Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?
Prudent 90 22.44%
Prin eleganta si stil 17 4.24%
Mai putin haotic 25 6.23%
Mai putin sportiv 49 12.22%
Conduc mai bine 19 4.74%
Ceva mai neindemanatice 308 76.81%
Multiple Choice Poll. Voters: 401. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 08-02-09, 21:12   #121
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

si el a zis ca are loc stanga dreapta si nu a avut. acum e bine sa plateasca el nu??
calibrazor is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 21:50   #122
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

1. o fac pe CASCO, da-o naibii...
2. da... este frustrant ca am agatat-o in tarus
3. e mai nasol sa nu ai cu ce sa te deplasezi ca sa iti faci treaba, decat o zgarietura... asa ca pot spune linistit ca imi convine mai mult ca e zgariata, decat sa o aduc acasa pe platforma, cu jumatate de masina culeasa de pe jos
4. la scoala de soferi te invata sa eviti accidentele cat poti de mult... in orice caz, te invata sa alegi cele mai mici daune si intotdeauna fara victime.

Sa revenim la topic:
- mai mult de 3/4 din femei NU AU CE CAUTA IN SPATELE VOLANULUI! Cele care nu se pricep sa faca bine sa stea dracului acasa, sa isi dea foc la permis, sa vanda masina, sau sa foloseasca transportul in comun, pentru ca EFECTIV sunt pericole publice!
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 22:16   #123
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

am o tanti la scara de langa..are vreo 50 de ani...are un matiz...efectiv plangi langa ea cand face o parcare..
apache is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 22:39   #124
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by calibrazor View Post
deci mustang a ales varianta in care el a fost de vina si celalalt nu a patit nimic. exact asta te invata la scoala de soferi. sa nu tragi de volan. e elemantar. daca nu tragea de volan isi facea masina pe rca ul femeii. daca a tras si a facut o pe casco(daca nu avea casco si o facea pe banii cash- salarii intregi) asa ca tu sa tragi de volan in continuare.
Spor la evitarea accidentelor!!!
Tu ai auzit de conducere preventiva?de adaptarea vitezei la conditiile de trafic, de reducerea vitezei pana la evitarea oricarui pericol etc... la volan ai 3 comenzi elementare :acceleratie,frana si directie .pentru a evita un eveniment neplacut te poti folosi de toate 3 comenzile.
Nu stau sa fac cu tine lectii rutiere pentru ca tu conduci dupa regulile tale, dar macar numai posta pe un forum public reguli inventate, ca nu te invata la nici o scoala de soferi sa te lovesti frontal ca nu suntem kamikaze . doamne fereste sa ti iasa cineva in fata si sa nu eviti daca ai posibilitatea sa o faci.
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 09-02-09, 16:08   #125
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Mi-am facut praf usa si aripa fata din cauza unei babe care era prea ocupata sa se uite in telefon in timp ce conducea... dupa ce a intrat pe o strada cu semnul mare ROSU, de interzis.
Ca sa nu fie contact frontal, am luat de volan dreapta si mi-am racait-o de un stalp cu inaltimea de 60 de cm (max) pe care nu l-am vazut si nu aveam cum sa il vad.
Acum stau si ma intreb: nu era mai bine sa imi fac praf masina intrand in ea si avand castig de cauza la constatarea accidentului? Ca sa mi-o repar pe toata pe RCA-ul ei?
vai ce noroc poti sa ai si tu numai cu femei =))))
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 12:04   #126
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Mustang, data viitoare dai cu coltu, te asigur ca tu mai mult de o bara crapata nu o sa ai, in rest....celalalt s-ar putea sa aiba masina mai mult decat sifonata, nu stiu de ce dar astia au facut colturile din fata de la matiz, tari rau de tot. Am vazut-o la 3- masini si mi-a zis si ala din service ca nush ce.
Oricum ma feresc de femei, ca de tigani, vine una, ma dau cat de mult mai la o parte sa o las in pace. Am sustinut dintotdeauna femeile la volan, dar s-a ajuns prea departe, nu mi se pare normal ce e acum pe sosele, aici includ si barbatii. Sa se dea ca inainte 4 probe, sala, traseu de zi, noapte si poligon.

Mai imi zicea mie o gagica cu un seria 3, ca io zgarii masina cam pe la toate colturile si ca am oglinzile lovite si i-am spus frumos, tu daca te lovesti de ceva faci masina praf, io ma multumesc cu atat. Ei bine, dupa 1 luna masina facuta zob, s-a rasturnat, la 110, abia astept sa ma intalnesc cu ea.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 17:09   #127
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
Mustang, data viitoare dai cu coltu, te asigur ca tu mai mult de o bara crapata nu o sa ai, in rest....celalalt s-ar putea sa aiba masina mai mult decat sifonata, nu stiu de ce dar astia au facut colturile din fata de la matiz, tari rau de tot. Am vazut-o la 3- masini si mi-a zis si ala din service ca nush ce.
Oricum ma feresc de femei, ca de tigani, vine una, ma dau cat de mult mai la o parte sa o las in pace. Am sustinut dintotdeauna femeile la volan, dar s-a ajuns prea departe, nu mi se pare normal ce e acum pe sosele, aici includ si barbatii. Sa se dea ca inainte 4 probe, sala, traseu de zi, noapte si poligon.

Mai imi zicea mie o gagica cu un seria 3, ca io zgarii masina cam pe la toate colturile si ca am oglinzile lovite si i-am spus frumos, tu daca te lovesti de ceva faci masina praf, io ma multumesc cu atat. Ei bine, dupa 1 luna masina facuta zob, s-a rasturnat, la 110, abia astept sa ma intalnesc cu ea.
Puteam sa jur ca tu esti fata
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 10-02-09, 18:44   #128
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
Mustang, data viitoare dai cu coltu, te asigur ca tu mai mult de o bara crapata nu o sa ai, in rest....celalalt s-ar putea sa aiba masina mai mult decat sifonata, nu stiu de ce dar astia au facut colturile din fata de la matiz, tari rau de tot. Am vazut-o la 3- masini si mi-a zis si ala din service ca nush ce.
Oricum ma feresc de femei, ca de tigani, vine una, ma dau cat de mult mai la o parte sa o las in pace. Am sustinut dintotdeauna femeile la volan, dar s-a ajuns prea departe, nu mi se pare normal ce e acum pe sosele, aici includ si barbatii. Sa se dea ca inainte 4 probe, sala, traseu de zi, noapte si poligon.

Mai imi zicea mie o gagica cu un seria 3, ca io zgarii masina cam pe la toate colturile si ca am oglinzile lovite si i-am spus frumos, tu daca te lovesti de ceva faci masina praf, io ma multumesc cu atat. Ei bine, dupa 1 luna masina facuta zob, s-a rasturnat, la 110, abia astept sa ma intalnesc cu ea.
adevarat. am un prieten care a facut accident cu un matiz.matizul era putin lovit in colt in schimb a facut praf 2 masini parcate) ZOB!!!!
calibrazor is offline   Reply With Quote
Old 11-02-09, 10:50   #129
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by DOHC16 View Post
Puteam sa jur ca tu esti fata
Femeilor le plac nemtii, barbatilor italiencele.....acum incep sa inteleg de ce vor femeile masini mari...ca alea mici sunt mai greu de lovit.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 02:28   #130
Griffo

Stage 5
 
Griffo's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 865
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Am intalnit femei...sau mai bine zis fete de 21,22 de ani care conduc mai bine ca multi barbati/baieti...rapid uneori dar de cele mai multe ori prudent...dupa parerea mea 80% din femei conduc incet pentru ca sunt prudente..."de ce sa conduc cu viteza si sa imi iasa un prost in fata si sa nu pot sa'l evit?" pe o parte mi se pare corect dar in orasele mare cand trebuie sa fii rapid in miscari de pacalire a celorlalti participanti la trafic ele staaaaau acolo si asteapta sa se elibere...asta e prostia.
Deci sunt femei si femei...dar rare cele care conduc ca barbatii.
Griffo is offline   Reply With Quote
Old 15-02-09, 18:30   #131
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Inca o categorie de soferi care ma exaspereaza: cei care vad ca au 1 singura banda (libera) pe sens, scuar pe mijloc si ei merg cu 40/h...... Imi vine sa ma urc pe ei de nervi.. nu pot sa merg nici cu a 3-a(prea turata) nici cu 4-a(subturata).... Merg lipita de ei si eventual le dau un claxon sa se miste.... ma scot din sarite... si nimeresc d-astia numai cand ma grabesc!
E PESTE PUTEREA MEA DE INTELEGERE! de ce e nevoie sa mearga asa de incet!
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 15-02-09, 18:35   #132
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
Inca o categorie de soferi care ma exaspereaza: cei care vad ca au 1 singura banda (libera) pe sens, scuar pe mijloc si ei merg cu 40/h...... Imi vine sa ma urc pe ei de nervi.. nu pot sa merg nici cu a 3-a(prea turata) nici cu 4-a(subturata).... Merg lipita de ei si eventual le dau un claxon sa se miste.... ma scot din sarite... si nimeresc d-astia numai cand ma grabesc!
E PESTE PUTEREA MEA DE INTELEGERE! de ce e nevoie sa mearga asa de incet!
majoritatea baietilor de pe 4tuning merg:
tare
foarte tare
si mult prea tare(dar niciodata indeajuns)
calibrazor is offline   Reply With Quote
Old 15-02-09, 20:37   #133
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
Inca o categorie de soferi care ma exaspereaza: cei care vad ca au 1 singura banda (libera) pe sens, scuar pe mijloc si ei merg cu 40/h...... Imi vine sa ma urc pe ei de nervi.. nu pot sa merg nici cu a 3-a(prea turata) nici cu 4-a(subturata).... Merg lipita de ei si eventual le dau un claxon sa se miste.... ma scot din sarite... si nimeresc d-astia numai cand ma grabesc!
E PESTE PUTEREA MEA DE INTELEGERE! de ce e nevoie sa mearga asa de incet!
sunt si eu tare curios ce masina conduci ?
apache is offline   Reply With Quote
Old 15-02-09, 20:40   #134
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by apache View Post
sunt si eu tare curios ce masina conduci ?
suntem 2
calibrazor is offline   Reply With Quote
Old 15-02-09, 21:11   #135
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Ce dati daca va zic?
Mustang is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 21:36.


- Copyright 2024 4Tuning