Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-12-10, 12:37   #406
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Unii dintre voi fac parte din protestatari fix degeaba...benzina si motorina sunt exact la aceleasi preturi din germania si austria...ca si idee...iar multi dintre voi isi permit sa bage plinul de 2 ori pe saptamana lejer cu salariul pe care il au...uitati-va la ce masini aveti...e penibil sa vi si sa zici ca le dai mare gaura la benzinarie daca bagi de 10 ron in fise...au peste 150 de benzinarii in bucuresti si if...credeti ca intereseaza pe cineva? v-ati mai ales si o benzinarie OMV...unde stiati ca vine paza BGS...ce sa zic...n-aveti de lucru oameni buni. E simplu...ori stati si o ardeti aiurea...ori va duceti cu numere la misto pe masina si dati gauri in benzinarii pana ajung sa puna paza la intrare si la iesire...pentru unii merge.
__________________
SUPAPA_Jr is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 12:44   #407
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by babone View Post
in fine,mi-am exprimat parerea despre acest protest,sper sa fie ceva mai serios si sa dispara taxa asta nenorocita si sa scapam de cine ne trage in jos.sper ca am fost inteles si sper ca prin acest protest sa nu sufere din cauza voastra alti oameni nevinovati.salut,sarbatori fericite si cu mai putina rautate
te cred ca tiai exprimat PAREREA ......dar ...teai exprimat CA nu facem bine sa ...blocam o benzinarie pentru ca unii se grabesc si nu pot sta DUPE NOI !

SPUNEMI tu acuma , daca noi nu FACEM aceste "PROTESTE" sa ne face auziti si VAZUTI ...cine poate face ????

NU tiam vorbit deloc urat ......daca tu crezi asta nu AVEM de ce sa ne certam ca ...nu isi are nici un ROST ...ne intalnim MAINE si bem o CAFEA in timp ce masinile alimenteaza ...ca avem VOIE si vorbim mai multe ..ca asa e NORMAL cum sa procedam in VIITOR !!! CORECT ???

eu am masina de 3 ani inm pe Bulgaria ..poate se rezolva CEVA cu taxa ...ca vad ca DORESTI sa se rezolve cu taxa ...asa miar conveni si mie sa O inmatriculez ! dar si ASIGURARILE ??? eu de ex dau 60 euro pe an IN bulgaria adica 260 lei ...pe cand la noi duce cam la 500 lei !!!

???? imi cer 1000 de scuze daca team deranjat cu ceva si sa nu o iei in nume de rau !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 12:48   #408
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by SUPAPA_Jr View Post
Unii dintre voi fac parte din protestatari fix degeaba...benzina si motorina sunt exact la aceleasi preturi din germania si austria...ca si idee...iar multi dintre voi isi permit sa bage plinul de 2 ori pe saptamana lejer cu salariul pe care il au...uitati-va la ce masini aveti...e penibil sa vi si sa zici ca le dai mare gaura la benzinarie daca bagi de 10 ron in fise...au peste 150 de benzinarii in bucuresti si if...credeti ca intereseaza pe cineva? v-ati mai ales si o benzinarie OMV...unde stiati ca vine paza BGS...ce sa zic...n-aveti de lucru oameni buni. E simplu...ori stati si o ardeti aiurea...ori va duceti cu numere la misto pe masina si dati gauri in benzinarii pana ajung sa puna paza la intrare si la iesire...pentru unii merge.
un trebuiesc NUMERE la misto ...daca facem TREABA asta 1 data pe saptamana ...o sa fim PIRATIII BUCURESTIULUI ) ii terorizam !!! =)) trebuie facut ceva !!! asa cum fac ei cu noi cum isi bat joc de noi !!!

INCHIDEM o benzinarie pentru 2-3-4 ore !!! ca nu o deskide l 5 minute dupe ce plecam NOI !
alimentam in cat mai lung timp , platim in monezi , stergem geamurile ...facem o coada de 20 de masini de fug CLINETII ADEVARATI cam asta trebuie facut !!!

DUMINICA ACEASTA VA AVEA LOC URMATOAREA INTALNIRE !!!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 12:49   #409
martin21

Stage 5
 
martin21's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 531
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

@jupapa jr....mai bine nu postai....
esti tare rau in taste
dc nu aplici tu treaba aia cu schimbatu' de numere, si lasa-ne pe "noi" sa protestam asa....
martin21 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 12:54   #410
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by SUPAPA_Jr View Post
Unii dintre voi fac parte din protestatari fix degeaba...benzina si motorina sunt exact la aceleasi preturi din germania si austria...ca si idee...iar multi dintre voi isi permit sa bage plinul de 2 ori pe saptamana lejer cu salariul pe care il au...uitati-va la ce masini aveti...e penibil sa vi si sa zici ca le dai mare gaura la benzinarie daca bagi de 10 ron in fise...au peste 150 de benzinarii in bucuresti si if...credeti ca intereseaza pe cineva? v-ati mai ales si o benzinarie OMV...unde stiati ca vine paza BGS...ce sa zic...n-aveti de lucru oameni buni. E simplu...ori stati si o ardeti aiurea...ori va duceti cu numere la misto pe masina si dati gauri in benzinarii pana ajung sa puna paza la intrare si la iesire...pentru unii merge.
frate tu nu sti ce vb...cum mah sa ne compari pe noi cu germania sau mai ales austri,tu sti ce infrastructura au ei si ce cacat in ploaie avem noi,poi normal ca lor le convine frate...dar ai fost tu intr-un supermarket sau marketuri la ei sa vezi ca la salariile pe care le au mancare este la acelasi pret ca si noi sau chiar mai ieftin...poi cum sa nu iti permiti apoi excursii si alte placeri,ca nu dai ca la noi aproape toti bani pe mancare si facturi...si in alta ordine de ideei ei se promoveaza inati pe ei si apoi exportu'...asa ca faci comparatie degeaba...mai gandeste un pic

si uite asa nu facem treaba cu unu ca tine care zice ca sunt 200 de benzinari si mai bine nu iesim,unu ca mine care a pus pe seful lui inainte protestului,si el isi permite sa bage de 100 de euro pe sapt in audi,si asa ies 30 de masini,rusinre sa ne fie cu mine in frunte...suntem o tara de prosti
si daca tu iti permiti nu mai zice frate la nimeni,ca alti nu stiu pe ce sa dea bani mai repede:mancare,rate,au copii care trebuie sa fie imbracati,educati,etc...sti tu cum este sa stai cu frica in san ca maine vin unii si iti iau masina,casa,sau te baga la parnaie ca nu iti mai permiti sa traiesti...gandeste-te ca uni muncesc pe 6 mil pe luna ca sclavi,12 ore pe zi,si sunt facuti in toate felurile de mafioti astia care au furat cand a mers si akum sunt patroni sau smecheri prin parlament,politie,prefecturi,etc si isi bat joc de noi si cand avem sa le dam bani...
mai lasati ciocu' mic si mai luati si atitudine
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 13:00   #411
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
te cred ca tiai exprimat PAREREA ......dar ...teai exprimat CA nu facem bine sa ...blocam o benzinarie pentru ca unii se grabesc si nu pot sta DUPE NOI !

SPUNEMI tu acuma , daca noi nu FACEM aceste "PROTESTE" sa ne face auziti si VAZUTI ...cine poate face ????

NU tiam vorbit deloc urat ......daca tu crezi asta nu AVEM de ce sa ne certam ca ...nu isi are nici un ROST ...ne intalnim MAINE si bem o CAFEA in timp ce masinile alimenteaza ...ca avem VOIE si vorbim mai multe ..ca asa e NORMAL cum sa procedam in VIITOR !!! CORECT ???

eu am masina de 3 ani inm pe Bulgaria ..poate se rezolva CEVA cu taxa ...ca vad ca DORESTI sa se rezolve cu taxa ...asa miar conveni si mie sa O inmatriculez ! dar si ASIGURARILE ??? eu de ex dau 60 euro pe an IN bulgaria adica 260 lei ...pe cand la noi duce cam la 500 lei !!!

???? imi cer 1000 de scuze daca team deranjat cu ceva si sa nu o iei in nume de rau !!!


Una peste alta, ideea in sine e buna numai ca trebuie facuta mai des...si cu cat mai multi si in mai multe locatii
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 13:12   #412
RCarlos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,237
Member of:
[Crazy Drivers]
[Fiat]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

ai dreptate... trebuie facut in toata tara in aceeasi zi
RCarlos is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 13:14   #413
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
gandeste-te ca uni muncesc pe 6 mil pe luna ca sclavi,12 ore pe zi
Inseamna ca pregatirea lor profesionala atat le permite ...nu vad unde este problema...
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 13:18   #414
OchoSB

 
OchoSB's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 243
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Ford_V6 esti incredibil.
OchoSB is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 13:19   #415
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by SUPAPA_Jr View Post
Unii dintre voi fac parte din protestatari fix degeaba...benzina si motorina sunt exact la aceleasi preturi din germania si austria...ca si idee...iar multi dintre voi isi permit sa bage plinul de 2 ori pe saptamana lejer cu salariul pe care il au...uitati-va la ce masini aveti...e penibil sa vi si sa zici ca le dai mare gaura la benzinarie daca bagi de 10 ron in fise...au peste 150 de benzinarii in bucuresti si if...credeti ca intereseaza pe cineva? v-ati mai ales si o benzinarie OMV...unde stiati ca vine paza BGS...ce sa zic...n-aveti de lucru oameni buni. E simplu...ori stati si o ardeti aiurea...ori va duceti cu numere la misto pe masina si dati gauri in benzinarii pana ajung sa puna paza la intrare si la iesire...pentru unii merge.
Nu imi vine sa cred ce pot citii aici...
Nu conteaza cine cu ce masini a venit sau statul social.
Este adevarat ca pe multi nu ne afecteaza poate asa mult aceste scumpiri insa toti au o niste mari mari caliatati care voua va lipsesc...
LOR LE PASA.
NU LE-A FOST FRICA SA ACTIONEZE CAND INTERESELE LE-AU FOST LEZATE
NU S-AU ASCUNS IN SPATELE TASTATURII.
Traim intr-o democratie si ne purtam ca atare...oare voi traiti unde traim si noi...sau sunteti blocati inainte de '89 si toate aceste lucruri sunt intoxicari venite pe linie de partid???
Pentru ca imi este greu a crede ca un roman normal gandeste astfel...
Noi nu avem cutitul la os si poate din cauza asta incercam sa rationalizam actinile noastre
Altii nu sunt asa norocosi si Romania actuala ai impinge catre greva foamei...ori cazuri si mai grave cum ar fi suicidul
CHIAR ASA....ROMANIA O DUCE ATAT DE BINE pe cat spuneti voi??????
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 13:22   #416
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by dany12epz View Post
Nu imi vine sa cred ce pot citii aici...
Nu conteaza cine cu ce masini a venit sau statul social.
Este adevarat ca pe multi nu ne afecteaza poate asa mult aceste scumpiri insa toti au o niste mari mari caliatati care voua va lipsesc...
LOR LE PASA.
NU LE-A FOST FRICA SA ACTIONEZE CAND INTERESELE LE-AU FOST LEZATE
NU S-AU ASCUNS IN SPATELE TASTATURII.
Traim intr-o democratie si ne purtam ca atare...oare voi traiti unde traim si noi...sau sunteti blocati inainte de '89 si toate aceste lucruri sunt intoxicari venite pe linie de partid???
Pentru ca imi este greu a crede ca un roman normal gandeste astfel...
Noi nu avem cutitul la os si poate din cauza asta incercam sa rationalizam actinile noastre
Altii nu sunt asa norocosi si Romania actuala ai impinge catre greva foamei...ori cazuri si mai grave cum ar fi suicidul
CHIAR ASA....ROMANIA O DUCE ATAT DE BINE pe cat spuneti voi??????

salut dani , ce faci maine mergi ? eu am vb cu niste prieteni si vin si ei
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 13:23   #417
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Mai baieti ,voi chiar nu vedeti ca sunt o gramada de spargatori pe aici care au cu totul alte interese decat voi?!!Nu le mai dati satisfactie !
NU LE MAI DA_TI APA LA MOARA,RASPUNDETI_LE ACOLO UNDE E NEVOIE(ADICA IN STRADA) SI NU AICI.
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 13:23   #418
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

mi se pare realist
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 13:26   #419
sara38

Stage 1
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 21
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

LOL ... de la intelepciunea varstelor afisate in dreptul numelor voastre va acord strict prezumtia de ... " tinerete " sa spun asa .... voi inca nu ati inteles un lucru esential al vietii si anume - cum it asterni asa dormi si toti , absolut toti oamenii care traim aici sau in afara ne alegem modul de viata si decidem cum dorim sa traim ... ca unii au noroc si se nasc in familii cu bani si cand raman singuri nu fac una de un leu pe spatele lor ... asta e alta poveste , ca altii se nasc in familii amarate si totusi se ridica , cum necum .... iar e alta poveste.... numai ca in esenta totul se reduce strict la asta , traim asa cum suntem si traim asa cum ne alegem .... cati dintre voi astia care urla aici in gura mare ca fac si dreg , ca schimba si ca repara tot in viata stricata a romaniei ar mai sta langa masina lor in situatia in care fix la benzinaria la care doriti voi sa faceti un protest spontan se opreste un mare ML de Moldova cu 6 cefe late in el care va spun prietenos initial ca ori va mutati protestul sa poata alimenta - ca pe ei nu ii freaca grija de cat e benzina la pompa ... ori va muta ei ? Aveti senzatia ca veti face ceva? Aveti impresia ca cineva , unul dintre voi macar ar mai fi langa masina? Sau v-ati radia toti mai ceva ca SpeedyGonzales? Eu sincera sa fiu cred ca stiu care va fi optiunea voastra ... Atata timp cat va duceti la serviciu si la sfarsitul lunii aveti 8 mil salariu nu credeti oare ca totusi aia e valoarea voastra? Pentru ca eu una daca cred ca merit mai mult ma zbat si ma lupt sa am si sa capat mai mult daca sunt ferm convinsa ca valoarea mea e mult ridicata .... Dar simplul fapt ca nu puteti mai mult se reflecta in vorbele voastre de duh care sincer m-au amuzat teribil ... Ca nu va place viata de aici , ghinion , aici v-ati nascut .... ca marea majoritate a oamenilor totusi traiesc decent , indiferent ca o fac de la un card sau salariu la altul dar totusi o fac ,.... ca sunt foarte multe saraci , corect dar pe aia nu ii vezi in masini urland la pompa ca e benzina scumpa .... nu iti permiti sa platesti benzina? mergi pe jos , nu scrie nicaieri ca toti oamenii trebuie sa fie egali , ca toti oamenii trebuie sa aiba masini sau ca daca au masini toate motoarele trebuie sa fie de aceeasi capacitate .... de asta e libertate , aia de care urlati voi ca s-a facut .... probabil ca atata timp cat voi chiar credeti ca ce a fost in 1989 a fost revolutie , sincer va meritati soarta .... nu va permiteti sa alimentati da? perfect , nu o mai faceti .... unde scrie in constitutie ca aveti garantat dreptul de a merge cu masina? primaria si statul si-a facut datoria cand a infiintat ratbul , metroul si tot asa .... in loc sa va plangeti la maniera asta patetica mai bine incercati si faceti ceva cu viata voastra si incercati sa aspirati mai sus , nu pentru orice greu care vi se intampla in viata sa credeti ca se rezolva cu greve sau aberatii de genul .... puneti mana si faceti ceva constructiv la o maniera reala si adevarata , idei chiar sunt daca va intereseaza dar spanacuri de coltul blocului cu blocam noi benzinaria sunt efectiv ridicole ... nu veti obtine decat poate cateva batai bune - da , si pentru cei scpetici credeti ca e posibil sa enervati pe cine nu trebuie in atare situatie intr-o benzinarie .... si veti mai obtine ceva .... veti deveni si mai comici in ochii oamenilor ,,,, vi se pare ca faceti ceva care conteaza? Pentru cine? Dar sincer acuma .... raspundeti-va la intrebarea asta ..... cu stima, Sara
sara38 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 13:26   #420
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Iar cei care au nevoie de benzina mergeti la alte statii si nu incercati sa bagati bete in roate...
Chiar ma intreb daca romania s-ar destepta si ar fi ca in luna octombrie in Franta cand toate statiile de benzina au fost paralizate din cauza grevei si cand nimeni nu a putut alimenta cu benzina...culmea e ca acolo oamenii nu s-au suparat ba din potriva 70% au fost de acord cu greva
http://www.evz.ro/detalii/stiri/fran...na-909426.html
dany12epz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -