Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?
Prudent 90 22.44%
Prin eleganta si stil 17 4.24%
Mai putin haotic 25 6.23%
Mai putin sportiv 49 12.22%
Conduc mai bine 19 4.74%
Ceva mai neindemanatice 308 76.81%
Multiple Choice Poll. Voters: 401. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 24-12-09, 14:19   #271
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

pe bune. persoanele de care am vorbit sunt cunostinte, nu din auzite
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 23-03-10, 17:57   #272
12AMZ

Stage 4
 
12AMZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 195
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

la capitolul asta...putine se descurca...deci votul meu-ceva mai neindemanatice
12AMZ is offline   Reply With Quote
Old 23-03-10, 22:37   #273
viruszatu1

Stage 4
 
viruszatu1's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 287
Member of:
[Fiat]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

pollul cred ca e de ajuns, nu mai trebuie cuvinte
viruszatu1 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-10, 22:45   #274
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Nu este deloc de ajuns ...mai bine argumentaţi
DTH is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 07:53   #275
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by 12AMZ View Post
la capitolul asta...putine se descurca...deci votul meu-ceva mai neindemanatice
... pai cam de ce crezi tu asta?
Quote:
Originally Posted by viruszatu1 View Post
pollul cred ca e de ajuns, nu mai trebuie cuvinte
trebuie argumentat orice post de pe acest forum, deci clar poll-ul nu esrte de ajuns
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 17:19   #276
12AMZ

Stage 4
 
12AMZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 195
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by Sasha View Post
... pai cam de ce crezi tu asta?


trebuie argumentat orice post de pe acest forum, deci clar poll-ul nu esrte de ajuns
Pentru unii dintre soferii barbati, printre care ma numar si eu, femeia la volan reprezinta o adevarata spaima in trafic – nu stie sa conduca, sa parcheze, i se opreste masina in intersectie, incurca circulatia , franeaza brusc fara sa se asigure, la schimbarea directiei de mers la fel, nu se asigura.....nu da prioritate si multe altele, nu ar trebui sa generalizez...imi doresc sa trec peste asta, sunt sigur ca sunte doamne, domnisoare care conduc impecabil...si noi avem specimenele noastre....la barbatii ma refer, dar uitati-va in trafic, au inceput sa se dea dupa cei virtuosi si depasesc coloana la intersectie...ohooo, si multe ar mai fi de scris....nu mai departe de oct.2009 cand o fatuca care nu s-a asigurat la sch.directiei de mers...a intrat pe Bd.Aerogari in masinuta condusa regulamentar de subsemnatul ...rezultat...lovit puternic in dreapta(portiere)masina mea a fugit de spate si m-am izbit cu partea stanga spate de stalpi aceia mari de pe mij.liniei de tramvai...chiar in dreptul acelui OMV....scuza domnisoarei, era grabita..isi uitase carnetul de studentuza acasa si nu o primea la ex.....deci, am stat 2 luni cu masina in service la reparat...offf doamne, femeile astea!!!
12AMZ is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 14:00   #277
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by 12AMZ View Post
Pentru unii dintre soferii barbati, printre care ma numar si eu, femeia la volan reprezinta o adevarata spaima in trafic
Ce sperios eşti
Probabil odată cu vârsta ai devenit mai temător, nouă încă nu ne e frică de doamne şi domnişoare, dimpotrivă, ne place să le avem între noi
aleks is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 17:53   #278
12AMZ

Stage 4
 
12AMZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 195
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Ce sperios eşti
Probabil odată cu vârsta ai devenit mai temător, nouă încă nu ne e frică de doamne şi domnişoare, dimpotrivă, ne place să le avem între noi
cu siguranta ai dreptate
12AMZ is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 20:24   #279
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Dacă stăm să o luăm după numărul de accidente provocate/executate, femeile conduc mai bine.

Aşa am votat eu.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 23:13   #280
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

E greu sa generalizezi din simplul motiv ca orice generalizare este falsa.

Bineinteles, exista uscaciuni in ambele tabere doar ca de obicei femeile ies in evidenta. Daca o femeie gafeaza la volan si face o idiotenie, povestesti 2 saptamani pe tema asta, daca un barbat face acelasi lucru, ii umpli frigiderul de carne pentru cateva ore dar a doua zi ai uitat. Asta poate lasa impresia ca sunt mai multe femei care conduc prost, raportat la numarul lor total.

Una peste alta, exista afoni in ambele tabere dar si soferi foarte buni. De notat si numarul de reprezentanti din fiecare categorie, nu am cautat vreo statistica dar sunt destul de sigur ca sunt mult mai putine femei la volan, in general sunt mai putin pasionate de masini, asta este un factor pentru care nu prea se omoara sa faca scoala desi in ultimul timp din ce in ce mai multe soferite tinere vad la volan.

Deci, cum conduc femeile ? Ca barbatii, +/- anumite diferente nu foarte mari la anumite capitole, sportivitate de exemplu, depinde de la caz la caz. Poate totusi sa fie mai prudente, unii "masculi" fiind teribilisti / kamikaze la volan, nu prea vezi femei in asemenea situatii (depasiri cat se poate de "la limita", slalom riscant printre masini de pe o banda pe alta, fel de fel de cretinisme si abuzuri asupra masinii ca sa arat ce "jm3n sunt 3U" si asa mai departe).
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 23:18   #281
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
E greu sa generalizezi din simplul motiv ca orice generalizare este falsa.

Bineinteles, exista uscaciuni in ambele tabere doar ca de obicei femeile ies in evidenta. Daca o femeie gafeaza la volan si face o idiotenie, povestesti 2 saptamani pe tema asta, daca un barbat face acelasi lucru, ii umpli frigiderul de carne pentru cateva ore dar a doua zi ai uitat. Asta poate lasa impresia ca sunt mai multe femei care conduc prost, raportat la numarul lor total.

Una peste alta, exista afoni in ambele tabere dar si soferi foarte buni. De notat si numarul de reprezentanti din fiecare categorie, nu am cautat vreo statistica dar sunt destul de sigur ca sunt mult mai putine femei la volan, in general sunt mai putin pasionate de masini, asta este un factor pentru care nu prea se omoara sa faca scoala desi in ultimul timp din ce in ce mai multe soferite tinere vad la volan.

Deci, cum conduc femeile ? Ca barbatii, +/- anumite diferente nu foarte mari la anumite capitole, sportivitate de exemplu, depinde de la caz la caz. Poate totusi sa fie mai prudente, unii "masculi" fiind teribilisti / kamikaze la volan, nu prea vezi femei in asemenea situatii (depasiri cat se poate de "la limita", slalom riscant printre masini de pe o banda pe alta, fel de fel de cretinisme si abuzuri asupra masinii ca sa arat ce "jm3n sunt 3U" si asa mai departe).
Cred ca ai rezumat cam tot ce se putea spune. Bine pus punctul pe I
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 01-04-10, 02:56   #282
amg_0001

Stage 3
 
amg_0001's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 115
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Buna fratilor Daca femeia este lasata la volan ,eu va asigur ca se va face soferita de nota 10 . Eu am venit in tara , si am lasat sa conduca nevasta, si ea mergea pe banda in germania ,la fel ca un sofer profesionist, Sa dus moda cind femeile erau considerate ca , sint bune doar la facut copii ,si la cratita.Dar este greu pentru multi barbati sa acepte ca femeia are aceleasi drepturi ca noi barbatii.
amg_0001 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-10, 03:13   #283
taz rider
Audi Driver

Stage 3
 
taz rider's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 126
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by Sasha View Post
hmmm pai cam asa conduc femeile...unele mai prudent decat barbatii, altele mai putin sportiv, altele sunt mai neindemanatice etc

Eu personal conduc mai elegant si mai putin haotic, dar in acelasi timp destul de sportiv
acum nu poti generaliza ca toate femeile conduc asa fata de toti barbatii care conduc asa
N-am avut ocazia dar chiar vreau sa vad daca e adevarat ce spui

Eu am ¨votat¨ pt. ceva mai neindemanatice.
Aproape toate fetele care au condus o masina in care am fost pasager, au reusit sa ma umple de nervi sau sa ma faca sa imi doresc sa cobor cat mai repede.
taz rider is offline   Reply With Quote
Old 01-04-10, 09:21   #284
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by taz rider View Post
N-am avut ocazia dar chiar vreau sa vad daca e adevarat ce spui

Eu am ¨votat¨ pt. ceva mai neindemanatice.
Aproape toate fetele care au condus o masina in care am fost pasager, au reusit sa ma umple de nervi sau sa ma faca sa imi doresc sa cobor cat mai repede.
ai tu probleme cu nervii si te emotionezi prin preajma fetelor...asta nu are nici o legatura cu condusul
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 01-04-10, 17:21   #285
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
E greu sa generalizezi din simplul motiv ca orice generalizare este falsa.

Bineinteles, exista uscaciuni in ambele tabere doar ca de obicei femeile ies in evidenta. Daca o femeie gafeaza la volan si face o idiotenie, povestesti 2 saptamani pe tema asta, daca un barbat face acelasi lucru, ii umpli frigiderul de carne pentru cateva ore dar a doua zi ai uitat. Asta poate lasa impresia ca sunt mai multe femei care conduc prost, raportat la numarul lor total.

Una peste alta, exista afoni in ambele tabere dar si soferi foarte buni. De notat si numarul de reprezentanti din fiecare categorie, nu am cautat vreo statistica dar sunt destul de sigur ca sunt mult mai putine femei la volan, in general sunt mai putin pasionate de masini, asta este un factor pentru care nu prea se omoara sa faca scoala desi in ultimul timp din ce in ce mai multe soferite tinere vad la volan.

Deci, cum conduc femeile ? Ca barbatii, +/- anumite diferente nu foarte mari la anumite capitole, sportivitate de exemplu, depinde de la caz la caz. Poate totusi sa fie mai prudente, unii "masculi" fiind teribilisti / kamikaze la volan, nu prea vezi femei in asemenea situatii (depasiri cat se poate de "la limita", slalom riscant printre masini de pe o banda pe alta, fel de fel de cretinisme si abuzuri asupra masinii ca sa arat ce "jm3n sunt 3U" si asa mai departe).
am sa dau quote la postul asta de fiecare data cind mai apare cite o perla pe aici.
Bravo anaconda!
Trixi is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 11:16.


- Copyright 2024 4Tuning