Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 18-01-11, 09:00   #2221
bodysh

Stage 4
 
Join Date: May 2010
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by cutzitaru View Post
Mircea badea e un imbecil care pupa ce cur il plateste. El nu are inteligenta necesara unei analize... Deci nu poate fi luat in calcul! Pe acest imbecil il deranjaza ca ne luam de benzinari si ca nu stam sa strigam jos basescu, jos boc si sus cu psd-ul! El atat a inteles din viata...
bai baieti,nu va mai luati de mircea ca are dreptate frate!!!o fi el imbecil sau cumii ziceti voi dai asta cu "sa platim cu monede" este cea mai proasta idee de protest ever!!!! si BTW daca tu esti pro basescu la ce a facut in tara asta..... nu mai trebuie sa iti dau nicio explicatie frate...eu continui sa nu mai alimentez de la petrom dar ma amuza maxim cand va vad cu monedele la pompe ))) NICIO SMEKERIE IN TARA NU SE FACE FARA STIREA INTRUN FEL SAU ALTUL A GUVERNULUI!
__________________
ce tie nu-ti place altuia nu-i face
bodysh is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 09:14   #2222
Geko

Stage 4
 
Geko's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 242
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

a3ds cred ca cea mai mare pondere o au firmele , cei care alimenteaza cu carduri/bcf-uri . La o incasare cash de 54.000ron sa zicem , mai sunt si ceva produse (produse foond si nonfood ) iar la nonfood intra si combustibilul , pe cand la incasari carduri routex+bcf-uri poti avea 25-30.000ron lejer , ce reprezinta combustibil in mare parte . Prea putini isi fac rovignete , sau au card cu care pot cumpara orice produs. Pot sa iti dau drept exemplu o firma de curierat , care au tiruri , si vin 2-3-4 in fiecare seara si alimenteaza intre 800-1200ron fiecare in parte , masinile mici intre 65-540ron fiecare si multe alte firme ...

Last edited by Geko; 18-01-11 at 09:17.
Geko is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 10:55   #2223
montero

Stage 5
 
montero's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 456
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

ar fi bine sa mai tragem o tura pe 21 la petromul din militari spre A1 , e chiar ultimul la iesirea din oras, are cred ca 6 sau 8 pompe...deci trebuie sa fim undeva in jurul a ...cat mai multi . De acolo chiar alimenteaza multi. ne putem intalnii in parcarea la metro militari care e destul de incapatoare...si se afla la 50 m de petrom.
DECI RAMANE CEVA STABILIT PE 21 in Bucuresti la PETROM MILITARI ???
EU PREZENT ( in cazul in care o sa fim de acord mai multi )
CINE SE MAI BAGA ???

cutzitare imi cer drepturile de autor pentru una dintre poze postate pe blogul tau )
__________________
Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga in traista !!!
montero is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 10:57   #2224
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Ce pretentii sa ai de la mb si de la zoso???????????
Nu inteleg de ce dati exemple 2 nulitati care sunt repetente la capitolul bun simt!
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 11:19   #2225
bodysh

Stage 4
 
Join Date: May 2010
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bodysh View Post
prietene crezi ca daca mergi o saptaman gata se rezolva ceva, stai linistit!!! SINGURA SI UNICA METODA DE A ATRAGE INTRADEVAR ATENTIA ESTE ALIMENTAREA DE LA UN SINGUR "DEALER DE CARBURANT"!! treaba aia cu plata cu monede este o prostie si chestia aia cu nu alimentati 3 zile... mare branza parca pe 15 sau 20 nu o sa bagi iar plin!!! o sa dau un exemplu ca sunt multi foarte culti ,foarte foarte culti care o baga paia "daca nu esti cu noi esti impotriva noastra" sunt cu voi si cred ca toata romania este doar caoraganizare este jalnica! EXEMPLUL de care ziceam ,tu "desteptule care esti" zici k faci protest daca ii dai lu saraca femeie de la caserie dalea de 1 ban GRESIT!! tu de exemplu daca ai sa imi dai mie 1000 $ sa zicem si vii la mine cu un sac de centi nu e problema la fel si daca vi cu 10 de 100 $ ,chestia este sa mi dai pe toti!!!! la fel si cu protest 17 18 19 , daca ai sa imi dai mie 1000$ pe luna .nu ma intereseaza ca mii dai pe 1 pe 3 ,5,7,8,12,13,15,20,21,25,27,29,30,31 ale lunii eu stiu ca TU O SA IMI DAI MIE ACEI 1000$ in orice fel sau orice zi !!! deci BANII EI TOT SI PRIMESC INTR UN FEL SAU ALTUL!!!!! reamintesc MULTI foarte multi au impresia ca ei au descoperit apa calda si o sa zica e domne fa tu si drege tu daca esti mai destept.. nu sunt dar incerc sa vad problema intr un mod rezolvabil si nu chestii daste puerile gen pun de 10 bani benzina!!! fiti seriosi!!!
http://www.mircea-badea.ro/blog/ aceeasi chesti pe care am zis o acum vreo saptamana!!! atata dreptate are mircea>>>>>>bft cu protestu!!!
bodysh is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 11:28   #2226
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bodysh View Post
http://www.mircea-badea.ro/blog/ aceeasi chesti pe care am zis o acum vreo saptamana!!! atata dreptate are mircea>>>>>>bft cu protestu!!!
omul este smeker !!! SMEKER isi permite !!!

vine benzina la 7 lei LITRU o sa ajungem ca aia in america sa ne producem singuri BENZINA in casa !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 11:44   #2227
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
omul este smeker !!! SMEKER isi permite !!!

vine benzina la 7 lei LITRU o sa ajungem ca aia in america sa ne producem singuri BENZINA in casa !!!
In America acum un an juma era un dolar si ceva un gallon, adica vreo 4 litri 40 de mii.

Acum e scumpa si la ei, vreo 3 dolari un gallon. Deci, cam 24 de mii de lei un litru. La banii lor, plm, sarace, criza.

De remarcat insa, in America guvernul nu taxeaza la modu' viol si jeapca benzina cu 60 la suta ca la noi, au taxe pe benzina sub 15 la suta. Noi ne permitem, suntem mai smecheri.
__________________
Understeer is when you hit the wall with the front of the car.Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 12:55   #2228
ClaudyuNSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ClaudyuNSL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,391
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by montero View Post
ar fi bine sa mai tragem o tura pe 21 la petromul din militari spre A1 , e chiar ultimul la iesirea din oras, are cred ca 6 sau 8 pompe...deci trebuie sa fim undeva in jurul a ...cat mai multi . De acolo chiar alimenteaza multi. ne putem intalnii in parcarea la metro militari care e destul de incapatoare...si se afla la 50 m de petrom.
DECI RAMANE CEVA STABILIT PE 21 in Bucuresti la PETROM MILITARI ???
EU PREZENT ( in cazul in care o sa fim de acord mai multi )
CINE SE MAI BAGA ???

cutzitare imi cer drepturile de autor pentru una dintre poze postate pe blogul tau )
vezi ca Petrom Militari are 10 pompe daca nu chioar 12 cu cele de Motorina pt tir
ClaudyuNSL is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 13:13   #2229
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by ClaudyuNSL View Post
vezi ca Petrom Militari are 10 pompe daca nu chioar 12 cu cele de Motorina pt tir
prietene ....am mai spuso si o spun din NOU si nu NUMAI eu !!

ROMANUL o duce FOOARTE FOOARTE BINE !!

1 nu il deranjeaza BENZINA 5 lei ..sa ajunga 7 lei LITRU
2 taxa auto ILEGALA ...asta e o platim ...........
3 hingherii auto 800 lei PARCAREA ...asta e dam 800 lei alta data parcam atent
4 impozitul de 1000 si 1000 de lei la motoare peste 2000cc ...sau cum impoziteaza astia

NO COMMENT !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 13:14   #2230
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Actiunea asta trebuie neaparat sa fie combinata cu alimentarea doar de la cel mai slab jucator de pe piata . Prea putin ii afecteaza plata cu monezi odata la cateva saptamani.
__________________
Drifting with the wind..
dreaq is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 13:17   #2231
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

eu am bagat de la luk si n-are nicio greata masina.
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 13:42   #2232
montero

Stage 5
 
montero's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 456
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by cutzitaru View Post
Mircea badea e un imbecil care pupa ce cur il plateste. El nu are inteligenta necesara unei analize... Deci nu poate fi luat in calcul! Pe acest imbecil il deranjaza ca ne luam de benzinari si ca nu stam sa strigam jos basescu, jos boc si sus cu psd-ul! El atat a inteles din viata...
aici ai mare dreptate...da multi nu inteleg...aaa BADEA...idolu meu... Cand ma fac mare vreau sa fiu ca Badea...sa pup in cur toata antena
Quote:
Originally Posted by ClaudyuNSL View Post
vezi ca Petrom Militari are 10 pompe daca nu chioar 12 cu cele de Motorina pt tir
la cele pentru tiruri nu prea avem ce face, decat sa tragem acolo si sa ne uitam stanga dreapta
iar dak ne strangem ceva putem face...

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
prietene ....am mai spuso si o spun din NOU si nu NUMAI eu !!

ROMANUL o duce FOOARTE FOOARTE BINE !!

1 nu il deranjeaza BENZINA 5 lei ..sa ajunga 7 lei LITRU
2 taxa auto ILEGALA ...asta e o platim ...........
3 hingherii auto 800 lei PARCAREA ...asta e dam 800 lei alta data parcam atent
4 impozitul de 1000 si 1000 de lei la motoare peste 2000cc ...sau cum impoziteaza astia

NO COMMENT !!!
parerea mea rover ca si tu esti unu din ei, sa numai vorbim de apelativul "prietene" , inainte de protestul de pe 14 rupeai forumul aici, cand am ajuns acolo (dupa ce ca ai venit peste 45 min sau cat a trecut) ai gasit solutia, sa mergem acasa ca suntem prea putini. Asa putini cum am fost am facut ceva.
E si un post pe paginile inferioare cu un baiat care soune ca s-a certat cu nevasta-sa si a lasat-o acasa cu copilul sa ajunga acolo, numai sa faca ceva.
asa ca " PRIETENI " ramane ceva pe 21 ????
montero is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 14:06   #2233
ionutz85zkh

Stage 3
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 126
Member of:
[Suzuki]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

21 sa fie, i'm in
ionutz85zkh is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 14:11   #2234
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by montero View Post
aici ai mare dreptate...da multi nu inteleg...aaa BADEA...idolu meu... Cand ma fac mare vreau sa fiu ca Badea...sa pup in cur toata antena

la cele pentru tiruri nu prea avem ce face, decat sa tragem acolo si sa ne uitam stanga dreapta
iar dak ne strangem ceva putem face...



parerea mea rover ca si tu esti unu din ei, sa numai vorbim de apelativul "prietene" , inainte de protestul de pe 14 rupeai forumul aici, cand am ajuns acolo (dupa ce ca ai venit peste 45 min sau cat a trecut) ai gasit solutia, sa mergem acasa ca suntem prea putini. Asa putini cum am fost am facut ceva.
E si un post pe paginile inferioare cu un baiat care soune ca s-a certat cu nevasta-sa si a lasat-o acasa cu copilul sa ajunga acolo, numai sa faca ceva.
asa ca " PRIETENI " ramane ceva pe 21 ????
la cate proteste ai participat TU alaturi de mine ??? ast raspunsul tau ? zimi la cate ai participat din cele 5 ???
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 14:12   #2235
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by montero View Post
parerea mea rover ca si tu esti unu din ei, sa numai vorbim de apelativul "prietene" , inainte de protestul de pe 14 rupeai forumul aici, cand am ajuns acolo (dupa ce ca ai venit peste 45 min sau cat a trecut) ai gasit solutia, sa mergem acasa ca suntem prea putini. Asa putini cum am fost am facut ceva.
E si un post pe paginile inferioare cu un baiat care soune ca s-a certat cu nevasta-sa si a lasat-o acasa cu copilul sa ajunga acolo, numai sa faca ceva.
asa ca " PRIETENI " ramane ceva pe 21 ????
Gata cu certurile... pentru ca vin si eu si te intreb unde ai fost pe 24 decembrie 2010? Ai fost cumva la pompa sa o blochezi? Nu cred, pentru ca nu am vazut vreo Skoda atunci... rover insa da.

Potoliti-va cu certurile.

De altfel, a fost sters postul meu cu referire la atentionare: daca se insista cu protestele de genul blocarii pompelor s-ar putea sa va treziti cu neplaceri - in tara asta mai exista securitatea si se va proceda exact ca in 90, cand principalii instigatori la violenta erau securistii infiltrati printre protestatarii calmi.

Eu sustin cauza nealimentand de la grupul OMV / PETROM.
Mai multe informatii pe ve ve ve punct eject punct ro.
Mustang is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -