Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 10-12-07, 21:48   #1501
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Ba da, Liviu..
Fiecare situatie este cum o facem noi sa fie...
Stii atatea...
O sa vezi cum toate se rezolva...
Magos is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 00:13   #1502
Leutzu_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 740
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Suzuki]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Cu toate ca am zis ca nu baututra este solutia vineri a fost cea mai neagra zi de cand ne-am despartit, maicamea mai avea putin si ma ducea la spitalul de psihiatrie, in schimb m-am duc la un amic si m-am facut praf...chiar a ajutat, pe bune...m-a scos din starea sinucigasa in care picasem, sambata am cunoscut o tipa cu care mi-am luat tzeapa (duminica mi-a spus ca ii este teama de astfel de situatii_ si a fost printre putinele dati cand am fost optimist si crede-ma ca daca eram ca de obicei pesimist era mai bine pt mine...deja m-am impacat cu ideea, de uitat nici vorba insa. Deja am inceput sa cred ca nu ma voi mai atasa de cineva tocmai din teama de a nu suferii din nou...asta daca va mai fi cineva pentru ca sunt pesimist ca voi gasii pe cineva care sa imi placa atat fizic cat si ca persoana...si totul este sa ma placa si ea... Stii ce am mai realizat? Ca dupa despartirea asta am inceput sa refuz sa mai traiesc...
Leutzu_ is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 06:27   #1503
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Leutzu_ View Post
Cu toate ca am zis ca nu baututra este solutia vineri a fost cea mai neagra zi de cand ne-am despartit, maicamea mai avea putin si ma ducea la spitalul de psihiatrie, in schimb m-am duc la un amic si m-am facut praf...chiar a ajutat, pe bune...m-a scos din starea sinucigasa in care picasem, sambata am cunoscut o tipa cu care mi-am luat tzeapa (duminica mi-a spus ca ii este teama de astfel de situatii_ si a fost printre putinele dati cand am fost optimist si crede-ma ca daca eram ca de obicei pesimist era mai bine pt mine...deja m-am impacat cu ideea, de uitat nici vorba insa. Deja am inceput sa cred ca nu ma voi mai atasa de cineva tocmai din teama de a nu suferii din nou...asta daca va mai fi cineva pentru ca sunt pesimist ca voi gasii pe cineva care sa imi placa atat fizic cat si ca persoana...si totul este sa ma placa si ea... Stii ce am mai realizat? Ca dupa despartirea asta am inceput sa refuz sa mai traiesc...
Toate se rezolva intr-un final.
Daca tu cauti acum pe cneva de care sa te atasezi gresesti mult.
Va trebui sa treaca mult timp pana te vei putea atasa iar de cineva.
Si asta nu e tocmai un lucru rau pentru tine.
Cat despre fraza din final prefer sa ma gandesc ca nu ai scris-o tu.
Aia e pentru inferiori si looseri.
Femei exista si ar fi pacat sa le privezi de anumite lucruri in viata cum ar fi prezenta ta
Succes si tine-ti prietenii langa tine.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 01:11   #1504
dan_m3

Stage 5
 
dan_m3's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 744
Wink Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
nu am urmarit restul ideilor...
e destul de tarziu si nu mai am rabdare la ora asta...
eu am incercat orice metoda, k ti-am povestit k tocmai am trecut prin aceeasi faza...
singura modalitate care a dat rezultat a fost sa o inlocuiesc cu altcineva...
stiu, stiu, am discutat si cu faza cu stacheta ridicata mai sus decat ajung majoritatea... dar alta solutie nu e, decat sa gasesti p altcineva...
eu am fost norocos si am gasit p altcineva...
nu merge cum imi doresc, dar cel putin am uitat fosta relatie...
avind o noapte alba si multe kenturi lungi si ceva tequila,...

am reusit pina la pagina 7 sa urmaresc "povestile",...

ce sa spun ,...

unde nui cap vai de picioare?

sau unde nu este bot, vai de cur??

si eu credeam ca multe garduri sarite aduc distanta, si la propiu, si la figurat,...

din pacate nu este asa,...

si sti ce ai avut/pierdut cind este prea tirziu,...

o sa continui in alta noapte
dan_m3 is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 13:01   #1505
Bea69

Stock
 
Bea69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

nah..sa mai recapitulam o data....
o persoana,daca ti-a fost intr-adevar draga nu uiti...nici daca au trecut N ani...si intre timp te-ai casatorit,si ai copii...ai invatat doar sa traiesti fara ea/el
...mai ales daca relatia nu s-a terminat in asa fel,ca ai reusit sa te convingi ca ai facut tot ce s-a putut si totusi a esuat treaba...ramine acolo tot timpul ,oare daca faceam altfel,nu as fi eu acum fericit cu iubirea vietii mele???so....inevitabil,te ia cu palpitatii cind o/il vezi...ata ete!!!
break a leg!
Bea69 is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 14:09   #1506
dan_m3

Stage 5
 
dan_m3's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 744
Wink Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

dupa o relatzie pierduta, te arunci in bratele altora ca sa uiti, ca sa nu fi singur, ca sa ai un suflet linga tine,...
dar daca nu este cel putzin acelasi "nivel", te pierzi in bratele multora si in loc sa uiti sau sa pui mai multe "garduri" intre amintiri, te invirtzi in loc, fiindca iti dai seama de fosta valoare !

si te "razbuni" pe cit mai multe fete, dar defapt le compari tot timpul,...

numai cind vei gasi/avea "ceva" mai "bun",...iti vei gasi linistea sufletului,...

dar daca fosta era deja de inegalat,...

dan_m3 is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 18:50   #1507
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Bea69 View Post
nah..sa mai recapitulam o data....
o persoana,daca ti-a fost intr-adevar draga nu uiti...nici daca au trecut N ani...si intre timp te-ai casatorit,si ai copii...ai invatat doar sa traiesti fara ea/el
...mai ales daca relatia nu s-a terminat in asa fel,ca ai reusit sa te convingi ca ai facut tot ce s-a putut si totusi a esuat treaba...ramine acolo tot timpul ,oare daca faceam altfel,nu as fi eu acum fericit cu iubirea vietii mele???so....inevitabil,te ia cu palpitatii cind o/il vezi...ata ete!!!
break a leg!
ce pot sa spun .. bea69..decat multa DREPTATE,
Adevarul e...ca desi la prima vedere crezi ca poti trece mai departe, doar inveti trairea fara....
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 08:45   #1508
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

nah, cu timpul se estompeaza si palpitatiile si intrebarile de genul "what if"...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 17:46   #1509
trupsisuflet
 
trupsisuflet's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 3
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

eu nu ma mai intreb "what if"...si singura tresarire la vederea fostei iubiri simt eventual frica ..nimic mai mult..cand cineva e jigodie cu tine iti trece subit iubirea oricat de intensa ar fi fost ea la un moment dat...si cum spuneam cu alta ocazie ..daca respect nu e...nimic nu e..
trupsisuflet is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 20:56   #1510
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by trupsisuflet View Post
eu nu ma mai intreb "what if"...si singura tresarire la vederea fostei iubiri simt eventual frica ..nimic mai mult..cand cineva e jigodie cu tine iti trece subit iubirea oricat de intensa ar fi fost ea la un moment dat...si cum spuneam cu alta ocazie ..daca respect nu e...nimic nu e..
Da de la caz la caz..., este si acest sentiment..atunci cand...sti cum este persoana respectiva,
Dar este si alt caz..cel amintit de bea69...ala e mai greu...poate cateodata imposibil..desi dupa spusele lui aleks...yeap..what if..? ....ajungi sa numai cunosti insemnatate deplina a acestei intrebari....doar iti bruiaza capul..
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 01-01-08, 20:27   #1511
yo_yo_13
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Sa va zic si varianta mea, varianta care nu cred ca a mai fost.
Personal cred, ca daca iubesti o persoana, nu vei conjuga niciodata la trecut verbul asta. Asa am gandit acum 9 luni. Asa gandesc si acum. Oricum, am incercat sa uit, si sa o scot din inima mea. Nu am reusit inca. Am sacrificat un semestru de facultate(care m-a costat amanarea licentei cu inca un an), servici bine platit, bani, faima pentru a incerca sa imi revin. Am incercat si sa "fug" la munte cu una-doua fete pentru a-mi lua gandul. Nu am reusit. Si cu fiecare incercare mi-am dat seama cat de mult o iubesc, si cat de fraier am fost. Nu am vazut in 3 ani de zile ce am avut langa mine. Am crezut mereu ca e o relatie frumoasa, dar o relatie ca oricare alta.
Problema este ca la mine, fata asta a suferit 5 luni dupa mine, in care se schimbase, devenise un alt om. Dupa 5 luni "m-a omorat". Eu nu am resusit sa fac asta in 9 luni. Deci nu toti isi revin asa repede precum am vazut pe forum.
Momentan are pe cineva, pe care il place. Singurul lucru pe care mai pot sa il fac acum e sa astept, si daca va fi sa mi se mai dea o sansa, am sa incerc sa o recuceresc.
Si raman la parerea ca: nu se poate uita, daca a fost intr-adevar dragoste.
yo_yo_13 is offline   Reply With Quote
Old 02-01-08, 18:17   #1512
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

sunt de acord cu yo yo 13 ...
oricum daca incerci sa accelerezi "procesul de uitare" faci numai tampenii pe care mai tarziu o sa le regreti
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 00:08   #1513
XoRRo
Opel Driver

Stage 5
 
XoRRo's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 506
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

am citit pe aici... sa stai 1 an cu o fata si sa plangi 2 ani dupa ea... inseamna ca ai pitici pe creier....
si bautura nu e o solutie.... (cum mai zicea cineva pe aici) .... in 90% din cazuri dupa ce te imbeti o suni ))
XoRRo is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 14:22   #1514
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by XoRRo View Post
si bautura nu e o solutie.... (cum mai zicea cineva pe aici) .... in 90% din cazuri dupa ce te imbeti o suni
da, aici dau cu subsemnatul
aleks is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 14:37   #1515
trupsisuflet
 
trupsisuflet's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 3
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

si eu
trupsisuflet is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 00:33.


- Copyright 2024 4Tuning