Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?
Prudent 90 22.44%
Prin eleganta si stil 17 4.24%
Mai putin haotic 25 6.23%
Mai putin sportiv 49 12.22%
Conduc mai bine 19 4.74%
Ceva mai neindemanatice 308 76.81%
Multiple Choice Poll. Voters: 401. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-09, 11:46   #106
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
1. locurile de parcare ar fi ocupare haotic
2. in mod normal prima banda e ocupata de parcari. In cazul nostru a 2-a banda va fi si ea plina de masini lasate aiurea, de lene sa gaseasca un loc.
3. plecari de la semafor dupa 20-30 secunde.
4. mai putine radare
5. mai multe tamponari usoare
6. mai putine persoane care cedeaza trecerea, in vederea fluidizarii traficului, din care rezulta 7.
7. mai multe blocaje
8. cozi mai mari la service-uri
9. mai putine cl_lrve pe centura
........plus multe alte cazuri particulare.
Corect! si daca ar fi numai barbati?

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
Ieri am ramas, afis, la razoare venind dispre academie, in intersectie,o tanti, s-a incadrat pe banda 3, dupa aia am observat ca vrea s-o ia spre blvd Timisoara, adica pe scurt trebuia sa taie benzile, asta intr-o zi cu ploaie, plus super aglomeratie, ca dupa multe claxoane, sa lase geamu jos si sa-mi transmita un simplu, : da ce ba n-ai vazut ca semnalizam????
Stai linistit ca sunt multi retardati care fac la fel.Tot timpul e unu care o gafeaza la intersectia aia.
mikkai is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 13:15   #107
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
Ieri am ramas, afis, la razoare venind dispre academie, in intersectie,o tanti, s-a incadrat pe banda 3, dupa aia am observat ca vrea s-o ia spre blvd Timisoara, adica pe scurt trebuia sa taie benzile, asta intr-o zi cu ploaie, plus super aglomeratie, ca dupa multe claxoane, sa lase geamu jos si sa-mi transmita un simplu, : da ce ba n-ai vazut ca semnalizam????
Omule, la razoare in sens sunt 3 benzi! Prima e pentru Leul, a 2a e pentru Timisoara si a 3-a e pentru Drumul Taberei.
Si in situatia in care te trezesti ca nu esti pe banda corespunzatoare(poate nu cunosti zona, sau poate nu te-a lasat nimeni sa schimbi banda), e normal sa vrei si tu sa te incadrezi pentru directia care-ti trebuie, si atunci dai semnal! respectiv, cu ce a gresit tipa?? daca se baga sa va taie fata fara semnal atunci puteai sa comentezi!

Acolo sunt multi care se trezesc tarziu... de cate ori nu mi s-a intamplat sa fiu pe banda 2 spre Timisoara si unul de pe banda 1 sa-mi taie fata s-o ia spre Drumul taberei.... si n-am mai comentat atata...

Pf.... ce tragedie, co@ie..........

Last edited by Claudia; 31-01-09 at 13:19.
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 13:24   #108
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
1. locurile de parcare ar fi ocupare haotic
2. in mod normal prima banda e ocupata de parcari. In cazul nostru a 2-a banda va fi si ea plina de masini lasate aiurea, de lene sa gaseasca un loc.
3. plecari de la semafor dupa 20-30 secunde.
4. mai putine radare
5. mai multe tamponari usoare
6. mai putine persoane care cedeaza trecerea, in vederea fluidizarii traficului, din care rezulta 7.
7. mai multe blocaje
8. cozi mai mari la service-uri
9. mai putine cl_lrve pe centura
........plus multe alte cazuri particulare.
10. aparitia multor gigoloi pe strazi.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 21:31   #109
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post

Acolo sunt multi care se trezesc tarziu... de cate ori nu mi s-a intamplat sa fiu pe banda 2 spre Timisoara si unul de pe banda 1 sa-mi taie fata s-o ia spre Drumul taberei.... si n-am mai comentat atata...

Pf.... ce tragedie, co@ie..........
Poate n-ai inteles....facem desen, sau poate intelegi gresit numerotarea benzilor, care se numeroteaza de la bordura spre stanga in directia de mers. Si crede-ma cunosc foarte bine zona eroilor, dr taberei, militari...

Poate n-as fi replicat asa, daca nu ai fi scris in felul in care ai facut-o

P.S mai studiaza intersectia putin ca e cam grav sa zici ca o cunosti si nici macar sa nu stii cate benzi sunt in mijlocul ei.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC03110.JPG
Views:	193
Size:	1.74 MB
ID:	775277  

Last edited by Sindrom; 01-02-09 at 07:58.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 06:41   #110
Roxa

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 38
Default

Quote:
Originally Posted by DOHC16 View Post
propun ceva....sa ne imaginam (ne limitam doar la RO) ca ar fii doar femei la volan ,fara barbati, doar ele pe strada, si ar conduce orice tip de autovehicul (autoturism,camion,tir,duba,autobuz,autocar etc etc...) ce s ar intampla?
Ar fi ceva cu totul si de-a dreptul groaznic..

Quote:
Originally Posted by mikkai View Post
Probabil ca mi s-a parut ca ai avut o atitudine cam prea lejera in ceea ce priveste sofatul unui camion de 20 m lungime si mai ales parcarea unuia.Eu personal chiar cred ca e mare lucru sa conduci asemenea autovehicul mai ales cand ai mai multe viteze retarder etc etc si pe deasupra trebuie sa feresti si toti teleghidatii care umbla pe strada in loc sa mearga pe trotuar, biciclisti, motociclisti, vitezomani.
Si inca ceva, daca ai permisu nu inseamna automat ca si conduci frecvent.Cred ca daca ma urc in metrou oricand si intreb cine are permis nu imi vine sa cred...
Normal ca nu conduc frecvent pentru ca am alta meserie, dar sincer as fi foarte mandra. Viteze pe care le folosesti frecvent sunt 16(vorbesc de tir) dar odata ce ai facut scoala.....acolo se invata....iar pe mine nu ma intereseaza cine mai are permis ca mine.......eu sunt mandra de mine si atat.

Last edited by bodyspeed; 04-02-09 at 08:57.
Roxa is offline   Reply With Quote
Old 04-02-09, 19:17   #111
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
Si cand te-ai trezit............. cazusei din pat?
exagerez putin dar oricum nu e departe de adevar
calibrazor is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 09:43   #112
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Am si eu o rugaminte pentru femeile "sofer":
daca tot incalcati legea intrand pe strazi cu "interzis", poate va uitati si voi la drum... nu la telefoane.

Va multumesc.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 10:19   #113
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

altu' patit)
calibrazor is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 15:46   #114
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Mi-am facut praf usa si aripa fata din cauza unei babe care era prea ocupata sa se uite in telefon in timp ce conducea... dupa ce a intrat pe o strada cu semnul mare ROSU, de interzis.
Ca sa nu fie contact frontal, am luat de volan dreapta si mi-am racait-o de un stalp cu inaltimea de 60 de cm (max) pe care nu l-am vazut si nu aveam cum sa il vad.
Acum stau si ma intreb: nu era mai bine sa imi fac praf masina intrand in ea si avand castig de cauza la constatarea accidentului? Ca sa mi-o repar pe toata pe RCA-ul ei?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 18:31   #115
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Mi-am facut praf usa si aripa fata din cauza unei babe care era prea ocupata sa se uite in telefon in timp ce conducea... dupa ce a intrat pe o strada cu semnul mare ROSU, de interzis.
Ca sa nu fie contact frontal, am luat de volan dreapta si mi-am racait-o de un stalp cu inaltimea de 60 de cm (max) pe care nu l-am vazut si nu aveam cum sa il vad.
Acum stau si ma intreb: nu era mai bine sa imi fac praf masina intrand in ea si avand castig de cauza la constatarea accidentului? Ca sa mi-o repar pe toata pe RCA-ul ei?
Daca ai tras de volan vina cui e?
calibrazor is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 19:24   #116
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Imi spui si mie tu ce ai fi facut daca venea o cretina cu capul in telefon, fara sa se uite pe unde merge, pe o strada cu sens unic, unde sensul permis de mers era cel al tau?
Pe langa claxonul de "trezire", cand imbecila n-a schitat niciun gest?
Te loveai de gagica sau incercai sa eviti cum puteai accidentul?

Da, eu mi-am avariat usa si aripa incercand sa evit un impact frontal care ma putea lasa fara radiator si fara compresor de A/C, implicit nu mai puteam urni masina de acolo.
Vinovat moral pentru avariile mele este... ?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 19:29   #117
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Imi spui si mie tu ce ai fi facut daca venea o cretina cu capul in telefon, fara sa se uite pe unde merge, pe o strada cu sens unic, unde sensul permis de mers era cel al tau?
Pe langa claxonul de "trezire", cand imbecila n-a schitat niciun gest?
Te loveai de gagica sau incercai sa eviti cum puteai accidentul?

Da, eu mi-am avariat usa si aripa incercand sa evit un impact frontal care ma putea lasa fara radiator si fara compresor de A/C, implicit nu mai puteam urni masina de acolo.
Vinovat moral pentru avariile mele este... ?
moral este clar aia..dar...
Si eu am facut accident cu o baba. a trecut pe rosu si zicea ca am trecut eu. bine ca au sarit martorii in ajutor. Imi venea sa ii sparg capul. Ma mintea in fata. A ramas fara permis. Daca trageam de volan intram in pietoni etc....
Eu stiu o regula: nu se trage de volan
calibrazor is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 20:10   #118
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Regulile astea cine ti le a zis? instructoru cand ai facut scoala de soferi? nu e normal sa eviti un accident daca poti? multi soferi franeaza si se duc pe frana pana se opresc in cel din fata, cand au loc prin dreapta sau stanga dupa caz,dar au ei o regula ca nu se trage de volan........daca poti sa eviti ,atunci o faci.

Din 2 variante proaste,Mustang cred ca a ales o pe cea mai putin proasta
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 20:37   #119
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Va multumesc.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 21:11   #120
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

deci mustang a ales varianta in care el a fost de vina si celalalt nu a patit nimic. exact asta te invata la scoala de soferi. sa nu tragi de volan. e elemantar. daca nu tragea de volan isi facea masina pe rca ul femeii. daca a tras si a facut o pe casco(daca nu avea casco si o facea pe banii cash- salarii intregi) asa ca tu sa tragi de volan in continuare.
Spor la evitarea accidentelor!!!
calibrazor is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 18:13.


- Copyright 2024 4Tuning