Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-12-10, 23:57   #496
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

nenea care se ocupa cu cenzura pe aici nu numai ca e prost facut gramada dar e si las ... in loc sa admiti ca ai gresit stergi posturi ... sunt curios cand o sa inceapa scoala daca o sa mai ai timp de stat pe net la ora asta ... sau poate esti amarat si din cauza scumpirii carburantilor nu o sa mai ai bani de abonament la net si o sa poata lumea sa posteze liber pe aici... ca tot zicea un coleg de 1989 an in care am castigat nush ce libertatea pwlii mele !
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 00:00   #497
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Balele nu-mi curg, școală nu mai am și fără net sigur nu voi rămâne ! Că e userul soției tale, nu contest, Fordule, dar că nu ai postat tu de pe el nu mă poți contrazice, indiferent cât ai nega !
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 00:05   #498
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Buna... din partea lui Gabita - sotia lui ford_v6 .... intamplarea face ca cel putin initiatorul acestui topic , Raducu , ma cunoaste fff bine .... stie la fel de bine ce fel de opinii impartasesc si ce fel de limbaj am ... vezi tu dupa cum a zis si dragul meu socru , nu strica Dumnezeu 2 case asa ca stimatul tau coleg de forum , recte sotul meu , a stiut sa isi aleaga o nevasta dupa chipul si asemanarea sa .... ca ti se pare tie greu de crezut ca o femeie poate gandi , ca posedam si creier in afara de altele cum poate multi din barbatii de pe aici sunt invatati si obisnuiti .... e strict problema ta .... dar , repet , nici eu si nici sotul meu nu avem nevoie de avocati care sa ne sustina cauzele ... stim foarte bine sa vorbim in numele nostru iar eu nu postez niciodata decat daca sunt f deranjata de ceva pe un forum , de un anumit subiect ... ca doresti tu sa lasi banat un user care dupa cum bine ai vazut il aveam din 2005 , e alegerea si problema ta ... ca pot face alt user sa stau sa vad cate ore poti sta treaz pana dimineata - si crede-ma te pot tine treaz mai bine ca un Redbull .... e alta poveste.... intamplatr neplictisim si asta poate fi o sursa de amuzament foarte mare cateodata ... cu stima, Sara
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 00:33   #499
Gabi_323i

Stage 5
 
Gabi_323i's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 3,014
Member of:
[BMW]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Bunasara Craciun fericit

Pana la urma a rezolvat cineva ceva cu acest protest cu 14 masini?
Gabi_323i is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 02:29   #500
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

https://www.youtube.com/watch?v=YlcVHRd5RyU
daca faceti si voi, poate schimbam, daca cititi topicu asta ca sa va amuzati cum fac altii mai sus..
platiti benzina scumpa,ca meritati.
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 03:47   #501
bau88g3
VW Driver

Stage 4
 
bau88g3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 205
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

[QUOTE=SUPAPA_Jr;3926959]Vad ca sunteti multi care imi injura in gand parerea...bravo ma...faceti voi miting cu 30 de persoane...sunteti niste adevarati...si dupa aia ,dupa ce va filmeaza garda numerele, plangeti in pumni pe-aici ca va persecuta si va dau afara militienii pe unde mergeti ) penibil... santos e singurul pt care am un pic de stima...pt ca el s-a chinuit sa mediatizeze chestia asta...a fost mereu acolo unde s-a facut ceva...dar de restul care au dat massuri si...surpriza ... n-au fost acolo ce sa zic? Iar in legatura cu datoriile...v-a pus cineva sa va luati masini si plasme in rate? v-a pus cineva sa bagati bani in motoare de 2 litri cel putin...care consuma 20%...ca sa aveti cu ce va trage? vad multi d-astia cand merg pe la kiseleff,carol,victoriei, nu mai ai loc de ei cand se dau cu frana de mana ) dupa aia posteaza pe forum...vai ce nasol...au dat o lege sa ne luam gume de iarna si n-am bani...vai...au scumpit benzina...surpriza...unii dintre noi bagau de 5lei litru cam de asta vara...dar...ce sa zic...v-ati sesizat tocmai acu.Din partea mea...sper sa rezolvati ceva..dar cred ca n-o sa se intample nimic solid, cel mult o sa incurcati angajatii benzinariilor care dupa ce ca au 6 milioane salariu...le blocati si spaga care le aducea veniturile la un nivel decent

@Supapa JR decat sa o arzi pe aici cu tente de "Boc is my boss and I LOVE Base!" mai bine aduna alea 10-15-20 de motoare ca si asa vad "Berceni" la profilul tau(si ma intreb o fi comuna sau cartierul?!) si fa si tu ceva!Nu o mai da tu la intors pe aici si sa zici ca ne facem praf "gumele" si ne vaitam ca nu avem bani de "winter tires" dupaia!Tu zici ca angajatii din benzinarii au 600 RON leafa si le spargem spagile?!Ma "ejectez" in spaga lor!

Sunt satul pana peste cap de zmei si mafioti si smardoi pe net dar in realitate sunt "purtatori de OB-uri".Intre poporul roman si papusile de la teatrul Tandarica nu e nici o diferenta!Cel mai bine ar fi,cei care ziceti ca veniti dar aveti mereu "ABSENTA MOTIVATA" sa incercati sa evitati topicul asta,la fel si cei care nu au nici un gand sa vina dar totusi le stiu pe toate si dupa 3 grame de Havana,3D sau ce or mai consuma isi iau "filmul" de race-eri si de atotstiutori!

ABTINETI-VA!!!

Vreti sa mergeti cu noi?!OK!

Nu aveti nevoie de asa ceva?!Mergeti in alta parte!Lasati-ne!Asa cum suntem noi,nu are nici un rost sa ne bagati in seama!Mai zicea cineva mai sus ca :daca sunt cu masina de la munca si voi blocati cand trebuie sa alimentez fac scandal!Nu merge cocosel,ai toate sansele sa faci plinul celui care e la pompa din banii tai,de mai multe ori!!!

Oricum topicul asta Sant0s e cam enervant!Parerea mea:ar trebui inchis si tot ce avem de discutat(cei care ne intalnim) sa le discutam altundeva,altfel!Din cauza multor oameni de pe aici ne facem nervi aiurea!
bau88g3 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 04:20   #502
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Gata măi , nu mai fiţi supăraţi ....


) or not...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	welcome_to_fail.jpg
Views:	48
Size:	29.6 KB
ID:	1795633   Click image for larger version

Name:	Whoneedsoil.jpg
Views:	42
Size:	11.5 KB
ID:	1795634  
DTH is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 09:59   #503
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

aceasi problema ca si la iasi ,dar vad ca la voi sunt mult mai multi de aceesai parere la noi in moldova nu mai au singele lui STEFAN ci a lui .....
toti traesc pe alta lume si lasa ca iese bucurestiul si celelante orase noi stam in casa la caldurica
intrati si vedeti de cite ori am vorbit singur eu cu mine si imi ziceau ca si daca iesim ce rezolvam ?

citeodata 1 face diferenta
criminales is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 10:10   #504
MaliBuGTI

Stage 4
 
MaliBuGTI's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Boicot Benzinărie , 26.12.2010 , ora 15.00 , Fântâna Mioriţa

Catalin, incearca sa nu creezi noi dispute pentru ca nu s-a luat nimeni de tine. Si crede-ma ca in Bucuresti nu se crede nimeni buricul pamantului, asta e doar o frustrare tampita a unora din alte parti ale tarii, iar preconceptia asta e inventata chiar de ei. Felicitari ca ai protestat si tu, ai facut-o pt. tine, nu pt. altcineva.
__________________
Peugeot 206 Grand Touring Injection
MaliBuGTI is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 10:16   #505
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Eu am venit cu o idee: cei care nu sunt din Bucuresti si vreti sa ajutati ,faceti fluturasi si impartitii la stergatoarele masinilor.
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 10:18   #506
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by Gabi_323i View Post
Bunasara Craciun fericit

Pana la urma a rezolvat cineva ceva cu acest protest cu 14 masini?
da , benzina cu 3.5 lei litru ...si de la 15 ianuarie revine TAXA la jumatate !!

Ce sa rezolvam daca 99% stau ascunsi dupe MONITOR ?????spune tu ? !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 12:30   #507
OchoSB

 
OchoSB's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 243
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Boicot Benzinărie , 26.12.2010 , ora 15.00 , Fântâna Mioriţa

Quote:
Originally Posted by dany12epz View Post
Lumea nu stie avem preturi la fel ca in multe tari dezvoltate din Europa.
In Spania cea mai ieftina benzina este 1.18 euro litrul
In Austria 1.22 litrul
In romania 1.17
In spania pretul la benzina e undeva pe la 1.25 euro/l dar oricum nu poti compara salarile de aici cu cele din romania, salariul minim pe economie fiind undeva pe la 900-1000 euro
__________________
Wir Lieben Autos
OchoSB is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 12:36   #508
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie , 26.12.2010 , ora 15.00 , Fântâna Mioriţa

Vreau si eu
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 12:37   #509
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Boicot Benzinărie , 26.12.2010 , ora 15.00 , Fântâna Mioriţa

Quote:
Originally Posted by OchoSB View Post
In spania pretul la benzina e undeva pe la 1.25 euro/l dar oricum nu poti compara salarile de aici cu cele din romania, salariul minim pe economie fiind undeva pe la 900-1000 euro
E 670 de euro salariul minim in Spania.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 12:43   #510
OchoSB

 
OchoSB's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 243
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Boicot Benzinărie , 26.12.2010 , ora 15.00 , Fântâna Mioriţa

Da, intr-adevar e 663 mai exact, nu stiu de ce aveam impresia ca e 900, imi cer scuze . Oricum nu vreau sa fac offtopic, mai bine sa ii lasam pe cei care vor sa schimbe ceva in romania si or sa iasa din nou in strada astazi, cinste lor, poate intr-o buna zi se vor indrepta lucrurile.

Last edited by OchoSB; 26-12-10 at 12:46.
OchoSB is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -