 1984 vechi ruginit copt si ars de soarele ultraviolet violent ...)... am inceput sa iubesc masina si am uitat de ea... (cred)

Invatatura: Sa te ocupi de ceva ... adica sa-ti gasesti ceva de facut altfel te duci pe fund. Si nu de fund...

Inca ceva: Sa nu te indragostesti de ea doar dupa ceva vreme ... cum e posibil?Nu te uiti in ochii ei (e simplu nu???) la mine asa merge... la voi?(de unde sa stiu?)ati prins ideea!

Astea erau niste chestii sau sa zic intamplari care erau inevitabile in viatza mea ... sa fim sinceri cine nu a suferit din dragoste?Dragostea e mai complicata decat reglarea injectiei la 16v kr ...

prostia umana este ca nu pretuieste lucrurile ... suntem niste carnivori urati si nesimtiti ...

Acuma cum sunt? Dupa aproape 4 ani ... sunt alt om.Stiu sa zambesc cand doare si stiu sa spun ca NU cand DA. Am invatat din greseli si m-am facut mai puternic.Eu sper ca si voi sa faceti la fel ... Deoarece altfel nu merge viatza mai departe...

oricum dragostea este ca si discul de ambreiaj ... (dupa o vreme ajunge la gunoi) mai ales daca este nesimtit si o folosesti in exces sexces ...

Probabil va ganditi oare de ce am scris acest post ... sau pe cine drac il intereseaza ... MAN I DON'T GIVE A SHIT ON IT!

Eu vreau doar sa va spun ca nu merita sa fii cu capul in nori... ia dracu un joint daca vrei sa zbori.Dar cu dragostea nu e de joaca.Prea multi am suferit si daca nu am gresit si daca nu am invatat din toate astea ... viatza noastra nu are nici un sens.Suntem pe degeaba pe pamantul acesta.

NU EXISTA OM CARE SA NU IUBEASCA.DAR FA-O CU CAP!!!

Last edited by aleks; 06-12-07 at 09:38.
dubmaniacks is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 00:28   #1480
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

zbieru'... Chill mama... Ca pana la urma, ai vazut, nu e dracul asa de negru cum pare...

Si in general, e bine sa lasi lucrurile sa vina de la sine, in special intr-o relatie!
Deoarece nu castigi nimic accelerand sau ... abuzand de aceasta...
Stii si tu vorba veche, care se aplica si aici!
Caramida cu caramida se construieste castelul ce te duce in paradis..
Deci, lucrurile bune cer rabdare!
Magos is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 01:59   #1481
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Magos View Post
zbieru'... Chill mama... Ca pana la urma, ai vazut, nu e dracul asa de negru cum pare...

Si in general, e bine sa lasi lucrurile sa vina de la sine, in special intr-o relatie!
Deoarece nu castigi nimic accelerand sau ... abuzand de aceasta...
Stii si tu vorba veche, care se aplica si aici!
Caramida cu caramida se construieste castelul ce te duce in paradis..
Deci, lucrurile bune cer rabdare!
Ai dreptate Magosik.Eu doar vroiam sa spun ca omul invata din greseli.Si e bine cand chiar invata ...

Caramida cu caramida ... si se face palatul
dubmaniacks is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 09:54   #1482
Bea69

Stock
 
Bea69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Bravo zib3r!foarte tare postul...ai dreptate si pe deasupra intr-un stil tipic oradean!!!
Bea69 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 00:19   #1483
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

am o intrebare pentru tine zib3r.. din ce am inteles eu.. tu te indragostesti la comanda ? eu sincer, ma indragostesc cand mi se pune pe o fata.. si ma indragostesc fara sa vreau.. dupa ceva timp, cand o vad, parca vad pe Dumnezeu.. si cam atunci imi dau si seama ce e cu mine...
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 09:31   #1484
Leutzu_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 740
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Suzuki]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by ~Ada~ View Post
Trebuie sa-ti ocupi timpul,de preferat fa ceva constructiv Daca nu instaleaza-ti un joc la munca sau orice altceva..citeste o carte
Imi ocupa timpul pe cat de mult posibil, insa tot timpul se gaseste timp sa ma gandesc la ea, desi de ce sa mint tot timpul o am in minte si in suflet...doare foarte mult. Ieri de exemplu am trecut prin sentimente farte diferite: dor apoi ura si spre seara iar dor...tote chestiile astea m-au terminat...deja ma simt ca o leguma...am incercat toate solutiile posibile sa "o uit" si am ajuns la concluzia ca nu ai cum sa uiti o persoana pe care o iubesti sau ai iubit-o...cred ca trebuie sa treaca un timp pana sentimentele incet, incet incep sa scada in intensitate...
Leutzu_ is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 16:48   #1485
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Liviu, totul o sa fie mai mult decat bine, ti-am mai zis, totul este sa ai incredere!

Sweetbox - Everything is gonna be allright
Magos is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 13:42.


- Copyright 2024 4Tuning