Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > GPS - Navigatie - Multimedia - Comunicatii - Auto Gadgets

Reply
 
Thread Tools
Old 16-04-08, 23:58   #106
tipul01

Stock
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Multumesc de raspuns. Citisem linkul, doar ca am inchis si redeschis gps-ul de 4 ori si tot asa. In orice caz, multumesc pentru tot.

Multumesc,
Sebastian
tipul01 is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 14:12   #107
Rusy

Stock
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Ma poate ajuta cineva cu speedcams din ungaria, austria, germania, belgia, franta, spania, slovenia, italia si suedia.
Multumesc
Rusy is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 14:28   #108
Rusy

Stock
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Aici un link de unde se pot descarca ultime harti igo mio http://www.filefactory.com/f/7c81356224ee8d5b
Sper sa ma ajutati si voi cu speedcams din ungaria pana in spania si suedia
Multumesc!
Rusy is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 00:47   #109
kamala

Stock
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Multumesc pentru tot acest suport gasit aici. Am doar o intrebare - cum copiez fisierul cu camere (SpeedCams.mtc) pe MIO H610? Nu stiu daca are al meu o porblema, dar pur si simplu nu reusesc sa vad memoria navigatorului de pe calculator (asa cum se intampla in cazul unui stick de memorie) si nici nu am vreo posibilitate de transcriere a unor fisiere acolo. Poate, va rog cineva sa ma ajute cu sfaturi in directia aceasta?
kamala is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 13:04   #110
gerula2006

Stock
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

salut!
daca execut pasii care sunt trecuti pe acest site http://speedcams.tehnoplus.net/ voi beneficia de toate actualizarile? sau trebuie sa mai descarc de undeva updaturile?
mentionez ca folosesc IGO!
multumesc!
gerula2006 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 16:58   #111
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Quote:
Originally Posted by gerula2006 View Post
salut!
daca execut pasii care sunt trecuti pe acest site http://speedcams.tehnoplus.net/ voi beneficia de toate actualizarile? sau trebuie sa mai descarc de undeva updaturile?
mentionez ca folosesc IGO!
multumesc!
daca ai descarcat fisierul de pe site si l-ai pus in folderul navigatiei beneficiezi de actualizarile pana la acea data - nu isi va face singur update de fiecare data, asa ca cel mai bine e din 2 in 2 saptamani sa inlocui fisierul acela cu unul nou descarcat de pe acelasi site
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 23-04-08, 11:36   #112
gerula2006

Stock
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

salut!
am facut intocmai cum scrie acolo (am salvat fisierul sub extensia . TXT in folderul speedcam) si am mers de la Unirii si pina la Aero Baneasa si nu a vazut nici o camera.
optiunea e activata ( cea de la alerte)
ce e de facut?sa nu fie nici o camera salvata pe acest traseu?
gerula2006 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-08, 13:10   #113
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

pe drumul care leaga adjudu de sibiu, este vreun radar fix ?
parca era unul in judetul brasov...spre sibiu..nu mai stiu exact, am auzit la tv
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 23-04-08, 14:36   #114
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Pe traseul precizat nu cunosc să fie vreun radar fix, e unul īn Săcel, da' e dincolo de Sibiu.
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 25-04-08, 14:24   #115
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Actualizările din 7, 9, 21 şi 23-04-2008

Corectat poziţia la CVST 400 din inter. Bd. Camil Ressu cu Str. Liviu Rebreanu şi Bd. Rāmnicu Sărat, Sector 3, Bucureşti
Corectat poziţia la CVST 56 din inter. Şoseaua Mihai Bravu cu Str. Baba Novac şi Str. Dristorului şi Str. Unităţii, Sector 3, Bucureşti
Adăugat CVST 519 din Piaţa Charles De Gaulles, Sector 1, Bucureşti
Adăugat CVST 518 din Edirne, Merkez, pe autostrada O-3, Turcia
Adăugat CVST 517 din Istanbul, Silvri, Kavakli, pe autostrada O-3, Turcia
Adăugat CVST 516 din Istanbul, Silvri, Celaliye, pe autostrada O-3, Turcia
Adăugat CVST 515 din Istanbul, Buyukcekmece, Karaagac, pe autostrada O-3, Turcia
Adăugat CVST 514 din Istanbul, Catalca, Omerli, pe autostrada O-3, Turcia
Adăugat CVST 513 din Istanbul, Buyukcekmece, Yenikentesenkent, pe autostrada O-3, Turcia
Adăugat CVST 513 din Istanbul, Buyukcekmece, Yenikentesenkent, pe autostrada O-3, Turcia
Adăugat CVST 512 din Istanbul, Kucukcekmece, Mehmetakif, pe autostrada O-3, Turcia
Adăugat CVST 511 din Istanbul, Bagcilar, Mahmutbey, pe autostrada O-3, Turcia
Adăugat CVST 510 din Istanbul, Esenler, Orucreis, pe autostrada O-1, Turcia
ANUNŢ: Īncepānd de astăzi sunt disponibile şi camere din Turcia, deocamdată sunt cuprinse doar camerele de supraveghere a traficului de pe autostrada Edirne-Istanbul.
Adăugat Radar Mobil 509 de pe Calea 22 Decembrie 1989, Turda (CJ)
Adăugat Safety Radar 508 pe Şoseaua Alba Iulia, Sibiu (SB)
Adăugat Safety Radar 507 pe Şoseaua Bucium, localitatea Schitul Bucium (IS)
Adăugat Radar Mobil 506 pe Strada Horticolei din Buzău (BZ)
Adăugat Radar Mobil 505 pe Strada Trandafirilor din Băile Herculane (CS)
Īncadrat localitatea Budăi (IS) la LSRM (502+503)
Īncadrat localitatea Bălţaţi (IS) la LSRM (500+501)
Īncadrat localitatea Podu Iloaiei (IS) la LSRM (499+500)
Corectat poziţia la LSRM 299 din Acăţari (MS)
Corectat poziţia la LSRM 300 din Acăţari (MS)
Īncadrat localitatea Lunca Corbului (AR) la LSRM (497+49
Modificat limita de viteza la CVST 439 de pe Şoseaua Bucureşti-Ploieşti, Sector 1, Bucureşti
Modificat limita de viteza la CVST 441 de pe Şoseaua Bucureşti-Ploieşti, Sector 1, Bucureşti
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 15:33   #116
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Actualizările din 24, 25 şi 29-04-2008

Adăugat Radar Mobil 552 īn localitatea Sārca (Iaşi)
Adăugat Radar Mobil 551 pe Str. Transilvaniei, Buzău (BZ)
ANUNŢ: De astăzi sunt disponibile camerele şi īn format SPUD pentru iGO 8, īn cazul īn care iGO 8 nu acceptă camerele īn format TXT. Fişierul SPUD conţine deocamdată doar camerele din Romānia, la viteze standard.
Adăugat CVST 550 din inter. Calea Şagului cu Bd. Dāmboviţa, Timişoara ™
Adăugat CVST 549 din inter. Calea Şagului cu Bd. Liviu Rebreanu (fost Bd. Dr. Iosif Bulbuca), Timişoara ™
Īncadrat localitatea Apahida (CJ) la LSRM (547+548 )
Adăugat Radar Mobil 546 din inter. Bd. 1 Decembrie 1918 cu Str. Moldovei, Tārgu Mureş (MS)
Adăugat TNCF 545 de lāngă Verneşti, Buzău.
Īncadrat localitatea Verneşti, Buzău la LSRM (543+544)
Adăugat 3 Radare Mobile (540+541+542) pe str. Ghe. Bariţiu şi Str. Dr. Ion Raţiu, Turda (CJ)
Corectat poziţia la GATSO 194 din Copăceni (CJ)
Adăugat Radar Mobil 538 de lāngă localitatea Hărman (BV)
Adăugat Radar Mobil 537 de pe Str. Hărmanului, Braşov (BV)
ANUNŢ: Pentru a preveni unele probleme la mixarea acestor liste de camere cu altele, numărul unic al camerei care apărea la iGO ca prima coloană (IDX) a fost mutat ca ultima coloană.
Īncadrat localitatea Cuci (MS) la LSRM 530+531
Īncadrat localitatea Iclod (CJ) la LSRM 526+527
Īncadrat localităţile Bondiţa şi Răscruci (CJ) la LSRM 522+523
Corectat poziţia la LSRM 426 din Juc-Herghelie (CJ)
Corectat poziţia la LSRM 212 din Jucu de Mijloc (CJ)
Adăugat CVST 521 din inter. Bd. Mihai Viteazul cu Str. Voievod Gelu, Zalău, Sălaj
Adăugat CVST 520 din inter. Bd. Mihai Viteazul cu Str. Tudor Vladimirescu, Zalău, Sălaj
Corectat viteza la CVST 491 de pe Bd. Aviatorilor, Sector 1, Bucureşti
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 09:29   #117
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Actualizările din 30-04-2008, 06 şi 07-05-2008

Corectat viteza la CVST 276 de lāngă Breaza de Jos (PH)
Corectat viteza la CVST 452 de pe Şoseaua Bucureşti-Ploieşti, Sector 1, Bucureşti
Adăugat CVST 573+574 īn inter. Calea Dorobanţi cu Str. Şcoala Floreasca şi Str. Bruxelles, Sector 1, Bucureşti
Adăugat CVST 572 din inter. Str. 1 Decembrie 1918 cu Bd. Dorobanţilor, Brăila (BR)
Adăugat CVST 571 din inter. Calea Galaţi cu Bd. Dorobanţilor, Brăila (BR)
Adăugat CVST 570 din inter. Calea Călăraşilor cu Bd. Dorobanţilor, Brăila (BR)
Adăugat CVST 569 din inter. Calea Turzii cu Str. Observatorului, Cluj-Napoca (CJ)
Adăugat Radar Mobil 568 īn Nisiporeşti (NT)
Adăugat Radar Mobil 567 īn Barticeşti (NT)
Īncadrat localitatea Iugani (IS) la LSRM (239+566)
Īncadrat localitatea Teţcani (NT) la LSRM (238+565)
Adăugat Radar Mobil 567 din Răcăciuni (BC)
Corectat poziţia la LSRM 226 din Goleşti (VR)
Corectat poziţia la LSRM 234 din Urecheşti (VR
Corectat poziţia la LSRM 230 din Dumbrăveni (VR)
Adăugat Radar Mobil 563 lāngă "Crucea Comisoaiei"/Comisoaia (BZ)
Īncadrat localitatea Giurgeni (IL) la LSRM (561+562)
Adăugat Radar Mobil 560 lāngă localitatea Mihail Kogălniceanu (IL)
Īncadrat localitatea Ograda (IL) la LSRM (558+559)
Īncadrat localitatea Bucu (IL) la LSRM (556+557)
Adăugat Radar Mobil 555 lāngă Motālva (IL)
Corectat viteza la Safety Radar 508 de pe Şoseaua Alba Iulia, Sibiu (SB)
Adăugat CVST 553 din inter. Str. Nicolae Caramfil cu Şoseaua Pipera, Sector 1, Bucureşti
Corectat viteza la CVST 519 din Piaţa Charles De Gaulles, Sector 1, Bucureşti
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 22:39   #118
robertnj16@yahoo.com

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 1
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Am si eu o intrebare;
folosesc un GPS allview 8800S cu miomap 3.2
si la actualizarea listei de speedcam si la activarea ei am primit eroare referitoare la
"eula_speedcam.xhtml".
am dat K si a trecut mai departe.
ce nu va functiona corect?
mentionez ca am gasit ff putine referiri la aceasta eroare (in alte limbi diferite de romana si engl)
multumesc
robertnj16@yahoo.com is offline   Reply With Quote
Old 15-05-08, 11:27   #119
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Nu cunosc eroarea, nu am mai īntālnit-o şi nici nu mi-a mai fost raportată.
Posibil ca MioMap să vadă că MTC-ul meu nu este unul "original" (de la Mitac) şi să vrea să afişeze termenii de utilizare ai acestei facilităţi (speedcams).

Foloseşti vreun skin, ceva? Sau ai făcut oarece modificări la MioMap?

Oricum, dacă după actualizare īţi afişează camerele pe hartă şi primeşti alerte de la ele atunci totul e OK.
SCDB is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 10:18   #120
SCDB

Stage 3
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 81
Default Re: Camere/Radare fixe şi mobile din Romānia, speedcams pentru iGO/MioMap/Garmin/etc.

Actualizările din 8, 12 şi 13-05-2008

Adăugat Safety Radar 585 de lāngă Sebeş (AB)
Adăugat Safety Radar 584 de lāngă Aurel Vlaicu (HD)
Adăugat Safety Radar 583 din Săcămaş (HD)
Adăugat Safety Radar 582 din Săvārşin (AB)
Adăugat Safety Radar 581 de lāngă Miercurea Sibiului (SB)
Corectat poziţia la GATSO 8 din Bd. Nicolae Bălcescu, Bāscov/Piteşti (AG)
Corectat poziţia la GATSO 11 din Bd. Fraţii Goleşti, Piteşti (AG)
Corectat poziţia şi sensul la LIDAR-ul 394 din Săcel (SB)
Corectat viteza la CVST 488 din Piaţa Romană, Sector 1, Bucureşti
Adăugat CVST 578+579+580 īn inter. Bd. 1 Decembrie 1918 cu Bd. Pandurilor şi str. Īnfrăţirii, Tārgu Mureş (MS)
Adăugat CVST 578 din inter. DN1A/Şoseaua de Centură Ploieşti cu DJ102, Ploieşti (PH)
Adăugat CVST 576 din inter. Bd. Republicii cu Str. Eroilor, Piteşti (AG)
ANUNŢ: De astăzi sunt disponibile şi camerele īn format UPI, pentru software-ul de navigaţie Sygic. Deocamdată camerele sunt consolidate īntr-un singur fişier, cu camerele din toate ţările acoperite pe acest site.
ANUNŢ: Ca urmare a detectării unor probleme de compatibilitate la combinarea fişierelor de speedcams a informaţiilor conţinute īn coloana de IDX din fişierele tip TXT pentru iGO, această coloană a fost eliminată. Vom căuta alte mijloace de a identifica camerele īn mod unic īn fişierele de speedcams.
SCDB is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -