Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?
Prudent 90 22.44%
Prin eleganta si stil 17 4.24%
Mai putin haotic 25 6.23%
Mai putin sportiv 49 12.22%
Conduc mai bine 19 4.74%
Ceva mai neindemanatice 308 76.81%
Multiple Choice Poll. Voters: 401. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 30-12-08, 19:14   #1
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Femei vs Barbati, la volan


Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

  • Prudent
  • Prin eleganta si stil
  • Mai putin haotic
  • Mai putin sportiv
  • Conduc mai bine
  • Ceva mai neindemanatice

Aveti posibilitatea de a vota una sau chiar mai multe variante ...

Last edited by bodyspeed; 31-12-08 at 10:32.
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 19:22   #2
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

hmmm pai cam asa conduc femeile...unele mai prudent decat barbatii, altele mai putin sportiv, altele sunt mai neindemanatice etc

Eu personal conduc mai elegant si mai putin haotic, dar in acelasi timp destul de sportiv
acum nu poti generaliza ca toate femeile conduc asa fata de toti barbatii care conduc asa
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 19:22   #3
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Prudent - sa zicem ca prudent conduc mamele intre 28-36 de ani care au copii recent
Prin eleganta si stil - mai rar...
Mai putin haotic - foarte rar
Mai putin sportiv - des intalnit
Conduc mai bine - destul de rar
Ceva mai neindemanatice - in mod normal )
Prost, neatent, urat, imprudent, fara eleganta si fara stil, extraordinar de haotic, deloc sportiv si neindemanatic 90%

cam asta e parerea mea; nu e o regula evident... mai sunt si exceptii
cunosc specimene de toate felurile
sorry fetelor... dar cam asta e adevarul
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 23:13   #4
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Un studiu arata ca Femeile conduc mult mai bine si isi risca viata mai putin la volan decat o fac barbatii.
Sa gasesc ce studiu.. , am dat de el mai demult
Sunt cazuri in care am vazut femei care conduceau kamicaze spre haotic, alte cazuri in care conduceau mai neindemanatice ..in cazurile astea.. trec cu vederea considerand ca au si ele o zi proasta ..si cu ocazia urmatoare in trafic totul o sa inceapa sa se anime favorabil lor,
Sportiv am vazut cateva ,aveau si masina pe masura si indemanare ...
Prudent , Hmmmm am vazut zilele astea o femeie era soferita pe autobuz
Prin eleganta si stil .. rar , ..prea stilate , elegante ..semnalizeaza orice ..,frumos..

Last edited by bodyspeed; 30-12-08 at 23:16.
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 31-12-08, 00:03   #5
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Talking Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Eu am vrut sa aleg prima si ultima adica mai prudent si mai neindemanatic. Am ales ultima . Fara suparare dar in majoritatea cazurilor intalnite de mine prin intersectii cei care gresesc ordinea de trecere sunt ori incepatori ori femei
Presimt ca o sa iasa scandal pe topicul asta dupa ce se vor mobiliza femeile
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 31-12-08, 00:53   #6
Adryx

Stage 4
 
Adryx's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 257
Member of:
[VW]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by joy4 View Post
Prost, neatent, urat, imprudent, fara eleganta si fara stil, extraordinar de haotic, deloc sportiv si neindemanatic
Totul se rezumă la experienţă. Exact la fel conduce şi un bărbat, dacă se face comparaţia la acelaşi nivel. Aici mă refer la nr de km parcurşi şi la cāt de des foloseşte masina. Capacitatea de a se adapta unei situaţii de trafic, cunoaşterea maşinii...astea se dobāndesc in timp.
Condusul sportiv...asta n-are nici o legatură cu inconştienţa unora de a merge cu 130/h(doar un ex.) prin traficul din oraş. Referitor la acest aspect, femeile sunt mai prudente, dar doar din cauză că au o teamă mai mare decāt bărbaţii, nicidecum că ar conştientiza mai bine că o maşină trebuie condusă la limitele soferului, nu ale ei. Şi să revin: condusul sportiv constă īn schimbarea treptelor in momentul de turaţie optimă şi cāt mai rapid, un control perfect al ambreiajului, aprecierea corectă a trasei ideale pe viraj, a vitezei de intrare in viraj,de unde incepi sa frānezi...şi alte chestii care sunt foarte rare la şoferii amatori.
Adryx is offline   Reply With Quote
Old 31-12-08, 01:00   #7
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

nu iese scandal pentru ca este evident cum conduc femeile spre deosebire de barbati. Este ca si cum ai face pe un forum unde majoritatea utilizatorilor sunt femei un topic de genul " care are sanii mai mari ? barbatul sau femeia?"...

Cum se conduce elegant? ca suna un pic aiurea nu stiu de ce.

Astazi am dat peste o domnisoara care iesea din tiparele acelea care spun ca femeile conduc mai prudent decat barbatii . Am mers aproxmativ 4 km avand in spate o domnisoara cu un polo. Mi-era frica sa franez la cat de aproape statea de mine,am luat limitatorul de viteza un pic,cam taricel numai sa nu se urce pe mine....stimabila cred ca nu a mai condus pe POLEI pana astazi.
apache is offline   Reply With Quote
Old 31-12-08, 10:53   #8
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by apache View Post
nu iese scandal pentru ca este evident cum conduc femeile spre deosebire de barbati. Este ca si cum ai face pe un forum unde majoritatea utilizatorilor sunt femei un topic de genul " care are sanii mai mari ? barbatul sau femeia?"...
Este irelevant ce spui .. , pe un subforum numit femei .. am facut un topic.., sa vedem ce parere au ele.. despre persoana lor.. implicit despre ele , din prisma lor .. si a noastra

Probabilitea ca o femeie sa dea clasa in materie de condus .. + km facuti la peste 30-50% din cei de pe forum este mai mare decat a unui barbat sa aibe sani mai mari ,...si daca zici ca isi face implant.. (se cheama altfel) , Femeia nu trebuie sa faca nu stiu ce implanturi , ca sa conduca mai bine..
Quote:
Originally Posted by apache
Cum se conduce elegant? ca suna un pic aiurea nu stiu de ce.
Conducerea masini in stil si eleganta .. rar intalnita.
Este conducerea masini in legalitate fata de orice lege de circulatie ...orice semn de circulatie fiind atent inteles...
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 31-12-08, 12:38   #9
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

imi recunosc greseala, nu a fost chiar comparatia perfecta. A fost destul de trasa de par..dar ai inteles ce vroiam sa spun .
Condusul elegant l-as numii mai degraba regulamentar.
apache is offline   Reply With Quote
Old 31-12-08, 15:01   #10
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by Adryx View Post
Totul se rezumă la experienţă.
nu totul se rezuma la experienta. se rezuma la indemanare.
daca stii sa conduci si iti place, conduci bine; daca nu... poti sa mergi 500.000km... tot la fel o sa mergi
cunosc exemple.
si eu cred ca vor iesii certuri... o sa evit topicul asta

Last edited by r0xanicutza; 31-12-08 at 15:09.
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 31-12-08, 15:08   #11
Adryx

Stage 4
 
Adryx's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 257
Member of:
[VW]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
Conducerea masini in stil si eleganta .. rar intalnita.
Este conducerea masini in legalitate fata de orice lege de circulatie ...orice semn de circulatie fiind atent inteles...
Bogdane, după cum spune şi apache, acest condus "elegant" la care te referi tu, este regulamentar şi OBLIGATORIU, n-ar trebui să fie deloc rar īntālnit. Chiar n-are nici o treabă cu eleganţa.
Adryx is offline   Reply With Quote
Old 31-12-08, 15:16   #12
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by Adryx View Post
Bogdane, după cum spune şi apache, acest condus "elegant" la care te referi tu, este regulamentar şi OBLIGATORIU, n-ar trebui să fie deloc rar īntālnit. Chiar n-are nici o treabă cu eleganţa.
Eu am zis asa, deoarece cu totii sutinem ca, conducem regulamentar desi nu e asa
De asta am zis ca e rar, de asta am zis cu eleganta si stil..,
Eleganta condusului e strans legat de fiecare miscare facuta la volan, implicit condus regulamentar, masina exemplara., si tot ce tine de o conduita ,,exemplara
Apoi zici tu de ca nu are legatura cu eleganta???? .eu zic ca are , de exemplu daca o fata conduce regulametar si ii tai calea fara sa vrei ups.. ,,iti umple frigideru .., asa nu mai da dovada de eleganta , de asta am zis ca e rar intalnita
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 01-01-09, 11:43   #13
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Eu am vrut sa aleg prima si ultima adica mai prudent si mai neindemanatic. Am ales ultima . Fara suparare dar in majoritatea cazurilor intalnite de mine prin intersectii cei care gresesc ordinea de trecere sunt ori incepatori ori femei
Presimt ca o sa iasa scandal pe topicul asta dupa ce se vor mobiliza femeile
Ai dreptate dadi, fara suparare pt doamnele si domnisoarele de pe forum dar cele mai multe persoane de sex feminin sunt "praf" la condus

P.S. Am vazut si dame care sunt adevarati pilotii dar intr-un procent foarte mic sub 10 %(asta sa nu ziceti ca noi barbatii suntem misoginii)
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 01-01-09, 18:20   #14
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
Un studiu arata ca Femeile conduc mult mai bine si isi risca viata mai putin la volan decat o fac barbatii.
Femeile "conduc mai bine" pentru ca "bombele" sunt evitate de toti care vad ca sunt bombe. Incercand sa eviti o "bomba" la volan, poti face accident - din acest motiv ajunge sa fie tot barbatul pericol la volan?!
De termenul: vinovata moral pentru accident nu s-a auzit? Cum poate sa fie considerat barbatul vinovat 100% pentru un accident pentru ca domnisoarele nu au oglinda dreapta, iar barbatul a facut tot posibilul sa evite contactul cu "bomba" si s-a urcat pe altul din pur instinct? Sau pune o frana si o pocneste pe cretina in spate, iar conform codului nostru rutier (minune) esti vinovat ca nu pastrezi distanta regulamentara... cum rahat poti pastra distanta regulamentara daca imbecila respectiva iti taie fata si nu se uita in oglinda?

In alta ordine de idei: am un exemplu de o tanti care a condus cu 90 la ora pe a doua linie de tramvai si mai erau vreo 500 de metri pana intram in tramvaiul respectiv. La ea am vazut manevre pe care nu le putea face niciun barbat normal, daramite o femeie...

In rest, 98% din femei sunt PILAF la capitolul sofat si le recomand sa foloseasca transportul in comun.

Last edited by Mustang; 01-01-09 at 18:22.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 01:11   #15
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Intrebarea e simpla dar raspunsul cel mai simplu nu e pus: Prost.Cu unele exceptii.Ideea e sa ne mai gandim si la ele ca au mult mai multe pe cap (cosmetica,coafor,shopping etc.) ca sa se agite si cu sofatul exemplar.Pentru barbati e simpluri sti MACAR sa conduci bine, ori esti prost facut gramada.Sau ai alte pasiuni ca Sahul de exemplu.
mikkai is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 14:34.


- Copyright 2024 4Tuning