Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > GPS - Navigatie - Multimedia - Comunicatii - Auto Gadgets

Reply
 
Thread Tools
Old 07-03-08, 16:21   #76
Razvan C4

Stage 2
 
Razvan C4's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 25
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

merge pentru ROUTE 66 ?


Quote:
Originally Posted by SCDB View Post
Ultimele actualizări:

29-11-2007
Adăugate 9 CVST-uri din Tārgu Mureş
Adăugate 2 safety radare din Tārgu Mureş
Adăugate 2 radare mobile din Bulgaria
Īncadrat localitatea Obretenik din Bulgaria la LSRM
Īncadrat localitatea Volovo din Bulgaria la LSRM
Īncadrat localitatea Veliko Tarnovo din Bulgaria la LSRM
Īncadrat localitatea Shipka din Bulgaria la LSRM
Īncadrat localitatea Stara Zagora din Bulgaria la LSRM
Separat listele de speedcams pentru MioMap v1 şi v2 de MioMap v3
Arhiva ZIP conţine acum şi lista de speedcams pentru MioMap v1/v2 īn format ASC, pentru toate ţările şi separate pe ţară
Razvan C4 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 16:25   #77
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Quote:
Originally Posted by Razvan C4 View Post
merge pentru ROUTE 66 ?
nu .
dolb is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 10:14   #78
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Actualizările din 03-03-2008 şi 11-03-2008:

Īncadrat localitatea Bizigheşti/Garoafa (Vrancea) la LSRM 450
Adăugat TNCF 448 pe Şoseaua de Centură īn localitatea Ploieştiori/Blejoi (Prahova)
Īncadrat localitatea Tişiţa (Vrancea) la LSRM (147+447)
Adăugat CVST 446 din sensul giratoriu din localitatea Tişiţa (Vrancea)
Adăugat CVST 445 din sensul giratoriu din localitatea Tişiţa (Vrancea)
Adăugat CVST 444 din sensul giratoriu din localitatea Tişiţa (Vrancea)
Adăugat CVST 443 din sensul giratoriu din localitatea Tişiţa (Vrancea)
Adăugat CVST 442 din inter. Bd. Camil Ressu cu Str. Fizicienilor, Sector 3, Bucureşti
Corectat poziţia la CVST 396 din inter. Calea Severinului cu Str. Tineretului, Craiova (DJ)
Adăugat CVST 441 de pe Şoseaua Bucureşti-Ploieşti, pe pasaj, īn dreptul Aeroportului Otopeni, Sector 1, Bucureşti
Adăugat CVST 440 de pe Şoseaua Bucureşti-Ploieşti, lāngă fostul Metro Băneasa, Sector 1, Bucureşti
Adăugat CVST 439 de pe Şoseaua Bucureşti-Ploieşti, pe pasajul de lāngă IKEA, Sector 1, Bucureşti
Adăugat CVST 438 de pe Şoseaua Bucureşti-Ploieşti, īn dreptul Aeroportului Băneasa, Sector 1, Bucureşti
Adăugat Safety Radar 437 de pe Şoseaua Kiseleff, Sector 1, Bucureşti
Adăugat Safety Radar 436 de pe Şoseaua Kiseleff, Sector 1, Bucureşti
Corectat poziţia la LIDAR 394 din Săcel (SB)
Corectat poziţia la GATSO 178 din Mărtineşti (CJ)
Corectat poziţia la GATSO 178 din Mărtineşti (CJ)
Eliminat Cam/Rdr 202 de pe Str. Olt din Băile Tuşnad, Harghita - neconfirmată/demontată
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 14:21   #79
Hori
VW Driver

Stage 5
 
Hori's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Salutare...am si eu o intrebare... din partea de vest... asa sa zicem de Oradea... nu stie nimeni nimic? camere si alte alea? ar fi fainut daca ar fi in lista si astea de pe aici... ! sanatate maxima !
__________________
It is the space inside that gives the drum its sound ...
Hori is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 15:13   #80
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Eu am aflat că ar fi o cameră la ieşirea din Oradea spre Borş şi una la ieşirea către Arad.
Dar nu cunosc locaţia exactă, pentru că nimeni nu le-a confirmat.
Poate le vezi tu şi le iei coordonatele! Sau măcar adresa aproximativă, dacă nu ai GPS!
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 11:05   #81
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

ca sa inteleaga si incultul de mine
lista de actualizari...dupa cum zice si numele...reprezinta actualizari
adik de la camerele descoperite initial,pana la cele mai recente,da?

acum ar mai fi o treaba...mio map din kte stiu are in memorie si camere fixe din austria sau germania de ex,dak sterg tot directorul ala de care ai zis tu,nu le pierd?
merci frumos
CZR is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 14:33   #82
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

CZR, īn privinţa actualizărilor răspunsul īl găseşti aici.

Cu camerele din EU (GER/AU) treaba e mai complicată, MioMap īşi compilează baza de date cu camere din 2 surse, una e fişierul SpeedCams.MTC şi POIUpdates.upd. Ambele se află īn acelaşi director: miomap\miotc\pois.
SpeedCams.MTC este sursa principală de camere pentru MioMap şi el conţine camerele pe care le poţi lua din diverse surse, inclusiv de la Mitac sau de pe site-ul meu şi este un format needitabil.
POIUpdates.upd serveşte la stocarea camerelor pe care tu le identifici pe hartă şi le salvezi manual. Tot īn acest fişier se stochează şi modificările asupra camerelor aflate īn
SpeedCams.MTC, deci POIUpdates.upd precede camerele din SpeedCams.MTC dacă MioMap constată că o cameră din SpeedCams.MTC a fost modificată de tine (şi cum SpeedCams.MTC nu este editabil, modificările sunt salvate īn POIUpdates.upd).
Din această cauză īmi este greu să-ţi răspund la īntrebarea ta, pentru că nu ştiu unde ai tu camerele din GER/AU stocate, īn MTC sau īn UPD.
Dacă camerele din EU le ai stocate īn POIUpdates.upd atunci poţi păstra acest fişier şi ştergi doar SpeedCams.MTC.
Dacă camerele din EU sunt īn SpeedCams.MTC atunci treaba e mai dificilă dacă vrei să le păstrezi, pentru că MTC-ul trebuie decompilat, unit cu restul camerelor şi apoi recompilat īntr-un nou MTC.
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 14:36   #83
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

ma intreb si eu ( referitor la ce a spus CZR ) .. nu este mai simplu sa redenumeasca TOT folderul cu camerele din germania/olanda, si sa faca un folder nou cu camerele din romania? si cand va dori sa le foloseasca pe cele din germania va redenumi folderul asa cum trebuie, cand va dori pe cele de romania, la fel.. redenumit folderul cum trebuie
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 14:43   #84
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Fireşte că se poate şi aşa! Īşi face 2 directoare: poisEU şi poisRO. Apoi redenumeşte pe cāte unul īn pois.
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 14:52   #85
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Actualizările din 12-03-2008:

Corectat sensul şi unghiul la Safety Radar 205 din Feleacu (CJ)
Corectat poziţia şi unghiul la GATSO 194 din Copăceni (CJ)
Corectat sensul la GATSO 178 din Mărtineşti (CJ)
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 23:10   #86
berzebut

Stage 2
 
berzebut's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 54
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

spune-mi te rog cum pot vedea si camerele din afara tarii? ma intereseaza in mod special cele dupa traseul romania - germania. voi avea drum in acea zona si as avea mare nevoie
__________________
ym: yo_berzebut - 0761.473.878 - BOGDAN
berzebut is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 23:32   #87
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

parca MIOMAP avea ruta romania germania cu camere
dolb is offline   Reply With Quote
Old 14-03-08, 16:12   #88
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Actualizările din 13-03-2008:

Corectat directia la CVST 432 din inter. Calea Bucureşti cu Şoseaua de Centură, Craiova (Dolj)
Corectat directia la CVST 431 din inter. Calea Bucureşti cu Şoseaua de Centură, Craiova (Dolj)
Eliminat GATSO 184 din inter Bd. I.C. Brătianu cu str. Tārgul din Vale, Piteşti, Argeş - neconfirmată/demontată
Adăugat cameră Redlight 459 īn inter. Str. Exerciţiu cu Str. Eroilor, Piteşti, Argeş
Adăugat cameră Redlight 458 īn inter. Str. Eroilor cu str. Exerciţiu, Piteşti, Argeş
Convertit GATSO 183 din inter. Str. Eroilor cu str. Exerciţiu, Piteşti, Argeş, īn cameră Redlight 183
Adăugat CVST 457 lāngă inter. Şoseaua Giurgiului cu Str. Luică, Sector 4, Bucureşti
Adăugat CVST 456 de pe Şoseaua Giurgiului, Sector 4, Bucureşti
Adăugat CVST 455 lāngă inter. Şoseaua Giurgiului cu Str. Nehoiaşi, Sector 4, Bucureşti
Adăugat CVST 454 din inter. Şoseaua Giurgiului cu Str. Şura Mare, Sector 4, Bucureşti
Adăugat CVST 453 din inter. Podul Opereta cu Splaiul Idependenţei şi Bd. Naţiunile Unite, Sector 4, Bucureşti
Adăugat CVST 452 de pe Şoseaua Bucureşti-Ploieşti (pe lāngă Academia de Poliţie), Sector 1, Bucureşti
Adăugat CVST 451 din inter. Piaţa Victoriei cu Calea Victoriei, Sector 1, Bucureşti
Corectat poziţia la Safety Radar 205 din Feleacu (CJ)
Corectat poziţia la Cam/Rdr 10 din Mărăcineni (Argeş)
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 16-03-08, 08:06   #89
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

smecheria ar fi daca m-ar invata cineva cum sa adaug speedcams de romania in cel deja existent in mio map si atunci le-as avea pe toate disponibile
CZR is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 03:53   #90
galex

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Hmmm, sunt mai nou pe aici, si am adaugat si eu fisierul cu Speedcams pe un Garmin XT, sub N95 8GB.

Am vazut ca ultimele update-uri au mai adaugat niste CVST-uri.

Ce e cu aceste CVST? Ce reprezinta? Camere video de supraveghere, sau radare?
galex is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -