Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 13-01-10, 09:28   #721
KSTM

Stage 3
 
KSTM's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 113
Member of:
[VW]
Default Re: Masini Americane in Romania?

aia 2.2 turbo e a lu' qveta. a mea e 2.5 L4 TBI
KSTM is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 09:30   #722
KSTM

Stage 3
 
KSTM's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 113
Member of:
[VW]
Default Re: Masini Americane in Romania?

DAFTEK, acum am vazut: ai angel-eyes pe monstru?
KSTM is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 10:24   #723
Qveta

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 108
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by djburb View Post
Rockauto face livrari in Romania si inca foarte repede,eu fac cumparaturi des pe situl lor si intotdeauna ajunge pachetul in maxim 6 zile la mine,e drept sunt multe piese aftermarket 'made in china' dar macar sunt ieftine.Si daca vrei sa ai piese si mai ieftine e ebay-ul unde poti cumpara ieftin,e drept te mai rogi de seller sa-ti trimita in Ro dar ii scrii frumos ca esti din Romania si ai masina Usa si n-ai piese si nu gasesti si bla.bla.bla... si 90% ca iti trimite piesele,eu asa procedez si supravietuiesc asa si asa.
Am inteles! Cu maxima onestitate iti spun ca mi`au spus direct ca nu fac livrari! Poate s-a skimbat ceva din iunie 2009!
Qveta is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 10:53   #724
KSTM

Stage 3
 
KSTM's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 113
Member of:
[VW]
Default Re: Masini Americane in Romania?

fenomen: nu incetez sa ma minunez cum prinde la romani o masina americana de 1000-2000 usd, si cum se uita toti la ea de parca ar fi caruta lu' dumnezeu... se simte cineva?
__________________
no replacement for cubic displacement.
my yank tank: '88 Black Chrysler GTS, 2.5 L4 TBI, all-electric
sau

KSTM is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 12:22   #725
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by DOHC16 View Post
Ma mananca sa scriu multe ,dar totusi ma abtin si vreau doar sa va rog daca ati putea termina cu tiganeala asta ieftina care ati facut o pe acest topic .Sincer nu intereseaza pe nimeni ce masina vrea sa si cumpere fratele lui Draculas, ce dero folosesti Daftek sau biografia vietii tale sau a lui CyberSX.Asta din respect pt noi care urmarim acest topic ,fara sa intru in vreo polemica cu nici unu dintre voi , e mai mult o rugaminte .
Daca tot te maninca si tot ai inceput ia zi fratelo mai departe...

PS: Zi si mie unde gasesc Tide, Charmin Ultra si Clorox original in romania.. repede te rog ca am ramas fara. QFT!
__________________
Anonymous
_________motorsport
DAFTEK is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 20:54   #726
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Masini Americane in Romania?

KSTM , ai uitat=o pe aia cu '' Am masina americana in tara lu' BMW RULLLLLLZZZZZ ''.


Hai back on topic
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 21:28   #727
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by KSTM View Post
fenomen: nu incetez sa ma minunez cum prinde la romani o masina americana de 1000-2000 usd, si cum se uita toti la ea de parca ar fi caruta lu' dumnezeu... se simte cineva?
Ca bine zici
si fereasca-te al de sus daca o fi careva, sa apari si cu un Pontiac Firebird NEGRU in timp ce la Antena 1 sau TVR 1 ruleaza KNIGHT RIDER ca ti-ai dat foc la valiza.
Ai parcat-o, ai mierlit-o. In 5 minute, 20 de GURA CASCA care incearca sa vorbeasca cu masina (ca in filmele cu prosti)
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 21:47   #728
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by KSTM View Post
DAFTEK, acum am vazut: ai angel-eyes pe monstru?
Yeah, dar nu mai im plac, sa demodat asa ca vreau sa le schimb cu unele originale de la Harley.

BTW: Rockauto FTW
DAFTEK is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 06:20   #729
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Smile Re: Masini Americane in Romania?

Abra cadabra, poooof...
DAFTEK is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 15:27   #730
Qveta

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 108
Default Re: Masini Americane in Romania?

Am o senzatie cam aiurea cand citesc pe threadul asta! au trecut 20 de ani de la revolutie si inca mai bantuie oameni mici prin societatea romaneasca! inainte nu era internet si ni se interzicea sa vorbim! Acum exista internet pentru ca toti frustratii unchiului sam sa se laude cu tuning de la targul satelor! Daca contesti "stiinta " lor in materie de manivela nu mai esti binevenit!
Eu cred ca se face o mare greseala! Locul in care postam noi este urltima reduta a cuvantului liber! Daca vreun "care este" reuseste sa se infiltreze aici trebuie anihilat! In niciun caz cel care l`a descoperit pe
"care este"! Banuiesc ca reala apartenenta intelectuala a unora reuseste sa dicerne intre cine este "care este" si cine este identificatorul lui "care este"
Hai sa vedem cum arata un tuning taranesc si ce ar pune un taran prost analfabet, rau si frustrat pe caruta lui! in primul rand cum arata caruta unui astfel de specimen! Clar ca e mare! cum trag concluzia asta? cititi`l pe Cioran! Ce ar mai pune pe ea? elemente care apartin masinii de vis pe care nu o poate avea? cred ca da! ar modifica farurile pentru a fi cat mai apropiate de idealul lui ar pune muuuuuuulteee beculete, ca bradul de craciun! Nu de alta dar ca sa atraga privirile ca frustrare a copilariei nefericite!
Dragii mei.......... ati adus acest forum la cel mai jos nivel posibil! In loc sa imi spuneti si mie cum pot upgrada sistemul de franare cu conversion kit pe spate din tamburi in discuri sau alte probleme care intr`adevar conteaza pt un pasionat de auto, mai ales american, ati inceput sa va dati in barci ce mari si tari suntei! Permiteti`mi sa va spun inca o data daca mai era cazul ca exista internet si ca nu va puteti da inteligenti oricat ati incerca (ma refer strict la o persoana care sterge topicurile altora)
Inca o chstie! Am facut print screen pentru acest topic in cazul in care va fi sters il voi publica pe blogul personal! Ca sa se vada clar cine si cum pe aici! Nu de alta dar e important pentru un "forum"
Sa traiti bine!

Last edited by Qveta; 14-01-10 at 15:33.
Qveta is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 15:41   #731
KSTM

Stage 3
 
KSTM's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 113
Member of:
[VW]
Default Re: Masini Americane in Romania?

Draga Qveta, in mare parte ai dreptate. insa omiti ceva: daca e in romania are numere de teleorman, daca e in state are numere care de fapt sunt cuvinte romanesti. ah, ce-mi place treaba cu montatul farurior imprumutate de la masina preferata... i rest my case. PS: inca odata zic, daca o aduce in romania ii dau 2000 usd pe ea. si nu-i pun numere de teleorman. promit!
KSTM is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 16:00   #732
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Masini Americane in Romania?

@ Qveta

Calculeaza citi ani sint din 1945 pina in 1989 la care mai adaugi inca aprox. 30 de ani necesari pt. alfabetizarea si emanciparea turmei. Abea ulterior vei avea nivelul de intelect vestic cu o probabilitate de 40%. Spun probabilitate de 40% deoarece este necesar ca o intreaganatie sa traga linie si sa puna punct in ceea ce priveste mentalitatile invechite din trecut, sa nu mai traiasca intrecut ci in prezent si in viitor.
Nu mai vorbesc ca atinta timp cit o natie intreaga prefera sa LINGA moastele lui dracu si alui frate-su rugindu-se sa l-e pice para malaiata a sanatatii si a bunastarii fara sa puna mina sa faca ceva pt. viata lor, bunastarea lor, sa puna mina pe munca asa cum trebuie, sa termine cu invidia prosteasca, grandomania si patriotismul mioritic exagerat, nu se va schimba nimic.

In romania in loc sa se faca investitii in structura sociala si a sanatatii, se prefera investitii in constructia bisericilor si a altor ABERATII de acest gen parca timpeniile astea ar salva oamenii de boli, si le-ar sda o structura sociala stabile. Este de neconceput ca intr-o tara a comunitatii europene oamenii inghiata prin spitale infecte pline de gindaci si mizerie si paralel se construiesc din anul 1989 pina in 2009 peste 4000 de biserici.
In septembrie 2009 cind am fost pt. o saptamina la Resita, am ramas pur si simplu cu gura cascata cind am vazut ca in oraselul ala mic, nu mergi 2 km sa nu vezi vreo bisericuta la intersectie pina si inghiesuit pe malul Birzavei. nu vreau sa stiu ce-i in orasele mai mari ca mi se intoarce. Paralel am fost la spitalul judetean in resita sa vizitez un amic internat, pur si simplu mi-a venit sda vomit de poutoarea insalubra ce am putut sa simt si sa vad acolo.
Pt. asa ceva nu sint bani dar pt. biserici sint. De drumuri, asistenta sociala, asistenta medicala gratuita nu sint.

Acuma chiar daca se umfla ovazu-n unii pe aici, cu riscul ca zbor de pe forum si iar voi fi banat poate chiar definitiv, imi permit sa va intreb, VOI MAI SINTETI NORMALI IN TARA AIA?
Cu o astfel de conduita etica INAPOIATA, @ Qveta, nu te poti astepta la ceva mai bun, nici acum si nici in 50 de ani.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 16:03   #733
Qveta

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 108
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
@ Qveta

Calculeaza citi ani sint din 1945 pina in 1989 la care mai adaugi inca aprox. 30 de ani necesari pt. alfabetizarea si emanciparea turmei. Abea ulterior vei avea nivelul de intelect vestic cu o probabilitate de 40%. Spun probabilitate de 40% deoarece este necesar ca o intreaganatie sa traga linie si sa puna punct in ceea ce priveste mentalitatile invechite din trecut, sa nu mai traiasca intrecut ci in prezent si in viitor.
Nu mai vorbesc ca atinta timp cit o natie intreaga prefera sa LINGA moastele lui dracu si alui frate-su rugindu-se sa l-e pice para malaiata a sanatatii si a bunastarii fara sa puna mina sa faca ceva pt. viata lor, bunastarea lor, sa puna mina pe munca asa cum trebuie, sa termine cu invidia prosteasca, grandomania si patriotismul mioritic exagerat, nu se va schimba nimic.

In romania in loc sa se faca investitii in structura sociala si a sanatatii, se prefera investitii in constructia bisericilor si a altor ABERATII de acest gen parca timpeniile astea ar salva oamenii de boli, si le-ar sda o structura sociala stabile. Este de neconceput ca intr-o tara a comunitatii europene oamenii inghiata prin spitale infecte pline de gindaci si mizerie si paralel se construiesc din anul 1989 pina in 2009 peste 4000 de biserici.
In septembrie 2009 cind am fost pt. o saptamina la Resita, am ramas pur si simplu cu gura cascata cind am vazut ca in oraselul ala mic, nu mergi 2 km sa nu vezi vreo bisericuta la intersectie pina si inghiesuit pe malul Birzavei. nu vreau sa stiu ce-i in orasele mai mari ca mi se intoarce. Paralel am fost la spitalul judetean in resita sa vizitez un amic internat, pur si simplu mi-a venit sda vomit de poutoarea insalubra ce am putut sa simt si sa vad acolo.
Pt. asa ceva nu sint bani dar pt. biserici sint. De drumuri, asistenta sociala, asistenta medicala gratuita nu sint.

Acuma chiar daca se umfla ovazu-n unii pe aici, cu riscul ca zbor de pe forum si iar voi fi banat poate chiar definitiv, imi permit sa va intreb, VOI MAI SINTETI NORMALI IN TARA AIA?
Cu o astfel de conduita etica INAPOIATA, @ Qveta, nu te poti astepta la ceva mai bun, nici acum si nici in 50 de ani.
Omule ai dreptate! Dar sti ce ma doare! ca unii occidentali dupa 15 ani de tari civilizate vin in tara si scuipa pe jos ! Nu au invatat nimic si nici nu cred ca or sa invete vreodata! Asa ca .......... nu stiu! fiecare padure cu uscaturile ei! Masini americane! Sa ii lasam! Vesnica pomenire acestora!
Qveta is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 16:10   #734
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Masini Americane in Romania?

Nu cred ca scuipa nimeni pe jos cind vine in tara si nici grande nu se da.
Asta este doar o inchipuire autohtona deoarece cel ce vine si-a schimbat stilul de viata si comportament in mod inevitabil si asta sare la ochi si nimic alt ceva.

Nu cred ca vine careva in tara sa faca astfel de gesturi deoarece daca ii este asa de scirba nu vine ci se duce dracului in alta parte. Crede-ma.

Eu cel putin, am scris ceea ce am scris mai sus, nu pt. a jigni si nici de sirba ca cu toate ca sint 80% neamt, sint nascut in resita si ma doare pur si simplu cind vin acolo in vizita dupa ani si ani de zile si vad cum mii de oameni sufera in mod inutil, cind trebuie sa vad ca din cauza incapatinarii nu se schimba mai nimic si ce se schimba, se schimba cu vizeta melcului.

Singurul lucru de care mi-e intr-adevar scirba cind vin in tara sint MANELELE.
Este un virus groaznic si pur si simplu insuportabil.

Last edited by CyberCSX; 14-01-10 at 16:15.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 19:02   #735
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Masini Americane in Romania?

Terminati odata ! EU sterg mesajele care sunt off topic , si EU incerc sa fac curatenie si sa mentin topicul asta curat si fara C****uri. De ce nu poate intra omul normal sa citeasca cu placere si sa urmareasca bijuteriile de pe plaiurile nationale?

Am incercat sa fac acest topic https://forum.4tuning.ro/27-discutii-...ri/page-5.html , nimic. voua va place sa va dati in barci AICI , locul unde omu de rand cauta un alt om de rand pasionat de acelasi lucru.
am spus-o si cateva pagini mai incolo , o sa o mai spun inca o data !
Urmatorul post aiurea , la bascalie sau care nu are nici o legatura cu ce zice titlul threadului MASINI AMERICANE IN ROMANIA, o sa fie sters si sanctionat .
Aveti ceva de impartit , credeti ca IQ-ul vostru il depaseste pe al celorlalti colegi de conversatie ? folositi PM .nu trebuie si chiar nu intereseaza pe nimeni ce crede sau ce zice X despre Y .
Peace!
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -