Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?
Prudent 90 22.44%
Prin eleganta si stil 17 4.24%
Mai putin haotic 25 6.23%
Mai putin sportiv 49 12.22%
Conduc mai bine 19 4.74%
Ceva mai neindemanatice 308 76.81%
Multiple Choice Poll. Voters: 401. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 24-02-11, 18:22   #391
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Atins acest punct as vrea sa intreb din nou, in raport de conducerea femeii, cum este atitudinea organului in uniforma - este totusi usor influentat cand la volan se afla o femeie ? Si ca sa descretim fruntile dominate de sex-appeal, va propun un intermezzo la muzica... Ascultati ,,eu is seful strazilor...

Last edited by rpopescu; 24-02-11 at 18:25.
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 18:24   #392
D-FENS

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 486
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Depinde de femeie,in primul rand.
D-FENS is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 18:26   #393
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Exemplificam situatii des intalnite ?
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 18:58   #394
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

exemplul numarul 1 : cucoana coafata,isterica,in ditamai blanoi,la volanul unui off-roader (wannabe) in mijlocul orasului ,unde abia poti sa treci cu bicicleta.cucoana,trasa la dreapta si intrebata daca stie de ce a fost trasa la dreapta,raspunde isteric,ca sa fie lasata in pace,ca ea este o doamna respectabila si daca o contrazice politistul,il mai face porc si nesimtit...desi era sa omoare 3 pietoni,cand a iesit din straduta,vorbind la telefon,fara sa semnalizeze ,neacordand prioritate pietonilor si oamenilor de rand,care circulau pe drumul cu prioritate. ea,in mod cert nu va fi simpatizata de domnul politist si foarte probabil se alege cu un ..."premiu"

exempul numarul 2 : donsoara,cu parul lung,la bordul buburuzei personale,asculta muzica de crapa vopseaua pe masina,trasa la dreapta pentru ...sa zicem,depasire pe linie continua.d-l politist se prezinta,cere actele,ea opreste muzica,le da zambind.politistul intreaba,daca 69 de la numarul de inmatriculare este anul de nastere...ea zambind il roaga sa se uite pe carte de identitate daca este...el constata ca nu e,zambind si o informeaza ca a depasit pe linie continua.ea,mirata si vesela,ii zice ca : eaaaa????cum sa fi facut asa ceva????doara stie ca mereu sta acolo patrula fix din cauza asta.politistul zambeste si ii zice,ca sunt frumoase oz-urile,dar parca sunt cu 2 marimi peste stock...si poate ar fi cazul sa scoata lacul de pe faruri,ca desi soarele arde,el abia i-a vazut faza scurta ca e aprinsa...si per total,drum bun!

pamflet.evident.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 19:22   #395
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Super Trixi

,,- Eu il cunosc pe... " ,,- Sunati-l , doamna !" ,, -Nu raspunde... Stiti il cunosc si pe... " Sun acum ! " ,,- Lasati , doamna, nu mai e nevoie... " ,, -Sun, va spun acum despre cei vorba... "

,,Va rog sa circulati data viitoare corect !"

Last edited by rpopescu; 24-02-11 at 19:26.
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 19:25   #396
D-FENS

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 486
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Nu cred ca il emotioneaza pe organ un asa-zis telefon in comparatie cu "farmecul' pe care-l emana o femeie cand vrea sa scape de "premiu".
Textele cu..."il cunosc pe nu stiu-cine" sunt fumate,nu cred ca tine.
Magia momentului are impact asupra...lui.

Last edited by D-FENS; 24-02-11 at 19:28.
D-FENS is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 19:38   #397
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Acum sa aratam realitatea, cum o femeie conducator auto , intra cu masina in service... Toti sar, ,,sa ajute"... Eventualele greseli tehnice in actiunea de conducere sunt scuzate.

Last edited by rpopescu; 24-02-11 at 19:42.
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 19:44   #398
D-FENS

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 486
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Oooo,daaa...La service nu ai nici o sansa in fata unei dame bine.
D-FENS is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 19:50   #399
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Cum iese o femeie din service cu masina reparata ? Au fost ,,acuzatii" ca si-a stricat masina ? Ca a incurcat denumirea exacta a piesei ? Ca a zgaraiat cu unghiile vopseaua de la alveolele usilor, cand apuca usa de clanta ?

Last edited by rpopescu; 24-02-11 at 19:54.
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 20:12   #400
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Sunt vreo câteva fete pe topicul ăsta care scuipă femeile la volan (sau în dreapta) mai rău decât o fac 10 bărbaţi.
Şi amuzant e faptul că aceleaşi fete merg pe Clubul şoferiţelor şi se plâng că vaaaaai, ele sunt nevoite să se înscrie/retragă acolo după ce "am văzut cât de respinse sunt acestea din comunitățile auto online, din acest motiv am creat Clubul Șoferițelor".
Acum...cum se numeşte asta? Populism ieftin sau stil duplicitar, în funcţie de situaţie şi de cum bate vântul?
Curiozitatea face ca si eu mi-am facut cont pe forumul ala la invitatia altei fete. Mi-am prezentat masina si cam atat. Dar nu stiu cine s-a plans de asa ceva.... dintre fetele DE AICI.

Si nu e un forum deschis pt femeile renegate de lumea auto ) E un forum al soferitelor in general, din cate am inteles eu.
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 26-02-11, 12:16   #401
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Nu toate femeile manipuleaza barbatii. Din contra , se intampla si invers. De ce conduc femeile mai stresat , uneori ? Din cauza trivialitatii celor din jur ! Si lor, femeilor, le cedeaza nervii... Si nu se destind asa usor, cum o poate face un barbat cu ,,da-l in... " ... colo-ana mea...
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 12:27   #402
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Si in legatura cu ceea ce am spus mai sus , unele femei raspund grobianismului acesta si devin independente cand realitatea ne spune ca numai impreuna vom reusi sa facem lumea mai buna in toate domeniile...

Pe plan auto cred ca este vorba de o scindare inutila in dublu sens, nu vad de ce sa ne separam asa, demonstrativ. Nu este practic...

Uite un motiv : Femeile mature conduc mai preventiv decat barbatii.

Last edited by rpopescu; 02-03-11 at 12:48.
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 13:06   #403
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by rpopescu View Post
Si in legatura cu ceea ce am spus mai sus , unele femei raspund grobianismului acesta si devin independente cand realitatea ne spune ca numai impreuna vom reusi sa facem lumea mai buna in toate domeniile...

Pe plan auto cred ca este vorba de o scindare inutila in dublu sens, nu vad de ce sa ne separam asa, demonstrativ. Nu este practic...

Uite un motiv : Femeile mature conduc mai preventiv decat barbatii.
Domnule rpopescu,a conduce preventiv nu este neaparat sinonim cu a conduce bine.Orice x cu un permis in buzunar poate conduce cu o viteza cat mai redusa si o atentie sporita daca-si propune asta.Insa a conduce in acest fel este foarte obositor in primul rand pentru acel x dar si pentru ceilalti participanti la trafic.

In opinia mea,a conduce bine inseamna :

-sa asiguri fluenta traficului
-sa conduci intuitiv
-atentia trebuie distribuita la 360 de grade
-sa ai o buna viteza de reactie
GTA is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 14:28   #404
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Domnule @GTA, nu m-am referit la conducerea preventiva ca incetinita. Femeile mature au in general o rezerva mai prevazatoare decat barbatii.
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 03-03-11, 17:24   #405
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post ...

nu vă supăraţi dar femeile într-adevăr sunt "prea" precaute, au grijă să nu lovească "vro" maşină din faţă, sau care alte maşini care apar din lateral, de aceea merg pe linia de demarcaţie dintre cele două benzi.

nu înţeleg de ce ceilalţi din spate tot claxonează... numai dacă mergi încet poţi fi precaut!

OLD SCHOOL AUTO!
demin2609 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 18:53.


- Copyright 2024 4Tuning