Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > GPS - Navigatie - Multimedia - Comunicatii - Auto Gadgets

Reply
 
Thread Tools
Old 30-01-08, 08:54   #46
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Actualizările din 29-01-2008:

Adăugat TNCF 390 de pe Şoseaua Dudeşti Pantelimon, Bucureşti
Corectat poziţia la LSRM 289 din Moviliţa (IL)
Corectat poziţia la GATSO 12 din Coşereni (IL)
Corectat poziţia la LSRM 287, Mihăileşti (BZ)
Adăugat Radar mobil 389 de lāngă Popasul Merei (BZ)
Adăugat camera GATSO 388 din Bacău, Calea Mărăşeşti
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 10:30   #47
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Actualizările din 02-02-2008:

Adăugat o cameră cu radar (LIDAR?) 394 īn satul Săcel din jud. Sibiu
Corectat limita de viteză la 50Km/h pentru CVST 128 din Piaţa Obor/Pasajul Obor, Sector2/Bucureşti
Adăugat CVST 393 din inter. Str. Baba Novac cu Str. Bucovina (fosta Aleea IOR), Sector 3/Bucureşti
Adăugat CVST 392 din inter. Şoseaua Cāmpia Libertăţii cu Str. Baba Novac, Sector 3/Bucureşti
Adăugat CVST 391 din inter. Bd. Nicolae Grigorescu cu Str. Constantin Brāncuşi, Sector 3/Bucureşti
Schimbat CVST 26 din faţa aerop. Otopeni īn GATSO īn urma rapoartelor că această cameră ar avea radar
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 09:48   #48
igioarsa

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Va salut pe toti si in primul rand pe SCDB pentru ca el este profesorul.
De curand mi-am luat si eu o bazaconie la masina noname cu DVD, navigatie, TV si alte minuni. Are ca sistem de operare windows ceiar ca sistem de navigatie igo my way 2006 plus. Bazaconia este functionala cu un lcd maricel si o gaurica pentru card SD (gol).
SCDB te rog ajutama sa pun pe el fisierele descarcate de la adresa specificata de tine pe acest forum.Am inteles in ce director trebuie sa copiez acste fisiere txt insa imi este neclar cardul IGO.nu stiu unde il gasesc sau daca tb sa pun pe un SD structura de directoare specificata de tine.
igioarsa is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 10:16   #49
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Probabil iGO ruleaza din memoria Flash a aparatului.
Scula aia are vreo posibilitate de a o conecta la un PC prin vreo interfata, ceva? USB?

Este foarte posibil ca iGO-ul tau sa se comporte ca si MyGuide, adica fisierele cu speedcams trebuiesc copiate in memoria aparatului, nu puse pe card!

Poti sa spui ce tip de aparat este? Marca sau model (cod), o poza ceva?
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 14:39   #50
igioarsa

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Sal
Sunt sigur ca ai perfecta dreptate
Numai ca eu nu reusesc sa pun cateva fisiere pe el
Am pus si cateva poze si manualul bazaconiei
Nu-mi ramane decat sa astept de la tine un sfat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	05022008(001).jpg
Views:	236
Size:	197.9 KB
ID:	444866   Click image for larger version

Name:	05022008(002).jpg
Views:	213
Size:	199.8 KB
ID:	444867   Click image for larger version

Name:	05022008(004).jpg
Views:	183
Size:	183.7 KB
ID:	444868  

Click image for larger version

Name:	05022008(005).jpg
Views:	208
Size:	214.0 KB
ID:	444869   Click image for larger version

Name:	05022008(008).jpg
Views:	220
Size:	193.9 KB
ID:	444870   Click image for larger version

Name:	05022008(007).jpg
Views:	181
Size:	238.9 KB
ID:	444871  

Attached Files
File Type: pdf two-din car player.pdf (5.05 MB, 42 views)
igioarsa is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 19:33   #51
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Din cāte văd eu īn fotografiile alea (manualul nu m-a ajutat deloc) se permite specificarea unei alte locaţii de unde se poate īncărca programul de navigaţie.
Īn acest caz, poate te lasă să selectezi şi un card SD, pe care copiezi iGO 2006 Plus şi pui pe card ce speedcams vrei tu.
Totul e ca versiunea de Windows CE instalată īn aparat să fie compatibilă cu iGO 2006. E posibil să nu funcţioneze.
Pānă nu faci un test cu un iGO copiat pe un card SD nu poţi şti.

O altă metodă ar fi să vezi dacă ai acces la vreun manager de fişiere din Windows CE, cu care să poţi copia fişiere de pe un card SD īn memoria aparatului, făcānd astfel posibilă instalarea speedcam-urilo īn iGO-ul care este deja funcţional.

Trebuie să experimentezi un pic, să vezi ce posibilităţi de "modificare" a aparatului ai.
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 07:25   #52
igioarsa

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Multumesc pt sfaturi
Singura modalitate de a pune fisiere pe acest device este prin cardul SD
Vaiante cu un alt sistem IGO pe un alt card sd nu este valabila.
Problema este cum copiez de pe un card SD fisierele specificate de tine pentru speedcam???
EU sunt din Slatina Olt si sunt dispus sa vin la tine in localitae sa ma ajuti sa pun aceste fisiere(daca se poate Sambata).Astept de la tine un mesaj in care sa-mi spui daca ma poti ajuta sambata dupa-amiaza si careeste pretul acestei operati.
Multumesc profesore
igioarsa is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 08:57   #53
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Actualizările din 05-02-2008:

Eliminat din baza de date un număr de 103 camere video de supraveghere a traficului (CVST) din Bucureşti, camere care nu pot fi confirmate că mai există (majoritatea fac parte din vechiul sistem de supraveghere, acum demontat)
Eliminat CVST 92 de pe Şoseaua Bucureşti-Ploieşti, lāngă inter. Bd. Aerogării cu Bd. De La Brad - duplicat cu CVST 29
Corectat unghiul şi sensul la radarul mobil 158 din Sătuc (BZ)
Eliminat GATSO 176 de pe Şoseaua Bucureşti-Ploieşti, vis-a-vis de fostul Metro Băneasa - demontată
Eliminat CVST 28 de pe Şoseaua Bucureşti-Ploieşti, lāngă inter. cu Aleea Privighetorilor - demontată
Eliminat CVST 25 de pe Calea Bucureştilor, Otopeni (IF), lāngă inter. cu str. Polonă - demontată
ANUNŢ: S-a adăugat suport pentru TomTom, toate camerele sunt dispuse deocamdată īntr-un singur fişier de tip OV2
Adăugat 3 camere integrate īn semafoare (395-397) īn Craiova (DJ) pe Calea Severinului şi pe N. Titulescu



Quote:
Originally Posted by igioarsa View Post
Vaiante cu un alt sistem IGO pe un alt card sd nu este valabila.
De ce nu este valabilă? Ai īncercat?

Quote:
Originally Posted by igioarsa View Post
Problema este cum copiez de pe un card SD fisierele specificate de tine pentru speedcam???
Păi trebuie să ai cumva acces la Windows-ul care rulează pe aparat, să vezi dacă ai vreun manager de fişiere instalat pe el, dacă nu are să īncerci să instalezi de exemplu un Total Commander/Resco explorer pentru dispozitive mobile şi astfel să poţi vedea structura de directoare a iGO-ului, ca să īncerci să pui acolo fişierele de speedcams.

Quote:
Originally Posted by igioarsa View Post
EU sunt din Slatina Olt si sunt dispus sa vin la tine in localitae sa ma ajuti sa pun aceste fisiere(daca se poate Sambata).
Pot īncerca să te ajut dacă vii la Buzău, deşi mi se pare că baţi un drum prea lung ca să rezolvi ceva care nu se ştie dacă şi cum se poate rezolva.
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 13:19   #54
berzebut

Stage 2
 
berzebut's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 54
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

in arhiva cu update-uri pt miomap ai mai multe foldere. folosesc miomap v3.3
mi se potriveste continutul folderului v3 ?


app . merci frumos pt efortul si interesul depus.
berzebut is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 14:50   #55
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Da, v3 e pentru orice versiune v3.x!
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 15:18   #56
igioarsa

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Eu sunt networkadmin
Problema este ca nu am lucrat cu asemene BAZACONII PANA ACUM
Te rog zi-mi un nr de tel si spune-mi daca ai timp de mine duminica
Inteleg tot ceea ce-mi spui dar nu am nici manager de fisiere pentru Windows CE si nici nu reusesc sa ma conectez la sistem cu cele 2 tipuri de carduri SD pe care le am
igioarsa is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 17:14   #57
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Quote:
Originally Posted by igioarsa View Post
Eu sunt networkadmin
Problema este ca nu am lucrat cu asemene BAZACONII PANA ACUM
Te rog zi-mi un nr de tel si spune-mi daca ai timp de mine duminica
Inteleg tot ceea ce-mi spui dar nu am nici manager de fisiere pentru Windows CE si nici nu reusesc sa ma conectez la sistem cu cele 2 tipuri de carduri SD pe care le am
scz ca ma bag, dar asa cum ti-a zis omul NU SE MERITA sa bati drumul doar ca sa te convingi ca nu merge! cel mai bine gaseste o modalitate de a intra in memoria flash a aparatului si apoi incearca, dar nu iti promit ca va functiona! sau te uiti unde sunt amplasate camerele si daca e sa treci pe acolo incetinesti si tu
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 07-02-08, 23:57   #58
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Salut!Am si eu o intreabre Gps`urile se pot decoda?"imi cere pinu"
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 08-02-08, 10:17   #59
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Actualizările din 07-02-2008:

Reconfirmat şi corectat poziţia la CVST 56, din inter. Şoseaua Mihai Bravu cu Str. Baba Novac şi Str. Dristorului şi Str. Unităţii, Sector 3, Bucureşti
Adăugat CVST 406 din inter. Bd. Nicolae Grigorescu cu Str. Liviu Rebreanu, Sector 3, Bucureşti
Adăugat CVST 405 de pe Aleea Rotundă, bloc Y1A, Sector 3, Bucureşti
Adăugat CVST 404 de lāngă inter. Bd. Camil Ressu cu Bd. Theodor Pallady şi Bd. Nicolae Grigorescu, Sector 3, Bucureşti
Adăugat CVST 403 din inter. Bd. Theodor Pallady cu Bd. 1 Decembrie 1918 şi Str. Trapezului, Sector 3, Bucureşti
Adăugat CVST 402 din inter. Bd. Decembrie 1918 cu Str. Brăţării şi Str. Liviu Rebreanu, Sector 3, Bucureşti
Corectat poziţia la CVST 29 de pe Şoseaua Bucureşti-Ploieşti, lāngă inter. Bd. Aerogării cu Bd. Ionescu De La Brad, Sector 1, Bucureşti
Reconfirmat CVST 96 din Piaţa Arcul de Triumf, Sector 1, Bucureşti
Reconfirmat CVST 94 din Piaţa Presei Libere, Sector 1, Bucureşti
Adăugat CVST 401 din inter. Bd. Camil Ressu cu Str. Dristorului şi Str. Rāmnicu Vālcea, Sector 3, Bucureşti
Adăugat CVST 400 din inter. Bd. Camil Ressu cu Str. Liviu Rebreanu şi Bd. Rāmnicu Sărat, Sector 3, Bucureşti
Reconfirmat CVST 57 din inter. Şoseaua Mihai Bravu cu Bd. Camil Ressu şi Calea Dudeşti, Sector 3, Bucureşti
Eliminat CVST 93 din faţa aeroportului Băneasa, Bucureşti - demontată
Īncadrat localitatea Băiculeşti (AR) la LSRM (398+399)
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 08-02-08, 13:53   #60
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

confirm cele din sectorul 3 - Bucuresti, am zis intr-un post anterior ca ele lipseau, acum le-ai trecut si pe ele
NWZeu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -