Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-12-10, 14:18   #451
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by sara38 View Post
Nu ai tu idee cat regret eu vremurile alea - desi le stiu mai mult din povestirile celor mai in varsta ..... dar pentru ca s-a intamplat asa zisa revolutie am ajuns in situatia de a ne descurca fiecare cum poate .... s-a ajuns incet si sigur unde s-a dorit , si nu de noi ci de altii cu puteri mult mai mari decat poate vreunnul din noi sa cinceapa si sa creada vreodata .... la legea junglei ! Va place sau nu , asta e viata in care traim . cu stima, sara

p.s.: nu am zis sa te simti bogat cu 8 milioane dar fa ceva sa schimbi asta , cere salariu mai mare , cauta alt jb , munceste in afara 3 ani si strange bani de un business , poti face ce doresti daca iti pui in cap.... se considera lasitate din partea mea si simplul fapt de a sta si accepta salariul asta la fiecare final de luna si doar a te plange si a nu face nimic .
sara nu am nimik personal cu tine dar se vede ca nu sti cum sta treaba cu adevarat,nu te cunosc dar probabil esti unul din aceia care au niste parinti care iti dau "vise" ca sa nu vezi adevarata mocirla de jos...
doamne daca ai vb cu prietena mea sa vezi ce insemna sa te zbati,dar cand cineva iti pune piedeca,nu prea mai merge...te ridici o data,de 2 ori,de 3 ori si apoi cedezi si ramai acolo ca asa vor ei...
si crezi ca ma zbat ptr mine,daca era asa ma bagam la furat,la manarii,la excrocheri si sa vezi ce bine traiam(ca cam astea merg la noiri esti bogat,ori esti "bagat",ori mori sarac...alte variante nu prea ai)...sa sti ca o fac ptr parinti mei,care au renuntat la multe cas a ma tina pe mine in rand cu lumea si sa nu imi lipseasca nimik,sau mai rau sa ajung ca copii aia din africa cu burta umflata...vreau sa iti spun ca o sapt nu am mancat nimik la serviciu doar ca sa las acasa in fiecare seara la ai mei 20-30 ron ca aveau probleme...cand o sa va culcati si voi cu stomacul gol 2-3 seri,ptr ca organismul nu mai poate sa asimlieze,atunci sa imi vorbiti mie ca sa ne obisnuim...
sincer va spun ca in momentul de fata nu imi mai permit nici o prietena macar,mai ales akum se sarbatori,ptr ca orice barbat trebuie sa o intretin,sa o scot undeva,sa ii fac un cadou,sa o duc la anumite evenimente(petreceri,craciun,de rev chiar cred ca o sa zic ca plec cu munca ptr ca nu imi permit sa dau 10 mil sa mergem la munte),sincer mie rusine ca stiu ca nu mai am sute de mii si milionane in portofel,ci doar bani si zeci de lei,si nu ma consider o persoana saraca,chiar am dus-o destul de bine,dar iti dai seama daca mie mi-a ajuns cutitu' la os o sa ajunga si la cei care zic ca au akum,dar o sa ii vad la anu pe vremea asta ce mai zic daca nu luam atitudine...
doamne cum alti cu vile si bmw in curte isi injura parinti si ii baga in tot felul de probleme,cand eu nu mai stiu cum sa ii ajut,ca deja au o varsta si nu stiu daca macar o sa faca ani necesari ptr pensioanare,...asta e realitatea in care traim,mie unu imi vine sa imi pun streangu' de gat cand vad ce se intampla la noi,ca ar fi cea mai buna solutie...
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 14:24   #452
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by G0rdy View Post
stai tu linistit...DACA ar fi macar 30% din populatia asta cretina sa gandeasca cum gandesti acum SIGUR nu am fi ajuns aici...dar SUNT multi Prea multi care inghit..uite pe astia am boala
Bravo frate,legea junglei traim in vestul salbatic.....Vorba buna in general castiga..

Last edited by dony ddc; 25-12-10 at 14:26.
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 15:13   #453
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Azi Sarmale, MAINE RASCOALE!!!

Vorba lunga saracia omului...iar sau scris 245 pagini de aberatii.

MAXIM DE EFICIENTA!!!

Pe 28 sau 29 (29 cred) multi pleaca din Bucuresti spre munte sau alte locatii pentru revelion. E o zi perfecta (zic 29 pentru ca maj au cazari pt 30/31/1) deci pe 29 se ajunge la locatie deci pe 29 se pleaca din Buc.

ATUNCI e o zi cand o benzinarie blocata 2h pierde cat nu produce alta in o saptamana. Nu dau nume dar SIIIIGUR stiti la care benzinarii fac apropo.


Lasati vorba rece si lunga si veniti cu propuneri. Deci 29 e o zi cand, cred eu, chiar se poate face CEVA!!!

Inca ceva. Suntem civilizati, ne comportam civilizat, modul in care protestam e legal. Haideti sa invitam un reporter sa ni se alature...cu o camera, sa fie acolo.

BGS nu mai e asa tare in gura daca vede media acolo, sigur!!! Si astfel sunteti scutiti de multe gratuitati din partea Zmeilor albastri.

Iar politia, daca de data asta a fost ok, poate data viitoare v'a incerca sa va sperie, sa va alunge, de asta zic...e bun acolo si un om din media.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 15:31   #454
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

parerea mea ANUNTATI un om din timp de la o TELEVIZIUNE sa asiste cand ne strangem ...si sa ne insoteasca cand vom invada urmatoarea tinta !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 15:31   #455
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Santos si restul, nu le mai raspundeti astora gica contra. Va bateti capul degeaba, si va faceti si rau/nervi aiurea. Tot timpul o sa apara unul care o sa zica nu domle nu-i bine asa.
Ii lasam in treaba lor, noi ne facem treaba, cine se alatura , bine, cine nu, iarasi bine, ca n-avem nevoie de astfel de caractere oricum.

Ziceati pe aici ca sa mergem cu transportul in comun si am scapat de griji. Ar fi o treaba dar mijloacele astea sunt si asa extra-aglomerate, practic n-ai loc sa respiri ori de unde sa te tii, asa ca momentan nu e o solutie, pana nu se vor adauga multe alte autobuze/troileibuze etc. DAR, se pare ca tot n-ati inteles ca nu e problema ca nu mai putem merge cu masina cum o faceam odata, ci ca SE SCUMPESC toate alimentele in functie de cresterea pretului carburantilor ! Asta e adevaratul of !

Cei care zic ca nu rezolvi nimic daca blochezi o benzinarie....Pai e nesemnificativa pierderea pentru respectiva statie , logic, DAR , daca s-ar organiza in fiecare oras din Romania in acelasi timp la mai multe statii din acel oras, ori o zi intreaga sa tot schimbam statiile de protest, ATUNCI , ar fi o gaura mare in buzunarele lor, si totodata un semnal de alarma !

Treaba e ca mai bine nu se mai anunta tintele pe net pentru ca cei de la petrom de ex pot sa aiba deja benzinaria inchisa cand ajungem noi acolo, pentru ca au stiut si au chemat firma de paza inainte! Asa ca mai bine am stabili doar locul de intalnire, se da plecarea, si sa stie doar primul din coloana locul de protest ( loc care sa fie relativ in apropiere de locul intalnirii ) , iar restul se i-au dupa el si o sa fie luati toti prin suprindere , si nici cei care s-ar infiltra in grup nu ar avea cum sa sifoneze !

Last edited by maverick1508; 25-12-10 at 15:42.
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 15:50   #456
bau88g3
VW Driver

Stage 4
 
bau88g3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 205
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by sara38 View Post
Ce am zis eu si ce ai inteles tu ..... vrei schimbare? vrei greve ca in afara? vrei proteste ca in afara? hai sa le facem ca in afara nu blocand benzinarii si platind benzina .... te tine raducu? sau suntem buni strict sa vorbim? vrei protest adevarat? daca mai tii minte din trecut stii cam ce pareri am vis a vis de astea , protest = cu bata peste ei , altfel nu va realiza nimeni nimic, protestele nu se fac incet si linistit nederanjand pe nimeni . Protestul tocmai asta este - se face pentru a deranja , nu pentru a atrge atentia . cine are cap sa inteleaga . cu stima, sara

p.s.: dar daca facem asa zise proteste strict ca sa ne facem un nume o faima sau sa ne cunoasca lumea .... atunci asta o fi noua definitie a protestului .,. iar daca voi credeti ca in grecia sau franta se schimba ceva cu proteste de genul astuia va inselati amarnic , aia au terorizat orasele pana s-au schimbat lucrurile . Scurt , restul..... sunt simple vorbe.... problema este ca pe aia i-a tinut si ii tine sa iasa in strada sa dea si sa ceara drepturile lor.... pe voi cati va tine? vad ca nimeni nu raspunde la intrebarea asta in schimb ii dati inainte cu grevele din afara .....
nu ai cu cine sa faci ceea ce zici tu mai sus.daca la o "intalnire" cum a fost ieri,fara batai,scandaluri,amenzi,chiar foarte linistita am fost 30 de insi si 14(?) masini!!!NU AI CU CINE!!!!
bau88g3 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 15:53   #457
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

A fost prima data si lumea "speriata de dosare si amenzi". Dar acum au vazut ca nu patesc nimic, ca e totul legal si usor usor se vor alatura mai multi ! Rabdare, inaintam cu pasi mici dar inaintam
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 15:54   #458
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: Boicot Benzinărie , 26.12.2010 , ora 15.00 , Fântâna Mioriţa

Treaba e ca mai bine nu se mai anunta tintele pe net pentru ca cei de la petrom de ex pot sa aiba deja benzinaria inchisa cand ajungem noi acolo, pentru ca au stiut si au chemat firma de paza inainte! Asa ca mai bine am stabili doar locul de intalnire, se da plecarea, si sa stie doar primul din coloana locul de protest ( loc care sa fie relativ in apropiere de locul intalnirii ) , iar restul se i-au dupa el si o sa fie luati toti prin suprindere , si nici cei care s-ar infiltra in grup nu ar avea cum sa sifoneze !
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 15:54   #459
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Da maverick1508 dar tu nu vezi ca personalele ce sunt pline de lasitate ii trag si pe altii de partea lor?

Romanii sunt usor influentabili si le trebuie doar o scanteie !

SA MOR DE NU IMI E RUSINE CA SUNT ROMAN , MA JUR !

Eu nu voi pleca din tara cat voi traii,aici m-am nascut , aici MOR !
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 16:00   #460
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: Boicot Benzinărie , 26.12.2010 , ora 15.00 , Fântâna Mioriţa

CORECT 100% , problema este alta , din moment ce vom INVADA imediat cum se da ALARMA la firma de INTERVENTIE ....vor veni dar NA o blocam :d:d:d:
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 17:01   #461
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Ce vorbe mari aruncati voi despre valoarea oamenilor ... In draga noastra tara , datorita iubitilor nostri conducatori si mafioti ce-i conduc pe ei , orice specializare ai avea esti mult mai prost platit , taxele si preturile sunt specifice unui nivel de trai mult mai ridicat , insa salariile nu sunt nici pe jumatate... Nu a zis nimeni ca avem o problema cu cei ce se lafaie in bani , bravo lor , who gives a fuck ? Voi cat credeti ca merge ? Asa sunteti toti , cu mentalitatea aia fixa de roman care vrea el sa fie in fata cu orice pas macar pentru o secunda , ca apoi sa fie in urma pentru 10 ani , exista transportatori platiti mai bine ca multi avocati , si nu ai nevoie de prea multe studii , asa-i ? Taranoii aia care par a proveni din carciumi pentru voi , de fapt stiu si ceva engleza , si germana , si se descurca probabil cum voi nu v-ati descurca cu toate studiile voastre in locuri pe care le vad pentru prima oara , si oameni care nu-si stiu bine nici propria limba , plus ca voi astia ahtiati dupa bani , aveti niste suflete PUSTII , goale , seci , daca ii faceti in mod cinstit sigur stati departe de familie , copii , sot/sotie , si care nu-i face in mod cinstit merita sa fie lasat/a in curul gol pe strada sa-si formeze niste valori morale .
Habar nu aveti !
Hai ceao , va las sa va bucurati de banii cei ce va incalzesc sufletele
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 17:03   #462
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by Tweety_rzw View Post
Da maverick1508 dar tu nu vezi ca personalele ce sunt pline de lasitate ii trag si pe altii de partea lor?

Romanii sunt usor influentabili si le trebuie doar o scanteie !

SA MOR DE NU IMI E RUSINE CA SUNT ROMAN , MA JUR !

Eu nu voi pleca din tara cat voi traii,aici m-am nascut , aici MOR !
Dupa cum vad la oras ai pus California...)
Mai bine roman decat rom credema....

Last edited by dony ddc; 25-12-10 at 17:10.
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 17:05   #463
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

denver:esti offtopic

maverick1508: o sa inchida petromul de frica protestelor? )) pai inseamna ca ar fi si mai bine, nu? ar avea pierderi si mai mari. sa fim seriosi
daca politia nu stie si nu e nimeni sa impuna oarecum ordinea, protestul se poate transforma in violente: clienti nemultumiti vs pungile de maruntis.

Last edited by cosmin_cosmin_1; 25-12-10 at 17:09.
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 17:10   #464
JunKer_hP
Old School Cars

Stage 5
 
JunKer_hP's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,343
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

mai nasol o sa fie de la 1 ianuarie cand pretul carburantului va creste cu aprox 50-70 bani
JunKer_hP is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 17:13   #465
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

nu cred ca o sa fie atat.ai vreo stire, ceva? ar fi jaleee
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -