Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?
Prudent 90 22.44%
Prin eleganta si stil 17 4.24%
Mai putin haotic 25 6.23%
Mai putin sportiv 49 12.22%
Conduc mai bine 19 4.74%
Ceva mai neindemanatice 308 76.81%
Multiple Choice Poll. Voters: 401. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 07-01-09, 00:28   #31
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Simplu, e concluzia mea, uite-te cine claxoneaza dupa femei, se iau de ele prin trafic, cine le face proaste, apoi vezi ce manevre fac, ce privire de superioritate au. Sa vezi ce muzica asculta. Ia sa observi asa prin trafic. Mai sunt si aia burtosi, cu lanturile si ceafa groasa.....etc.etc.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 00:33   #32
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Am inteles, te refereai la o categorie anume, dar o exprimasei lamodul general si nu se mai intelegea...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 09:04   #33
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Ce nu suport eu la femeile de la volan: (nu la toate... la cele in cauza)
- nu prea au oglinda dreapta - nu stiu ce le face, frate, oglinda aia, ca nu prea o folosesc deloc. De mii de ori am claxonat pentru ca erau imbecile si se urcau in ultimul hal pe mine... (exceptez motivele in care eram in "punctul mort" pentru oglinzile lor). Nu stiu sa isi regleze oglinda incat sa vada ca lumea in dreapta ei, nu se uita... nu stiu si nu inteleg cum dracu' au luat permisul daca nu exista pentru ele oglinda dreapta...
- nu inteleg flashurile de a intra pe strazi sau de a schimba benzile. Dau ca prostu' 4-5 flashuri sa las cretinele care se uita cu fete de miloage la mine si nu inteleg de ce le dau flashuri... Trebuie sa le fac semne cu mainile ca pot sa intre in trafic.
- nu exista avarii cand le las sa intre pe strazile alea, multe dintre ele nici macar un semn de aprobare din cap sau din maini nu fac.
- considera ca, daca au camile (a se citi SUV/Jeep), pot sa ii dea talpa si sa iti taie fata fara semnal, fara sa lase spatiu intre lateralul masinii ei si botul masinii tale... iar daca e claxonata pentru faptul ca sofeaza "sportiv" isi baga si isi scoate in familia ta...
- iau niste decizii de "politiste" in trafic de te ia durerea de cap... te pun ele pe tine sa te bagi pe strada laturalnica pentru ca ei ii prea lene sa te ocoleasca usor si prefera sa blocheze strada pe care vrei sa mergi doar ca sa ii faci ei loc. Pentru ea nu exista marsarier sau sa treaca usor pe langa tine... exista doar "DA-TE!!!" si eventual "DA-TE-N PZD MA-TII LA O PARTE CA NU POT TRECE EU!!!"
- fac crize de isterie cand traficul e aglomerat in intersectie si ma opresc pe verde (barbatii au inceput sa inteleaga acest fenomen si nu prea mai claxoneaza - dar femeile din categoria mentionata de mine sunt prea imbecile sa inteleaga) si claxoneaza in prostie.
- blocheaza traficul destul de mult incercand sa faca o parcare laterala sau o garare cu spatele si tot ele fac "spume" cand incep sa fie claxonate pentru ca au facut card de 15-20 de masini pe strada.

Astea in ce categorie intra???
Pentru ca nu poti spune ca se conduce prudent (oglinzile), eleganta si stil (cand injura mai rau decat un barbat), mai putin haotic ("politiste" de la rutiera), mai putin sportiv (aici poate ca merge ideea... da' si alea care conduc "sportiv" si prost...), conduc mai bine (exceptiile da, cele mentionate de mine sunt PRAF si nu au cum sa conduca mai bine), ceva mai neindemanatice (90% din cazuri sunt asa... nu imi schimb parerea).

In concluzie:
- conduc mai putin sportiv
- sunt neindemanatice

Precizari:
- sa ramana la condusul normal si sa renunte la sportiv. Pot conduce sportiv doar daca stiu ce au sub cwr si daca stiu sa si "tina" ce au sub cwr.
- daca sunt neindemanatice si aeriene in trafic, sa renunte la masina (sa o vanda, sa o doneze, sa o lase acasa, sa i-o dea lu' barbati-sau sau alteia care stie sa conduca) si sa treaca la "pejos" sau "transport in comun".

Sa spun de ce sunt inversunat acum:
Azi 2 imbecile s-au "suit pe mine" din cauza oglinzilor, o retardata a mers pe 2 benzi (3/2) si nu puteam sa intru in depasirea ei pentru ca ii dadea blana si ea cand ma bagam pe prima banda si nu ma lasa sa intru la loc pe banda 2. Acelasi specimen a luat o bordura dupa 10 minute cu o viteza foarte mica, dar si-a distrus capacul de pe roata stanga pentru ca a vrut sa se bage pe banda a 2-a fara sa se asigure, iar un Seat i-a tras claxon, s-a speriat si a tras stanga de volan. (Blvd Unirii - aglomeratie - din acest motiv viteza era mica).
Iar cand am ajuns la job, o imbecila cu un C1 a ocupat 2 locuri de parcare in care intra cu usurinta si un alt Matiz, Tico, Peugeot, C3, etc - masina mica.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 13:16   #34
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

mustangule da esti suparat rau de tot tata.

Sa stii ca iti dau dreptate in aproape tot ce spui tu acolo. Femeia politist inca nu am intalnit-o ,dar si cand o intalnesc ma blochez si eu acolo unde m-a bagat ea pe mine si pana nu plange si suna de 300 de ori pe barbata-su nu ma dau la o parte nici daca intarzie la inmormantarea lu' bunica-sa
apache is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 13:20   #35
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

hai va rog eu calmati-va, lasati vitejiile pe care le-ati face cand intalniti femei la volan, si reveniti la discutie...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 19:05   #36
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

-Am votat prin eleganta si stil @ prudent ...

-Dar sincera sa fiu totodata la capitolul prudent conduc si putin mai mult sportiv , asta e stilul meu , la orice inseamna motor , fie ca e masina /motor/ski-jet/snow-mobil sau atv , asa imi place mie sa conduc , prudent dar in aceelasi timp agresiv , sunt 2 chestii total diferite pe care eu le combin depinde de situatie sunt cam haotica in trafic , nu prea disting raul de bine cand sunt la volan , si stiu ca nu e bine dar , sunt foarte agitata si cand nu sunt la volan , asta e starea mea .
DTH is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 21:49   #37
Roxa

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 38
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

mai baieti.....sincer va inteleg mahnirea dar asta nu inseamna ca sunt de accord......in primul rand ma simt fostre bine ca ma incadrez in alea 10% dintre femei care stiu sa stapaneasca ce au sub capota si asta nu o spun eu ci toti prietenii mei....in al doilea rand nu numai noi femeile va umplem frigiderul cand gresiti.......azi un "domn" din alba iulia care inca nu a invatat sa circule in sens giratoriu si era sa ma "calaresca" puti..ca de'.... nu avem sensuri giratorii decat de vreun an, sa vedeti voi cate mi-a zis si mi-a dres de a scos altul capul pe geam si ia zis sa taca ca el a fost devina...in fine.....si in legatura cu marea majoritate a femeilor la volan, in ceea ce le priveste eu nu pot fi deloc eleganta si diplomata ca nu ai cu cine si nu stiu cine naiba le-a dat carnetele ca sunt pericol public.....ele si mosnegii in dacii.....si o masina normala dp meu de vedere are 3 oglinzi, nu? pai sa o vedeti si voi barbatii cateodata si mai ales cei cu avioane de masini care nu va intereseaza de nimeni in trafic.........ca de femei nu mai vb mai ales de cele cu supermasini......si eu daca aveam 18 ani acum poate aveam mercedes slr cu 2 motoare(glumeam)........o seara faina baieti
Roxa is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 22:08   #38
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

A fost o vreme cand masinile nu aveau oglinda in dreapta si nu mai murea nimeni.Ce-i drept nici nu erau atatea masini cate sunt azi in trafic dar nici permisu nu se lua asa usor ca acum.Deci un sofer adevarat se descurca fara oglinda laterala.
Ce au omis multi sa spuna aici este parcarea laterala la femei dar si la unii barbati.Prefer sa nu intru in detalii si exemple.
Si citind ce a scris mustang mai sus imi aduc aminte ca vara trecuta m-au tamponat 2 femei in zile diferite si amandoua au procedat la fel demarand nebuneste cu gandul ca au scapat de prost probabil.Pacat ca una a platit mai scump decat daca tragea pe dreapta.Iar celei de-a doua nu i-am mai facut probleme pentru ca era masina de firma si nu era nici stricaciunea prea mare incat sa ma afecteze pe mine.In concluzie intreb si eu de ce? cu toate ca ma astept sa mi se raspunda tot cu injuraturi.
mikkai is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 22:23   #39
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Mikkai, cand nu exista oglinda pe dreapta, lumea era invatata de la scoala cum se conduce fara oglinda din dreapta. Acum instructorul iti explica de ce exista oglinda dreapta, te pune sa o folosesti, iar unele cucoane uita ca o au si prefera sa faca manevrele fara sa mai tina cont de ea ... ceea ce e destul de grav. Acum imi aduc aminte de un episod din "filmu'" cu capota lor ... de pe forumul de mamici.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 22:55   #40
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

hai sa fim sinceri gabi...tot ce ai povestit este adevarat si puteai sa povestesti linistit in asa fel ca protagonistii sa fie barbati,dar nu era la fel de haios.
stii bine ca iti dau dreptate intr-o anumita masura, in ceea ce priveste interesul mai scazut al femeilor fata de trafic,dar barbatii pot fi incredibil de imbecili la volan si majoritatea se mai si crede buricul pamintului.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 22:59   #41
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Trixi, stii ca sunt in multe cazuri de acord cu tine...
Dar femeile o comit mult-mult-mult mai des decat barbatii la capitolul oglinzilor si la cel al parcarilor.
Bineinteles, vorbesc ca numai de astea dau in ultima vreme. Zici ca am magnet la imbecile.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 08-01-09, 15:30   #42
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by DOHC16 View Post
Pana la urma diferenta asta se observa in statistici. Si ele spun ca femeile au cu mult mai putine evenimente rutiere,conduc mai prudent, incaseaza mai putine amenzi, mai putine permise suspendante etc.....Prin tarile astea mai civilizate(nu ca noi nu am fii) , nu mi sa parut vreo diferenta intre soferi si "soferite" pt ca toti merg la fel si regulile de circulatie sunt pt toata lumea.
........ era valabil pt soferite in general, pt doamne/domnisoare posesoare de permis+auto in stresu si aglomeratia din bucuresti ,aici e alta mancare de pesti ,in sfarsit topicu nu cred ca e doar pt bucuresti asa ca sa nu generalizam,si eu am avut destule evenimente neplacute cu femei sunt sa sigur ca o sa mai am, dar nu pot sa spun de toate ca sunt neatente , anti-talent, sa stea la cratita etc
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 08-01-09, 21:52   #43
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Nenea lasati-ma ca nu inteleg femeile flash-urile, sau alte semne, sunt barbati destui care gafeaza urat.

Mai era cineva care a zis ca se circula fara oglinda dreapta, ei bine afla ca ACUM masinile sunt OBLIGATE sa aiba oglinzi laterale.
Singura soferita care am intalnit-o, cu care sa nu-mi fie frica e maica-mea, care de vreo 4-5 ani tot invata, ce inseamna aia ce inseamna ailalta, nu e ea marea soferita, dar stie acolo un minim, nu risca nimic si culmea foloseste oglinda din dreapta destul de bine.

Daca ii vede cineva masina zice ca habar nu are sa mearga, sunt zgariate bandourile, oglinzile, dar ala care le-a facut sunt eu, ca io ma bag cu titirezu ala peste tot si il indes de multe ori mai mult decat ar fi nevoie. Uite eu pot sa zic ca din punctul multora de vedere conduc prost. Din punctul meu, conduc exagerat de repede, uneori chiar fara rost.

Asa ca treaba cu femeile e RELATIVA, sunt si d;alea si d'alea, problema e ca sunt mai multea alea cu slabiciuni.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 00:10   #44
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
Mai era cineva care a zis ca se circula fara oglinda dreapta, ei bine afla ca ACUM masinile sunt OBLIGATE sa aiba oglinzi laterale.
Stimabile acum un an cand am facut itp la 1300 nu aveam decat oglinda din masina.Mi s-a spus sa revin macar cu cea din stanga ceea ce am si facut.Lenea e mai presus de lege!Cum s-ar zice lenea e incurabila dar legea o mai poti ocoli ) ...
Am decis sa postez pe topic imediat ce o femeie imi va face semn sa intru in trafic sau sa execut vreo manevra in conditiile in care circul zilnic cu masina.Sa vedem cand se va intampla.La cat e Bucurestiul asta de mare n-ar trebui sa dureze mult nu?
mikkai is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 03:38   #45
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by mikkai View Post
Am decis sa postez pe topic imediat ce o femeie imi va face semn sa intru in trafic sau sa execut vreo manevra in conditiile in care circul zilnic cu masina.Sa vedem cand se va intampla.La cat e Bucurestiul asta de mare n-ar trebui sa dureze mult nu?
Circula mai mult prin Berceni... Eu ofer prioritate oricui, atata vreme cat nu ma face sa franez brusc. Spre exemplu, inainte de intersectie, cand oricum sunt pe frana. Sau in caz de aglomeratie, cand sunt constienta ca nu te lasa nimeni sa iesi de pe cedeaza... mai las 1-2...
Eu am o fixatie in trafic! Te las sa schimbi banda DACA ai dat semnal. Sunt multi/e idioti/oate care intra peste banda ta de parca li se cuvine, si nu ii las nici de a draq! In schimb daca omu` merge cu semnalul pus(sa am timp sa-l vad si sa reactionez) n-am nici o problema sa iau piciorul din gaz, sa schimbe si el/ea banda.
Se intampla sa forteze cate unul sa intre pe banda mea (FARA semnal) si sa nu il las... si-mi face semne disperate cand ajung in dreptul lui.... si-i raspund frumos: "ai dat semnal si nu te-am lasat?"
Claudia is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 13:03.


- Copyright 2024 4Tuning