Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 14-09-10, 09:58   #901
catalliin

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 180
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
acolo gasesti Ford si Holden...dar daca vrei o masina sport acolo alegi Ford Falcon XR8 sau daca nu Holden VRX GM care e un fel de Pontiac Eu personal as alege falconu pentru ca e si frumos si puternic
am inteles ca si acolo cam au aia masini cu motoare babane atit ei australieni cit si americani nu prea-i doare nici in cot de abureala cu ecologismele si poluarea fapt pentru care nici nu fac parte din 'gasca' celor ce au semnat pactul acela de la Chioto cu antipoluarea(antiabureala)in fine stiam ceva doar de Holden care cica este masina lor traditionala si ca la fel ca americani sunt cam noncomformisti se dau in vint dupa motoarte puternice cu superchargere pe ele si multe alte chesti cu iz de Mad Max

Last edited by catalliin; 14-09-10 at 10:04.
catalliin is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 10:36   #902
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by catalliin View Post
am inteles ca si acolo cam au aia masini cu motoare babane atit ei australieni cit si americani nu prea-i doare nici in cot de abureala cu ecologismele si poluarea fapt pentru care nici nu fac parte din 'gasca' celor ce au semnat pactul acela de la Chioto cu antipoluarea(antiabureala)in fine stiam ceva doar de Holden care cica este masina lor traditionala si ca la fel ca americani sunt cam noncomformisti se dau in vint dupa motoarte puternice cu superchargere pe ele si multe alte chesti cu iz de Mad Max
Nu normal...ei nu au semnat. Da Holden este masina traditionala a Australiei, dar si Ford Falcon este un model popular fabricat inca demult in Australia...de aceea Falcon nu este vandut oriunde in lume decat in Australia si Noua Zeelanda, imi plac versiunile lor de masini, am observat ca foarte popular este Pick-up.
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 11:06   #903
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Masini Americane in Romania?

@ catalliin

Te duci īn australia īti cumperi Ford Falcon-ul lui madmax ulterior vi si-l īnmatriculezi īn Romānia

Cred ca ar fi singurul si ai face senzatie cu el.



Īti mai montezi īn esapamente niste flame thrower si cīnd tragi o tura noaptea prin oras cu flacari ce tīsnesc la un metru īn stīnga si dreapta masinii īn sus, turbo-ul ala din fata suge aerul de zici ca-i uragan, bangi spaima īn politia romāna si cei de la ITP īi vezi dusi cu salvarea din cauza infarctului pe care-l fac cīnd te duci cu ea sa-i faci ITP-ul

Last edited by CyberCSX; 14-09-10 at 11:09.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 10-10-10, 16:19   #904
fester

Stage 3
 
fester's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 156
Member of:
[Old School Cars]
[CHEVROLET]
Default Re: Masini Americane in Romania?

Plimbare de azi
Z06 Vette, Hennessey LS9 Camaro, Challenger supercharged, GTA, C4 vette, Camaro & more ...

https://www.youtube.com/watch?v=qf7AiPpFQbM

https://www.youtube.com/watch?v=2EYKBUqQUI8

https://www.youtube.com/watch?v=Q_laRkOl8PE
__________________
Having too much hp is like money in the bank.
You never really use them but it's nice to know it's there.
fester is offline   Reply With Quote
Old 10-10-10, 17:39   #905
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Masini Americane in Romania?

pff frate cum arata Camaro si Challenger :O eu vreau Challengeru ala generos, cred ca raman masca copii cu audi, bmw, mercedes....
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 10-10-10, 18:51   #906
catalliin

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 180
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
@ catalliin

Te duci īn australia īti cumperi Ford Falcon-ul lui madmax ulterior vi si-l īnmatriculezi īn Romānia

Cred ca ar fi singurul si ai face senzatie cu el.



Īti mai montezi īn esapamente niste flame thrower si cīnd tragi o tura noaptea prin oras cu flacari ce tīsnesc la un metru īn stīnga si dreapta masinii īn sus, turbo-ul ala din fata suge aerul de zici ca-i uragan, bangi spaima īn politia romāna si cei de la ITP īi vezi dusi cu salvarea din cauza infarctului pe care-l fac cīnd te duci cu ea sa-i faci ITP-ul
cu astfel de masina sigur nu-ti mai fac ITP-ul astia cind te vad ,eu nu stiu cum mai reusesc baietii astia cu americanele din link-urile lui @Fester, cred ca si-au luat si ei o groaza de injuraturi si bombanei de la oamenii din jur isterizati cu ecologisme d-astea de doi lei...pe mine unul ma luau in pene mereu cind ieseam si eu cu batrinica mea de opel rekord 2000cmc,acum ca am ramas 'vaduv' de ea (fiind obligat de politie si RAR)nu ma mai bombane nimeni ,in schimb le ''urez eu de bine''

Last edited by catalliin; 10-10-10 at 18:54.
catalliin is offline   Reply With Quote
Old 10-10-10, 19:05   #907
fester

Stage 3
 
fester's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 156
Member of:
[Old School Cars]
[CHEVROLET]
Default Re: Masini Americane in Romania?

umblam tot timpul in grupuri sa ne aparam de lumea rea ))
glumesc ... e complicat sa mentii in circulatie masini de genul asta la noi in tara. (Din pacate) autoritatile si oamenii din jur nu dau doi bani pe tine .... dar perseveram
fester is offline   Reply With Quote
Old 10-10-10, 19:15   #908
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by fester View Post
umblam tot timpul in grupuri sa ne aparam de lumea rea ))
glumesc ... e complicat sa mentii in circulatie masini de genul asta la noi in tara. (Din pacate) autoritatile si oamenii din jur nu dau doi bani pe tine .... dar perseveram
cum frate??? se ia politia de masini americane? ce treaba au ei cu un Camaro sau Dodge?
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 10-10-10, 21:58   #909
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by fester View Post
[...]e complicat sa mentii in circulatie masini de genul asta la noi in tara. (Din pacate) autoritatile si oamenii din jur nu dau doi bani pe tine .... dar perseveram
E si normal la mentalitatile cretinesti īnvechite existente influentate negativ de masmedia catastrofei climaterice.
La toate astea se mai adauga si invidia analfabetilor care din pacate īn romānia este extrema. Nu care cumva sa ai ceva mai deosebit ca restul lumii sau sa ai conditii mai bune de trai ca se umfla ovazu-n iei pīna pocnesc de-s īn stare sa te linseze nu alta.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 12-10-10, 12:08   #910
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Masini Americane in Romania?

florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 12-10-10, 14:27   #911
motorangel

Stage 2
 
motorangel's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 43
Default Re: Masini Americane in Romania?

Ceva Buick-uri ieftine de vanzare stiti? Acusi termin Electra si parca m-as arunca la alt proiect in iarna asta, tot Buick. Era un Skylark '81 in Bucuresti cu numar de TM dar nu mai am nr de tel al baiatului, si un Skyhawk rosu cam varza ce s-a vandut pe bani putini. Daca mai stiti ceva de ele dati un semn.

Hai noroc.
motorangel is offline   Reply With Quote
Old 12-10-10, 14:44   #912
motorangel

Stage 2
 
motorangel's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 43
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Nu numai asta ci toata povestea asta cu catastrofa climaterica e o mare minciuna care deja pute pīna la cer si retur. Nu degeaba alte natii precum americanii de ex. īi doare-n cur de aburelile astea si continua productia cu motoare V8 rezistente facute pe viata si nu cretinitati electronice cu mini motoare ca īn europa.

Aici īntr-e timp daca te vede careva cu o americana, īti striga ca esti un iresponsabil si poti sa-ti auzi niste obraznicii de neconceput. Īn situatia asta cei ce au o problema cu americana mea, l-e arat cel mai lung deget de la mīna spunīndu-le ca masina mea este cea mai ecologica si ca chiar ajut la ocrotirea mediului prin consumul enorm.
Daca se uita la mine ca boul īi spun:

- Masina mea consuma mult si ajuta sa se consume resursele petroliere planetare cīt mai repede deoarece cīnd astea numai sīnt, nu mai sīnt nici masini care sa polueze.
Deci īn consecinta am o MASINA ECOLOGICA
MI-AM PERMIS SA FAC UN STICKER PENTRU CA RATIUNEA TA E 'DATA DRACULUI .


Super tare !!!

Sa nu ma dai in judecata pentru drepturi de autor
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ECOLOGICA.jpg
Views:	194
Size:	748.0 KB
ID:	1692633  
motorangel is offline   Reply With Quote
Old 12-10-10, 19:06   #913
catalliin

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 180
Default Re: Masini Americane in Romania?

Pai asta este ADEVARUL despre marea mincatorie sau mai bine spus afacere cu ''efectul de sera'' produs prin poluarea cu noxe ,astfel ca te opreste pe tine cu o masina non-euro si te obliga sa renunti la ea definitiv(asa cum am patit eu) pentru ca sa dai fuga la ei si sa cumperi alta noua care te costa o caruta de bani apoi te tine masina cit tine si banii la ei ,dare deh! este masina noua 'ecologica' cu nustiu ce norma de poluare (cacat pe bat) iar dupa ce trece garantia conservei hop se si strica cite ceva dupa care dai fuga iar la ei la servis sa-ti schimbe o piulita si sa stringa un siurub ca sa-ti mai ia alti bani cu gramada si tot asa.....cit despre efectul de sera produs de noxele masinilor este exact cum spuneam mai sus O MARE MINCIUNA cu scopuri politico-economice .Ca sa spun asa poluarea se produce si atunci cind te trece mai tare si apoi te duci ca tot omu dupa sura cu paie ca n-ai unde sau chiar prin procesul de respiratie simpla care produce dioxid de carbon atunci cind expiri.Acum un fapt divers care la-am vazut pe un canal Tv documentar care nu-si prea permit sa minta ,relata faptul ca de exp gazele expirate ale ierbivorelor rumegatoare de pe pe intraga planeta provoaca o poluare cu un efect de sera de citeva ori mai mare decit toate noxele masinilor si fabricilor de pe pamint si este de fapt un proces natural de cind lumea si pamintul ,iar idioti cu creierele spalate se gindeau deja cum sa le extermine pe toate si sa ne interzica sa mai consumam carne de vita...asadar minciuna cu ''nenorocirile'' climaterice produse de noxele masinilor a incepu sa puta excesiv de tare ...si stai putin ca asta nu e totul ,in special de la anul incolo cind radiatile solare care sunt adevaratele vinovate de toata treaba asta cu schimbarile climaterice incepe sa fie din ce in ce mai puternice si vor provoca si acel efect geomagnetic care vor face scrum sistele electronice ale noilor masini facindu-le sa zaca pe marginea drumului tot mai des ,asta in timp ce putinele 'babaciuni' ramase vor domina soselele

Last edited by catalliin; 12-10-10 at 19:11.
catalliin is offline   Reply With Quote
Old 12-10-10, 19:33   #914
AxYJamaicanu
Old School Cars

Stage 5
 
AxYJamaicanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 722
Member of:
[Suzuki]
[Old School Cars]
[CHEVROLET]
Default Re: Masini Americane in Romania?

eu tot nu inteleg ... cum te-au obligat sa nu mai circuli cu ea ? asig. si impozit ? sau ce ?
AxYJamaicanu is offline   Reply With Quote
Old 13-10-10, 09:21   #915
catalliin

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 180
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by AxYJamaicanu View Post
eu tot nu inteleg ... cum te-au obligat sa nu mai circuli cu ea ? asig. si impozit ? sau ce ?
M-au oprit politia de la circulatie cu cei de la RAR-ul mobil care fac verificari tehnice la fata locului si dupa ce au tras de toate articulatile de la directie ,joc volan ,sonde bagate pe la motor si n-au gasit nimic au ajuns si la esapament cu verificatul noxelor si aia a fost deznodamintul pentru ca orice as fi facut nu mai reuseam eu sa-i mai refac noxe (in termen de 2 saptamini)ar fi trebuit sa fac din nou tot motrorul si probabil ca tot gaseau ei alt nod in papura pentru care sa o respinga de la RAR...dupa cum spun majoritatea oamenilor RAR-ul este iadul si spaima masinilor vechi ,special cele non-euro pentru ca pe astea au ei boala.Recent am citit ceva despre scopurile politicii initiatorilor de la 'programul rabla' care m-a lasat masca ,cica scopul lor impreuna cu autoritatile este acela de a reduce pe cit posibil (scoaterea inafara circulatiei) a masinilor ce au depasit 10 ani vechime ,treaba aia 'cind s-a umplut scrumiera se schimba si masina' doar ca nu la fel de repede se poate umple cu bani si buzunarele noastre ca sa putem cumpara alta noua:altfel spus discriminare pe fata!
catalliin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -