Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 23-12-08, 02:20   #1141
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Vad ca tot aveti ceva cu Renault-Dacia,macar banii aceia care ii cere Renault ii vor baga in Centrul Tehnologic Renault din Ro,dar nu numai Renault are probleme,au mai multe firme probleme,avand in vedere ca Dacia fabrica masini si vinde dincolo,exporta mai bine zis ,ei cred ca merita sa fie sustinuta financiar,mai spuneti voi alte produse cunoscute care se vand dincolo ?! Ce tot o dati ca Dacia sus Dacia jos,cumparati Chevroleturi,nimeni nu va baga Dacia pe gat,cumparati chestiile alea chinezesti numite masini,cumparati C1 sa conduceti de pe bancheta,si aveti siguranta de 5 stele.

Revenind la taxa auto vad ca toti vreti sa aveti masini cu motoare mari,imatriculare eftina.Dar cati dintre voi stiati ca de ex in Germania percepe o taxa de inmatriculare de aproximativ 25 de euro(totul ok), dar taxa anuala de posesie ajunge pina la circa 1.000 de euro pentru masinile non-Euro de 3.000 de centimetri cubi. In Olanda, taxa de posesie variaza de la 72 la 3.500 de euro, iar in Grecia, de la 125 la 1.000 de euro.La noi in tara taxa de prima imatriculare e mare,dar taxa de posesie cat e,ca eu nu stiu.

Si taxa cred ca va ramane asa,UE a decis ceva,fiecare stat are voie sa impuna o anumita taxa,dar in anumite limite. Nu sunt cu taxa auto,nu sunt fan dacia,nu sunt fan renault,sunt impotriva taxei auto,dar as vrea sa vad cum romania nu mai importa masini fara catalizatoare,si tare mult as vrea sa dispara daciile 1300 pe carburator si camioanele Roman,autobuzele Ikarus,din pacate cum romanul nu are bani nu prea poate sa isi puna Euro pe ea si sa si omologheze,ca R.A.R are taxe mari.Pe scurt sa nu mai cumpere lumea masini dupa ani 90' sau macar sa aibe Euro.Ca atunci chiar vom deveni groapa de gunoi a Europei,si ne vom alatura fratiilor nostri bulgari.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-08, 08:16   #1142
valihg

Stage 2
 
valihg's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 53
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

StreetStyle22 cand o sa am salariu unui german si/sau o sa imi permit sa imi iau o masina peste 3000 cc, o sa imi permit sa platesc si taxa de 1000 de euro pe an :P
valihg is offline   Reply With Quote
Old 23-12-08, 09:24   #1143
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Vad ca tot aveti ceva cu Renault-Dacia,macar banii aceia care ii cere Renault ii vor baga in Centrul Tehnologic Renault din Ro,dar nu numai Renault are probleme,au mai multe firme probleme,avand in vedere ca Dacia fabrica masini si vinde dincolo,exporta mai bine zis ,ei cred ca merita sa fie sustinuta financiar,mai spuneti voi alte produse cunoscute care se vand dincolo ?! Ce tot o dati ca Dacia sus Dacia jos,cumparati Chevroleturi,nimeni nu va baga Dacia pe gat,cumparati chestiile alea chinezesti numite masini,cumparati C1 sa conduceti de pe bancheta,si aveti siguranta de 5 stele.
Auzi omule - incearca sa si judeci in profunzime, nu superficial.
1. Ce au facut ordinarii de la Dacia - cu sponsorizarea echipei Udinesse - e o mare jignire adusa tarii noastre!
Avand in vedere ca tara noastra este intr-o criza financiara, sponsorizarile trebuiau facute EXCLUSIV pentru echipele romanesti (daca e imperios la fotbal). Daca vor sponsorizari in afara fotbalului, sunt atatea firme, evenimente, etc care pot fi sponsorizate IN tara.
2. Cand un italian va cumpara masina romaneasca in plina criza economica, sa ma atentionezi si pe mine: cultura lor este net superioara fata de a noastra si isi vor cumpara masinile nationale pentru a ajuta tara sa iasa din criza. Cand nemtii au fost in criza economica in urma celui de-al Doilea Razboi Mondial, vindeau Mercedes-Benz si BMW in afara, iar ei, in tara isi cumparau VW Beetle 1200 pentru transport - singurele masini scumpe erau ale presedintelui si ale premierului, pentru ca prezentau mai multe optiuni pentru protectia si siguranta lor - prin asta ma refer la blindaj.
3. Nu esti fan Dacia, dar esti - se vede din avatarul tau.
De ce sa ne cumparam Chevroleturi sau Citroenuri daca nu suntem multumiti de ele? Stii care probleme au noile Chevroleturi si cate plangeri s-au facut? De ce nu mai apar Chevroleturi cu numere rosii sau Citroenuri? Pentru ca romanul s-a convins de calitatea lor.
Cat despre Logan / Dacia - si alea sunt cam praf. Degeaba ni se baga noua pe gat ideea ca Loganul se vinde bine in afara si tralalala: de cand a picat testu' elanului, s-a format o parere.
Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Revenind la taxa auto vad ca toti vreti sa aveti masini cu motoare mari,imatriculare ieftina.Dar cati dintre voi stiati ca de ex in Germania percepe o taxa de inmatriculare de aproximativ 25 de euro(totul ok), dar taxa anuala de posesie ajunge pina la circa 1.000 de euro pentru masinile non-Euro de 3.000 de centimetri cubi. In Olanda, taxa de posesie variaza de la 72 la 3.500 de euro, iar in Grecia, de la 125 la 1.000 de euro.La noi in tara taxa de prima imatriculare e mare,dar taxa de posesie cat e,ca eu nu stiu.
Vezi ca tu dai niste exemple, dar nu cred ca tu stii ce isi cumpara romanii din afara. Maxim 20% din cei care vor masini din afara isi vor lua NON-EURO, restul vor cu Euro 2/3. Get it? Asa ca exemplificarea ta acolo, chiar nu prea isi are rostul.
Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Si taxa cred ca va ramane asa,UE a decis ceva,fiecare stat are voie sa impuna o anumita taxa,dar in anumite limite. Nu sunt cu taxa auto,nu sunt fan dacia,nu sunt fan renault,sunt impotriva taxei auto,dar as vrea sa vad cum romania nu mai importa masini fara catalizatoare,si tare mult as vrea sa dispara daciile 1300 pe carburator si camioanele Roman,autobuzele Ikarus,din pacate cum romanul nu are bani nu prea poate sa isi puna Euro pe ea si sa si omologheze,ca R.A.R are taxe mari.Pe scurt sa nu mai cumpere lumea masini dupa ani 90' sau macar sa aibe Euro.Ca atunci chiar vom deveni groapa de gunoi a Europei,si ne vom alatura fratiilor nostri bulgari.
In anumite limite, dar limita pe care o pusese nenea Tari depasea pretul de achizitie al masinii, ori asa ceva este pura PROSTIE sau NESIMTIRE GROSOLANA. Cum vrei tu sa interpretezi.
Tu ... stii sigur ce vorbesti sau nu stii nici sa scrii ca lumea? Daca zici sa nu isi mai cumpere masini dupa anii '90 inseamna sa nu iti mai cumperi Logan, Sandero, Golf 4, Golf 3 ... astea noi.
Ori tu vroiai sa zici inainte de '90? Vezi ca e cam greut cu romana asta.
Omule, vezi-ti nitel de oile tale: groapa de gunoi a Europei vom fi daca RAR-ul va trece masinile de tip cazan luate cu 500 de euro din Germania. E destul de clar faptul ca, momentan, masina trece Rar-ul / ITP-ul si fara roti, daca ai portofelul gros.
Groapa de gunoi a Europei oricum NOI suntem si asta din cauza ca sunt multi oligofreni, impreuna cu ROSAL/REBU/ETC care nu stiu sa gestioneze gropile de gunoi. Pe langa asta, suntem groapa de gunoi a Europei pentru ca sunt multi handicapati (ca n-am cum sa le spun) care, in loc sa arunce la cosul de gunoi toate mizeriile, le arunca pe strazi. Nu exista la orice colt de strada cosuri special amenajate pentru PET-uri, pentru cartoane, pentru tigari. Nu frate, baiatu' de la Rebu vine, ia toate gunoaiele la un loc si le pun in groapa de gunoi, fara selectionare, etc.
Uitati-va la idiotii care trec pe la mare: lasa o gramada de gunoaie pe plaja. Acelasi lucru si la munte. Acelasi lucru si in paduri. Mai sunt si defrisarile pentru umplerea buzunarelor anumitor persoane din Guvern.

Pana sa imi vorbiti mie de groapa de gunoi a Europei din punctul de vedere al masinilor, uitati-va ca poluarea este net superioara din cauza oamenilor, nu a masinilor.

Daca tot vreti toti sa fiti ecologisti, luati-va in puii mei masini cu cilindree mica, mica din punct de vedere al dimensiunilor, sau, pe timp de vara renuntati la masini si luati-va biciclete - daca tot vreti sa fiti ECO-FRIENDLY.
Dar, sa comentati asa aiurea ... mai bine intrati si voi in politica, sa mai fiti injurati.

Last edited by Mustang; 23-12-08 at 09:27.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 23-12-08, 11:55   #1144
alfaro146

Stage 2
 
alfaro146's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 68
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

[QUOTE=StreetStyle22;1937529]

Revenind la taxa auto vad ca toti vreti sa aveti masini cu motoare mari,imatriculare eftina.Dar cati dintre voi stiati ca de ex in Germania percepe o taxa de inmatriculare de aproximativ 25 de euro(totul ok), dar taxa anuala de posesie ajunge pina la circa 1.000 de euro pentru masinile non-Euro de 3.000 de centimetri cubi. In Olanda, taxa de posesie variaza de la 72 la 3.500 de euro, iar in Grecia, de la 125 la 1.000 de euro.La noi in tara taxa de prima imatriculare e mare,dar taxa de posesie cat e,ca eu nu stiu.

Nu stiu de ce ne spui tu de taxe. Vad ca ai doar 17 ani.Stii macar de ce se impune taxa radio in factura de curent,sau ce reprezinta ea?Iti spun eu de ce noi astia care postam aici sintem impotriva taxelor aberante si nu impotriva taxelor care sint logice:din cauza ca NOI platim aceste taxe ,pe cind tu nici macar nu stii ce reprezinta.NOI,la fel ca si parintii tai,tragem din banii alocati poftelor firesti ale copiilor nostri,ca sa platim,sau mai bine zis sa umflam portofelele si conturile acelor jigodii de la conducerea tarii.Mai jos iti dau un exemplu pe care tu erai mult prea mic sa-ti amintesti,ce a insemnat pentru ROMANI,ani lungi de taxe si foame.

https://www.youtube.com/watch?v=1lmKP4CTxO0

Last edited by alfaro146; 23-12-08 at 12:00.
alfaro146 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-08, 13:40   #1145
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Auzi omule - incearca sa si judeci in profunzime, nu superficial.
1. Ce au facut ordinarii de la Dacia - cu sponsorizarea echipei Udinesse - e o mare jignire adusa tarii noastre! Si crezi ca pe ei ii doare undeva ?
2. Cand un italian va cumpara masina romaneasca in plina criza economica, sa ma atentionezi si pe mine: cultura lor este net superioara fata de a noastra si isi vor cumpara masinile nationale pentru a ajuta tara sa iasa din criza. Cand nemtii au fost in criza economica in urma celui de-al Doilea Razboi Mondial, vindeau Mercedes-Benz si BMW in afara, iar ei, in tara isi cumparau VW Beetle 1200 pentru transport - singurele masini scumpe erau ale presedintelui si ale premierului, pentru ca prezentau mai multe optiuni pentru protectia si siguranta lor - prin asta ma refer la blindaj.
3. Nu esti fan Dacia, dar esti - se vede din avatarul tau.Nu cred ca conteaza,avatarul,e doar un mic vt la lighean.
De ce sa ne cumparam Chevroleturi sau Citroenuri daca nu suntem multumiti de ele? Stii care probleme au noile Chevroleturi si cate plangeri s-au facut? De ce nu mai apar Chevroleturi cu numere rosii sau Citroenuri? Pentru ca romanul s-a convins de calitatea lor. Da dar nu multi stiu treaba asta.
Cat despre Logan / Dacia - si alea sunt cam praf. Degeaba ni se baga noua pe gat ideea ca Loganul se vinde bine in afara si tralalala: de cand a picat testu' elanului, s-a format o parere.


Tu ... stii sigur ce vorbesti sau nu stii nici sa scrii ca lumea?
In anumite limite, dar limita pe care o pusese nenea Tari depasea pretul de achizitie al masinii, ori asa ceva este pura PROSTIE sau NESIMTIRE GROSOLANA. Cum vrei tu sa interpretezi.
Ori tu vroiai sa zici inainte de '90? Vezi ca e cam greut cu romana asta.
Omule, vezi-ti nitel de oile tale: groapa de gunoi a Europei vom fi daca RAR-ul va trece masinile de tip cazan luate cu 500 de euro din Germania. E destul de clar faptul ca, momentan, masina trece Rar-ul / ITP-ul si fara roti, daca ai portofelul gros.
Groapa de gunoi a Europei oricum NOI suntem si asta din cauza ca sunt multi oligofreni. Ai mare dreptate.
Nu e vorba sa fim eco-friendly,daca eram eu asa ceva,nu eram pe forum,nu stateam n ore la calculator. Ideea e ca eu am gresit,am scris prost,am vrut sa zic ca romanii daca dispare taxa auto isi vor aduce tot felu de rable,care nu au euro,dar au motoare mari,si nu inteleg cum uni pot gandii in felul acesta cand zic ca o masina din ani 90' e mai buna ca una noua,sau sa iti faci rate la una second. Bine mai exista si persoane care daca vor motoare mari platesc,o cunostinta de a mea si-a cumparat un Vr6 din 92'(batrana masina)motor 2.8,euro 2,si a platit taxa de 980 euro dar cunostinta mea nu are idei ca altii,ca a lui se compara cu una noua.

Va urez Sarbatori fericite,si numai bine,sa va aduca Mos Craciun bani pentru taxa la cei care aveti nevoie.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-08, 14:19   #1146
pytyk'
Fiat Driver

Stage 5
 
pytyk''s Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 625
Member of:
[Fiat]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

taxa anuala de posesie ajunge pina la circa 1.000 de euro pentru masinile non-Euro de 3.000 de centimetri cubi. In Olanda, taxa de posesie variaza de la 72 la 3.500 de euro, iar in Grecia, de la 125 la 1.000 de euro.La noi in tara taxa de prima imatriculare e mare,dar taxa de posesie cat e,ca eu nu stiu.

colegu' da tu stii cat e impozitul la o masina de 3000 cm3 si E4, probabil cand o sa mai cresti si o sa ai masina ta si o sa platesti impozit pe ia(tu nu taicatu')ai sa stii.Si pentru cultura ta generala platim o taxa pentru mediu la fiecare litru de benzina/motorina pus in rezervor
__________________
MAXIMUM SPEED* - 98KM/H

*backwards
pytyk' is offline   Reply With Quote
Old 23-12-08, 16:22   #1147
viorel_MNK

Stage 5
 
viorel_MNK's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 674
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Ministrul mediului vrea sa renunte la triplarea taxei auto!

Deci va fi o taxa intr-un final, mi se pare normal... Dar , valoarea ei va fi suportabila. Adica va chiar mai mica si decat vechea taxa. Un semn bun.

Last edited by viorel_MNK; 23-12-08 at 16:25.
viorel_MNK is offline   Reply With Quote
Old 23-12-08, 21:33   #1148
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Din ce m-am mai interesant pe net,am ajuns la concluzia voastra,tineam parte ca sa zic unui mare :shit: si anume masinile noi cum sa se numeasca Apia daca acolo sunt doar Dacia si Renault,mare rahat,multumesc colegiilor de pe forum ca mi-au deschis ochii. Jos Taxa.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-08, 23:33   #1149
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Din ce m-am mai interesant pe net,am ajuns la concluzia voastra,tineam parte ca sa zic unui mare :shit: si anume masinile noi cum sa se numeasca Apia daca acolo sunt doar Dacia si Renault,mare rahat,multumesc colegiilor de pe forum ca mi-au deschis ochii. Jos Taxa.
oricum e bine ca ti-ai deschis ochii. iar tre sa repet a mia oara si eu si au zis si altii, taxa asta nu are nici un fel de legatura cu poluarea, sant o gramada de argumente in directia asta. e pur si simplu o alta taxa discriminatorie si aberanta.(probabil cea mai mare taxa impusa de statul roman omului de rand) . cei care au impus-o , in special tariceanu ne toarna pe gat tot felul de vrajeli cu rable ,poluare si salvarea economiei . la fel cum sa schimbat taxa de cateva ori tot asa se schimba si explicatiile pt. taxa dupa cum bate vantul. toti cei de sus care ne toarna noua una alta despre necesitatea taxei sant absolut penibili si au dovedit de nenumarate ori ca cuvantul lor nu are nici un fel de valoare. cert e un singur lucru . taxa asta NU trebuie sa existe.
!41! is offline   Reply With Quote
Old 25-12-08, 00:33   #1150
papastratos

Stage 1
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 22
Default am gasit solutia de taxa pt a proteja productia autohtona

daca vreti sa protejati productia autohtona Dl. Tariceanu , atunci va propun o taxa pentru toate masinile straine ( binenteles si cele noi pentru ca si ele concureaza cu productia de masini interna,) deci o taxa care sa o numim "taxa de protejare a productiei autohtone", care sa fie chiar si pe masinile marca citroen .De preferabil ar fi sa fie taxa mai mare pentru masinile citroen, pentru ca fac parte din aceiasi categorie valorica cu dacia si cam aceiasi provenientza de constructie si consider ca citroen este mai mare concurent pentru o dacie (trebe doar sa sprijinim cumva productia de dacia) in comparatie cu un ferarri sau lamborghini sau chiar un BMW sau mercedes,...la aceste masini de lux nu s-ar impune o taxa de protejare a productiei autohtone"(adica dacia) doar prin simplu motiv ca cine are bani de mercedes nu o sa isi cumpere 10 dacii in schimb , ci v-a dori sa conduca un mercedes,..iar cine are bani doar de o dacie ar cumpara un citroen daca ar fi la acelasi pret si aici intervenim noi cu miscarea inteligenta !!!
o taxa mare nu triplata,..chiar de 10 ori pe un citroen nou si atunci cel care are bani de o dacie ,..nu mai poate cumpara citroenul avind aceasta taxa(doar daca e atit de scirbit de o dacie ca prefera sa dea dublu sau triplu pe un Citroen "de la Tariceanu") si va trebui sa cumpere o dacie , astfel am salvat fabrica dacia de la faliment,..." sper sa gasiti logiga acestei taxe si sa o aplicati cit mai curind posibil pt a salva dacia de la faliment"
Acum cu banii obtinuti de pe aceasta taxa as propune sa se infiinteze un centru de inventica si inovatie pt industria dacia , astfel incit sa facem aceasta masina dacia mult mai performanta si mai atractiva si sa le dam peste nas la frantzujii astia cu citroenul lor cu tot si sa ii scoatem de pe piatza,..
Apoi ma opresc aici cu ideile ca poate le place ideea mea si ma baga director la remodernizarea loganului,...sau sabotare citroenului,,,,mai sti!!!
papastratos is offline   Reply With Quote
Old 25-12-08, 09:44   #1151
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Dragii mei, e Craciunul ! ...de craciun nu se sta pe forum injurand alesii nostrii ! Bucurati-va de aceasta zi ca e scurta! Calmati-va

TAXA VA FI DATA JOS !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 25-12-08, 09:51   #1152
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

ho ho ho fiti si voi o data calmi asa de CRACIUN si orcum de la 1 taxa va fi modificata asa ca SHINE RUNNER RACING va doreste SARBATORI FERICITE SI UN CRACIUN CALDUROS
__________________
GARAGE PERFORMANCE TUNING VA OFERA PIESE SI ACCESORII AUTO NOI SI SH LA PRETURI FARA CONCURENTA ,REPARATI SPOILERE SPARTE,LUCRARI FIBRA SI TINICHIGERIE INCLUSIV MECANICA,PT CONTACT 0764284830
sparly is offline   Reply With Quote
Old 25-12-08, 11:10   #1153
papastratos

Stage 1
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 22
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
Dragii mei, e Craciunul ! ...de craciun nu se sta pe forum injurand alesii nostrii ! Bucurati-va de aceasta zi ca e scurta! Calmati-va

TAXA VA FI DATA JOS !
Nu injura nimeni nici un ales , doar vrem sa ajutam alesii nostri cu idei si sugesti pt o viatza mai buna , corecta, nepartinitoara si cinstita pe cit posibil fatza de toti !!!
Nimeni nu are intentii si ginduri negative fatza de popor sau alesii nostri cei cinstiti si corecti > mai ales in aceste zile sfinte de sarbatori cu toate ca alesii nostri ne-au pregatit surprize nu chiar placute sub brad de aceste sarbatori!!!
Oare nu se putea astepta de catre alesii nostri 2 -3 saptamini (pt aplicarea acestor taxe sau neaplicarea maririlor de salar in invatamint sau pensiile pesionarilor cum au promis inainte de a fi votati -"alesi") pina trec aceste sarbatori ca sa nu creeze acest haos?
Acum se vede de ce sint in stare alesii nostri cei sfinti si credinciosi!!! (oare ce a obtinut Dn Tariceanu ? (citi au platit taxa asta triplata in aceasta perioada de sarbatori? si ce se vor face cu acesti bani?)

Corect ai dreptate, sint sfintele sarbatori si fiecare are dreptul sa le serbeze cum crede,...poate uni se simt mai bine scrie ceva pozitiv aici pe forum de craciun, alti merg la biserica, alti se dezamortesc din betie, alti se dau cu sania la munte,,,etc,,, de aceea e democratie,,,sau credem ca este , ca sa fim liberi sa criemi ce gindim,...
SARBATORI FERICITE LA TOTI !!!

C
papastratos is offline   Reply With Quote
Old 25-12-08, 11:33   #1154
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

CRACIUN FERICIT TUTUROR , SI SA SPERAM CA NE VA FI FACUTA CADOU O TAXA SUPORTABILA
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-08, 12:09   #1155
luckas
VW Driver

Stage 3
 
luckas's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 111
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

CRACIUN FERICIT TUTUROR MEMBRILOR 4TUNING SI SA VA ADUCA MOSUL CIT MAI PUTINE ( SI MICI ) TAXE PTR MASINUTELE VOASTRE .
luckas is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -