Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 16-10-07, 16:19   #1381
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

mi s-a parut ca mi-a cam dat cu flit... si sincer am indurat destul... de multe ori i-am zis sa ne impacam.. tot evita.... chestia asta nu o inteleg nici eu... ma iubeste.. dar nu vrea... de ce ???? eu sincer, am indurat destule, am trecut cu vederea peste multe lucruri pentru ea, ca o iubesc.. ea oare de ce nu poate sa treaca peste acel ceva??? din cauza asta.. ma gandesc ca daca ma tot rog de ea, o sa zica ca sunt in limba dupa ea... si iar nu e bine... nu stiu.. sincer nu stiu ce sa mai fac...
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 16:31   #1382
Bea69

Stock
 
Bea69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

evident,k nu tre sa te milogesti d ea...dar ramii prin preajma...k vezi ,cum ai rugat-o sa vorbiti,ea nu s-a aratat neinteresata....
ai rabdare...si nu mai lua atat d tragic treburile...multe se pot intimpla in viata..poate kiar peste o saptamina,cind se trezeste ea,k ar vrea,tu vei fi ala kre nu e f convins k ar trebui...
capu' sus!oricum pana c comunicati,treaba nu e moarta...
Bea69 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 16:31   #1383
algorunescu

Stage 4
 
algorunescu's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 299
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by ENigmaBoy View Post
mi s-a parut ca mi-a cam dat cu flit... si sincer am indurat destul... de multe ori i-am zis sa ne impacam.. tot evita.... chestia asta nu o inteleg nici eu... ma iubeste.. dar nu vrea... de ce ???? eu sincer, am indurat destule, am trecut cu vederea peste multe lucruri pentru ea, ca o iubesc.. ea oare de ce nu poate sa treaca peste acel ceva??? din cauza asta.. ma gandesc ca daca ma tot rog de ea, o sa zica ca sunt in limba dupa ea... si iar nu e bine... nu stiu.. sincer nu stiu ce sa mai fac...
Nu intelegi o femeie ? Ce surpriza. Stai linistit ca nu le intelege nimeni.
Eu zic sa mai incerci. Incearca sa te apropii iar incet de ea. Daca nu te-a uitat inca, ai optiunile deschise. Pe viitor orice s-ar intampla incearca si sa eviti iesirile nervoase ca se pare ca asa ai indepartat-o si prima oara.
Daca nu merge macar o sa fii linistit ca ai facut tot posibilul.
Daca tie ti se pare ca ai ghinion ca sta pe langa tine sa vezi cum e sa lucrezi cu respectiva si sa fie la biroul vecin 8 ore pe zi. Sa vezi atunci distractia naiba. Eu am reusit sa supravietuiesc asa ca probabil o sa supravietuiesti si tu . Oricum daca chiar o vrei eu zic sa mai incerci pana ti se taie de tot ca altfel n-o s-o poti scoate din cap. Din exp iti spun.
algorunescu is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 16:35   #1384
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

parca imi pare rau ca am sters`o din lista de mess.. nu stiu.. deocamdata o las moarta pana mai imi asez ideile in cap.. poate voi mai incerca peste ceva timp.. daca va mai fii nevoie.. cu toate ca daca nu mi-a trecut intr`un an si 5 luni, nu stiu daca imi va trece prea curand mai ales acum cand simt ca iar s-a aprins acea flacara... ( o sa mai astept ceva timp... poate o saptamana,doua... daca nici in acest timp, va promit, la toti, ca o las in pace...
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 19:18   #1385
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

Domnu'.
Tu ai deschis o carare pe care ea nu a vrut sa paseasca (inca).
Vorbeste cu ea in continuare, dar nu mai bate NICIUN apropo legat de o posibila impacare.
Tu ai facut pasul, acum e randul ei sa faca unul. Daca te iubeste cu adevarat, se va trezi la realitate si te va baga in seama, poate chiar se va da la tine. Important e sa nu pici din prima pentru ca poate sa se joace oarecum cu tine. Pentru ea trebuie sa fii mereu disponibil, nu te afisa cu alte domnisoare pentru a o face geloasa, pentru ca vei pierde din start.

Lasa-i impresia ca esti disponibil (dar nu) pentru ea.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 19:25   #1386
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

deocamdata asa o sa fac.. o las in pace, si nu-i mai spun nimic. Astept sa vad ce face ea. Daca vrea sa ne impacam, imi va da semne.. daca nu... asta e.. viata merge inainte.. cu greu.. dar merge..
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 19:25   #1387
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

Si dupa ce s-a ajuns la mers inainte, o sa mearga prea repede.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 19:58   #1388
al3xavier
Skoda Driver

Stage 4
 
al3xavier's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 298
Member of:
[SKODA]
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

asa am lungit si eu despartirea de 1 an ne desparteam si ne impacam....eu eram pus la mijloc, intre ea sau intre iesirile de noapte cu baietii...oricum nu ne mai puteam intelege deloc...cu toate ca sentimente existau...asa ca dupa 2 ani si jumatate am reusit sa fac pasul acela mare, nu stiu daca ma va tine...
al3xavier is offline   Reply With Quote
Old 17-10-07, 03:02   #1389
alexbip

Stock
 
alexbip's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

Salut !!! Am citit si eu forumul vostru si ... m-am gandit sa scriu si eu ... Am fost cu o fata timp de 4 ani si jumatate si primi 3 ani au fost dementiali pot spune ca mi-a spus sa ne logodim(zic eu ca era ceva de genul m-a cerut de barbat)cu toate ca raspunsul meu a fost unul de genul "deocamdata nu sunt pregatit sa fac acest pas", apoi ea timp de 1 an si jumatate tot imi spunea ca sta degeaba cu mine si ca nu o sa se intample nimic si ca isi pierde timpul aiurea cu mine,pana in ziua in care am implinit 4 ani , am sarbatorit etc... dupa o saptamana n-am certat rau, pe aceeasi tema si am decis impreuna sa ne despartim ... si sa ne vedem fiecare de viata noastra mai ales ca simteam lucrurile foarte tensionate intre noi doi.Doua saptamani au durat , eu am iesit cu altcineva , si ea cu altcineva , dupa care am vorbit la telefon si am decis sa ne intalnim si sa ne spunem ce aveam de spus,ea mi-a spus acelasi lucru pe care mi l-a repetat timp de 1 an.Pana la urma am decis sa ne impacam dar asta nu a mai durat decat 4 luni care pot spune ca au fost diferite fata de cei 3 ani ... sau 4 ... pt ca i-am spus sa ne mutam impreuna in cateva luni ... si mi-a spus sa luam o pauza de 2 saptamani ca ea nu este sigura de acest fapt si 2 saptamani sa nu ne mai cautam ... doar ca sa isi puna ordine in gandire ... si am refuzat-o categoric, i-am spus ca daca luam pauza o luam de tot si ea a spus ca nu vrea sa luam de tot ci vrea sa se gandeasca bine daca se merita sau nu sa ramanem impreuna pt tot restul vietii, mai ales ca mi-a spus ca in ultimul timp incepusem sa o sufoc se simtea controlata si nu mai era sigura pe sentimentele ei fata de mine(mentionez ca am fost primul baiat din viata ei si sa zicem prima iubire a ei cu adevarat).Dupa ce mi-a spus ca nu este sigura pe sentimentele ei fata de mine ,sincer,am injurat-o(mi-a scapat).Din momentul acela a decis sa nu mai aiba nici o legatura cu mine si ca sa nu o mai caut niciodata.Eu i-am spus ca am spus-o doar la nervi si nu am vrut sa o injur.Am incercat sa o caut ... nu mi-a raspuns la telefon ... dupa care intr-un final mi-a raspuns si mi-a spus ca nu mai avem ce discuta si ca sa ne vedem de viata noastra ... ca nu mai simte nimic pentru mine si chestii de genul ca ma uraste,iar acum o saptamana am vorbit cu ea la telefon si i-am spus ca o astept in fata blocului,si mi-a spus ca o astept degeaba ca ea este in oras cu un baiat si ca eu sunt de domeniul trecutului.Si i-am zis ca o astept pana vine ca avem de discutat si a venit cu el...,el a plecat bineinteles si am discutat,la care acelasi rezultat,sa dispar din viata ei,acum ma gandesc ce as putea sa fac,pt ca peste 2 saptamani este ziua varului ei si m-a sunat sa merg la el la onomastica,treaba e ca mai am o petrecere a unor prieteni ai mei, si as vrea sa fiu la amandoua(pt ca el m-a rugat mult de tot sa merg ca a zis ca el este prieten cu mine si mai ales ca timp de 4 ani am fost invitat la el si in 4 ani am iesit cu el in oras fara iubite) numai ca eu intre timp mi-am gasit o fata de 2 saptamani cu care nu am facut altceva decat sa uit de ea, acum o sa o reintalnesc, cu toate ca am inteles ca o sa vina singura, as vrea sa ma impac cu ea , pt ca s-au facut greseli de ambele parti, lispsa de comunicare, eu un servici idiot(niciodata nu am un program stabil si cu greu reusesc sa ma intalnesc cu ea, iar cand vb cu ea la telefon sufera pt ca ea nu are prieteni si nu are cu cine sa iasa si ea in oras,mai ales ca nici nu am masina,ca vreau sa imi cumpar)cu toate ca as veni si eu cu noua mea prietena doar ca sa o oftic... astept niste pareri.
alexbip is offline   Reply With Quote
Old 17-10-07, 09:31   #1390
Bea69

Stock
 
Bea69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

scurt p 2 :bucura-te k ai scapat d ea!!!
e o rasfatata,irratioanala! adik te bate la cap k vrea maritis,dar dupa 2 sapt d concubinaj isi da seama ,k nu e kiar asa cum si-a imaginat...si cind te superi (vreau sa mentionez k eu una as fi injurat d si vecina d la 4 s-ar fi rusinat) ...ea,vezi doamne,nu mai vrea sa te vada...parerea mea e,k era doar un motiv sa scape,k nu era in stare sa iti zica p fata k nu te mai vrea!
vezi d viata!bucura-te d ea!k nu e atat d negru' dracu' precum iti pare acum...
Bea69 is offline   Reply With Quote
Old 17-10-07, 10:39   #1391
alexbip

Stock
 
alexbip's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

Dap asa probabil nu a avut taria sa imi spuna verde in fata ca nu ma mai vrea, dar putea sa imi spuna mai devreme,ca timp de 3 ani m-a batut la cap ca vrea maritis si etc ... e aiurea cum lucrurile au luat o intorastura de 180 de grade,mai ales ca faza cu rasfataul(tot eu am fost de vina).Vreau sa inteleg ce ar fi putut sa fie ... adica ce a fost in mintea ei?Ca i-am si spus ca nu stam degeaba,nu cred ca o sa gasesc nici un raspuns si mai ales ca nu o sa inteleg deloc ce a determinat-o sa faca acest lucru din moment ce ea timp de 4 ani vorbea cu mine (ma aranjez sa ma vada socramiu,soacamia).Eu sunt o fire care arat greu dragostea dar asta e ... asta sunt eu ... asa i-am spus si ultima oara cand am vb cu ea si mi-a spus ca m-a rugat de nu stiu cate ori sa ma schimb si sa ii dau mai multa atentie, ca ea s-a simtit neglijata tot timpul,cu toate ca nu a fost asa , sau ,mai bine zis ca i-am acordat tot timpul cand a fost sa ne intalnim si sa stam de vorba,dar asta e si i-am spus ca daca nu iti place asa cum sunt asta e ... cu toate ca i-am spus intr-o discutie anterioara ca daca iti este mai bine fara mine eu renunt si gata si ea a spus ca nu vrea sa renunt si ca vrea sa fim impreuna ... sincer nu o mai inteleg,cred ca si ea este la fel de bulvresata ca si mine,ca acum dupa luna asta de despartire si fara sa ne vedem mi se pare din ce in ce mai usor dar tot nu imi pot lua gandul de la ea...chestia e ca daca ma voi duce la petrecerea varului ei ma voi duce cu noua mea prietena ca sa evit iara discutiile,pt ca acolo or sa fie parintii ei, matusile, unchii etc. si nici nu vreau sa stau mult mai ales ca nu mai imi face placere sa stau cu familia ei cu care sincer nu am nici o treaba ca am fost tot timpul primit omeneste si nu mi s-a zis nici da-te mai incolo dar asta e. Ce o fi o fi ce o sa mai fie o sa mai fie ... totusi raman la parerea ca am pierdut niste ani aiurea ... si o sa regrete mai tarziu si nu va mai fi loc de intoparcere cu toate ca acum difera starile de spirtit, ba ca vreau,ba ca nu vreau ...
alexbip is offline   Reply With Quote
Old 17-10-07, 10:54   #1392
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

Dude ... scenariul e asemanator cu unul al meu ...
Sper sa nu vorbim de aceeasi persoana.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 17-10-07, 11:12   #1393
alexbip

Stock
 
alexbip's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

sigur nu avem cum sa vorbim de aceeeasi persoana ca e mai mare ca tine
alexbip is offline   Reply With Quote
Old 17-10-07, 11:13   #1394
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

Atunci am scapat.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 17-10-07, 11:19   #1395
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Cum sa uiti o persoana pe care ai iubit-o?

ce am invatat eu din viata asta,fiecare sut in fund e un pas inainte.impresia ca o fata e unica...e doar o impresie,intodeauna va aparea alta si alta si asa mai departe.am avut momente in care si eu credeam ca viata s-a oprit la o anume fata si dupa aparea alta mai buna.cred ca e bine ca atunci cand inchei o relatie,sa o inchei de tot si mai ales sa nu ajungi sa o compari pe noua cu cea veche.plus ca e lucru sigur:femeile nu pot fi constante,azi iti pot spune ca te iubesc,iar maine le gasesti cu altul.daca ai stat 4 ani cu ea nu inseamna ca i-ai pierdut ci ai invatat sa ai o relatie,e un antrenament pt urmatoarea.gandeste pozitiv si bucura-te de viata si de noua fata din viata ta.bafta!
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 16:36.


- Copyright 2024 4Tuning