Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?
Prudent 90 22.44%
Prin eleganta si stil 17 4.24%
Mai putin haotic 25 6.23%
Mai putin sportiv 49 12.22%
Conduc mai bine 19 4.74%
Ceva mai neindemanatice 308 76.81%
Multiple Choice Poll. Voters: 401. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 11-01-11, 02:20   #346
jemis90
Opel Driver

Stage 5
 
jemis90's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 361
Member of:
[Opel]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Interesant topicul!
Sincer nu am experienta "de invidiat" 4mii.km cu masina personala, + 3 mii cu 'a lui tata' inainte sa o fi cumparat pe a mea. Daca se tine adaug si 2 ani de scuter.
Bun, sunt in Iasi 4 intersectii mari si late cu sens giratoriu, si mereu constat ca o femeie se incadreaza pe stanga si ...si.... trage dreapta sau situatia inversa .

Pe stradutele mai mici- trece ditamai audi'u/bmw pe langa mine care oricum sunt tras la oglinda celui parcat ca sa ne intelegem si noi sa incapem cumva, iar dumneaei cu matiz/corsa ca a mea/ polo se opreste dupa ce a trecut cel cu masina maaaare si se uita lung la mine, pana vine o alta masina in spatele ei si ii baga calxoane.

Excluzand conditiile de polei sau ceata. - de ce circula doamna cu 30 pe mijlocul bulevardului cu 2/3 benzi pe sens, intre benzi, asa incat pentru a depasi trebuie sa treci bine de tot de linia contiuna?( ma refer la alte bulevarde in afara ce cele de Promenada) Nu poate sa mearga si dumneaei in ritmul traficului cu 40-50-60 km/h si sa nu formeze coloana? Sau macar sa circule pe banda 1?

De ce stau femeile la volan ca si cum ar avea toate Hernie de disc !!?? Nasul in parbriz, pieptul lipit de volan. Vizibilitate in oglinzi ZERO.

Sper ca nu am suparat pe nimeni. Bineinteles ca sunt si barbati care se incadreaza mai sus.
Edit- am uitat de Telefon,Plecatul din rampa si de la semafor,faptul ca imi acorda prioritate atunci cand eu sunt deja oprit si le acord pe drept prioritate lor. Apoi se tresesc imediat si baga o plecare violenta fix cand ma pun in miscare ...

Last edited by jemis90; 11-01-11 at 02:30.
jemis90 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 03:40   #347
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by jemis90 View Post

De ce stau femeile la volan ca si cum ar avea toate Hernie de disc !!?? Nasul in parbriz, pieptul lipit de volan. Vizibilitate in oglinzi ZERO.
Nu toate
DTH is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 07:40   #348
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Nu toate
90%.
Oglinzile si telefoanele sunt cele mai grave probleme pe care le au femeile in trafic.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 12:08   #349
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Optiunea "EXECRABIL" de ce nu este trecuta in poll ? Acum pe bune , foarte putine femei conduc bine . Sa nu mai zic ca acum cateva zile una mi-a aratat degetul ca nu i-am acordat prioritate sa iasa din parcare , hmmm...cine ma cred eu sa merg pe bulevard cand vrea ea sa iasa?


Lamuriti-ma si pe mine cu privire la o chestie ..... CUM poti sa conduci cu eleganta si stil ? Trebuie sa fii neaparat imbracat la 4 ace ?

Last edited by dreaq; 19-02-11 at 12:10.
dreaq is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 12:32   #350
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by dreaq View Post


Lamuriti-ma si pe mine cu privire la o chestie ..... CUM poti sa conduci cu eleganta si stil ? Trebuie sa fii neaparat imbracat la 4 ace ?
Trebuie sa pari inteligent si sensibil,sa ai o privire tampa si sa nu te afecteze nimic din ceea ce se intampla in jurul tau pe carosabil.

Expresia "conduce cu eleganta si stil" este doar o scuza inventata de cei incapabili de a conduce bine.Este ca si cum ai spune ca unul care sapa santuri o face cu eleganta si stil...bleah...sapa bine sau prost...
GTA is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 14:01   #351
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
90%.
Oglinzile si telefoanele sunt cele mai grave probleme pe care le au femeile in trafic.
Asta din cauza ca majoritatea nu se mai concentreaza la drum daca-si povestesc telenovela la telefon. Nu mai exista semnal, se pierd, etc.
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 15:37   #352
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post hhh

fază tare,

am o colegă la serv. tipa este îngrozită să meargă cu maşina, e şi normal, dacă nu ştie regulile de circulaţie, dar de mers tot merge deoarece este nevoită (serviciul departe plus copil la grădiniţă)...

nu trece zi, fără să nu îmi povestească de faptul că a fost claxonată şi înjurată.

eu am renunţat să mai merg cu maşina mea la serv. (merg împreună cu un alt coleg), de frică să nu dau de ea în trafic... este o BOMBĂ cu ceas!
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 15:47   #353
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Mai bine să stea acasă astea care n-au treabă cu condusul ..acum câteva zile era să mă facă una praf că vorbea lady la telefon şi tot ea era tare-n gură după ...mai era şi blondă

Tot acum câteva zile , eram pe magheru , trafic full nu aveai unde să arunci un băţ , am rugat-o pe una să se dea puţin mai în stânga ca să am şi eu loc să trec , femeia avea scaunul lipit de volan... (cred că mai avea puţin şi se auto-sufoca de la cât de înghesuită stătea )...se uita în toate oglinziile panicată de zici că l-a văzut pe dracu gol , s-a dat jos la semafor să se uite câtă distanţă era faţă de maşina din stânga ( parcată ) şi maşina mea , se duce frumos în maşină ..îşi pune centura iar se uită de 10x în oglinzi şi dă cu spatele face nişte manevre de stânga dreapta ...cert e că n-am înţeles nimic ..l-a atins p-ăla din parcare de pe stânga ...iar eu am cedat şi am aşteptat să plece "şoferiţa" ...pana mea , nu înţeleg de ce nu merg ele frumos cu reatebeu
DTH is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 17:04   #354
D-FENS

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 486
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Cum or fi reusit persoanele de care povestiti sa ia permisul?Nu inteleg chestia asta.Politistul ala cu care au dat examenul ce facea in momentul respectiv?
D-FENS is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 17:18   #355
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by D-FENS View Post
Cum or fi reusit persoanele de care povestiti sa ia permisul?Nu inteleg chestia asta.Politistul ala cu care au dat examenul ce facea in momentul respectiv?
Dacă nu conduc bine asta nu înseamnă că sunt chiar proaste , or fi învăţat pentru sală au luat sala şi la traseu ...noroc sau şpagă
DTH is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 17:33   #356
D-FENS

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 486
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Eu nu zic ca sunt proaste,nici nu m-am gandit la asta.Sunt emotive.Fiind si la inceput,mai greu.
D-FENS is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 17:37   #357
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by D-FENS View Post
Eu nu zic ca sunt proaste,nici nu m-am gandit la asta.Sunt emotive.Fiind si la inceput,mai greu.
Marea majoritate ( sunt proaste la volan şi nu au ce căuta la el ) de ce ? Hai să zicem cum spui tu " emotive " dar sincer acum ...mereu ? toate ? dă-o în pana mea de emoţie că nu e zi în care să nu merg pe stradă cu maşina cu motorul pe jos şi să nu mi se întâmple ceva din cauza unei dudui d-astea

Şi după ce că sunt proaste şi n-au o treabă cu , condusul mai şi comentează , le zic frumos pe un ton diplomat şi încerc cu unele să mă înţeleg din diverse chestii că mai parchează la mine în faţa casei sau în trafic le i-au cu frumosul şi tot ele mă tari în gură , ţaţe !
DTH is offline   Reply With Quote
Old 20-02-11, 01:42   #358
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Câtă ipocrizie pe topicul ăsta, în general aşa...
Un post normal, 3 pe arătură, ca la împletit, 1 pe faţă, 2 pe dos...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 20-02-11, 21:03   #359
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Am o intrebare (ascunsa dar de voi nu ma feresc) :

Ce fetita s-a jucat in copilaria ei, cu masinute ?
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 20-02-11, 21:05   #360
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by rpopescu View Post
Am o intrebare (ascunsa dar de voi nu ma feresc) :

Ce fetita s-a jucat in copilaria ei, cu masinute ?
Eu , aveam colecţie ...din păcate le-am făcut praf că le dădeam bot în bot ... mai am câteva , colorate cu carioca , acetonă etc
DTH is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 18:21.


- Copyright 2024 4Tuning