Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 19-12-09, 13:10   #46
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Re: SAAB refuza sa moara

tzatzichi am inteles ca ti-ai exprimat parerea dar nu incepe cu jigniri . Nu-ti place Saab, f. bine... ai comentat, ai intrat intr-o disputa cu colegii de pe forum, totul bine pana aici dar lasa jignirile la tine in cartier, nu aici.

Peace!

On-topic: imi pare nespus de rau ca de acum incolo Saab nu v-a mai produce autoturisme . Personal mi-au placut aproape toate modelele, din toate punctele de vedere!

Numai bine!
Frizz is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 13:15   #47
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: SAAB refuza sa moara

cum se pun acele banere la semnatura? si cine poate face unul frumos cu saab. vreau sa fac sa`mi exprim mania asupra acestei stupide decizii
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 13:22   #48
tzatzichi

Stage 5
 
tzatzichi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 500
Default Re: SAAB refuza sa moara

Quote:
Originally Posted by Frizz View Post
tzatzichi am inteles ca ti-ai exprimat parerea dar nu incepe cu jigniri . Nu-ti place Saab, f. bine... ai comentat, ai intrat intr-o disputa cu colegii de pe forum, totul bine pana aici dar lasa jignirile la tine in cartier, nu aici.

Peace!

On-topic: imi pare nespus de rau ca de acum incolo Saab nu v-a mai produce autoturisme . Personal mi-au placut aproape toate modelele, din toate punctele de vedere!

Numai bine!
asta am si facut,mi-am exprimat parerea pe care o sustin si acum si anume ca merita sa moara si ca o fac cu buna stiinta avand in vedere preturile pe care le practica.iar pt ca am spus asta a inceput lumea de pe aici sa ma jigneasca...ori la jigniri pe nedrept si la prostie cu carul am alergie.se observa ca pot vorbi civilizat cu cineva care la randu-i o face.

Lecca...nu are rost sa iti raspuns uitandu-ma la masinile tale si facand o comparartie cu ale mele...in sensul asta esti apa de ploaie
__________________
0011001100110011
tzatzichi is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 13:27   #49
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: SAAB refuza sa moara

Minti cu nerusinare in privinta preturilor, esti rau intentionat sau FOARTE dezinformat. Asta e civilizatie la tine?
Ti-am demonstrat eu ca te inseli, dar tu perseverezi in incapatanarea ta infantila. Felicitari!
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 13:34   #50
Lecca

Stage 5
 
Lecca's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 389
Member of:
[KIA]
Default Re: SAAB refuza sa moara

prietene, macar nu sunt GALBENE! macar de era un lambo ceva...
dupa raspunsul tau (inexistent) imi dau seama ca nici macar minore... cel mai probabil doar picioare in ... pedala macar atat....
daca ti-ar fi zis doar unul sau doi ca gresesti in legatura cu saab, as fi zis, ma omu isi sustine parerea, dar cand vin atatia si incearca sa te faca sa intelegi ca mananci cacao iar tu insisti in prostie... devii penibil
imi pare rau pentru tine
__________________
ProCeed 1.6 126hp
Golf 5 1.9TDI DSG

Last edited by Lecca; 19-12-09 at 13:37.
Lecca is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 13:41   #51
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: SAAB refuza sa moara

pacat ca saab se stinge, dar tot este bine pt ca altii isi cumpara masini super-smekere din plastic siliconat!
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 13:44   #52
Lecca

Stage 5
 
Lecca's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 389
Member of:
[KIA]
Default Re: SAAB refuza sa moara

da ma , da' are doua sute de cai(daca...), sa moara mama! smecherie...

Last edited by Lecca; 19-12-09 at 13:53.
Lecca is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 13:48   #53
adi01

Stage 5
 
adi01's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 373
Default Re: SAAB refuza sa moara

Si totusi nu inteleg ... tzatziki ... de ce esti asa de suparat pe astia de la SAAB ? Sari in stanga si in dreapta ca un copil de 2 ani .. " va sparg sa mor eu cu clio meu " sa venim cu SAAB`uri 2.8 4x4 sa ne dam pe Mii de euro cu tine... ce incerci tu sa spui defapt ? Hai sa o luam altfel... ce DOTARI ai tu pe Clio tau ? si din ce an e masina ta ? Uite.. facem o comparatie intre Clio tau din 2008 sau de cand e ... cu smenul meu care e din 1995 ! SAAB 9000, Atat la fiabilitate , pretul pieselor , performante , dotari .. daca tot sari in stanga si in dreapta .

Am avut BMW , am avut VW , am avut Alfa Romeo si Mercedes.... si SINCER SAAB`u a reusit sa ma prinda din toate punctele de vedere !

On Topic : AStia de la GM sunt niste tampiti ! Ce era saab acuma ceva timp si ce este acuma ? Si cine e vinovat ?


Cand mai mult de 2 persoane iti spun ca esti beat.... dute si te culca .. ca e mai bine
__________________
Owned cars:
SAAB 9000 2.0t Unknown HP >
SAAB 9-5 2.3t Aero
Dacia Logan 1.6MPI
Matiz 0.8l
adi01 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 13:53   #54
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: SAAB refuza sa moara

Totusi sper ca numele SAAB sa continue sa mai existe intr-o forma sau alta. Erau masini mai deusebite orientate spre un target specializat sa zic asa. Si faza cu avioanele n-ar putea fi complet exclusa, mai ales ca in ultima vreme marile dranduri vor sa faca legea in tot si daca nu le convine ceva sa inlature problema. Ca nu aveau vanzari exceptionale se intelge, dar tocmai pentru ca se aflau sub aripa unui concern mai mare, nu puteau face ce orice. Implicit acel concert ar fi trebuit sa se ocupe mai bine si de reclama si marketingul brdandului SAAB.
Trist, dar in lumea de azi nimic nu mai trebuie sa te uimeasca.
Spark is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 13:59   #55
cmzcs

Stage 4
 
cmzcs's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 254
Default Re: SAAB refuza sa moara

certuri si altele ... sincer parerea mea este ca au fost si sunt cele mai rezistente masini , in privinta motoarelor,pieselor..... greu cade .... tragi de ele... la fel ca si dacia 1300-1310 .. cit despre comfort sa nu mai vorbim, mari limuzine toate la fel ca si volvo.
cmzcs is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 14:33   #56
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: SAAB refuza sa moara

care este povestea intre saab si scania, mai colaboreaza etc? dc sa intrerupt colaborarea, scania acum este de sine statatoare, de cine apartine?
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 14:52   #57
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: SAAB refuza sa moara

Scania apartine de VAG din iulie 2008.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 15:39   #58
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: SAAB refuza sa moara

Imi pare rau pentru saab....e o marca care cu siguranta nu merita asta.Iar pentru colegul nostru cu masina din grupul Renault-Nissan-Dacia tin sa iti spun cam aceeasi chestie pe care ai zis-o si tu, am condus clio sport si in afara de scaune nu ma impresioneaza absolut nimic, prefer sa merg cu batranica mea diesel.Si sincer mi se pare o prostie sa ai 200de cp si tractiune fata(asta poate tine si de preferinte dar daca tot ne spunem parerea personala asta e parerea mea personala).Clio nu iti da nici un feeling cand o conduci fie el si galben.
__________________

like my fb page
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 15:46   #59
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: SAAB refuza sa moara

Si mie imi pare rau pentru Saab, chiar imi placeau masinile lor.. Aero-X e fenomenal.. Si legat de Clio daca ati citi si alteceva in afara de Cancan ati vedea ca la cat costa, ce ofera si cum merge pe circuit este un hothatch very hot. Si daca preferi sa mergi cu batranica ta diesel in favoarea Clio RS, no comment..
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 15:58   #60
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: SAAB refuza sa moara

NEo, eu te cred, dar nu mi-a facut taticu' circuit in curte, asa ca prefer 5 usi, tot 200 de cai...
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -